Dodaj do ulubionych

13 brygad obrony kosmicznej.?

26.11.09, 23:39
"...W składzie WWS pozostaną 33 bazy lotnicze i 13 brygad obrony
kosmicznej."


13 brygad obrony kosmicznej? Co oni chca robic tymi 13 brygadami? Nawet jak na
jednoski ASAT to zbyt duzo, wiec do czego one maja sluzyc?
Obserwuj wątek
    • bmc3i link 26.11.09, 23:39
      bmc3i napisał:

      > "...W składzie WWS pozostaną 33 bazy lotnicze i 13 brygad obrony
      > kosmicznej."

      >
      > 13 brygad obrony kosmicznej? Co oni chca robic tymi 13 brygadami? Nawet jak na
      > jednoski ASAT to zbyt duzo, wiec do czego one maja sluzyc?


      www.altair.com.pl/start-3765
      • kstmrv Re: link 27.11.09, 01:14
        > www.altair.com.pl/start-3765

        Widzę że S-500 będzie miał pułap zwalczanych celów 200 km,
        zdecydowanie więcej niż THAAD. I w dodatku, w przeciwieństwie do
        jednozadaniowego THAAD, S-500 będzie mógł również zwalczać samoloty.
        Będzie też dużo tańszy niż THAAD.
        • bmc3i Re: link 27.11.09, 09:03
          kstmrv napisał:

          > > www.altair.com.pl/start-3765
          >
          > Widzę że S-500 będzie miał pułap zwalczanych celów 200 km,
          > zdecydowanie więcej niż THAAD. I w dodatku, w przeciwieństwie do
          > jednozadaniowego THAAD, S-500 będzie mógł również zwalczać samoloty.

          No tak. Jak wiadomo, na 200 km wysokosci robi sie juz niemozliwy do zniesienia
          tłok w ruchu lotnicznym


          > Będzie też dużo tańszy niż THAAD.
          • kstmrv Re: link 27.11.09, 12:52
            bmc3i napisał:

            > kstmrv napisał:
            >
            > > > www.altair.com.pl/start-3765
            > >
            > > Widzę że S-500 będzie miał pułap zwalczanych celów 200 km,
            > > zdecydowanie więcej niż THAAD. I w dodatku, w przeciwieństwie do
            > > jednozadaniowego THAAD, S-500 będzie mógł również zwalczać
            samoloty.
            >
            > No tak. Jak wiadomo, na 200 km wysokosci robi sie juz niemozliwy
            do zniesienia
            > tłok w ruchu lotnicznym

            PAC-3 ma maksymalny pułap zwalczania celi 15-20 km. Co oznacza że
            nawet Mig 21 może przelecieć nad wyrzutnią PAC-3 i nie będzie ona
            mogła go zestrzelić. PAC-2 ma pułap ok. 24 km, ale i tak np. Mig 25
            może nad nim przelecieć nieostrzelany (a w praktyce to jeśli pułap
            PAC-2 jest podany dla południowych stanów USA, to i Mig 29 w takim
            gorącym rozrzedzonym powietrzu poleci na 24 km). Wyżej to tylko
            sięga THAAD, ale on nie jest plot. No są jeszcze stare Hawki, ale te
            wyciągają max 18 km pułapu.
            • cie778 w sprawie formalnej - pułap 27.11.09, 13:09
              kstmrv napisał:

              > PAC-2 ma pułap ok. 24 km, ale i tak np. Mig 25 może nad nim przelecieć nieostrzelany (a w praktyce
              > to jeśli pułap PAC-2 jest podany dla południowych stanów USA, to i Mig 29 w takim gorącym rozrzedzonym
              > powietrzu poleci na 24 km).

              Nie jestem pewien do końca więc chcę uściślić - czy Ty może sugerujesz, że pułap lotu samolotu jest tym wyższy im bardziej rozrzedzone i cieplejsze jest powietrze?

              A co do meritum - czy dotarło do Ciebie kiedyś, na czym opiera się obrona plot wojsk amerykańskich?

              pozdrawiam
              jasiol
              • kstmrv Re: w sprawie formalnej - pułap 27.11.09, 14:27
                cie778 napisał:

                > kstmrv napisał:
                >
                > > PAC-2 ma pułap ok. 24 km, ale i tak np. Mig 25 może nad nim
                przelecieć ni
                > eostrzelany (a w praktyce
                > > to jeśli pułap PAC-2 jest podany dla południowych stanów USA, to
                i Mig 29
                > w takim gorącym rozrzedzonym
                > > powietrzu poleci na 24 km).
                >
                > Nie jestem pewien do końca więc chcę uściślić - czy Ty może
                sugerujesz, że puła
                > p lotu samolotu jest tym wyższy im bardziej rozrzedzone i
                cieplejsze jest powie
                > trze?

                Im bliżej równika tym samoloty mają wyższy pułap maksymalny. Migi 29
                w południowej Rosji mogły latać na wysokości 24 km.

                > A co do meritum - czy dotarło do Ciebie kiedyś, na czym opiera się
                obrona plot
                > wojsk amerykańskich?

                A kto mówi o USA? Zagraniczni klienci USA mają PAC-2 / PAC-3 i to o
                nich mowa.
                • cie778 Re: w sprawie formalnej - pułap 27.11.09, 16:01
                  > > czy Ty może sugerujesz, że pułap lotu samolotu jest tym wyższy im bardziej rozrzedzone i cieplejsze jest powietrze?

                  > Im bliżej równika tym samoloty mają wyższy pułap maksymalny.
                  > Migi 29 w południowej Rosji mogły latać na wysokości 24 km.

                  Powtórzyłeś to co napisałeś w poprzednim poście. Fajno. A teraz możesz podać jakieś podstawy tego twierdzenia? Teoretyczne, praktyczne, wszystko jedno? Bo jak na razie przeczy ono samym samiuśkim podstawom projektowania samolotów.

                  > > A co do meritum - czy dotarło do Ciebie kiedyś, na czym opiera się
                  > > obrona plot wojsk amerykańskich?

                  > A kto mówi o USA?

                  Ty. Pisząc o Patriotach zwalczających naloty dużych ilości MiGów-25 :-o.

                  > Zagraniczni klienci USA mają PAC-2 / PAC-3 i to o nich mowa.

                  Tyz piknie. Możesz wobec tego napisać czym się różnią ich doktryny obrony plot od amerykańskiej? Bo pomysł, że op Korei Pd albo Turcji jest oparte (tak jak w Twoim poście) wyłącznie na naziemnych zestawach jest... no z lekka odlotowy.

                  pozdrawiam
                  jasiol
            • bmc3i Re: link 27.11.09, 13:50
              kstmrv napisał:

              > bmc3i napisał:
              >
              > > kstmrv napisał:
              > >
              > > > > www.altair.com.pl/start-3765
              > > >
              > > > Widzę że S-500 będzie miał pułap zwalczanych celów 200 km,
              > > > zdecydowanie więcej niż THAAD. I w dodatku, w przeciwieństwie do
              > > > jednozadaniowego THAAD, S-500 będzie mógł również zwalczać
              > samoloty.
              > >
              > > No tak. Jak wiadomo, na 200 km wysokosci robi sie juz niemozliwy
              > do zniesienia
              > > tłok w ruchu lotnicznym
              >
              > PAC-3 ma maksymalny pułap zwalczania celi 15-20 km. Co oznacza że
              > nawet Mig 21 może przelecieć nad wyrzutnią PAC-3 i nie będzie ona
              > mogła go zestrzelić


              I co ten MiG tam bedzie robil? O ile w ogole bedziue w stanie dolecieć na
              odleglosc mniejsza niz 500 km od bateri....

              Jak zapytal Cie wyżej aso, slyszales kiedys na czym polega obrona przestzreni
              powietrznej w amerykanskich silach zbrojnych?




              PAC-2 ma pułap ok. 24 km, ale i tak np. Mig 25
              > może nad nim przelecieć nieostrzelany (a w praktyce to jeśli pułap
              > PAC-2 jest podany dla południowych stanów USA, to i Mig 29 w takim
              > gorącym rozrzedzonym powietrzu poleci na 24 km). Wyżej to tylko
              > sięga THAAD, ale on nie jest plot. No są jeszcze stare Hawki, ale te
              > wyciągają max 18 km pułapu.


              No i co z tego wszystkiego wynika? Jakies moze konkretne wnioski wyciaghniesz z
              tego co napisales?

              • kstmrv Re: link 27.11.09, 14:30
                bmc3i napisał:

                > > PAC-3 ma maksymalny pułap zwalczania celi 15-20 km. Co oznacza
                że
                > > nawet Mig 21 może przelecieć nad wyrzutnią PAC-3 i nie będzie
                ona
                > > mogła go zestrzelić
                >
                >
                > I co ten MiG tam bedzie robil?

                Niedawno Ogarek udowadniał zasadność wystrzeliwania nowoczesnych
                Amraamów do takich staroci jak Mirage III.

                > O ile w ogole bedziue w stanie dolecieć na
                > odleglosc mniejsza niz 500 km od bateri....
                >
                > Jak zapytal Cie wyżej aso, slyszales kiedys na czym polega obrona
                przestzreni
                > powietrznej w amerykanskich silach zbrojnych?

                Chodziło mi o zagranicznych użytkowników PAC-2 / PAC-3.

                > PAC-2 ma pułap ok. 24 km, ale i tak np. Mig 25
                > > może nad nim przelecieć nieostrzelany (a w praktyce to jeśli
                pułap
                > > PAC-2 jest podany dla południowych stanów USA, to i Mig 29 w
                takim
                > > gorącym rozrzedzonym powietrzu poleci na 24 km). Wyżej to tylko
                > > sięga THAAD, ale on nie jest plot. No są jeszcze stare Hawki,
                ale te
                > > wyciągają max 18 km pułapu.
                >
                >
                > No i co z tego wszystkiego wynika? Jakies moze konkretne wnioski
                wyciaghniesz z
                > tego co napisales?


                Wnioski są takie że Migi 25 i 29 mogą sobie latać bez problemów nad
                terytorium chronionym przez PAC-2 / PAC-3, bo mogą wejść na pułap
                nieosiągalny dla tych rakiet plot. A jak znajdą się nad celem to
                zrzucą bomby kierowane.
                • bmc3i Re: link 27.11.09, 15:08
                  kstmrv napisał:

                  > bmc3i napisał:
                  >
                  > > > PAC-3 ma maksymalny pułap zwalczania celi 15-20 km. Co oznacza
                  > że
                  > > > nawet Mig 21 może przelecieć nad wyrzutnią PAC-3 i nie będzie
                  > ona
                  > > > mogła go zestrzelić
                  > >
                  > >
                  > > I co ten MiG tam bedzie robil?
                  >
                  > Niedawno Ogarek udowadniał zasadność wystrzeliwania nowoczesnych
                  > Amraamów do takich staroci jak Mirage III.



                  I slusznie, lecz co z tego?


                  >
                  > > O ile w ogole bedziue w stanie dolecieć na
                  > > odleglosc mniejsza niz 500 km od bateri....
                  > >
                  > > Jak zapytal Cie wyżej aso, slyszales kiedys na czym polega obrona
                  > przestzreni
                  > > powietrznej w amerykanskich silach zbrojnych?
                  >
                  > Chodziło mi o zagranicznych użytkowników PAC-2 / PAC-3.


                  A co maja zagraniczni uzytkownicy do Amerykanow?



                  >
                  > > PAC-2 ma pułap ok. 24 km, ale i tak np. Mig 25
                  > > > może nad nim przelecieć nieostrzelany (a w praktyce to jeśli
                  > pułap
                  > > > PAC-2 jest podany dla południowych stanów USA, to i Mig 29 w
                  > takim
                  > > > gorącym rozrzedzonym powietrzu poleci na 24 km). Wyżej to tylko
                  > > > sięga THAAD, ale on nie jest plot. No są jeszcze stare Hawki,
                  > ale te
                  > > > wyciągają max 18 km pułapu.
                  > >
                  > >
                  > > No i co z tego wszystkiego wynika? Jakies moze konkretne wnioski
                  > wyciaghniesz z
                  > > tego co napisales?
                  >
                  >
                  > Wnioski są takie że Migi 25 i 29 mogą sobie latać bez problemów nad
                  > terytorium chronionym przez PAC-2 / PAC-3, bo mogą wejść na pułap
                  > nieosiągalny dla tych rakiet plot. A jak znajdą się nad celem to
                  > zrzucą bomby kierowane.


                  A od kiedy to MiGi 25 i 29 przenosza jakies bomby? To musi byc jakis najnowszy
                  krzyk rosyjskiej technologii...

                  Poza tym, nawet gdyby to byly Tu-95, to moglby sobie tam do woli latac, po
                  wearunkiem, ze nie mialby jakies awarii. Gdyby natomiast probowal zrzucac jakies
                  bomby, czy ALCM, to te zostalyby zestrzelone.

                  • kstmrv Re: link 27.11.09, 16:09
                    bmc3i napisał:

                    > > Chodziło mi o zagranicznych użytkowników PAC-2 / PAC-3.
                    >
                    >
                    > A co maja zagraniczni uzytkownicy do Amerykanow?

                    Nie pisałem o Amerykanach, tylko o zagranicznych użytkownikach
                    Patriotów.


                    > > Wnioski są takie że Migi 25 i 29 mogą sobie latać bez problemów
                    nad
                    > > terytorium chronionym przez PAC-2 / PAC-3, bo mogą wejść na
                    pułap
                    > > nieosiągalny dla tych rakiet plot. A jak znajdą się nad celem to
                    > > zrzucą bomby kierowane.
                    >
                    >
                    > A od kiedy to MiGi 25 i 29 przenosza jakies bomby? To musi byc
                    jakis najnowszy
                    > krzyk rosyjskiej technologii...

                    Nawet Migi 21 przenoszą kierowane bomby. Np. zmodernizowane Migi 21-
                    93 w Indiach. I jak teraz sobie taki indyjski Mig 21 przeleci nad
                    pakistańską wyrzutnią PAC-3 (której maksymalny pułap do celów
                    lotniczych to 17 km), to operatorzy PAC-3 będą mogli sobie tylko
                    patrzeć na tego Miga na radarze, ze świadomością że nic mu nie mogą
                    zrobić.

                    > Poza tym, nawet gdyby to byly Tu-95, to moglby sobie tam do woli
                    latac, po
                    > wearunkiem, ze nie mialby jakies awarii. Gdyby natomiast probowal
                    zrzucac jakie
                    > s
                    > bomby, czy ALCM, to te zostalyby zestrzelone.

                    Zgadza się, wtedy pozostaje tylko strzelanie do zrzuconego
                    uzbrojenia. Ale jego nosiciel jest poza zasięgiem.
                    • bmc3i Re: link 27.11.09, 16:19
                      kstmrv napisał:

                      > bmc3i napisał:
                      >
                      > > > Chodziło mi o zagranicznych użytkowników PAC-2 / PAC-3.
                      > >
                      > >
                      > > A co maja zagraniczni uzytkownicy do Amerykanow?
                      >
                      > Nie pisałem o Amerykanach, tylko o zagranicznych użytkownikach
                      > Patriotów.
                      >
                      >
                      > > > Wnioski są takie że Migi 25 i 29 mogą sobie latać bez problemów
                      > nad
                      > > > terytorium chronionym przez PAC-2 / PAC-3, bo mogą wejść na
                      > pułap
                      > > > nieosiągalny dla tych rakiet plot. A jak znajdą się nad celem to
                      > > > zrzucą bomby kierowane.
                      > >
                      > >
                      > > A od kiedy to MiGi 25 i 29 przenosza jakies bomby? To musi byc
                      > jakis najnowszy
                      > > krzyk rosyjskiej technologii...
                      >
                      > Nawet Migi 21 przenoszą kierowane bomby. Np. zmodernizowane Migi 21-
                      > 93 w Indiach. I jak teraz sobie taki indyjski Mig 21 przeleci nad
                      > pakistańską wyrzutnią PAC-3 (której maksymalny pułap do celów
                      > lotniczych to 17 km), to operatorzy PAC-3 będą mogli sobie tylko
                      > patrzeć na tego Miga na radarze, ze świadomością że nic mu nie mogą
                      > zrobić.
                      >


                      Po pierwsze jednymym panstwem na swiecie, ktore do tej pory zamierza jeszcze
                      uzywac MiG-21 w operacjach bojowych, jest chyba tylko korea Pln. Po drugie,
                      gdyby Hindusi naprawde zdecydowali sie uzyc 21 przeciw pakistanczykom, Ci
                      ostatni zabiliby ich smiechem pilota jakiejs pakistanskiej chińszczyzny, nie
                      mowiac juz o f16C/D.


                      > > Poza tym, nawet gdyby to byly Tu-95, to moglby sobie tam do woli
                      > latac, po
                      > > wearunkiem, ze nie mialby jakies awarii. Gdyby natomiast probowal
                      > zrzucac jakie
                      > > s
                      > > bomby, czy ALCM, to te zostalyby zestrzelone.
                      >
                      > Zgadza się, wtedy pozostaje tylko strzelanie do zrzuconego
                      > uzbrojenia. Ale jego nosiciel jest poza zasięgiem.

                      No i co z tego? To nie samolot sam w sobie jest grozny, lecz przenoszona przez
                      niego bron.
                      • browiec1 Re: link 27.11.09, 16:38
                        Wszystko to racja,ale mimo wszystko taniej jest zestrzelic bombowiec
                        niz cala przenoszona przez niego bron.Ale tym sie moga zajac
                        samoloty.
                      • marek_boa Re: link 27.11.09, 18:25
                        Matrek teraz to Żeś Pojechał po bandzie ,ze ho,ho!:) Oczami wyobraźni widzę już
                        jak bateria Patriot zestrzeliwuje w powietrzu hipotetyczne 160 bomb FAB-250
                        jednorazowo zrzuconych z Tu-160!:)
                        • bmc3i Re: link 27.11.09, 20:56
                          marek_boa napisał:

                          > Matrek teraz to Żeś Pojechał po bandzie ,ze ho,ho!:) Oczami wyobraźni widzę ju
                          > ż
                          > jak bateria Patriot zestrzeliwuje w powietrzu hipotetyczne 160 bomb FAB-250
                          > jednorazowo zrzuconych z Tu-160!:)


                          Ale oczywiscie nie przeszkadzaja ci w najmniejszym stopniu wizje latajacych
                          sobie swobodnie po polu walki nie niepokojownych przez nikogo mig-25, mig-29 i
                          mig-21... Napisz jeszcze o limach-2, jak Twoj emocjonalny kolega, ktorego
                          narkotyczne hajce w najmniejszym stopniu ci nie przeszkadzzaja.
                          • kstmrv Re: link 27.11.09, 21:09
                            bmc3i napisał:

                            > marek_boa napisał:
                            >
                            > > Matrek teraz to Żeś Pojechał po bandzie ,ze ho,ho!:) Oczami
                            wyobraźni wi
                            > dzę ju
                            > > ż
                            > > jak bateria Patriot zestrzeliwuje w powietrzu hipotetyczne 160
                            bomb FAB-
                            > 250
                            > > jednorazowo zrzuconych z Tu-160!:)
                            >
                            >
                            > Ale oczywiscie nie przeszkadzaja ci w najmniejszym stopniu wizje
                            latajacych
                            > sobie swobodnie po polu walki nie niepokojownych przez nikogo mig-
                            25, mig-29 i
                            > mig-21... Napisz jeszcze o limach-2, jak Twoj emocjonalny kolega,
                            ktorego
                            > narkotyczne hajce w najmniejszym stopniu ci nie przeszkadzzaja.

                            Matrek, pole walki będzie nasycone różnego rodzaju pozoratorami.
                            Bezpilotowce świetnie się nadają "symulowania" różnych typów
                            obiektów powietrznych (jako "wabiki" dla Amraamów). W tej roli mogą
                            występować też Migi 17 / Lim-2.
                            Mały tego przykład (choć na ziemi a nie w powietrzu) miałeś w Serbii
                            w 1999, gdzie Serbowie masowo stosowali makiety, a piloci NATO
                            którzy nie mogli schodzić poniżej 4km, brali je za prawdziwe cele i
                            zużyli dużo rakiet kierowanych na ich "niszczenie".
                            • ignorant11 sowieciarze walcza:)) 27.11.09, 22:17
                              kstmrv napisał:

                              > bmc3i napisał:
                              >
                              > > marek_boa napisał:
                              > >
                              > > > Matrek teraz to Żeś Pojechał po bandzie ,ze ho,ho!:) Oczami
                              > wyobraźni wi
                              > > dzę ju
                              > > > ż
                              > > > jak bateria Patriot zestrzeliwuje w powietrzu hipotetyczne
                              160
                              > bomb FAB-
                              > > 250
                              > > > jednorazowo zrzuconych z Tu-160!:)

                              tiaaaa a jak owa tutka 160 znajdzie w odległosci skutecznego ataku o
                              celu???

                              spadna wszystkie w połowie drogi...
                              :)))


                              >
                              > Matrek, pole walki będzie nasycone różnego rodzaju pozoratorami.
                              > Bezpilotowce świetnie się nadają "symulowania" różnych typów
                              > obiektów powietrznych (jako "wabiki" dla Amraamów). W tej roli
                              mogą
                              > występować też Migi 17 / Lim-2.
                              > Mały tego przykład (choć na ziemi a nie w powietrzu) miałeś w
                              Serbii
                              > w 1999, gdzie Serbowie masowo stosowali makiety, a piloci NATO
                              > którzy nie mogli schodzić poniżej 4km, brali je za prawdziwe cele
                              i
                              > zużyli dużo rakiet kierowanych na ich "niszczenie".

                              tia wg pewnych nadzwyczaj powaznych zródeł jak jaks lewiznapl
                              to Serbowie wygrali wojne:))
                              • marek_boa Re: sowieciarze walcza:)) 27.11.09, 22:44
                                Mógłby ktoś spuścić wodę?! Znowu się jakieś gó...o do dyskusji przylepiło!:(
                          • marek_boa Re: link 27.11.09, 21:24
                            Przeszkadza mi tylko Matrek Twoje jakże swobodne spłycanie tematu jak i czasami
                            pisanie głupot!:) Skoro Dajesz się podpuścić i to w tak prosty sposób to niby
                            czego od mła Oczekujesz?! Zasada jest prosta jak konstrukcja cepa i wpadli na
                            nią Rosjanie już przy konstruowaniu właśnie samolotu MiG-25 a później MiG-31 - W
                            PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI ZESTRZELIĆ SAMOLOT-NOSICIEL BRONI , bo gdy już "wysypie"
                            swój ładunek to będzie dużo trudniej a celów dużo więcej!
                            - Dlaczego niby ma mi przeszkadzać Kst...v ,który Wypisuje głupoty i o tym
                            wszyscy wiedzą?! Przecież nie kreuje się tym na jakiegoś znawcę tylko po prostu
                            plecie trzy po trzy! Po Tobie jednak można by się spodziewać czegoś poważniejszego!
                      • kstmrv Re: link 27.11.09, 21:05
                        bmc3i napisał:

                        > > Nawet Migi 21 przenoszą kierowane bomby. Np. zmodernizowane Migi
                        21-
                        > > 93 w Indiach. I jak teraz sobie taki indyjski Mig 21 przeleci
                        nad
                        > > pakistańską wyrzutnią PAC-3 (której maksymalny pułap do celów
                        > > lotniczych to 17 km), to operatorzy PAC-3 będą mogli sobie tylko
                        > > patrzeć na tego Miga na radarze, ze świadomością że nic mu nie
                        mogą
                        > > zrobić.
                        > >
                        >
                        >
                        > Po pierwsze jednymym panstwem na swiecie, ktore do tej pory
                        zamierza jeszcze
                        > uzywac MiG-21 w operacjach bojowych, jest chyba tylko korea Pln.
                        Po drugie,
                        > gdyby Hindusi naprawde zdecydowali sie uzyc 21 przeciw
                        pakistanczykom, Ci
                        > ostatni zabiliby ich smiechem pilota jakiejs pakistanskiej
                        chińszczyzny, nie
                        > mowiac juz o f16C/D.

                        To zmodernizowane Migi 21 z rakietami BVR, wiec mają przewagę nad
                        pakistańską chińszczyzną i ich F-16 A/B. A do walki z F-16 Block 52+
                        to Hindusi mają Su-30MKI z rakietami AA średniego i dalekiego
                        zasięgu.
                        • bmc3i Re: link 27.11.09, 21:17
                          kstmrv napisał:

                          > bmc3i napisał:
                          >
                          > > > Nawet Migi 21 przenoszą kierowane bomby. Np. zmodernizowane Migi
                          > 21-
                          > > > 93 w Indiach. I jak teraz sobie taki indyjski Mig 21 przeleci
                          > nad
                          > > > pakistańską wyrzutnią PAC-3 (której maksymalny pułap do celów
                          > > > lotniczych to 17 km), to operatorzy PAC-3 będą mogli sobie tylko
                          > > > patrzeć na tego Miga na radarze, ze świadomością że nic mu nie
                          > mogą
                          > > > zrobić.
                          > > >
                          > >
                          > >
                          > > Po pierwsze jednymym panstwem na swiecie, ktore do tej pory
                          > zamierza jeszcze
                          > > uzywac MiG-21 w operacjach bojowych, jest chyba tylko korea Pln.
                          > Po drugie,
                          > > gdyby Hindusi naprawde zdecydowali sie uzyc 21 przeciw
                          > pakistanczykom, Ci
                          > > ostatni zabiliby ich smiechem pilota jakiejs pakistanskiej
                          > chińszczyzny, nie
                          > > mowiac juz o f16C/D.
                          >
                          > To zmodernizowane Migi 21 z rakietami BVR, wiec mają przewagę nad
                          > pakistańską chińszczyzną i ich F-16 A/B.


                          O, naprawde?! Jakies rzetelne podstawy tak wspanialego odkrycia?


                          A do walki z F-16 Block 52+
                          > to Hindusi mają Su-30MKI z rakietami AA średniego i dalekiego
                          > zasięgu.


                          No i co one im daja?
                          • marek_boa Re: link 27.11.09, 21:41
                            Matrek Napisz coś ciekawego w temacie PRZEWAGI Pakistańskich F-16A/B lub F-7M
                            nad Hinduskimi MiGami-21-93 "Bison"?! Chętnie się pośmieję!:)
                            - Fakt Hindusi tak się przestraszyli Pakistańskich F-16C/D block 52+
                            ,że....zamówili dodatkowe Su-30MKI!:) Się mnie jednak wydaje ,że skoro znają
                            możliwości tych Pakistańskich F-16 to gdyby Su-30MKI był słabszym samolotem to
                            chyba jednak nie zamawiali by następnych?!
                            • bmc3i Re: link 27.11.09, 22:18
                              marek_boa napisał:

                              > Matrek Napisz coś ciekawego w temacie PRZEWAGI Pakistańskich F-16A/B lub F-7M
                              > nad Hinduskimi MiGami-21-93 "Bison"?! Chętnie się pośmieję!:)

                              O naprawde? Po pierwsze to kmstrv pisze ciekawe rzeczy o poradzeniu sobie z
                              miga21 z f-16A i to ja jego zapytauje. Tego samego miga21, ktory byl tak
                              manewrowy jak kloc zaschnietej kupy na dnie rzeki. A samym radarem depplerowskim
                              nie zniweluje sz przewagi awioniki.




                              > - Fakt Hindusi tak się przestraszyli Pakistańskich F-16C/D block 52+
                              > ,że....zamówili dodatkowe Su-30MKI!:) Się mnie jednak wydaje ,że skoro znają
                              > możliwości tych Pakistańskich F-16 to gdyby Su-30MKI był słabszym samolotem to
                              > chyba jednak nie zamawiali by następnych?!
                              • marek_boa Re: link 27.11.09, 22:37
                                Rozumiem w takim razie że Twierdzisz iż Pakistańskie F-16A/B uzbrojone w
                                pociski Sidewinder poradziły by sobie bez problemu z Hinduskimi MiG-ami-21-93
                                uzbrojonymi w R-77??! To ta awionika pozwoliła by Pakistańczykom skrócić dystans
                                do odpalenia AIM-9 o te "smutne" 40-50 kilometrów???!
                                • kstmrv Re: link 27.11.09, 22:42
                                  marek_boa napisał:

                                  > Rozumiem w takim razie że Twierdzisz iż Pakistańskie F-16A/B
                                  uzbrojone w
                                  > pociski Sidewinder poradziły by sobie bez problemu z Hinduskimi
                                  MiG-ami-21-93
                                  > uzbrojonymi w R-77??! To ta awionika pozwoliła by Pakistańczykom
                                  skrócić dystan
                                  > s
                                  > do odpalenia AIM-9 o te "smutne" 40-50 kilometrów???!

                                  Zaraz matrek napisze że R-77 nie działają, więc odrazu napiszę że
                                  Mig odpali i R-77 i np. R-27ET, a wtedy któraś musi trafić.
                                  • kstmrv Re: link 27.11.09, 22:45
                                    kstmrv napisał:

                                    > Zaraz matrek napisze że R-77 nie działają, więc odrazu napiszę że
                                    > Mig odpali i R-77 i np. R-27ET, a wtedy któraś musi trafić.

                                    W dodatku Mig 21-93 może zwalczac 2 cele naraz, wiec mógłby
                                    naprowadzać 3 rakiety BVR na 2 F-16 A/B jednocześnie.
                                    • kstmrv Re: link 27.11.09, 22:49
                                      kstmrv napisał:

                                      > kstmrv napisał:
                                      >
                                      > > Zaraz matrek napisze że R-77 nie działają, więc odrazu napiszę
                                      że
                                      > > Mig odpali i R-77 i np. R-27ET, a wtedy któraś musi trafić.
                                      >
                                      > W dodatku Mig 21-93 może zwalczac 2 cele naraz, wiec mógłby
                                      > naprowadzać 3 rakiety BVR na 2 F-16 A/B jednocześnie.

                                      A co do "przewagi" awioniki F-16 A/B nad Migiem 21-93, to Mig ma
                                      mniejszy RCS wiec nawet jakby miał radar o takim samym zasięgu co F-
                                      16 A/B, i tak pierwszy by go wykrył.
                                • bmc3i Re: link 27.11.09, 22:46
                                  marek_boa napisał:

                                  > Rozumiem w takim razie że Twierdzisz iż Pakistańskie F-16A/B uzbrojone w
                                  > pociski Sidewinder poradziły by sobie bez problemu z Hinduskimi MiG-ami-21-93
                                  > uzbrojonymi w R-77??! To ta awionika pozwoliła by Pakistańczykom skrócić dystan
                                  > s
                                  > do odpalenia AIM-9 o te "smutne" 40-50 kilometrów???!


                                  Twierdze ze Arabom za pomoca znacznie nowoczensiejszych od MiG-21.
                                  samolotów, jhesli sie nie mylenie nie udalo sie zestzrelic bodajze ani jednego
                                  izraelskiego F-16A
                                  • kstmrv Re: link 27.11.09, 22:59
                                    bmc3i napisał:

                                    > marek_boa napisał:
                                    >
                                    > > Rozumiem w takim razie że Twierdzisz iż Pakistańskie F-16A/B
                                    uzbrojone w
                                    > > pociski Sidewinder poradziły by sobie bez problemu z Hinduskimi
                                    MiG-ami-2
                                    > 1-93
                                    > > uzbrojonymi w R-77??! To ta awionika pozwoliła by Pakistańczykom
                                    skrócić
                                    > dystan
                                    > > s
                                    > > do odpalenia AIM-9 o te "smutne" 40-50 kilometrów???!
                                    >
                                    >
                                    > Twierdze ze Arabom za pomoca znacznie nowoczensiejszych od MiG-21.
                                    > samolotów, jhesli sie nie mylenie nie udalo sie zestzrelic bodajze
                                    ani jednego
                                    > izraelskiego F-16A

                                    Mig-21-93 to modernizacja z lat 90-tych i w BVR jest lepszy /
                                    znacznie lepszy niż Mig-23ML czy Mig-29A.
                                  • marek_boa Re: link 27.11.09, 23:00
                                    No Popatrz a Hindusom jeśli chodzi o ówczesny "cud" techniki czyli F-104 udało
                                    się spruć kilka sztuk bezproblemowo i to starymi wersjami MiGa-21?! Po za tym
                                    jeśli chodzi o Izrael to oni z reguły nie informują w ogóle o swoich stratach
                                    chyba ,że ich się po prostu ukryć nie da! Po za tym jest jeszcze coś takiego jak
                                    poziom wyszkolenia - tam gdzie Arabowie na lepszym sprzęcie Radzieckim nie
                                    dawali sobie rady z Izraelczykami latającymi na sprzęcie zachodnim to Hindusi
                                    latając również na sprzęcie Radzieckim nie mieli problemu ze spuszczeniem łomotu
                                    Pakistańczykom latającym na sprzęcie zachodnim!
                                    • bmc3i Re: link 27.11.09, 23:12
                                      marek_boa napisał:

                                      > No Popatrz a Hindusom jeśli chodzi o ówczesny "cud" techniki czyli F-104 udało
                                      > się spruć kilka sztuk bezproblemowo i to starymi wersjami MiGa-21?!

                                      Gdybys jednak nie zauwazyl, to jest pewna subetelna rzonica miedzy F-104, a F-16....



                                      Po za tym
                                      > jeśli chodzi o Izrael to oni z reguły nie informują w ogóle o swoich stratach
                                      > chyba ,że ich się po prostu ukryć nie da! Po za tym jest jeszcze coś takiego ja
                                      > k
                                      > poziom wyszkolenia - tam gdzie Arabowie na lepszym sprzęcie Radzieckim nie
                                      > dawali sobie rady z Izraelczykami latającymi na sprzęcie zachodnim


                                      No patrz, to w ZSRR byl taki kiepski poziom szkolenia, ze radzieccy instruktorzy
                                      tak kiepsko szkolili na bliskim wschodzie?



                                      to Hindusi
                                      > latając również na sprzęcie Radzieckim nie mieli problemu ze spuszczeniem łomot
                                      > u
                                      > Pakistańczykom latającym na sprzęcie zachodnim!

                                      masz na mysli te F-104...?

                                      NBie, mowa po poraqdzeniu sobie miga21 z F16A....
                                      • kstmrv Re: link 27.11.09, 23:22
                                        Izrael miał z USA najnowsze wersje danej broni, Arabowie dostawali
                                        wersje okrojone. Izrael miał wsparcie AWACS i systemów WRE, Arabowie
                                        AWACS nie mieli. Arabowie to wogóle ciency, małozdyscyplinowani
                                        żołnierze, Żydzi przeciwnie. Dlatego ich wojny wyglądały jak
                                        wyglądały.
                                        Jak już pisałem gdyby Mig-21-93 leciał naprzeciwko pary F-16 A/B, to
                                        odpaliłby 4 rakiety BVR (R77, R27ET) do obu F-16 i oba Falcony by
                                        spadły, a Mig 21 wrócił do bazy.
                                        • bmc3i Re: link 27.11.09, 23:29
                                          kstmrv napisał:

                                          > Izrael miał z USA najnowsze wersje danej broni, Arabowie dostawali
                                          > wersje okrojone. Izrael miał wsparcie AWACS i systemów WRE, Arabowie
                                          > AWACS nie mieli. Arabowie to wogóle ciency, małozdyscyplinowani
                                          > żołnierze, Żydzi przeciwnie. Dlatego ich wojny wyglądały jak
                                          > wyglądały.
                                          > Jak już pisałem gdyby Mig-21-93 leciał naprzeciwko pary F-16 A/B, to
                                          > odpaliłby 4 rakiety BVR (R77, R27ET)


                                          oczywiscie, F-16 Amraamow nie maja...


                                          do obu F-16 i oba Falcony by
                                          > spadły, a Mig 21 wrócił do bazy.


                                          MiG 21 zostalyby zestrzelone zanim ich pilocvi w ogole zorientowali by sie ze sa
                                          jakies F16 w powietrzu.
                                          • kstmrv Re: link 27.11.09, 23:38
                                            bmc3i napisał:

                                            > kstmrv napisał:
                                            >
                                            > > Izrael miał z USA najnowsze wersje danej broni, Arabowie
                                            dostawali
                                            > > wersje okrojone. Izrael miał wsparcie AWACS i systemów WRE,
                                            Arabowie
                                            > > AWACS nie mieli. Arabowie to wogóle ciency, małozdyscyplinowani
                                            > > żołnierze, Żydzi przeciwnie. Dlatego ich wojny wyglądały jak
                                            > > wyglądały.
                                            > > Jak już pisałem gdyby Mig-21-93 leciał naprzeciwko pary F-16
                                            A/B, to
                                            > > odpaliłby 4 rakiety BVR (R77, R27ET)
                                            >
                                            >
                                            > oczywiscie, F-16 Amraamow nie maja...
                                            >
                                            >
                                            > do obu F-16 i oba Falcony by
                                            > > spadły, a Mig 21 wrócił do bazy.
                                            >
                                            >
                                            > MiG 21 zostalyby zestrzelone zanim ich pilocvi w ogole
                                            zorientowali by sie ze s
                                            > a
                                            > jakies F16 w powietrzu.

                                            Piszę o pakistańskich F-16 A/B z lat 80-tych. One miały tylko
                                            Sidewindery do walk na krótkim dystansie. Możliwośc walki BVR dostał
                                            dopiero F-16 C/D Block 25. No i oczywiście mają ją nowe pakistańskie
                                            F-16 Block 52+ (takie jak polskie) które sa oczywiście lepsze niż
                                            Migi 21-93.
                                          • marek_boa Re: link 27.11.09, 23:48
                                            Matrek od kiedy Pakistańskie F-16A/B Block 15 maja na wyposażeniu Amraamy???!
                                            • bmc3i Re: link 28.11.09, 00:08
                                              marek_boa napisał:

                                              > Matrek od kiedy Pakistańskie F-16A/B Block 15 maja na wyposażeniu Amraamy???!


                                              Zacznijmy od tego, ze watek indii i pakustanu pojawil sie na uboczu dyskusji,
                                              jako jeden z przykladow. przykladow jak to MiG-21 zbombardowalyby wyrzutnie
                                              Patriotow PAC-3, bo nie bylby niepokojony przez nikogo, i przede wszystkim
                                              ktokowliek uzylby go jeszcze dzis w ajkichkolwiek dzialaniach zbrojnych.
                                              Samolot, ktory nie sprostalby najstzraszym dzis uzywanym w normalnie
                                              rozwinietchy panstwach swiata modelom samolotow, na przyklad F-16A.

                                              ty sam pytales w czym f16a jest lepszy od Mig-21 Bizon. WIec odpowiadam,
                                              chociazby radarem, WRE, i Amraaamerm tez.
                                              • marek_boa Re: link 28.11.09, 00:38
                                                Matrek a pro po MiG-21 vs F-16 to dyskusja od samego początku prowadzona jest a
                                                pro po Indyjskich MiGów-21-93 "Bison" i Pakistańskich F-16A/B Block 15! Jeśli
                                                Znajdziesz w jakimkolwiek moim poście , w tym wątku porównanie
                                                NIEZMODERNIZOWANEGO MiGa-21 z F-16 to stawiam skrzynkę dobrego piwa!
                                                - No więc w kontekście prowadzonej dyskusji Twoja Odpowiedź Matrek jest jak
                                                najbardziej błędna - to MiG-21-93 ma nad Pakistańskimi F-16A/B Block 15 przewagę
                                                w radarze ,wre i uzbrojeniem!
                                                • bmc3i Re: link 28.11.09, 00:51
                                                  marek_boa napisał:

                                                  > Matrek a pro po MiG-21 vs F-16 to dyskusja od samego początku prowadzona jest
                                                  > a
                                                  > pro po Indyjskich MiGów-21-93 "Bison" i Pakistańskich F-16A/B Block 15! Jeśli
                                                  > Znajdziesz w jakimkolwiek moim poście , w tym wątku porównanie
                                                  > NIEZMODERNIZOWANEGO MiGa-21 z F-16 to stawiam skrzynkę dobrego piwa!
                                                  > - No więc w kontekście prowadzonej dyskusji Twoja Odpowiedź Matrek jest jak
                                                  > najbardziej błędna - to MiG-21-93 ma nad Pakistańskimi F-16A/B Block 15 przewag
                                                  > ę
                                                  > w radarze ,wre i uzbrojeniem!

                                                  Nie, powtarzam- dyskusja byla o mozliwosci zbombardowania przez mig21 baterii
                                                  patriot, na co odpowiedzia byla niemozliwowsc zajscia takiej sytuacji ze 21
                                                  sobie po prostu lata nad wyrzutnia nie staci go zaden samolot. Padly prztyklady
                                                  ze nikt w praktyce moze poza Korea Pln nie uzyje tej maszyny w boju.,
                                                  Najbardziej rozpowszechnionym modelkem F16 A/B jest Block 15, z pelnym
                                                  fly-by-wire, zdolnoscmia do rpzeciazen 9G, zaawansowanym HUD, a teraz Ty
                                                  powiedz, jaka to ma Mig-21 w indyjskiej wersji przewage w radarze, wre i uzbrojeniu.
                                                  • marek_boa Re: link 28.11.09, 01:16
                                                    No i teraz Matrek Lejesz wodę - Kst... pisał o Hinduskich MiGach-21 i
                                                    Pakistańskich wyrzutniach przeciwlotniczych PAC-2/PAC-3 - Wróć do początku
                                                    dyskusji to się Przekonasz! Te przykłady ,które to niby padły to Ty Napisałeś i
                                                    to w dodatku bzdurę - nie tylko KRL-D używa bojowo samolotów MiG-21 bo właśnie
                                                    Hindusi samoloty te mają wycofać z linii dopiero w 2015 roku!
                                                    - MiG-21-93:
                                                    - Radar Kopjo - zasięg 75 kilometrów - możliwość tworzenia mapy
                                                    terenu,wykrywanie celów naziemnych!Wskaźnik przezierny,nachełmowy układ
                                                    wskazywania celów Szczel-3UM!
                                                    - Uzbrojenie:
                                                    P-P :
                                                    > R-77
                                                    > R-27R1
                                                    > R-27T1
                                                    > R-73
                                                    > R-60M
                                                    P-Z :
                                                    > Ch-31A
                                                    > Ch-31P
                                                    > Ch-25MP
                                                    > Npr S-5/S-8/S-13/S-24
                                                    > bomby napr.telew. - KAB-500Kr
                                                    - Po za tym Matrek Poszukaj sobie w sieci po Angielsku o Indyjskich MiGach-21
                                                    jest mnóstwo cytrynowa siła informacji!
                                                  • kstmrv Re: link 28.11.09, 01:19
                                                    bmc3i napisał:

                                                    > marek_boa napisał:
                                                    >
                                                    > > Matrek a pro po MiG-21 vs F-16 to dyskusja od samego początku
                                                    prowadzona
                                                    > jest
                                                    > > a
                                                    > > pro po Indyjskich MiGów-21-93 "Bison" i Pakistańskich F-16A/B
                                                    Block 15! J
                                                    > eśli
                                                    > > Znajdziesz w jakimkolwiek moim poście , w tym wątku porównanie
                                                    > > NIEZMODERNIZOWANEGO MiGa-21 z F-16 to stawiam skrzynkę dobrego
                                                    piwa!
                                                    > > - No więc w kontekście prowadzonej dyskusji Twoja Odpowiedź
                                                    Matrek jest
                                                    > jak
                                                    > > najbardziej błędna - to MiG-21-93 ma nad Pakistańskimi F-16A/B
                                                    Block 15 p
                                                    > rzewag
                                                    > > ę
                                                    > > w radarze ,wre i uzbrojeniem!
                                                    >
                                                    > Nie, powtarzam- dyskusja byla o mozliwosci zbombardowania przez
                                                    mig21 baterii
                                                    > patriot, na co odpowiedzia byla niemozliwowsc zajscia takiej
                                                    sytuacji ze 21
                                                    > sobie po prostu lata nad wyrzutnia nie staci go zaden samolot.
                                                    Padly prztyklady
                                                    > ze nikt w praktyce moze poza Korea Pln nie uzyje tej maszyny w
                                                    boju.,
                                                    > Najbardziej rozpowszechnionym modelkem F16 A/B jest Block 15, z
                                                    pelnym
                                                    > fly-by-wire, zdolnoscmia do rpzeciazen 9G, zaawansowanym HUD, a
                                                    teraz Ty
                                                    > powiedz, jaka to ma Mig-21 w indyjskiej wersji przewage w radarze,
                                                    wre i uzbroj
                                                    > eniu.

                                                    Przede wszystkim F-16 A/B nie mają rakiet BVR. Natomiast Mig 21
                                                    Bizon ma R-77 i różne wersje R-27. Więc co z tego że oba samoloty
                                                    widzą się na radarach z 50 km, skoro tylko Mig 21 ma rakiety AA
                                                    średnego zasięgu. Odpali dwie różne rakiety do jednego celu i któraś
                                                    musi trafić. Bison może jednocześnie zwalczać 2 cele, więc jak
                                                    będzie walczył z parą F-16 A/B to odpali 4 rakiety i zestrzeli oba F-
                                                    16 zanim te wejdą na odległość walki manewrowej.
                                                    Walki manewrowej Bison raczej będzie unikał, ale jesli zajdzie taka
                                                    konieczność, to choć F-16 A/B jest zwrotniejszy i ma lepszą
                                                    widoczność z kabiny, to Bison ma celownik nahełmowy wiec nie musi
                                                    mieć Falcona przed sobą, może mieć go obok i to wystarczy żeby
                                                    odpalić R-73. A R-73 to rakieta lepsza i o większym zasięgu niż AIM-
                                                    9L przenoszone przez F-16 A/B.
                                                  • bmc3i Re: link 28.11.09, 21:15
                                                    kstmrv napisał:

                                                    > Przede wszystkim F-16 A/B nie mają rakiet BVR. Natomiast Mig 21
                                                    > Bizon ma R-77 i różne wersje R-27.


                                                    Tak oczywiscie, holenderskie F16A nie przenosza amraamów...
                                                    \
                                                  • kstmrv Re: link 03.12.09, 13:02
                                                    bmc3i napisał:

                                                    > kstmrv napisał:
                                                    >
                                                    > > Przede wszystkim F-16 A/B nie mają rakiet BVR. Natomiast Mig 21
                                                    > > Bizon ma R-77 i różne wersje R-27.
                                                    >
                                                    >
                                                    > Tak oczywiscie, holenderskie F16A nie przenosza amraamów...
                                                    > \

                                                    Holenderskie F-16A przeszły modernizację, więc przenoszą Amraamy.
                                                    Ale pakistańskie F-16A nie przeszły MLU, więc ich jedynym kierowanym
                                                    uzbrojeniem jest AIM-9. Więc pojedynczy Mig-21-93 może zwalczać ze
                                                    średniego dystansu 2 takie F-16A jednocześnie, wiedząc że nie odpalą
                                                    one Amraamów.
                                                  • bmc3i Re: link 03.12.09, 14:14
                                                    kstmrv napisał:

                                                    > bmc3i napisał:
                                                    >
                                                    > > kstmrv napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Przede wszystkim F-16 A/B nie mają rakiet BVR. Natomiast Mig 21
                                                    > > > Bizon ma R-77 i różne wersje R-27.
                                                    > >
                                                    > >
                                                    > > Tak oczywiscie, holenderskie F16A nie przenosza amraamów...


                                                    > > \
                                                    >
                                                    > Holenderskie F-16A przeszły modernizację, więc przenoszą Amraamy.


                                                    Podobnie jak powolane przez Ciebie MiGi-21 Bizon


                                                    > Ale pakistańskie F-16A nie przeszły MLU, więc ich jedynym kierowanym
                                                    > uzbrojeniem jest AIM-9. Więc pojedynczy Mig-21-93 może zwalczać ze
                                                    > średniego dystansu 2 takie F-16A jednocześnie, wiedząc że nie odpalą
                                                    > one Amraamów.

                                                    Bzdura. Pakistanskie F-16 przeszly Mid-Life Update i przenosza AIM-120C-5
                                                  • kstmrv Re: link 03.12.09, 14:51
                                                    bmc3i napisał:

                                                    > > Ale pakistańskie F-16A nie przeszły MLU, więc ich jedynym
                                                    kierowanym
                                                    > > uzbrojeniem jest AIM-9. Więc pojedynczy Mig-21-93 może zwalczać
                                                    ze
                                                    > > średniego dystansu 2 takie F-16A jednocześnie, wiedząc że nie
                                                    odpalą
                                                    > > one Amraamów.
                                                    >
                                                    > Bzdura. Pakistanskie F-16 przeszly Mid-Life Update i przenosza
                                                    AIM-120C-5

                                                    Teraz tak, bo niedawno przeszły MLU. Ale wcześniej przez 10 lat były
                                                    łatwym łupem dla Bizonów.
                                                  • bmc3i Re: link 03.12.09, 14:55
                                                    kstmrv napisał:

                                                    > bmc3i napisał:
                                                    >
                                                    > > > Ale pakistańskie F-16A nie przeszły MLU, więc ich jedynym
                                                    > kierowanym
                                                    > > > uzbrojeniem jest AIM-9. Więc pojedynczy Mig-21-93 może zwalczać
                                                    > ze
                                                    > > > średniego dystansu 2 takie F-16A jednocześnie, wiedząc że nie
                                                    > odpalą
                                                    > > > one Amraamów.
                                                    > >
                                                    > > Bzdura. Pakistanskie F-16 przeszly Mid-Life Update i przenosza
                                                    > AIM-120C-5
                                                    >
                                                    > Teraz tak, bo niedawno przeszły MLU. Ale wcześniej przez 10 lat były
                                                    > łatwym łupem dla Bizonów.


                                                    My jednak rozmawiamy o sytuacji dzisiaj, a nie dwadziescia lat temu, kiedy
                                                    jeszcze nawet indysjkie MiGi-21 nie przeszly modernizacji.
                                                  • kstmrv Re: link 03.12.09, 15:04
                                                    bmc3i napisał:

                                                    > kstmrv napisał:
                                                    >
                                                    > > bmc3i napisał:
                                                    > >
                                                    > > > > Ale pakistańskie F-16A nie przeszły MLU, więc ich jedynym
                                                    > > kierowanym
                                                    > > > > uzbrojeniem jest AIM-9. Więc pojedynczy Mig-21-93 może zwalcz
                                                    > ać
                                                    > > ze
                                                    > > > > średniego dystansu 2 takie F-16A jednocześnie, wiedząc że nie
                                                    >
                                                    > > odpalą
                                                    > > > > one Amraamów.
                                                    > > >
                                                    > > > Bzdura. Pakistanskie F-16 przeszly Mid-Life Update i
                                                    przenosza
                                                    > > AIM-120C-5
                                                    > >
                                                    > > Teraz tak, bo niedawno przeszły MLU. Ale wcześniej przez 10 lat
                                                    były
                                                    > > łatwym łupem dla Bizonów.
                                                    >
                                                    >
                                                    > My jednak rozmawiamy o sytuacji dzisiaj, a nie dwadziescia lat
                                                    temu, kiedy
                                                    > jeszcze nawet indysjkie MiGi-21 nie przeszly modernizacji.


                                                    Pakistańskie F-16 A/B zmodernizowano ładnych parę lat pod wejściu do
                                                    służby Bisonów. To oznacza że przez te kilka lat pakistańskie F-16
                                                    były łatwym łupem dla Bisonów.
                                                  • bmc3i Re: link 03.12.09, 15:18
                                                    kstmrv napisał:


                                                    > Pakistańskie F-16 A/B zmodernizowano ładnych parę lat pod wejściu do
                                                    > służby Bisonów. To oznacza że przez te kilka lat pakistańskie F-16
                                                    > były łatwym łupem dla Bisonów.


                                                    Wow! A pomysl co MiG-21 bizon zrobiłby z FJ-1 Fury....

                                      • marek_boa Re: link 27.11.09, 23:44
                                        W ZSRR ani w innych państwach UW nie było kiepskiego systemu szkolenia tylko
                                        szkolony MUSI CHCIEĆ się nauczyć! Wiesz nie daleko Kozienic funkcjonuje
                                        najlepsza i najstarsza szkoła lotnicza w Polsce - oczywiście mam na myśli Dęblin
                                        - swego czasu uczyli się w Dęblinie latać Syryjczycy - jak kiedyś posłuchałem
                                        opowieści kumpla - długoletniego instruktora w Dęblinie na ich temat to
                                        osobiście nie dopuścił bym ich do latania....latającym dywanem i to na podłodze!
                                        Ze się towarzystwo nie pozabijało startując to już był cud!
                                        - No więc mając przewagę informatyczną i uzbrojenia Hinduskie MiG-i-21-93 bez
                                        problemu poradziły by sobie z Pakistańskimi F-16A/B!
                                  • berek_p Re: link 28.11.09, 00:37
                                    bmc3i napisał:

                                    > marek_boa napisał:
                                    >
                                    > > Rozumiem w takim razie że Twierdzisz iż Pakistańskie F-16A/B uzbrojone w
                                    > > pociski Sidewinder poradziły by sobie bez problemu z Hinduskimi MiG-ami-2
                                    > 1-93
                                    > > uzbrojonymi w R-77??! To ta awionika pozwoliła by Pakistańczykom skrócić
                                    > dystan
                                    > > s
                                    > > do odpalenia AIM-9 o te "smutne" 40-50 kilometrów???!
                                    >
                                    >
                                    > Twierdze ze Arabom za pomoca znacznie nowoczensiejszych od MiG-21.
                                    > samolotów, jhesli sie nie mylenie nie udalo sie zestzrelic bodajze ani jednego
                                    > izraelskiego F-16A

                                    Ludzie,czlowieku jakie ty bzdury piszesz.Toc Migi bodajze 25 stracaly izraelskie
                                    F-15.Syryjczycy na pewno stracili izraelskie F-16.
                                    • bmc3i Re: link 28.11.09, 00:52
                                      berek_p napisał:

                                      > bmc3i napisał:

                                      > > Twierdze ze Arabom za pomoca znacznie nowoczensiejszych od MiG-21.
                                      > > samolotów, jhesli sie nie mylenie nie udalo sie zestzrelic bodajze ani je
                                      > dnego
                                      > > izraelskiego F-16A
                                      > Ludzie,czlowieku jakie ty bzdury piszesz.Toc Migi bodajze 25 stracaly izraelski
                                      > e
                                      > F-15.Syryjczycy na pewno stracili izraelskie F-16.


                                      Poczytaj troche.
                          • kstmrv Re: link 27.11.09, 22:22
                            bmc3i napisał:

                            > > To zmodernizowane Migi 21 z rakietami BVR, wiec mają przewagę
                            nad
                            > > pakistańską chińszczyzną i ich F-16 A/B.
                            >
                            >
                            > O, naprawde?! Jakies rzetelne podstawy tak wspanialego odkrycia?

                            Mig 21-93 to zmodernizowany Mig 21. Ma rakiety BVR i celownik
                            nahełmowy, a chińskie F-7M oraz F-16 A/B ani rakiet BVR nie mają ani
                            celowników nahełmowych.

                            > A do walki z F-16 Block 52+
                            > > to Hindusi mają Su-30MKI z rakietami AA średniego i dalekiego
                            > > zasięgu.
                            >
                            >
                            > No i co one im daja?

                            Nie żartuj. Su-30MKI ma potężny radar PESA (F-16 Block 52+ ma zwykły
                            radar mechaniczny).
                            • bmc3i Re: link 28.11.09, 22:03
                              kstmrv napisał:

                              > Nie żartuj. Su-30MKI ma potężny radar PESA (F-16 Block 52+ ma zwykły
                              > radar mechaniczny).

                              I dlatego wlasnie na Red Flag przegral nie tylko z F-22, ale i z F-15 i F16...
                              USAF niema F16 Block 60 z radarem AESA.

                              • marek_boa Re: link 29.11.09, 07:45
                                Co ma piernik do wiatraka Matrek?! Na Red Flag Indyjskie Su-30MKI miały zakaz
                                używania radaru i był on ściśle przez Hindusów przestrzegany!
                                • bmc3i Re: link 29.11.09, 13:35
                                  marek_boa napisał:

                                  > Co ma piernik do wiatraka Matrek?! Na Red Flag Indyjskie Su-30MKI miały zakaz
                                  > używania radaru i był on ściśle przez Hindusów przestrzegany!


                                  G... prawda.

                                  Na Red Flag indyskie radary dzialaly z inna charaktyerystyka, niz normalna
                                  charaktyerystyka bojowa. Podobnie jak zachodnie samoloty.
                                  • marek_boa Re: link 29.11.09, 14:48
                                    Matrek może najpierw Poczytaj na ten temat a później się Kłóć co?! W jaki do
                                    k...y nędzy sposób Hindusi mogli by zmienić charakterystyki radarów w Su-30MKI?!
                                    No Napisz o tym jak to się takie charakterystyki zmienia,Napisz!:) Toż to
                                    przecież nowatorskie ,że ho,ho!:) Na przykład taki radar wykorzystywany do
                                    zestawu Patriot - Przełączasz pstryczek i zaczyna działać jak ten od S-300 co
                                    nie?!:) Matko - :)
                                    P.S. Hindusi mieli bezwzględny zakaz używania radaru i zakaz ten był ściśle
                                    przestrzegany!
                                    • bmc3i Re: link 29.11.09, 15:19
                                      marek_boa napisał:

                                      > Matrek może najpierw Poczytaj na ten temat a później się Kłóć co?! W jaki do
                                      > k...y nędzy sposób Hindusi mogli by zmienić charakterystyki radarów w Su-30MKI?
                                      > !
                                      > No Napisz o tym jak to się takie charakterystyki zmienia,Napisz!:) Toż to
                                      > przecież nowatorskie ,że ho,ho!:) Na przykład taki radar wykorzystywany do
                                      > zestawu Patriot - Przełączasz pstryczek i zaczyna działać jak ten od S-300 co
                                      > nie?!:) Matko - :)
                                      > P.S. Hindusi mieli bezwzględny zakaz używania radaru i zakaz ten był ściśle
                                      > przestrzegany!

                                      Hindusi maja ogólny zakaz korzystania z radaru w normlnym trybie poza granicami
                                      Indii z wyjatkiem wykorzystywania samolotu poza granicami w operacji bojowej. W
                                      praktyce, polega to na pracy radaru poza granicami, na innej niz normalna
                                      czestotliwosc.

                                      • marek_boa Re: link 29.11.09, 16:59
                                        Matrek litości!!!! Jeszcze raz - POCZYTAJ NAJPIERW NA TEN TEMAT!!! NIE DA SIĘ
                                        TEGO ZROBIĆ!
                                        • bmc3i Re: link 01.12.09, 11:42
                                          marek_boa napisał:

                                          > Matrek litości!!!! Jeszcze raz - POCZYTAJ NAJPIERW NA TEN TEMAT!!! NIE DA SIĘ
                                          > TEGO ZROBIĆ!

                                          Wyobraz sobie ze przeczytalem. Przeczytalem artykuł wlasnie o indyjskich
                                          ograniczeniach w uzywaniu radaru. Nie da sie zrobic? Czego? Softarowo zmienic
                                          zakresu czestotliwosci pracy radaru?
                                          • marek_boa Re: link 01.12.09, 15:23
                                            W takim razie Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz aż do skutku! Można WYBRAĆ
                                            tryb pracy radaru czyli na przykład aby kartografował teren i nic ponad to
                                            (oczywiście o ile taką opcję posiada) - zmienić częstotliwość może tylko i
                                            wyłącznie PRODUCENT - zakres częstotliwości dla radarów jest STAŁY!
                                            • bmc3i Re: link 01.12.09, 15:31
                                              marek_boa napisał:

                                              > W takim razie Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz aż do skutku! Można WYBRAĆ
                                              > tryb pracy radaru czyli na przykład aby kartografował teren i nic ponad to
                                              > (oczywiście o ile taką opcję posiada) - zmienić częstotliwość może tylko i
                                              > wyłącznie PRODUCENT - zakres częstotliwości dla radarów jest STAŁY!


                                              No coz, z moich informacji wynika cos innego, wiec nie ma pola dyskusji. Tak juz
                                              jednak poza glownym nurtem merytorycznym, przyjmujac Twoja wersje - o wylaczonym
                                              radarze - po co w takim razie Hindusi polecieli na Red Flag? Przeciez bez radaru
                                              nie mogli zrobic absolutnie nic.

                                              • marek_boa Re: link 01.12.09, 15:36
                                                Wyobraź Sobie ,że takie samo pytanie Możesz Zadać Amerykanom! Czemu w podobnych
                                                manewrach w Indiach zgodzili się na nieużywanie AWACS-ów i ograniczenia w
                                                ćwiczebnej walce manewrowej - toż Amerykańskie F-16/15/18 podczas tamtych
                                                manewrów były bite nawet przez wyśmiewane przez Ciebie MiGi-21UPG "Bison"( czyli
                                                MiG-21-93)!
                                                - Po za tym WSZYSTKIE wersje myśliwców Suchoja nie licząc radaru mają
                                                termonamiernik!
                                                • bmc3i Re: link 01.12.09, 15:38
                                                  marek_boa napisał:

                                                  > Wyobraź Sobie ,że takie samo pytanie Możesz Zadać Amerykanom! Czemu w podobnyc
                                                  > h
                                                  > manewrach w Indiach zgodzili się na nieużywanie AWACS-ów i ograniczenia w
                                                  > ćwiczebnej walce manewrowej - toż Amerykańskie F-16/15/18 podczas tamtych
                                                  > manewrów były bite nawet przez wyśmiewane przez Ciebie MiGi-21UPG "Bison"( czyl
                                                  > i
                                                  > MiG-21-93)!
                                                  > - Po za tym WSZYSTKIE wersje myśliwców Suchoja nie licząc radaru mają
                                                  > termonamiernik!


                                                  Wychodzi na to, ze Su30MKI byly bite przez F22, F15 i F16, a wszystkich pobiły
                                                  MiGi21 Bizon.
                                                  • marek_boa Re: link 01.12.09, 15:51
                                                    Ano Widzisz jak to życie płata figle?!
                  • marek_boa Re: link 27.11.09, 18:13
                    Matrek a od kiedy te samoloty NIE MOGĄ przenosić bomb?! Dla MiGa-25RB
                    opracowano specjalne bomby a mianowicie FAB-500T - dla tego specjalne ,że mogły
                    być przenoszone przez ten samolot z prędkością stałą 2500 km/h - gdzie symbol
                    "T" znaczy "Tiermostojkaja"!
                    • m87orkan MiG 25RB stąd w nazwie posiada właśnie "B" :-) 27.11.09, 19:16
                      Za zrzut bomb odpowiadał system zwany Peleng, bomby FAB-500T w optymalnych
                      warunkach mogły przelecieć po zrzucie nawet 70 km. Z celnością było różnie,
                      generalnie na ćwiczeniach ocenę bardzo dobrą otrzymywał pilot, który umieścił
                      bomby w prostokącie 800m x 500m, dobrą chyba 1200m x 800m, dalej nie pamiętam.
                      Podstawowy MiG 25RB przenosił 8 bomb, wersje z unowocześnionym wyposażeniem lub
                      rozpoznania radiotechnicznego - już 10. Oczywiście samolot mógł też przenieść
                      jedną bombę jądrową.
                      • marek_boa Re: MiG 25RB stąd w nazwie posiada właśnie "B" :- 27.11.09, 19:56
                        Lub w późniejszym wariancie MiG-25RBM/BM - 4 ciężkie pociski antyradarowe Ch-58U!
                        -Pozdrawiam!
                • ignorant11 a po co zestrzeliwac ruskie spadala?:)) 27.11.09, 22:10
                  kstmrv napisał:

                  > bmc3i napisał:
                  >
                  > > > PAC-3 ma maksymalny pułap zwalczania celi 15-20 km. Co oznacza
                  > że
                  > > > nawet Mig 21 może przelecieć nad wyrzutnią PAC-3 i nie będzie
                  > ona
                  > > > mogła go zestrzelić
                  > >
                  > >
                  > > I co ten MiG tam bedzie robil?
                  >
                  > Niedawno Ogarek udowadniał zasadność wystrzeliwania nowoczesnych
                  > Amraamów do takich staroci jak Mirage III.

                  A TY wiesz co to jest logika?

                  Oczywiscie ze trzeba zestrzliwac nawet takie spadala jak migi czy
                  jeszcze hit ruskoj awjcji czyli suka 27:)))
                  :))
                  buahahhaha


                  Bo istnieje zawsze skończone ryzyko ze takie cus jak suka 27 spadnie
                  na jakis wazny obiekt:)))

                  >
                  > Wnioski są takie że Migi 25 i 29 mogą sobie latać bez problemów
                  nad
                  > terytorium chronionym przez PAC-2 / PAC-3, bo mogą wejść na pułap
                  > nieosiągalny dla tych rakiet plot. A jak znajdą się nad celem to
                  > zrzucą bomby kierowane.

                  Suka 27 moze sama spasc na baterie nawet bez zestrzeliwania
                  :))
                  buhahahha
                  ]
                  • marek_boa Re: a po co zestrzeliwac ruskie spadala?:)) 27.11.09, 22:44
                    No bardzo pięknie proszę!!!
              • browiec1 Re: link 27.11.09, 16:13
                Jak to co wynika-ze Rosja jest fajna a Stany sa be:)
            • m87orkan Proszę nie deprecjonować Hawków... 27.11.09, 19:08
              W 1982 dwa izraelskie Improved Hawk'i dosięgnęły syryjskiego MiGa 25RB lecącego
              na wysokości 23 km nad Libanem, wybuchły na tyle blisko, że lekkie uszkodzenia
              zmusiły pilota do obniżenia lotu do wysokości 15 km, gdzie znalazł się w zasięgu
              F-15 i został zestrzelony.

              Poza tym nie rozróżniasz pojęć pułapu statycznego (czyli max wysokość lotu
              "płasko") i dynamicznego, osiąganego na pełnym dopalaniu, przez krótki czas.
              • kstmrv Re: Proszę nie deprecjonować Hawków... 27.11.09, 21:06
                m87orkan napisał:

                > W 1982 dwa izraelskie Improved Hawk'i dosięgnęły syryjskiego MiGa
                25RB lecącego
                > na wysokości 23 km nad Libanem, wybuchły na tyle blisko, że lekkie
                uszkodzenia
                > zmusiły pilota do obniżenia lotu do wysokości 15 km, gdzie znalazł
                się w zasięg
                > u
                > F-15 i został zestrzelony.

                Po pierwsze to były zmodernizowane Hawki z wydłużonym pułapem do
                25km (specjalna wersja izraelska), zwykłe I-Hawki mają pułap 18km.
                Po drugie tylko raz udało sie Izraelczykom takie zestrzelenie.


                > Poza tym nie rozróżniasz pojęć pułapu statycznego (czyli max
                wysokość lotu
                > "płasko") i dynamicznego, osiąganego na pełnym dopalaniu, przez
                krótki czas.

                PAC-3 ma zasięg niewiele większy niż pułap (czyli tez niecałe 20km),
                więc Mig nie musi cały czas lecieć na maksymalnym pułapie, a tylko w
                okolicy PAC-3.
                • marek_boa Re: Proszę nie deprecjonować Hawków... 27.11.09, 21:27
                  Cały pic Kstmrv ,że MiGów-25 praktycznie już w służbie nie ma więc załogi PAC-3
                  mogą w spokoju spożywać lunch!:)
                  -Pozdrawiam!
                  • kstmrv Re: Proszę nie deprecjonować Hawków... 27.11.09, 21:48
                    marek_boa napisał:

                    > Cały pic Kstmrv ,że MiGów-25 praktycznie już w służbie nie ma
                    więc załogi PAC-
                    > 3
                    > mogą w spokoju spożywać lunch!:)
                    > -Pozdrawiam!

                    Kto wie czy taka koncepcja nie wróci. Bardzo szybkie bsle latające
                    na bardzo dużych pułapach byłyby prawie nie do przechwycenia dla
                    dość powolnych F-35 (z ich max 1.7 Mach prędkością). A przy takich
                    prędkościach i pułapach byłyby też trudne do przechwycenia dla PAC-
                    2 / PAC-3. Nawet nie musiałyby być stealth. Za to same byłyby
                    wyposażone w rakiety AA BVR lub uzbrojenie kierowane pow-ziem.
                    • marek_boa Re: Proszę nie deprecjonować Hawków... 27.11.09, 22:00
                      Napiszę krótko aby nie tracić czasu - S-F! Skoro teraz są problemy z BSL-ami
                      latającymi dość wolno i na nie wysokich pułapach - to Uważasz ,że nie będzie
                      problemów z latającymi bardzo szybko i bardzo wysoko?!
                      -Pozdrawiam!
                      • kstmrv Re: Proszę nie deprecjonować Hawków... 27.11.09, 22:32
                        marek_boa napisał:

                        > Napiszę krótko aby nie tracić czasu - S-F! Skoro teraz są
                        problemy z BSL-ami
                        > latającymi dość wolno i na nie wysokich pułapach - to Uważasz ,że
                        nie będzie
                        > problemów z latającymi bardzo szybko i bardzo wysoko?!
                        > -Pozdrawiam!

                        Tylko czy te aktualne kłopoty nie wynikają właśnie z tego że latają
                        nisko i powoli? B-1, Tu-160 mogą być kierowane autopilotem (chyba
                        łącznie z fazą ataku na cel) i wtedy robią w zasadzie jako
                        bezpilotowce. Pozostaje jescze kwestia lądowania, ale skoro ciężkim
                        Buranem dało się wylądować bez pilota, to tym bardziej bezpilotowcem.
                        • marek_boa Re: Proszę nie deprecjonować Hawków... 27.11.09, 22:39
                          Napiszę niestety to samo co Jasiol - baaaardzo daleka droga do bezpilotowców
                          myśliwskich! W tym kontekście zgadzam się z Nim całkowicie!
                          -Pozdrawiam!
        • cie778 same zalety... 27.11.09, 13:04
          kstmrv napisał:

          > S-500 będzie miał pułap zwalczanych celów 200 km, zdecydowanie więcej niż THAAD. I w dodatku,
          > w przeciwieństwie do jednozadaniowego THAAD, S-500 będzie mógł również zwalczać samoloty.
          > Będzie też dużo tańszy niż THAAD.

          Przecież to bełkot. Kosztujący setki milionów dolarów system który jednocześnie może zwalczać 6 (S-400) czy 10 (S-500) celów strzelający do samolotów?
          No to pozostając w tej samej poetyce - nie pozostaje nic innego jak wysłać w kierunku Moskwy tak ze 100 Skudów dziennie - po tygodniu Rosjanie zbankrutują i sami (zgodnie z odwieczną tradycją) podpalą Moskwę...

          tak btw - a skąd wiadomość, że akurat S-500 będzie po wielokroć tańszy? Bo tak?

          pozdrawiam
          jasiol
          • kstmrv Re: same zalety... 27.11.09, 14:28
            cie778 napisał:

            > kstmrv napisał:
            >
            > > S-500 będzie miał pułap zwalczanych celów 200 km, zdecydowanie
            więcej niż
            > THAAD. I w dodatku,
            > > w przeciwieństwie do jednozadaniowego THAAD, S-500 będzie mógł
            również zw
            > alczać samoloty.
            > > Będzie też dużo tańszy niż THAAD.
            >
            > Przecież to bełkot. Kosztujący setki milionów dolarów system który
            jednocześnie
            > może zwalczać 6 (S-400) czy 10 (S-500) celów strzelający do
            samolotów?

            Różne sytuacje się na polu walki zdarzają. Czasem trzeba zestrzelić
            samolot. Ale jak tu zestrzelić samolot skoro brak funkcji plot (jak
            w THAAD).

            > tak btw - a skąd wiadomość, że akurat S-500 będzie po wielokroć
            tańszy? Bo tak?

            S-300 jest znacznie tańszy niż Patriot, więc i S-500 będzie znacznie
            tańszy niż THAAD.
            • cie778 Re: same zalety... 27.11.09, 16:14
              kstmrv napisał:


              > > > S-500 będzie miał pułap zwalczanych celów 200 km, zdecydowanie
              > > > więcej niż THAAD. I w dodatku, w przeciwieństwie do jednozadaniowego
              > > > THAAD, S-500 będzie mógł również zwalczać samoloty.
              > > > Będzie też dużo tańszy niż THAAD.
              > >
              > > Kosztujący setki milionów dolarów system który jednocześnie
              > > może zwalczać 6 (S-400) czy 10 (S-500) celów strzelający do samolotów?
              >
              > Różne sytuacje się na polu walki zdarzają. Czasem trzeba zestrzelić
              > samolot. Ale jak tu zestrzelić samolot skoro brak funkcji plot (jak
              > w THAAD).

              to jest pomysł z gatunku zakładania na Tu-160 możliwości odpalania R-73. No bo przecież: Różne sytuacje się na polu walki zdarzają. Czasem trzeba zestrzelić samolot. Taki sam poziom abstrakcji i oderwania od rzeczywistości.
              Jak na razie S-400 i przewidywany S-500 to specjalizowane systemy antyrakietowe - nie dlatego, że ktoś się uparł i uniemożliwił strzelanie do samolotów ale dlatego, że kosztują tak chore pieniądze, że nie ma sensu stosować ich do niczego innego.

              > > a skąd wiadomość, że akurat S-500 będzie po wielokroć tańszy?

              > S-300 jest znacznie tańszy niż Patriot, więc i S-500 będzie znacznie
              > tańszy niż THAAD.

              Gratuluję zdolności profetycznych. Możesz podać kurs euro do złotówki na koniec roku? To tylko 1 miesiąc, a do startu S-500 zgodnie z planami jeszcze 5 lat i mnóstwo opóźnień - o których w przywołanym tekście altaira są wzmianki.

              pozdrawiam
              jasiol
              • marek_boa Re: same zalety... 27.11.09, 18:35
                A pro po uzbrajania Tu-160 w pociski R-73 no to oczywiście sen chorego ...(nie
                wiem kogo?!?) ale Wyobraź sobie Jasiol ,że swego czasu rozpatrywano wersję tego
                samolotu jako...latającą baterię pocisków p-p!:)Samolot miał mieć zainstalowany
                potężny radar (powiększoną wersję "Zasłona") i 40 pocisków p-p R-40/R-33 lub
                perspektywicznych wtedy R-77 (w tym przypadku pocisków miało być...60)!
                -Pozdrawiam!
                • kstmrv Re: same zalety... 27.11.09, 21:07
                  marek_boa napisał:

                  > Wyobraź sobie Jasiol ,że swego czasu rozpatrywano wersję tego
                  > samolotu jako...latającą baterię pocisków p-p!:)Samolot miał mieć
                  zainstalowany
                  > potężny radar (powiększoną wersję "Zasłona") i 40 pocisków p-p R-
                  40/R-33 lub
                  > perspektywicznych wtedy R-77 (w tym przypadku pocisków miało
                  być...60)!
                  > -Pozdrawiam!

                  Całkiem sensowna koncepcja. Przy antyrakietowym zastosowaniu
                  samolotu (jak Mig 31) zwrotność maszyny jest pomijalnym parametrem.
                  Liczy się radar o dużym zasięgu, duża ilość rakiet AA i prędkość
                  powyżej 2Ma. Tu-160 spełniałby te warunki.
                  To właściwie byłby taki nastepca Tu-128.
                  • marek_boa Re: same zalety... 27.11.09, 21:31
                    Bo też i taką rolę miał niby spełniać - "wisieć" gdzieś nad Oceanem
                    często-gęsto uzupełniany paliwem i zestrzeliwać Amerykańskie B-1 i B-52 chcące
                    przedrzeć się w pobliże ZSRR! Koncepcja okazała się jednak za droga!
                    -Pozdrawiam!
                    • kstmrv Re: same zalety... 27.11.09, 21:49
                      marek_boa napisał:

                      > Bo też i taką rolę miał niby spełniać - "wisieć" gdzieś nad
                      Oceanem
                      > często-gęsto uzupełniany paliwem i zestrzeliwać Amerykańskie B-1 i
                      B-52 chcące
                      > przedrzeć się w pobliże ZSRR!

                      W dodatku Tu-160 mógłby przebywac w powietrzu bardzo długo bez
                      tankowania.

                      > Koncepcja okazała się jednak za droga!

                      Może lepsza byłaby koncepcja "łączona". Radar i naprowadzanie na
                      cele realizowałyby Migi 31, a Tu-160 służyłby tylko jako "magazyn
                      rakiet". Taka koncepcja wymagałaby tylko minimalnych zmian w
                      strukturze Tu-160.

                      • marek_boa Re: same zalety... 27.11.09, 22:04
                        Rosjanie jak i Amerykanie taką koncepcję "obwąchali" ze wszystkich stron i
                        zgodnie (choć nie wspólnie!) orzekli ,że nie kalkuluje się przerabiać bombowców
                        strategicznych kosztujących krocie forsy w latające baterie pocisków p-p! Lepiej
                        (i taniej) jednak gdy taki samolot na pokładzie ma pociski p-z mogące realnie
                        zagrozić terytorium przeciwnika!
                        -Pozdrawiam!
                      • ignorant11 moja anty koncepcja jest najlepsza:)) 27.11.09, 23:11
                        kstmrv napisał:

                        > marek_boa napisał:
                        >
                        > > Bo też i taką rolę miał niby spełniać - "wisieć" gdzieś nad
                        > Oceanem
                        > > często-gęsto uzupełniany paliwem i zestrzeliwać Amerykańskie B-1
                        i
                        > B-52 chcące
                        > > przedrzeć się w pobliże ZSRR!
                        >
                        > W dodatku Tu-160 mógłby przebywac w powietrzu bardzo długo bez
                        > tankowania.
                        >
                        > > Koncepcja okazała się jednak za droga!
                        >
                        > Może lepsza byłaby koncepcja "łączona". Radar i naprowadzanie na
                        > cele realizowałyby Migi 31, a Tu-160 służyłby tylko jako "magazyn
                        > rakiet". Taka koncepcja wymagałaby tylko minimalnych zmian w
                        > strukturze Tu-160.
                        >


                        Sława!

                        Przerabianie ociezałego (umysłowo:)) bombowca na nawoczesny
                        mysliwiec to to tylko ruskie ciubaryki mogły wymyslec...
                        :))
                        buahahhaha

                        Najrozsadniej byłoby te tutki 160 po prostu zezłomowac
                        :)))
                        buhahhahha

                        Forum Słowiańskie
                        gg 1728585
                        • marek_boa Re: moja anty koncepcja jest najlepsza:)) 27.11.09, 23:45
                          Smród czuć ,że az nie miło!:(
                • premier_stulecia Re: same zalety... 27.11.09, 21:26
                  Podobną przebudówkę planowali amierikańcy na bazie B-1B :)
                  • ignorant11 Re: same zalety... 27.11.09, 23:14
                    premier_stulecia napisał:

                    > Podobną przebudówkę planowali amierikańcy na bazie B-1B :)


                    Sława!

                    I co? pomysł podsuneli ruskim ciubarykom:))

                    Forum Słowiańskie
                    gg 1728585
                    • marek_boa Re: same zalety... 27.11.09, 23:46
                      Coraz bardziej śmierdzi!:(
                • cie778 Re: same zalety... 03.12.09, 18:16
                  marek_boa napisał:

                  > ..swego czasu rozpatrywano wersję [Tu-160] jako...latającą baterię pocisków p-p!

                  Bo to jest prawidłowe podejście. Jak masz porządną firmę czy instytucję to czasami analizy możliwych wariantów przyprawiają o czkawkę ze śmiechu - ale od tego są, żeby można było porównać i obliczyć co należy zastosować.

                  > S-400 zwalcza na raz 12 celów a 6 celów zwalcza zubożona wersja S-400E - czyli
                  > wariant eksportowy oparty o komponenty S-300PMU-2!

                  Nie zmienia to faktu, że przy tych cenach jest to specjalizowany system prak, przeznaczony do zwalczania obiektów będących skrajnym zagrożeniem.

                  pozdrawiam
                  jasiol
                  • marek_boa Re: same zalety... 03.12.09, 18:28
                    Czy ja wiem Jasiol Czy akurat cena za S-400 jest tak wysoka?! O ile mnie pamięć
                    nie myli to mniej więcej jedna trzecia ceny "Patriota PAC-3"! No oczywiście
                    można sobie język i resztkę zębów połamać na dywagacjach typu "co to jest
                    bateria i co w jej skład wchodzi" w tym przypadku!:)
                    -Pozdrawiam!
                    • cie778 Re: same zalety... 03.12.09, 18:55
                      marek_boa napisał:

                      > Czy ja wiem Jasiol Czy akurat cena za S-400 jest tak wysoka?! O ile mnie pamięć
                      > nie myli to mniej więcej jedna trzecia ceny "Patriota PAC-3"!

                      Niezależnie od rozważań co jest właściwą baterią i o przewagach takiego a nie innego ukompletowania ;-) - te ceny zawsze, czy to w przypadku Patriota czy też S-numerek idą w setki milionów dolarów. Co realnie oznacza, że nikogo (bo dziś to chyba nawet ZEA odpadły z konkurencji) nie stać na obstawienie nimi wszystkiego - stawia się je tylko przy kluczowych obiektach i automatycznie przejmują obronę prak - a obronę plot zapewnia w inny (tańszy) sposób.

                      pozdrawiam
                      jasiol
                      • marek_boa Re: same zalety... 04.12.09, 20:34
                        No jeśli Tobie Jasiol o to biegało to i owszem! Przyznaję pełniusieńką po same
                        brzegi rację! Tylko ,że myślę nie chodziło by tu raczej o cenę tylko bardziej o
                        skuteczność! No i nie od parady jest też kwestia rozbudowania elektronicznego
                        takiego systemu!
                        -Pozdrawiam!
          • marek_boa Re: same zalety... 27.11.09, 18:27
            Jasiol to jest bełkot ale trochę z innej strony!:) S-400 zwalcza na raz 12
            celów a 6 celów zwalcza zubożona wersja S-400E - czyli wariant eksportowy oparty
            o komponenty S-300PMU-2!
            -Pozdrawiam!
        • ignorant11 jak to w rasiji:)) 27.11.09, 21:58
          kstmrv napisał:

          > > www.altair.com.pl/start-3765
          >
          > Widzę że S-500 będzie miał pułap zwalczanych celów 200 km,
          > zdecydowanie więcej niż THAAD. I w dodatku, w przeciwieństwie do
          > jednozadaniowego THAAD, S-500 będzie mógł również zwalczać
          samoloty.
          > Będzie też dużo tańszy niż THAAD.


          Sława!

          Wsio na BUMAGIE:)))
          :)))

          Forum Słowiańskie
          gg 1728585
          • marek_boa Re: jak to w rasiji:)) 27.11.09, 22:45
            No i smród unosi się nadal?!:(
      • browiec1 Re: link 27.11.09, 01:52
        Altairowcow czytasz?:))
        A co maja robic te brygady?Inwazje z kosmosu odpierac(w koncu
        japonce jak sie ze stanami uporaja beda chcieli w przymierzu z
        Ufoludkami odzyskac Kuryle:)
      • dirloff Re: link 27.11.09, 02:25
        Skąd to zdziwienie? Jak sam widzisz, chodzi zapewne o rozwinięcie potencjału
        obronnego klasycznych systemów plot/prak o zwalczanie celów balistycznych, stąd
        ten przymiotnik "kosmiczny". S-400 mają taki potencjał, a S-500 go rozwiną bądz
        urealnią, hehe. Stworzone te brygady dodając do S-300 po jedną ukompletowaną
        baterię S-400 i będzie git, przynajmniej formalnie, na papierze.

        Naszła mnie taka myśl. Rok 2015, Rosjanie "niechcący" zestrzeliwują Aurorę...;)
        • browiec1 Re: link 27.11.09, 03:23
          E tam,do starego okretu beda strzelac:) poza tym przeciez on
          usuniety z wojska za pijackie imprezy na nim:P
        • bmc3i Re: link 27.11.09, 09:04
          dirloff napisał:

          > Skąd to zdziwienie? Jak sam widzisz, chodzi zapewne o rozwinięcie potencjału
          > obronnego klasycznych systemów plot/prak o zwalczanie celów balistycznych, stąd
          > ten przymiotnik "kosmiczny". S-400 mają taki potencjał, a S-500 go rozwiną bądz
          > urealnią, hehe. Stworzone te brygady dodając do S-300 po jedną ukompletowaną
          > baterię S-400 i będzie git, przynajmniej formalnie, na papierze.
          >
          > Naszła mnie taka myśl. Rok 2015, Rosjanie "niechcący" zestrzeliwują Aurorę...;)


          Moje pytanie nie dotyczy s-500 lecz 13 jednostek "wojsk kosmicznych".
        • ignorant11 Re: link 27.11.09, 23:19
          dirloff napisał:


          >
          > Naszła mnie taka myśl. Rok 2015, Rosjanie "niechcący"
          zestrzeliwują Aurorę...;)


          Sława!

          To juz bedzie po Obamie i przyjdzie jakis twardziel w stylu Reagana
          i zdelegalizuje frfr...
          :)))

          PO 5 ciu nastepnych latach frfr sie rozfrfr:)))

          Jako rzecze Friedman.
          :))

          Forum Słowiańskie
          gg 1728585
          • marek_boa Re: link 27.11.09, 23:49
            Fuj!:( no już nie idzie wytrzymać od tego smrodu!:(
          • wkkr USA już nie ma 28.11.09, 10:48
            Obama sprząta.
            Ktoś kto żyje na kredyt długo nie pociągnie.
            To się musiało kiedyś stać.
            Nie ma wiecznych mocarstw.
    • wkkr Pewnie będą zestrzeliwac satelity n/t 28.11.09, 10:49
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka