Dodaj do ulubionych

Kamyk dąży do secesji

18.05.11, 00:03
Kłobuckowi gratulujemy burmistrza ! "zyskają 1/4 naszego budżetu z 67 mln " ... stracicie 20 baniek i jest okej ? za dużo grilla panie dzieju
Obserwuj wątek
   • Gość: wnuczek emeryta Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.11, 10:19
    "Od 1990 r. w naszym regionie podzieliły się dwie gminy. Boronów oddzielił się od Herbów, a Starcza od Kamienicy Polskiej. - I nie żałujemy - zapewnia Wiesław Szymczyk, wójt Starczy, która za rok będzie obchodziła 20-lecie. - Choć budżet mamy niewielki, 6-8 mln zł, sporo udało się zrobić. Są wodociągi i kanalizacja, nowa hala sportowa, nowe i wyremontowane drogi. Kamienica jest bogatsza, ale gdybyśmy się od niej nie oddzielili takich zmian u nas by nie było."
    Tylko patrzec jak mieszkańcy dzielnic gdzie od lat nic się nie robi ,będą chcieli założyc sobie gminne.
  • przem0_25 Kamyk dąży do secesji 18.05.11, 11:11
   Panie sołtysie na prawdę szkoda mi jest tego dworka w Kamyku , ale pomarzyć sobie każdy może. Ja np. od dawna myślę , ze kiedyś jakiś facet na stołku pomyśli aby znowu spróbować połączyć powiat częstochowski z województwem świętokrzyskim i aby mówiono województwo świętokrzyskie z siedzibą w Kielcach , a sejmikiem w Częstochowie . Ale to błędne marzenia , tak jak błędne jest to że małe miasteczko zostawią bez gminy . Ludzie u władzy w ówczesnych czasach mają gdzieś dobro społeczne , czy kulturę , miał pan przykład sprawy Olewnika ile ona wykryła , tu chodzi o kasę państwa (ich kasę).
     • Gość: mieszkaniec Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.11, 13:37
      Przenoszą się przede wszystkim ludzie, pragnący mieć własny dom, których nie stać na kupno działki budowlanej w Częstochowie w cenie 250-300 zł/m kw., nie wspominając już o domu. Na wsi, za kwotę którą musieliby przeznaczyć na kupno działki w Cz-wie, są w stanie kupić niezły dom.
      Natomiast niż demografiny dotyczy praktycznie wszystkich miast w Polsce (również Kłobucka), w których trudno jest o pracę. Niestety ludzie emigrują z przyczyn finansowych.
      Powstanie w Kamyku (liczącym ok. 1200 mieszkańców) Gminy nie ma racji bytu. Posiadanie "Dworka" (do kapitalnego remontu), kilku ulic czy kilku firm to za mały potecjał, aby utworzyć Gminę.
      • Gość: nie chce Cie martw Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.11, 10:53
       ja nie pisze z playa (więc jedna z wypowiedzi nie jest moja), ale ... 200-300 zl za m2? Pola bez uzbrojenia? Nie wydaje Ci sie, ze to za duzo - skoro pod miastem dzialka z mediami kosztuje 1/2-1/3 tej ceny? Czy warto przeplacac za dzialke na peryferiach np. Dźbów, Gnaszyn, Bór, Wypalanki, Kręciwilk, Mirów czy inne zapomniane przez cywilizacje dzielnice? Skoro z miejscowości tuż pod miastem dojedziesz do centrum w 10-15 minut, a tych dzielnic pchasz sie waskimi gardlami półgodziny? Mieszkanie na wsi ma sporo więcej plusów niż minusów. Bliżej do szkoły, łatwiej o przedszkole, często lepsza komunikacja publiczna (i tańsza), kanalizacja, chodniki, media, niższe podatki, realny wpływ na to co się dzieje w okolicy, oświetelnie ulic. Czyli to o czym Częstochowa w większości peryferyjnych dzielnic zapomniała. Ważne tylko aby zdecydować się na takie miejsce skąd łatwo do pracy dojechać. W mojej okolicy wszystkie nowe domy są wybudowane przez ludzi z Częstochowy (lekarzy, biznesmenów, urzędników wyższego szczebla) i to dla miasta jest poważne zagrożenie bo wpłacana do budżetu część ich podatku PIT stanowi sporą sumę. Odpowiem na Twoje zarzuty ... w mieście zostając Ci, których na dom nie stać i mieszkają w blokach, wartych tyle co pół działki na wsi.

       Zwróćcie uwagę, że Czestochowa w ciągu 13 lat straciła ... 13 tys. mieszkańców. A prognozy są jeszcze gorsze. Więc w mieście zostanie garstka, natomiast teren, który miała by ponownie objąć gmina Kamyk cały czas notuje wzrost ludności - zamożnej, bo wyprowadzonej z Częstochowy. Więc dochody gmina miałaby zapewnione. Warto zastanowić się dlaczego najambitniejsza młodzież nie studiuje na miejscu, w efekcie już tu nie wraca. Praktycznie nie znam absowlentów dobrych uczelni z pierwszej 15 dzisiejszego rankingu Rzepy, którzy zdecydowali się powrócić do już nie mojego miasta, ale waszego. Brak perspektyw na dobrą pracę, brak rozrywek, ot takie małe miasto powiatowe z klasztorem w środku. Smutne, ale prawdziwe.

       Proponuję wieczorem sprawdzić www.stat.gov.pl i dopiero potem pluć jadem na forum.
       • Gość: nie Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.11, 11:04
        PS. Cz-wa ma juz tylko 238,8 tys. mieszkańców stan na 2010 wiec ten spadek jest jeszcze bardziej spektakularny (19 tys. od 1998). Dzis pewnie jest jeszcze mniej. Obszar wiejski powiatu klobuckiego (w sumie 85 tys.) ma az 67 tys. mieszkanców. Dosc ma wykrojenie jeszcze nie jednej gminy. W tym gmina klobuck 20,5 tys. obszar wiejski 7,3 tys. wiec tez dosc na gmine, patrzac, ze jednak sporo jest duzo mniejszych.
       • mistral75 Re: Kamyk dąży do secesji 19.05.11, 12:14
        Masz wiele racji w tym co piszesz,ale uwagi dotyczace Czestochowy sa i tak zbyt optymistyczne.
        Natomiast co do Kamyka jego motorem pociagowym sa dwi przedstawione w artykule firmy ktore mozna stawiac za wzror rozwoju i zarzadzania w calym regionie czestochowskim.
        Potencjalna gmina Kamyk jest naprawde bardzo ciekawym miejscem do osiedlenia sie.Ladna okolica,niezniszczona jeszcze przyroda,dogodny dojazd do "metropolii czestochowskiej".
        I oczywiscie ceny,zupelnie rozne od tych w Olsztynie,Konopiskach a nawet Mstowie.
        To moze byc fajna gmina,pod warunkiem ze nie zezra jej wlasne wydatki i czajaca sie w wielu glowach biurokracja:)
       • Gość: mieszkaniec Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.11, 18:20
        Czyżby w Kamyku była szkoła średnia, było multikino, był teatr, przy każdej ulicy był chodnik itd? Ile domów wybudowali ludzie z Częstochowy w ciągu ostanich 5 lat? (5, 10, a może aż 15).
        Ilu mieszkańców przybyło w Kamyku w ciągu ostanich 10 lat? (5, 10, a może aż 15-stu).
        Jak często jedzie autobus z Kamyka do Częstochowy? (co godzinę, a może co 3 godziny).
        Czy w Kamyku jest kanalizacja? (nie ma, z tego co widzę to dopiero budują).
        Czy miedia są tańsze jak w Częstochowie? (nie, są takie same ceny).
        Ile osób po ukończnie "elitarnych" studiów wraca do Kamyka?
        Dlaczego większość uczniów z okolicznych wsi uczęszcza do szkół ponadgimnazjalnych w Częstochowie?
        Gdzie pracują mieszkańcy Kamyka?
        Dlaczego ludzie kupują nowe mieszkania w blokach w Częstochowie pomimo zawrotnych cen (4-5 tyś. za m. kw.)?
        Jaki jest % mieszkańców Kamyka (zwłaszcza młodych), chcących mieszkać w Częstochowie, a jaki jest % mieszkańców Częstochowy, chcących mieszkać w Kamyku, czy w podobnej do Kamyka miejscowości?
        Odpowiedzi na powyższe pytania nie wymagają wielkiego intelektu.

        Porównywanie Kamyka do Częstochowy jest nieporozumieniem. Wieś jest piękna latem, a zimą to ..... . Być może dobrze jest mieszkać na wsi będąc emerytem.        • Gość: nie chce Cie martw Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.netcominternet.pl 19.05.11, 23:45
         Nie przeinaczaj moich słów. Nigdzie nie piszę, że wieś jest samowystarczalna i nie porównuję jej do Częstochowy pod względem dostępu do kultury. Piszę tylko to, że żyje się lepiej i wygodniej.
         Ze swojego okna widzę (akurat nie w Kamyku) 7 nowych domów, policz ile ich powstało na działkach w Kamyku na przeciwko szkoły. Jak zabudowała się droga przez Kamyk od Kłobucka do Borowianki? Roczniki statystyczne GUS nie kłamią. Jest to dużo więcej niż 15 .... jadąc do Consoni w niedzielę niewiele zobaczysz. Sprawdź stronę www.planzagospodarowania.pl/ i zobacz która gmina ma tereny gotowe na przyjęcie inwestora.

         Jeśli chodzi o komunikację to strzelasz kulą w płot, akurat od Kamyka po DW 491 (BTW: niedługo będzie chodnik wzdłuż przez całą Białą) jedzie więcej autobusów niż np. z Liszki Dolnej albo Mirowa czy jeszcze innego Boru, Kręciwilka czy Gnaszyna. 50 kursów (sprawdź www.pks-czestochowa.pl) w ciągu dnia to chyba sporo więcej niż w przypadku większości peryferyjnych dzielnic - 25 minut i wysiadasz na Kościuszki. Własnym samochodem w 15 minut jesteś rano na placu Biegańskiego.
         Nie opowiadaj, też że ludzie tak kupują mieszkania w Częstochowie swoje miałem problem sprzedać (pech kryzys, ale ceny jeszcze mocniej spadły prze te 3 lata), a w nowym apartamentowcu koło kolegi w modnej dzielnicy ciągle są wolne lokale, zresztą na Łódzkiej od kilku lat ciągle wisi "ostatnie wolne apartamenty". Nie wiem czy te bloki na Bialskiej po tylu latach udało się w końcu kompletnie zasiedlić?

         Wieś jest super do mieszkania (o ile nie jest to zabita dechami wiocha bez komunikacji etc. i z dala od miasta) i wychowania dzieci. Nawet zimą pod warunkiem, że do pracy/szkoły ponadgimnazjalnej (oczywiście w Częstochowie) dojeżdżasz po drodze min. wojewódzkiej bo na niej prędzej zobaczysz piaskarkę niż w mieście. Nie wspominając już o odśnieżaniu bocznych dróg przez OSP - na wywiezienie śniegu spod bloku na Tysiącleciu trzeba było czekać do wiosny w efekcie miejsc parkingowych nie było, a przejazd jednym pasem.

         > Odpowiedzi na powyższe pytania nie wymagają wielkiego intelektu.
         Oczywiście, że nie bo pytania są albo postawione bez przemyślenia, albo .... tendencyjne aby potwierdzić własną tezę. 30 lat mieszkałem w klatce w bloku i za żadne skarby już nie wrócę, nie wyobrażam sobie latania w wieku 60 lat po schodach na II czy IV piętro. Dopóki nie będziesz miał własnych 20-30 Ar ziemi (czy to w mieście, czy to na wsi) nie zrozumiesz dlaczego Częstochowa się wyludnia.
         • Gość: mieszkaniec Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.11, 20:03
          Twoje słowa są potwierdzeniem moich słów,
          > Ze swojego okna widzę (akurat nie w Kamyku) 7 nowych domów (bez komentarza),
          > ... jadąc do Consoni w niedzielę niewiele zobaczysz (bez komentarza),
          > niedługo będzie chodnik wzdłuż przez całą Białą (bez komentarza),
          > Nie wiem czy te bloki na Bialskiej po tylu latach udało się w końcu kompletnie zasiedlić? (sprawdz, a potem pisz),
          > swoje (mieszkanie) miałem problem sprzedać (może cena była "kosmiczna", a po jego sprzedaży na kupno domu w Czestochowie nie było Cię stać),
          > 50 kursów (sprawdź www.pks-czestochowa.pl) w ciągu dnia to chyba sporo ..., (nie mogę się doliczyć - może chodzi o 50 kursów w ciągu 48 godzin w dwie strony?),
          > Wieś jest super do mieszkania (o ile nie jest to zabita dechami wiocha bez komunikacji etc. i z dala od miasta) i wychowania dzieci (bez komentarza),
          > nie wyobrażam sobie latania w wieku 60 lat po schodach na II czy IV piętro (w pełni się zgadzam, jednocześnie pragnę zauważyć, że w Częstochowie są również domy jednorodzinne wolnostojące, w zabudowie szeregowej, czy bliźniaczej oraz apatramentowce oczywiście z windami),

          > Dopóki nie będziesz miał własnych 20-30 Ar ziemi (czy to w mieście, czy to na wsi) nie zrozumiesz dlaczego Częstochowa się wyludnia. Dlaczego się wyludnia - to już powyżej napisałem i nie będę się powtarzał (czytaj uważnie). Na zakończenie pragnę Cię zapewnić, że nie mieszkam w blokach, dysponuję ponad 77.000 m kw. ziemi.
          Na tym kończę polemikę - szkoda czasu.


          • Gość: nie chce Cie martw Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.netcominternet.pl 20.05.11, 23:12
           > > Ze swojego okna widzę (akurat nie w Kamyku) 7 nowych domów (bez komentarz
           > a),

           Hmm jesli w promieniu 200 m widze 7 domow, to uwierz, ze jest ich wiecej. Nie wiem dlaczego manipulujesz moja wypowiedzia, to chyba logiczne, ze 7 domow w zasiegu wzroku nie jest tozsame z 7 w calej miejscowosci.

           > > Nie wiem czy te bloki na Bialskiej po tylu latach udało się w końcu kompl
           > etnie zasiedlić? (sprawdz, a potem pisz),
           Znow manipulujesz, jesli przez 4-5 lat byl problem ze znalezieniem chetnych, to ewidentnie zaprzecza Twoim twierdzeniom, ze mieszkania ida na pniu.

           > > swoje (mieszkanie) miałem problem sprzedać (może cena była "kosmiczna",
           > a po jego sprzedaży na kupno domu w Czestochowie nie było Cię stać),

           Cena byla normalna, ale jesli sledzisz rynek nieruchomosci w Czestochowie wiesz, ze rynek ten przezywał i wciaz przezywa zalamanie. Nie zamierzalem kupowac domu, dla mnie logiczne jest zaprojektowac i wybudowac i go tak, aby nie zastanawiac sie potem gdzie developer upchnal konkretna rura etc. I dlaczego idiotycznie ustwil ta sciane o 10 cm blizej, tak, ze nie mozna normalnie np. drzwi otworzyc.

           > > 50 kursów (sprawdź www.pks-czestochowa.pl) w ciągu dnia to chyba sporo ..
           > ., (nie mogę się doliczyć - może chodzi o 50 kursów w ciągu 48 godzin w dwie st
           > rony?),

           A ja wlasnie wyszukalem i jest 50 kursów. Wiec uprzejmie prosze trzymajmy sie faktow. Sprawdz przystanek Kamyk Ośrodek Zdrowia (plac w centrum).

           > > Wieś jest super do mieszkania (o ile nie jest to zabita dechami wiocha b
           > ez komunikacji etc. i z dala od miasta) i wychowania dzieci (bez komentarza),

           A ja poprosze o komentarz. Prosze o jakikolwiek argument, ktory zaprzecza mojej wypowiedzi. Jakosc edukacji? Sprawdz EWD i porownaj, ochrona zdrowia? Nie ma roznicy - no kolejki duuuuzoooo krotsze.

           >(w pełni się zgadzam, jednocześnie pragnę zauważyć, że w Częstochowie są rów
           > nież domy jednorodzinne wolnostojące, w zabudowie szeregowej, czy bliźniaczej o
           > raz apatramentowce oczywiście z windami),

           Niestety ale prawo budowlane wymusza instalacje windy dopiero w bloku IV pietrowym, dlatego w naszym miescie buduje sie bloki III pietrowe. Tak jest taniej.

           Jesli chodzi o blizniaki to wybacz, ale jednak dom wolnostojacy 8 m od granicy z sasiadem to jednak zupelnie inny komfort.

           >Na zak
           > ończenie pragnę Cię zapewnić, że nie mieszkam w blokach, dysponuję ponad 77.000
           > m kw. ziemi.

           No coz, jestes bardzo zamoznym czlowiekiem skoro masz taki areal w granicach miasta. Teraz rozumiem dlaczego z Twojego punktu widzenia te fantastyczne ceny sa ok, dla mnie sa nieadekwatne do infrastruktury ktora oferuje Czestochowa bo jej brak powoduje, ze realnie do ceny trzeba doliczyc dobre 30-50 tys. zl.
           Niestety wiekszosc mieszkancow miasta (w przeciwienstwie do Ciebie) dalej mieszka na 20 m2 na osobe w bloku bez windy.
      • Gość: danka Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.11, 17:43
       nie chce cie martw - mało wiesz i pierdzisz na forum "Kielce to bida z nędzą..."
       Budżet na 2011 (plan):
       Czewa - dochody ogółem - 897 mln zł
       wydatki inwestycyjne - 240,6 mln zł
       Kielce - dochody ogółem - 1,051 mld zł
       wydatki inwestycyjne - 419,6 mln zł - ponad 1,7 razy większe od planu Czewy!!!

       I Kielce mają jeszcze znaczny udział w wydatkach "swojego" budżetu województwa kieleckiego.

       Więc o czym ty ptaszku niedouczony śpiewasz - nie kompromituj się ćwoku swoją ignorancją.
       • mistral75 Re: Kamyk dąży do secesji 18.05.11, 18:43
        Statystyki i chamskie rownania innych w dol to typowa czestochowska wioskowa specjalnosc.
        Kiedy patrzy sie na ilosc inwestycji budowlanych,a szczegolnie strukturalnych zwiazanych z drogownictwem.Modernizacja,budowaniem nowych wiaduktow,tras przelotowych W Kielcach wtedy kolana miekna i to wlasnie tutaj w Czestochowie otwiera sie scyzoryk.
        Wytykajac innym niezrozumiale przywary czestochowscy ludkowie osmieszaja sami siebie i swoje wiejsko-miejskie zakompleksieksienie.
       • Gość: do danka Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.play-internet.pl 18.05.11, 22:59
        Gó... wiesz i bredzisz jak ta głupia lala. Może powinnaś skorzystać z wychodka, bo do toalety masz za daleko tam a i kanalizacji wciąż brak..

        Przypominam,że świętokrzyskie, znalazło się w europejskiej lidze, regionów, najbardziej zacofanych i zdegradowanych społecznie. Stąd np. unijny program Polska Wschodnia.

        A teraz się bujaj i jedź sobie w świętokrzyskie, tylko tą dziurawą droga na Jędrzejów, pośród pól zielonych, kup krowich rozciągnionych. Bez odbioru.
        • Gość: danka Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.11, 15:25
         IP: *.play-internet.pl - osłabiasz i tak już wątły potencjał intelektualny miasta.
         Nie wystawiaj sobie publicznie świadectwa tępego buractwa.
         Jak zazwyczaj, nie dosyć, że ignorant to jeszcze "miastowy" cham i megaloman.

         Nic nie zagłuszy wymowy faktów, żadne wybiegi, zaklęcia i opluwanie samodzielnie myślących... żadne piski zakompleksionych osobników na pograniczu normy.

         Kielce przy Częstochowie - w ostatnich latach - to przykład sukcesu... mądrze zarządzanego miasta, którego dochody własne per capita w 2009 były o 28 % wyższe niż w Czewie.

         I nie zmieni tego popierdywanie na forum częstochowskiego zapalonego ćwoka.
          • Gość: danka Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.11, 17:23
           IP: *.play-internet.pl - popierdujesz, plujesz... a prostych tekstów nie rozumiesz.

           Częstochowa - to Polska C - szósta dziesiątka polskich miast na prawach powiatu (65 miast), mierząc statystycznym dochodem budżetu miast na mieszkańca czyli materialnym bogactwem, a mentalnie - zadupie, z takimi obrońcami - synami tej ziemi - jak ty beta vulgaris...
           I rządzi miastem ferajna z sąsiednich wiosek: Radomsko, Kłobuck, Myszków, Kłomnice, Konopiska, Kalej, Libidze... i desant towarzyszy z centrali regionu i stolicy...

           I dobrze... i musi boleć...
           Jedni śmieją się z miastowych, drudzy z wieśniaków i nie o geografię tu chodzi.
           "River deep, mountain high"... Oh how I love you baby, baby, baby, baby...
    • Gość: skl Re: Kamyk dąży do secesji IP: 212.87.245.* 18.05.11, 15:43
     proponuje przyłączyć powiat częstochowski do kłobuckiego, może sie nauczycie jak dobrze zarządzac miastem i gminą, i rozumiem że można mieć ambicje ale chyba z tym kamykiem to przesada bo jest tam pałacyk, i dwie firmy dlatego chcą sie oddzielić..śmieszni jesteście
     • Gość: yach Re: Kamyk dąży do secesji IP: *.xdsl.centertel.pl 18.05.11, 16:35
      Z tym dobrym zarządzaniem to gruuubo przesadziłeś.
      Jestem mieszkańcem Białej i od dobrych sześciu lat władze gminy Kłobuck nie są w stanie rozwiązać problemu zamontowania jednej oprawy świetlnej o wartości około 2 tys. zł. na ulicy Nadrzecznej, nie są w stanie wykonać brakującego oświetlenia na odcinku ulicy Jasnogórskiej, nie wykonano parkingu przy Zespole Szkół.
      W okresie kolejnych dwóch lat mają problem ze sporządzeniem jednego wniosku do Dyrekcji Dróg Wojewódzkich w sprawie dobudowy chodnika, w tymże samym okresie nie sporządzono wniosku do Starostwa Powiatowego w sprawie wadliwie funkcjonującego odwodnienia ulicy Sadowej.
      • Gość: Janek Re: Kamyk dąży do secesji IP: 213.25.162.* 14.10.11, 22:34
       Widzę, że dyskusja była gorąca.
       No cóż. Może i ja napiszę coś o mieszkaniu w Kamyku. Otóż, proszę państwa wyprowadziłem się z Częstochowy kilka lat temu i zamieszkałem na osiedlu właśnie w tym Kamyku.
       Oto kilka moich uwag:
       samochód jak popada to wygląda jakbym jeździł na rajdzie w terenie grząskim ;
       ujadanie, szczekanie hord różnych psów - to masz gratis 24 godziny na dobę - 365 dni w roku ( poza małymi wyjątkami) - jak zacznie jeden to inne się przyłączają i nawet tv nie można obejrzeć nie mówiąc już o spaniu - tragedia; obsrane i oszczane płoty i pobocza - masa właścicieli psów wyprowadza je na niby"spacer" i psy te załatwiają się wszędzie byle nie u właścicieli; dużo psów biega luźno po osiedlu - właściciele celowo je wypuszczają, aby im nie srały i szczały na podwórkach.
       Kolejna sprawa to smród z kominów. Zapraszam zimą, jesienią pod wieczór najlepiej - wtedy palą plastiki , płyty wiórowe, sklejki i Bóg wie co za świństwa jeszcze - także ekologicznie to tu nie jest.
       Plusem jest to, że jest blisko szkoła. No ale jak tu posłać dziecko same - żeby je jeszcze jakiś pies pogryzł?
       Wrócę jeszcze do tematu psów. Niektórzy mają ich po dwa - biegają luźno po ich podwórkach i przeskakują przez płoty - niektórzy mają je niskie - no i dawają darmowe koncerty mieszkańcom, którzy tu sprowadzając się z Cz-wy liczyli na CISZĘ i SPOKÓJ.
       Jak to jest uciążliwe i odbiera chęć do życia nie muszę tłumaczyć - psiarze i tak są jak beton partyjny i nie zrozumieją - ich zasada " pies jest po to, żeby szczekał".
       No niestety z takim zacofanym wiejskim podejściem to jesteśmy 300 lat za cywilizacją......
       no to tyle z uroków życia na wiejskim osiedlu pod miastem......
      • Gość: do starej panny do starej panny ze smierdzącego bloku IP: *.directvps.nl 15.10.11, 03:32
       > Dla nich miasto to tylko blokowiska i nędzne kamienice. Po prostu wiejska hołot
       > a, nie mająca pojęcia o życiu w mieście.
       >

       tępa_c*po_zbloków !!
       Wracasz mendo z pracy na kasie w realu, walisz sie na wyro i tak całe popołudnie i wieczór gzisz 4 litery przed tv oglądając bzdurne telenowele, bo to tylko jest na twoim poziomie, nie stać cie wyjść do restauracji, a swoje starpopanieńskie frustracje wyładowujesz w kazdym samotnym cyklu menstruacyjnym na forum, czepiając się wszystkiego, jak na taką miernotę przystało. Rusz sie troche tłuściochu poza swój rewir (czytaj 20m2 w 40letnim zaszczurzonym bloku) i zaczerpnij powietrza, moze zgubisz nadwagę i znajdziesz jakąś ludzką pracę, i przestaniesz tu nas wszystkich wk*rwiać!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka