Dodaj do ulubionych

Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka...

16.10.12, 15:00
Mam nadzieję, że ktoś za to odpowie i skończy się w Częstochowie zmowa milczenia. To co wyprawiają "nasi" częstochowscy lekarze to tragedia a przypadek ten nie jest odosobniony.
Obserwuj wątek
    • Gość: mike Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.net.stream.pl 16.10.12, 15:24
      prędzej to co robi dyrekcja pogotowia na kilińskiego 10
      • Gość: nie dała nie dała IP: 109.95.28.* 16.10.12, 17:01
        to się nią nikt nie zajął. proste
        • Gość: Autor Ci, ktorzy zawinili, wiedza ze zawinili IP: 67.159.36.* 16.10.12, 20:21
          Ci, ktorzy zawinili w tej sprawie, wiedza o tym. To byla smierc. Zachowanie skandaliczne, dla mnie jak celowe. Sami przekroczyli ta granice. Sami beda zalowac.
    • thorngorn Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 16.10.12, 15:30
      BANDYCI - nie lekarze...
      Każdy wie w Częstochowie dlaczego kobiety są przetrzymywane z porodem...
      • Gość: dynamo Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.zim.pcz.czest.pl 16.10.12, 15:32
        Dlaczego?
        Czyżby chodziło o jakieś gratyfikacje?
      • Gość: b Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.12, 15:49
        moja dziewczyna jak rodziała miala napisane ze w szpitalu byla 7dni a była tylko 4 ....
        • Gość: mag Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.superkabel.de 02.11.12, 12:17
          proste wyjasnienie, dlaczego napisali na wypisie ze byla 7 dni a tak naprawde byla 4-poniewaz szpital nie dostalby 100% zaplaty. powyzej 5 dni pobytu w szpitalu maja 100 %,
    • adr_ian Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 16.10.12, 15:33
      W polsce powinien działac kodeks Hamurabiego albo tak jak na Ukrainie czy Rosji zesłać do łagrów i się wtedy może lekarze obudzą a nie tylko będą traktować lepiej tych pacjentów którzy dają w łape. A kobiety w ciąży niestety są narażone na takie zachowania lekarzy bo każdy z nich wie, że facet da bo zależy mu na zonie i dziecku.
      • Gość: Kapibok Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: 109.95.26.* 16.10.12, 16:01
        Częstochowa to dobre miasto.
        A lekarze dzielą się na tych z powołania i tych z Częstochowy.
        • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 16.10.12, 16:34
          Miała pecha dziewczyna,pewnie doktorka nie można było dobudzić w środku nocy na dyżurze!
          Zanim się zwlekł z wyra,nachlał kawy,zapalił,zszedł na izbe przyjęć troche czasu mineło,a czas w takich przypadkach jest cenny!
          Na Śląsku takich cudów niema!
          • Gość: do oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.12, 16:37
            No to w drogę cymbale !
            • Gość: lim Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.182.165.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.10.12, 17:30
              Na miłość bosą po kiego druta została zawieziona na Mickiewicza?Sprawa trafiła już do tv i to nie poleci pod dywan.Rodzinie szczere kondolencje i w dużo wiary i nadzieji dla maluszka.
              • Gość: gosc Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.12, 10:29
                Az strach pomyśleć co się stanie jak zamkną oddział na Tysiącleciu i braknie miejsc na Parkitce a pacjentki będą dowozić na Slask
            • lawinia82 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 16.10.12, 17:40
              Stado komentujących idiotów, internetowych napinaczy o poziomie intelektu orzeszka ziemnego.. Sprawa jest dramatyczna dlatego Parkitka sama powiadomiła prokuraturę, nic was netowi dyletanci nie upoważnia do uogólnień!!~!!
            • Gość: oi [...] IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 16.10.12, 17:44
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • Gość: net Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.Netcominternet.pl 16.10.12, 18:16
            po takiej tragedii, zresztą nie pierwszej, prezydent powinien zawiesić natychmiast dyrektora szpitala, do czasu wyjaśnienia sprawy, a media powinny tego dopilnować, wszak szpital Mickiewicza jest miejski. Czas więc, aby obudziła się tez energia gazety. to nie jest pierwszy ani drugi przypadek, gdy przez kompletne lekceważenie pacjentki dochodzi do tragedii.
            • 4agata83 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 16.10.12, 23:37
              Jaki Pan taki kram, jaki ordynator taki oddział. Szef odpowiada za atmosferę na oddziale. Dyrektor też nie jest bez winy, bo on decyduje kto rządzi oddziałem.
              • Gość: fyhfd Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.238.74.10.ip.abpl.pl 16.10.12, 23:56
                Mądralo, dyrektor NIE decyduje o tym, kto jest ordynatorem.
          • Gość: do oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.12, 20:49
            Gość portalu: oi napisał(a):

            > Miała pecha dziewczyna,pewnie doktorka nie można było dobudzić w środku nocy na
            > dyżurze!
            > Zanim się zwlekł z wyra,nachlał kawy,zapalił,zszedł na izbe przyjęć troche czas
            > u mineło,a czas w takich przypadkach jest cenny!
            > Na Śląsku takich cudów niema!

            Nie generalizuj! Sama trafiłam do szpitala z krwotokiem - ciąża pozamaciczna - lekarz zebrał sie w minute a też był środek nocy.
            • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 16.10.12, 23:37
              Miałaś fart!Moja leprza połowa musiała 100zł.dać całe szczęście dzieciak zdrowy!
              • Gość: adsgdge Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.238.74.10.ip.abpl.pl 16.10.12, 23:55
                Tylko tyle?
          • Gość: bubek Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.rev.inds.pl 17.10.12, 11:32
            oj bardzo byś się zdziwil, sprawdx statystyki ile tam na sląsku umiera kobiet i dzieci przy porodzie i dopiero wtedy napisz !!!!
          • Gość: kicho Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.12, 11:23

            Do licha Częstochowa to wredne miasta
            Medaliki którym kasa na kupczniu pod JG
            uderzyła do głowy .W głebokiej pogardzie
            miają ludzi wykształconych ,bo tylko
            szmal się liczy !
            I dlatego mądzry ,zdolni lekarze uciekają na Śląsk .
            I nasze córki ,też powinny tam rodzić , bo
            w Cz-wie nawet naturalny poród może stanowić
            zagrożenie dla życia .
            A swoją drogą ta te dyspozytorki
            powinny przechodzić jakieś specjalistyczne badania .
            Aby idiotki ,które tylko potrafią działac jak roboty, nie
            pracowały na stanowiskach ,które wymagają pomyślunku .
            I co kobitko doprowadziłaś do smierci ciężarnej , to chyba
            większa odpowiedzialność niż złamanie jakieś wewńetrznego
            przepisu .
            A gdyby tą cieżąrną była twoja siostra też byś postapiła tak!!
            • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 19.10.12, 14:02
              A czy przypadkiem to nie lekarz powinien decydować jaka karetka ma podjechać?
              Dyspozytorka badała tę kobiete i pewnie diagnozować przez telefon powinna potrafić!
              Lekarze olali sprawe a z dyspozytorki kozła ofiarnego zrobili i tyle!
      • lawinia82 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 16.10.12, 17:57
        adr_ian napisał:

        > W polsce powinien działac kodeks Hamurabiego

        Naprawdę? Jesteś albo dyletantem albo kretynem!!! Wg Kodeksu Hammurabiego lekarzowi nie wolno otworzyć jamy brzusznej, bo w tamtych czasach bez aseptyki i zwiotczenia to była śmierć... czyli apelujesz o zakaz operacji np. wyrostka robaczkowego. I jeszcze jedno kretynie jak piszesz słowo Polska, Polsce to bądź łaskaw używać wielkiej litery!!!
    • Gość: sensor Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił lek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.12, 17:37
      ... przerażające doniesienie o śmierci młodej osoby w wyniku karygodnego zaniedbania czy lekceważenia sprawy?...
      Nie należy generalizować, ale kto miał do czynienia z częstochowskim światem lekarskim - złośliwi mówią półświatkiem - wie, że konowałów tam ci dostatek - cynicznych, nieczułych i chyba bez wiedzy ogólnej i specjalistycznej - i to "zabija", a na pewno nie leczy...
      Ciemność widzę...
      • lawinia82 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 16.10.12, 17:46
        Dlatego też lekarze Parkitki podejrzewając rażące zaniedbanie na Mickiewicza sami zgłosili o tym przypadku doniesienie do służb!!! Proszę nie uogólniać, bo na PARKITCE O ŻYCIE TEJ DZIEWCZYNY - PRZEZ PONAD 10 GODZIN walczyło kilkadziesiąt osób!!!
        • Gość: sensor Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.12, 20:16
          ... "podejrzewając rażące zaniedbanie na Mickiewicza" - chory ma w odbycie, kto "rażąco zaniedbał" w systemie służby zdrowia !
          Chory z ufnością, często pełen lęków i cierpienia, oddaje się w ręce domniemanych fachowców i oczekuje jednego, że potraktują go w najlepszy z możliwych w danej chwili sposób, że zastosują najlepsze dostępne metody leczenia, że ulżą mu w cierpieniu, że przywrócą do pełni sił i zdrowia, a jeśli nie - to skierują go do lepszych od siebie... może oni mu pomogą...
          To nie jest praca biurowa czy urzędnicza - to służba, powołanie i wiedza - codziennie aktualizowana i doskonalona - to najwyższe standardy zawodowe i etyczne...
          Są takie miejsca w kraju, na szczęście - bliskie tego naturalnego ideału... i stąd wiem, że to możliwe...
          Nie dopuszczam myśli, że wszystko to dobre tylko dla wybranych i tylko za kapuchę, sporą kapuchę, i że w razie potrzeby braknie mi tej kapuchy... boże chroń...
    • lawinia82 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 16.10.12, 17:37
      arturoun0 napisał(a):

      > Mam nadzieję, że ktoś za to odpowie i skończy się w Częstochowie zmowa milczeni
      > a. To co wyprawiają "nasi" częstochowscy lekarze to tragedi

      Ty specjalisto z internetowych forum, tyle że o tym przypadku policję i prokuraturę powiadomili wyklinani przez ciebie lekarze z Parkitki...
      • Gość: yes Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.12, 17:51
        Powiadomiono o zgonie , przypadku czy zaniedbaniu ? Czy nie jest tak , że szpital powiadamia policję i prokuraturę o każdym zgonie pacjenta ?Kto wie ?
      • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 16.10.12, 17:54
        Jesteś lekarzem pewnie(albo studia skończyłeś i recepty wypisujesz bo leczyć nie potrafisz)jedziesz po wszystkich,którzy ośmielą się krytykować środowisko medyków,naoglądałeś się serialu o Leśnej Górze?
      • Gość: współczujący Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.12, 17:56
        a co mieli zrobić? jak nie oni to ktoś inny doniósłby do prokuratury, bo to nie była 90-letnia kobieta, która umarła śmiercią naturalną (czy nawet można byłoby coś takiego wpisać w kartę). Jeśli znajdzie się winny powinien do osiągnięcia 26 roku życia partycypować w kosztach utrzymania tego dziecka, a rodzina nie powinna odpuszczać i żądać wysokiego odszkodowania z BARDZO wysokich pensji lekarzy i ich majątku (i to nieważne czy będzie pracował jeszcze jako lekarz czy będzie miał odebrane prawa do wykonywania zawodu!).

        Szczere kondolencje dla męża, dziecka i całej rodziny zmarłej! Tragedia jakiej nie jestem sobie w stanie nawet wyobrazić (co czują).
    • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 16.10.12, 17:50
      Obrońca medyków?
      Kto by nie był miał w doopie swoje obowiązki!
      Byłem nie raz na izbie przyjęć i wiem jakie majątam podejście do pacjentów.
      Ostatnio sąsiada zawiozłem,chłop wił się z bólu ,przez 40 minut nikt się nie zjawił!
      Wyszliśmy,odiechali jakieś 100 metrów i telefon na pogotowie wzieli go z ławki po 10 minutach był zdiagnozowany.I dało się?
      • lawinia82 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 16.10.12, 17:54
        Wątek jest o twoim sąsiedzie, czy o konkretnej pacjentce? To nie ma nic wspólnego z obroną medyków, tylko z obroną uczciwości!
        • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 16.10.12, 17:56
          Akurat ma wiele wspólnego,tę sprawę nagłośniono a ile jest zmiatanuch pod dywan!
    • Gość: Kapibok Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: 109.95.26.* 16.10.12, 17:53
      Lawiniu uspokój się, bo po pierwsze twoje rozhisteryzowanie rzeczowości Ci nie dodaje, a po drugie jakoś zabiera Ci bezstronność. A nadto może zagrażać Twojemu sercu a z kardiologią wiesz jak jest w Częstochowie, a może nie wiesz, bo ja trochę wiem, to Ci z chęcią powiem.

      A to, że ludzie mają takie zdanie o lekarzach nie wzięło się z powietrza. A wszystko co z tego wynika jest tylko wstrząsem wtórnym.
    • carrie2101 Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 16.10.12, 18:00
      Widzę mnóstwo niedomówień! Gazeta pisze na temat na którynie zebrala dostatecznie duzo informacji.... Tagedia tej rodziny, bliskich mi osób nie zaczela sie razem z przyjazdem na mickiewicza.... Nie będę jdnak opisywac wszystkiego bo serce peka jak slyszy sie tę historie. Zachowanie lekarza prowadzacego, karetki, szpitalana mickieiwcza na poziomie sredniowieczaTa kobieta powinna zyc, mogla zyc i dawac radosc innym tak jak to czynila za zycia. Kto znalten wie. to nie sluzbazdrowi to chora sluzba. Jesli osoby odpowiedzialne za jej smierc nie dostana wyroków i to w postaci wiezienia tzn. ze nie ma sprawiedliwosci. Lekarze czestochowscy, administracjo szpitalna, pracownicy pogotowia nie odwracajcie wzroku to nie byl wypadek wiecie o tym... nie kryjcie kolegow z pracy nie tym razem.... Ta kobieta i jej ciaza byly zdrowe.... ona powinna zyc tak mysla wszyscy, ktorzy wiedzaco sie stalo. Slow brak, smutek w sercu...
      • lawinia82 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 16.10.12, 18:18
        Nikt nikogo nie kryje, tylko chodzi o elementarną uczciwość, to wreszcie szpital na Parkitce sam złożył doniesienie i do Prokuratury i do Izby Lekarskiej o tym przypadku.
    • Gość: sto Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.12, 18:03
      A może jednak był to taki trudny przypadek , że nie dało się nic zrobić ?
      • Gość: figa Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.net.stream.pl 16.10.12, 18:25
        Szok. Po prostu szok...
        Nawet nie potrafię sobie wyobrazić takiej sytuacji...
        Bardzo współczuję Rodzinie tej Kobiety. Dramat.

        Mam nadzieję, że wszystkie okoliczności tej tragedii zostaną wyjaśnione i dowiemy się jak było naprawdę. Może nie dało się nic zrobić, pomóc, uratować???
        Bo JEŚLI to błąd człowieka to mogło się to zdarzyć każdemu z nas, każdy z nas mógł być na Jej miejscu...
        • Gość: licho Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.12, 11:33
          Figa to nie błąd, to znieczulica całego środowiska lekarskiego.
          Lekarka? ,która ją badała nie zrobiła nic ,aby ciężarna w ciagu kilku minut
          znalazla się na Parkitce .Zbadała i koniec sprawy ,poszał dalej spać .
          Nie intersowała się stanem chorej .
          Nie dzowniła na pogotowie ,że trzeba natychmiast na jej ryzyko ,odwięść chorą
          Na Parkitkę .B o taka częstochowska on ( ona ) była
          • Gość: inga Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.12, 11:41
            Podobno, w tym przypadku , ciężarna nie miała szansy na przeżycie, ale przebieg zdarzeń jest nie do zaakceptowania.
      • dewu58 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 16.10.12, 18:53
        Jeśli odkleiło się łożysko to wręcz tragiczny przypadek ,prawie niemożliwy do uratowania.
      • Gość: bubek kto z was zna prawdę , na co tak naprawdę zmarła ? IP: *.rev.inds.pl 17.10.12, 11:40
        kto z was zna prawdę , na co tak naprawdę zmarła , ze wszystkich oceniacie tak źle -moze nie niedało się nic zrobić-TAK SIĘ ZDARZA W ZYCIU -pech!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        w polożnictwie jest jak na wojnie -żolnierz strzela a pan BÓg kule nosi i czasem nic się nie da zrobić!!!!
    • 3andy Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 16.10.12, 18:15
      Drogiemu koledze wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu śmierci żony.
      Z wielkim smutkiem przyjęliśmy tą wiadomość.

      "Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą"


      A.G
      • Gość: ja Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: 109.95.27.* 16.10.12, 21:47
        [*] współczuje ból nie do opisania ...:-(
    • stasiek33 Pięknie!!!!!!!!!!!!!!! 16.10.12, 18:24
      Pięknie!!! A teraz służba zdrowia lekarze, pielęgniarki zaczną strajkować!!! Oczywiście jak zwykle dla dobra pacjenta. Czy na nich (oczywiście dla znacznej większości) nie ma w tym kraju siły?
    • carrie2101 sprostowanie 16.10.12, 18:50
      na parkitce lekarze uratowaliby ja, niestety zjawila sie tam zbyt pozno.... Robili wszystko, uratowali maluszka,gdyby nie oni malenstwa tez by nie bylo....
      • Gość: ehh... Re: sprostowanie IP: *.net.stream.pl 16.10.12, 19:30
        Maluszka uratowali niby... leży w szpitalu w Opolu w ciężkim stanie...i nie wiadomo czy niedotlenienie jakie ma jest bardzo poważne...kondolencje dla rodziny tej kobiety... i zmarła chyba sporo wcześniej niż o 15.30, ciekawe skąd te rozbieżności?
      • Gość: ehh..... Re: sprostowanie IP: *.net.stream.pl 16.10.12, 19:32

        Maluszka uratowali niby... leży w szpitalu w Opolu w ciężkim stanie...i nie wiadomo czy niedotlenienie jakie ma jest bardzo poważne...kondolencje dla rodziny tej kobiety... i zmarła chyba sporo wcześniej niż o 15.30, ciekawe skąd te rozbieżności?
        • Gość: gość Re: sprostowanie IP: *.wcm.opole.pl 16.10.12, 19:43
          Maluszka uratowali. Leży w dobrym stanie na OIOM-ie dla dzieci w Częstochowie
      • Gość: via med Re: sprostowanie IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.10.12, 19:35
        trudno sie dziwić ( tutaj tylko odnośnie pogotowia) jak dyrektor zatrudnia pociotów bez elementarnej wiedzy medycznej, z dyplomem kupionym za kasę na ogrodowej, Ci faktycznie dobrzy nie mieli i nie maja szans na etat dopóki dyrektor bedzie pierdział w stołek i cała reszta z czarna mamba włącznie....czy kiedyś qrwa ktoś rozwali ta klike?
    • kalasanty18 Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. 16.10.12, 20:05
      Proboszcz z Janików miał mniej szczęścia... i dziecku i jego matce udało się przeżyć.
      • Gość: turysta Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. IP: *.net.stream.pl 17.10.12, 08:42
        TyPOwe dla wieśniaków z Częstochowy.Służba zdrowia szkoły i mentalność tej czerwonej mieściny jest POrażająca
        • Gość: bik Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. IP: *.96.240.183.tvksmp.pl 17.10.12, 18:27
          Odwal się prostaku.
    • drfranek Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 16.10.12, 20:35
      Znam prawde z pierwszej reki . Obsluga szpitala na Mickiewicza przez okolo 2 godziny czkala na karetke nie podejmujac zadnej akcjii gdy kobieta praktycznie bez cisnienia oczekiwala na nia.Zwiazane jest to z przepisami NFZ gdyz przewiezienie miedzy szpitalami przez karetke nie jest uznawane za rownorzedne z np zabraniem kobiety z ulicy. Powinni ja wystawic przed szpital i karetka bylaby natychmiast. Z drugiej strony bezczynnosc personelu ze szpitala z
      Mickiewicza jest karygodne. Wystarczylo moze podlaczyc jakies plyny a nie czekac bezczynnie na przyjazd karetki spoznionej zreszta przez interpretacje obecnych przepisow wydanych przez biurokratow z NFZ.Wina lezy postronie systemu i personelu z Mickiewicza.
      • Gość: ktoś Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.158.216.116.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.10.12, 21:38
        To jest jakiś koszmar. Wydaje Ci się że szpital w takij chwili jak poród to najbezpieczniejsze miejsce. Ja bynajmniej mam w sobie takie "zawierzenie" że to oni wiedzą co robić i będzie dobrze. A tu ? no ręce opadają. Musiała przypłacić życiem takie oczekiwanie ? Nikt nie zaintersował się... Leżałam z ciążą obumarła na PCK miesiąc temu i niestety wiem że to możliwe....
        • Gość: do ktosia Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.12, 22:11
          Gość portalu: ktoś napisał(a):

          > To jest jakiś koszmar. Wydaje Ci się że szpital w takij chwili jak poród to naj
          > bezpieczniejsze miejsce. Ja bynajmniej mam w sobie takie "zawierzenie" że to on
          > i wiedzą co robić i będzie dobrze.

          Ludzie! BYNAJMNIEJ to nie PRZYNAJMNIEJ! nie uzywajcie słów, ktorych nie rozumiecie!
      • Gość: aaa O Częstochowie zawsze z najgorszej strony słychać IP: *.net.stream.pl 16.10.12, 23:05
        a tych winnych , bez sumienia, ludzie powinni się zebrać i na widły ich. Oczywiście śledztwo bedzie trwało ze 3 lata żeby ludzie zapomnienieli, tak jak o tym małżenstwie co z dzieckiem jeżdzili do szpitala do szpitala aż wkoncu umarło.


        Chore, Drzewiecki miał racje to DZIKI kraj
      • Gość: gość Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 12:45
        Trochę to dziwne,ze czekali aż dwie godziny na Pogotowie ponieważ wystarczy zaznaczyć w zgłoszeniu do Pogotowia,ze chodzi o ratunek i oni mają obowiązek przyjechać natychmiast. Pytanie brzmi czy faktycznie zgłoszono karetkę na ratunek,czy Pogotowie miało wolne karetki chociaż o tej porze powinni mieć, czy na dyżurze byli lekarze specjaliści - to wszystko powinno wyjaśnić nagranie zgłoszenia na Pogotowie.
        • drfranek Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le 17.10.12, 19:13
          'Trochę to dziwne,ze czekali aż dwie godziny na Pogotowie ponieważ wystarczy zaznaczyć w zgłoszeniu do Pogotowia,ze chodzi o ratunek i oni mają obowiązek przyjechać natychmiast. Pytanie brzmi czy faktycznie zgłoszono karetkę na ratunek,czy Pogotowie miało wolne karetki chociaż o tej porze powinni mieć, czy na dyżurze byli lekarze specjaliści - to wszystko powinno wyjaśnić nagranie zgłoszenia na Pogotowie. ''


          Przepisy ustawy uniemożliwiają wezwanie karetki nawet przez ten szpital, który nie dysponuje warunkami koniecznymi do ratowania życia.

          Brak możliwości wezwania ambulansu dotyczy tzw. szpitali jednoprofilowych, które udzielają świadczeń zdrowotnych w jednej dziedzinie medycyny (np. szpitale psychiatryczne, pulmonologiczne). Jest oczywistością, iż takie placówki nie posiadają w swoich strukturach oddziałów, np. intensywnej opieki medycznej, kardiologicznego czy neurologicznego. Wydawać by się mogło, iż w sytuacjach nagłego zagrożenia życia pacjenta taki zakład powinien mieć możliwość wezwania zespołu wyjazdowego ratownictwa medycznego, innymi słowy karetki pogotowia. Jednakże przepisy ustawy z 8 września 2009 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. nr 191, poz. 1410 z późn. zm.), to uniemożliwiają.

          Wynika to z jej art. 3 pkt 4, który definiuje medyczne czynności ratunkowe jako świadczenia w rozumieniu ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 164, poz. 1027 z późn. zm.), udzielane przez jednostkę systemu w warunkach pozaszpitalnych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Z kolei art. 3 pkt 10 ustawy o PRM określa, czym jest zespół ratownictwa medycznego. Zgodnie z nim jest to jednostka podejmująca czynności ratunkowe w warunkach pozaszpitalnych.

          Definicje te wykluczają możliwość akcji ratunkowej również w warunkach specjalistycznego, jednoprofilowego szpitala. Tak też wynika z pisma byłego już wiceministra zdrowia Marka Habera. Wskazuje w nim, że zespół ratownictwa medycznego zapewniający gotowość do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej nie może realizować w tym samym czasie zleceń od innych podmiotów oraz wykonywać procedur wynikających z realizacji umów w innych rodzajach świadczeń (pismo z 29 grudnia 2011 r., znak MZ-OKR-RM-450-2605-18/MS/11).

          Potwierdza to departament prawny resortu zdrowia, który dodatkowo wskazuje, iż w przypadku podmiotów leczniczych udzielających psychiatrycznych świadczeń zdrowotnych i leczenia uzależnień zatrudnieni tam specjaliści powinni posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie postępowania w stanach nagłych. Mając więc to na względzie, tłumaczy resort zdrowia, podmiot leczniczy (w tym szpital jednoprofilowy) ma wszelkie instrumenty do zapewnienia pomocy osobie w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego bez angażowania zespołów ratownictwa medycznego (pismo z 24 kwietnia 2012 r., znak MZ-PR-WL-024-30670-2/KBO/12). ("Dziennik Gazeta Prawna
    • marsoni1967 Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 16.10.12, 21:33
      skoro jedna z lekarek tego oddziału ma męża sędziego sądu karnego to, o czym my tu w ogóle dyskutujemy
      • Gość: Kapibok Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: 109.95.26.* 16.10.12, 22:05
        Ano o niczym. Tak jest, tak było, i tak będzie... ale w Częstochowie szczególnie, szkoda tego miasta i jego mieszkańców. Ciekawie czy moje prawnuki doczekają sprawiedliwości i egalitaryzmu- szczerze wątpię. Za to partycypujących w tym temacie jak najbardziej (sprawiedliwość dosięgnie)- bo na ręce panów chami nie powinien spoglądać.
    • angrusz1 Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. W razie 16.10.12, 22:55
      niezadowolenia z działania lekarza , należy zgłosić skargę do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej . Po ustaleniu winy lekarza można wnieść sprawę cywilną do sądu .
      Życia nie wróci ale będzie odszkodowanie .
      To zmusi kierownictwo szpitali do rzetelnej pracy .
      • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. W razie IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 16.10.12, 23:43
        Koleś takie cuda to w TV albo USA nie w burdelu gdzie lekarz ma tate sędziego a teściowa to pani prokurator,zięć policjant itd!
    • noteboo Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 16.10.12, 23:17
      Czytam wasze komentarze i też bym chciała coś napisać....ale nie wiem co....Jest mi strasznie smutno i przykro. Najgorsze jest to, że jak znam życie to nie znajdzie się winny. Będzie ''spychoterapia'' a jak jeszcze pani lekarka ma męża w sądzie to już nie widzę w ogóle winnych.
      • Gość: sfsfsfs Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.238.74.10.ip.abpl.pl 17.10.12, 00:03
        Czy Ty w ogóle wiesz co znaczy słowo "spychoterapia"? Bo na pewno nie to, o czym piszesz!!
      • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 17.10.12, 00:13
        Wiem ,zaraz znajdą sę obrońcy medyków urzędników i innych nierobów.
        Gdyby to na mnie trafiło rżne po kolei jak leci bez zbendnych pytań dla mnie gó... jest gównem a qrwa qrwom a sądy,prokuratury,policja tylko zaciemniają sprawe!
        • Gość: jak Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 07:37
          Tobie grozi wylew .........bo pie...a już masz OI !!!!!!!!
          • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 17.10.12, 11:09
            Martw się o siebie,bo pewnie ciągle z pampersem śmigasz.
            Posrany potakiwacz?
    • drfranek Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 17.10.12, 00:38
      Przepisy ustawy uniemożliwiają wezwanie karetki nawet przez ten szpital, który nie dysponuje warunkami koniecznymi do ratowania życia.

      Brak możliwości wezwania ambulansu dotyczy tzw. szpitali jednoprofilowych, które udzielają świadczeń zdrowotnych w jednej dziedzinie medycyny (np. szpitale psychiatryczne, pulmonologiczne). Jest oczywistością, iż takie placówki nie posiadają w swoich strukturach oddziałów, np. intensywnej opieki medycznej, kardiologicznego czy neurologicznego. Wydawać by się mogło, iż w sytuacjach nagłego zagrożenia życia pacjenta taki zakład powinien mieć możliwość wezwania zespołu wyjazdowego ratownictwa medycznego, innymi słowy karetki pogotowia. Jednakże przepisy ustawy z 8 września 2009 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz.U. nr 191, poz. 1410 z późn. zm.), to uniemożliwiają.

      Wynika to z jej art. 3 pkt 4, który definiuje medyczne czynności ratunkowe jako świadczenia w rozumieniu ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 164, poz. 1027 z późn. zm.), udzielane przez jednostkę systemu w warunkach pozaszpitalnych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Z kolei art. 3 pkt 10 ustawy o PRM określa, czym jest zespół ratownictwa medycznego. Zgodnie z nim jest to jednostka podejmująca czynności ratunkowe w warunkach pozaszpitalnych.

      Definicje te wykluczają możliwość akcji ratunkowej również w warunkach specjalistycznego, jednoprofilowego szpitala. Tak też wynika z pisma byłego już wiceministra zdrowia Marka Habera. Wskazuje w nim, że zespół ratownictwa medycznego zapewniający gotowość do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej nie może realizować w tym samym czasie zleceń od innych podmiotów oraz wykonywać procedur wynikających z realizacji umów w innych rodzajach świadczeń (pismo z 29 grudnia 2011 r., znak MZ-OKR-RM-450-2605-18/MS/11).

      Potwierdza to departament prawny resortu zdrowia, który dodatkowo wskazuje, iż w przypadku podmiotów leczniczych udzielających psychiatrycznych świadczeń zdrowotnych i leczenia uzależnień zatrudnieni tam specjaliści powinni posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie postępowania w stanach nagłych. Mając więc to na względzie, tłumaczy resort zdrowia, podmiot leczniczy (w tym szpital jednoprofilowy) ma wszelkie instrumenty do zapewnienia pomocy osobie w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego bez angażowania zespołów ratownictwa medycznego (pismo z 24 kwietnia 2012 r., znak MZ-PR-WL-024-30670-2/KBO/12). ("Dziennik Gazeta Prawna
      • Gość: Ehem? Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.12, 00:24
        Znaczy, jak już w końcu zwariuję (np. dowiadując się o takich subtelnościach dnia codziennego w tym kraju) - to w razie zawału w psychiatryku czekają mnie już tylko sosnowe deski?
    • mloda.1983.833 Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 17.10.12, 08:17
      A jednak, jednym z lepszych i nowocześniejszych oddziałów ginekologiczno-położniczych u nas to szpital na tysiącleciu a CHCĄ GO ZLIKWIDOWAĆ. To skandal co się dzieje w naszym mieście. Likwidują dobre oddziały, a chcą abyśmy my kobiety rodziły w TAKICH warunkach, czyli nie wiadomo gdzie i jak. Bo nikt nie chce się nami zająć jak tą dziewczyną. Sama jakiś czas temu zostałam mamą, rodziłam na tysiącleciu i jestem zadowolona. Jeśli miałabym do wyboru któryś z tych szpitali (parkitka lub mickiewicza) wybrałabym swój domek. Zbyt wiele się nasłuchałam o tych szpitalach i opiece w nich. Nie polecam ich. Współczuję rodzinie zmarłej, trzymam kciuki aby maleństwo wróciło szybko do zdrowia i aby czuło się coraz lepiej. To taka mała iskierka...
      • Gość: rehot Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 08:25
        Ktoś się powinien zainteresować pogotowiem i to bardzo wnikliwie.
        • Gość: lekarz Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 17.10.12, 09:51
          gowno nam zrobicie lekarze trzymajmy sie razem
          • Gość: lll Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 10:11
            Tych nieczułych,bez serca lekarzy i urzędników kara nie ominie , mogą również stracić kogoś kogo bardzo kochają,opatrzność czuwa
          • Gość: gosc Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: 188.95.28.* 17.10.12, 10:20
            znałam K czyli Tą kobiete kupe lat...razem pracowalysmy..super dziewczyna,usmiechnieta,pogodna....miala jeszcze synka...w maju mial isc do komunii ..planowala chrzciny razem z komunią....:(((((((((((( TRAGEDIA !!!!!!!!!!!!!!!
          • Gość: jak Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 10:31
            Oi, nie pisz w imieniu lekarzy głabie !
            • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 17.10.12, 11:13
              A czy ja piszę w imieniu lekarzy?Pało.
    • Gość: joolka co bylo przyczyna? IP: *.serv-net.pl 17.10.12, 10:46
      jaki byl jej stan?
      ona rodzila czy miala problemy ciazowe?
      tzn przyjechala do porodu?

      to moze byc pomocne dla innych ciezarnych na co uwazac....


      • Gość: sas Re: co bylo przyczyna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 11:23
        ... wg lekarzy na Parkitce...przyczyną były "rażące zaniedbania lekarzy" na Mickiewicza...
        • ania.rene Re: co bylo przyczyna? 17.10.12, 11:27
          czyli co?

          moze ma ktos wiecej informacji?
        • Gość: yaya Re: co bylo przyczyna? IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 11:39
          Konkretnie, jakie zaniedbania..........?
          • Gość: Licho Re: co bylo przyczyna? IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.12, 12:16
            yaya napisał(a):

            > Konkretnie, jakie zaniedbania

            Człowieku jakie zaniedbania???? ,ciężarna umiera w szpitalu, nikt się nią nie intersuje ,
            A może wystrczyło z komórki zadzwonić ,że na ławeczce obok szpitala siedzi
            cięzarna kobieta ,która wymaga natychmiastwej pomocy Nawet przygłupia dyspozytorka
            nie mogla by odmówić .Nikt w szpitalu nie wiedzial jak to zrobić
            Bezmyślnośc i znieczulica !!
      • Gość: as Re: co bylo przyczyna? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.12, 11:26
        Przyczyna była prawdopodobnie prosta: nie dała w łapę, nie miała tzw. ,,swojego lekarza" to ją olewali panowie medycy. I zmarła.
        • Gość: gosc Re: co bylo przyczyna? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.12, 11:40
          Ręce opadają jak się to wszystko czyta, najpierw wszyscy sprawnie uznali kto jest winny a kto nie, szybko wydali wyroki na wszystkich dookoła, zdążyli obronić jak zwykle niewinną Parkitkę i jeszcze sobie od serca naubliżali na publicznym forum popisując się nie wyszukaną polszczyzną. Dajcie rodzinie zdecydować jak chce dochodzić zadośćuczynienia i od kogo, prokuraturze sprawdzić rejestry pogotowia i szpitala jak to naprawde było z tym czasem bo może się okazać że każdy po drodze dołożył w tych dyskusjach swoje 10 minut a sekcji zwłok wykazać przyczyny fizyczne a nie tylko wskazywać zaniedbania. Ciekawe czy ktoś odszczeka te wszystkie wypociny z postów jak się okaże że nie mieliście racji..... Na miejscu rodziny wcale bym nie chciał żeby ze śmierci mojego bliskiego zrobiono sobie pole do popisów na forum...
          • Gość: sas Re: co bylo przyczyna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 15:56
            @gosc
            chciałeś coś istotnego powiedzieć czy tylko się "wypróżnić" ?

            Była młoda matka w szpitalu - nie w polu, nie w domu - była... miała urodzić dziecko - miała,
            mogła oczekiwać należytej opieki lekarskiej - mogła...
            Umarła - pomimo wysiłków lekarzy - umarła...
            Ile czekała na pomoc i w jakich warunkach ?
            Nie wiem dokładnie, nie wskazuję winnych personalnie - od tego powołane są inne instytucje, ale czy one działają? - nie mogę się wszak pogodzić się z przykładami lekceważenia obowiązków czy "zwalania' wszystkiego na obowiązujące prawo czy system...
            Życie człowieka, a życie człowieka znajdującego się na terenie szpitala i oczekującego pomocy... jest ponad wszystkim...
      • Gość: __myszka!! Re: co bylo przyczyna? IP: *.serv-net.pl 17.10.12, 11:34
        dziwna sprawa.
        i nie przesadzajcie. zmarla bo ja olali? ale co jej bylo?

        przeciez nikt specjalnie jej tlenu nie odlaczyl prawda?

        przyjechala z goraczka?
        czy po prostu do porodu ze skurczami.

        dziwne zwlaszcza, ze ktos pisal, ze ta ciaza byla zdrowa i nic sie w trakcie nie dzialo.
      • Gość: ? Re: co bylo przyczyna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 11:36
        W szpitalach brak pieniędzy na lekarzy i lekarstwa,i oprzyrządowanie ale..>
        Szukaj
        Szok! Zobacz ile zarabia kapelan!
        Szok! Zobacz ile zarabia kapelan!
        Drukuj AAA 2011-06-20 (09:23)
        Źródło: PAP
        Będzie przemeblowanie w ordynariacie polowym - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Na emeryturę już odchodzą najstarsi stopniem i stażem kapelani, a parafie wojskowe - tam, gdzie nie ma armii - przejdą do cywilnych diecezji lub będą musiały same się utrzymywać.


        REKLAMA Czytaj dalej




        Zmiany są konieczne, bo ordynariat nie nadąża za reformą całego wojska. Po kurczącej się armii zostały parafie, w których od kilku lat nie ma żołnierzy, za to wciąż są księża na etatach oficerów - w stopniach pułkowników, podpułkowników, majorów. MON nie tylko płaci im pensje (od 5 do 7 tys. zł), ale też utrzymuje kościoły, płaci za prąd, ogrzewanie, remonty, etat organisty. Tak jest m.in. w Gdańsku, Żarach, Sopocie, Jeleniej Górze, Olsztynie czy Łodzi.

        Ile to kosztuje?
        Moda na zwiadowców i testerówDostaną dofinansowanie do zatrudnieniaOsoba po licencjacie jest gorszym pracownikiem?Dlaczego pracujemy pomimo choroby?


        MON wydaje ok. 25 mln zł rocznie na utrzymanie ordynariatu polowego z administracją i wojskowym Caritasem. To pieniądze porównywalne z utrzymaniem wojskowego sądownictwa czy kultury. Dzięki temu w stutysięcznej armii służy dziś ok. 150 kapelanów w 96 parafiach. Jak się dowiedziała "GW", MON chciałby mieć jeden etat kapelana na 10 tys. żołnierzy. "Zmiany się rozpoczęły" - potwierdza gazecie bp Józef Guzdek. "Ale to wciąż etap szukania najlepszych rozwiązań, nie chcę mówić o szczegółach" - dodaje ordynariusz polowy.
        Ile zarabia Kościół w Polsce?
        2011-10-19

        Kościół rzymskokatolicki jest w Polsce instytucją szczególnie uprzywilejowaną. Oprócz ponad 1,2 mld złotych z kieszeni wiernych, blisko 2 mld zł dostaje od państwa w formie dotacji. Hierarchowie, którzy bardzo krytycznie odnosili do naszego wejścia do Unii Europejskiej, chętnie sięgają też po pieniądze z Brukseli. Ich coroczne wpływy to łącznie ponad 3 mld złotych.

        Jak policzył Money.pl, same dotacje państwa dla katechetów, na katolickie uczelnie, szkoły i przedszkola oraz kapelanów to rocznie 1,65 mld zł. Od wiernych, księżą zbierają rocznie ponad 1,22 mld zł. Bruksela dorzuca rocznie średnio 100 mln zł.

        "Co łaska" to grubo ponad 1,2 mld zł rocznie

        Z danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, iż regularnie w mszach uczestniczy około 40 proc. wiernych czyli 13,8 mln Polaków. Ich liczba spadła minionym dziesięcioleciu o blisko 2 mln. To głównie ta część katolików utrzymuje kościół, reszta płaci od wielkiego święta albo wcale.

        Ksiądz zarabia przede wszystkim na stypendiach mszalnych, czyli popularnej ofierze składanej przez wiernych za msze w określonej intencji oraz przy okazji sakramentów: chrztów, zapowiedzi, ślubów, pogrzebów czy święcenia przedmiotów i miejsc.

        Te są bardzo zróżnicowane. Na przykład w przypadku ślubów wysokość datków waha się od 50 do 2000 zł, a w przypadku od 20 do 500 zł. Są parafie, które za pochówek biorą 50 zł, ale są też takie, które inkasują nawet 5000 zł.

        Z szacunków Sedlak&Sedlak oraz Fundacji FOR na podstawie danych zebranych w diecezjach wynika, iż proboszcz zarabia średnio 6 tys. zł, a wikariusz 2290 zł miesięcznie.

        Biorąc pod uwagę liczbę proboszczów i wikariuszy, Money.pl oszacował, że ich roczne dochody z tacy i co łaska to 1 mld 229 mln zł rocznie. Oczywiście te dochody zależnie od parafii są zróżnicowane. W przypadku małych, wiejskich parafii sięgają kilkudziesięciu tysięcy zł, a w przypadku największych-miejskich, przekraczają 400 tys. zł.Średnio jest to około 120 tys. zł.

        Oprócz ryczałtowego podatku, około 30 proc. zebranych od wiernych pieniędzy proboszczowie przekazują swoim zwierzchnikom.

        Ponad 1,6 mld zł na nauczanie i kapelanów

        Państwo finansuje naukę religii w szkołach podstawowych, gimnazjach i średnich. W poprzednim roku szkolnym wynagrodzenia katechetów kosztowały budżet 1 132 mln zł.

        Państwo dokłada jeszcze do wyznaniowych uczelni, szkół i innych instytucji prowadzonych przez kościoły. Dotyczy to miedzy innymi aż pięciu uczelni katolickich, wśród nich jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Budżetowe dotacje do kościelnych uczelni w ubiegłym roku sięgnęły 180 mln zł. Na ponad 850 katolickich ochronek, przedszkoli oraz szkół wydano blisko 300 mln zł - podkreśla Money.pl.

        Z naszych podatków finansowane są także pensje kapelanów i duchownych w wojsku, policji, straży granicznej, więzieniach oraz straży pożarnej. Na duchownych w mundurach idzie rocznie ponad 21 mln zł.

        Kościół nie gardzi pieniędzmi z Brukseli

        Po unijne pieniądze sięgają nie tylko firmy, samorządy czy rolnicy, mogą to robić także Kościoły, zakony i związki wyznaniowe. Pieniądze dostają głównie na remonty, renowacje, przebudowy i modernizacje kościołów i innych obiektów sakralnych, a także na dopłaty do uprawianej ziemi - wylicza Money.pl. Kościoły realizują teraz inwestycje, których wartość przekracza miliard złotych. Około 750 mln zł wyłożyła Bruksela. Blisko 700 mln złotych otrzymał Kościół katolicki. Duchowni pozyskują pieniądze z dwóch źródeł. Pierwsze to program Kapitał Ludzki, drugi to unijne programy regionalne
        ..Czemu szpital zatrudnia tylko księdza katolickiego? Innych wyznań to już w Polsce nie ma? KK ma monopol na każdą lewą kase :
        .>ILE ZARABIA KAPELAN W SZPITALU ?

        Większość kapelanów w szpitalach podległych bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia
        jest zatrudniona na umowę o pracę;
        średnio to 1,5 etatu, co kosztuje jednostkę ok. 4 tys. zł miesięcznie
        - poinformował w Sejmie wiceminister zdrowia Cezary Rzemek.
        Wiceminister zdrowia odpowiadał na pytanie posłów Ruchu Palikota
        Jacka Kwiatkowskiego, Artura Górczyńskiego i Adama Rybakowicza
        o kapelanów zatrudnionych w Centrum Zdrowia Dziecka
        i pozostałych podległych resortowi szpitalach-instytutach
        "w kontekście ujawnionych niedawno informacji o tragicznej sytuacji finansowej
        szpitali podległych bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia".

        Jak powiedział Rzemek,
        większość kapelanów w szpitalach-instytutach podległych resortowi zdrowia
        jest zatrudnionych na umowę o pracę, średnio jest to 1,5 etatu.
        Podkreślił, że w Centrum Zdrowia Dziecka
        jest to 1,5 etatu na 2,2 tys. wszystkich etatów.
        - Nie myślę, by w tak znaczniej mierze wpływało to na samo zadłużenie - ocenił.
        Powiedział, że koszty miesięczne ponoszone przez szpital
        związane z zatrudnieniem kapelana to średnio 4 tys. zł.

        "Czy resort zdrowia ma plan naprawczy?"

        Dodał, że zatrudnienie kapelanów wynika z ustawy o gwarancjach wolności sumienia
        i wyznania oraz konkordatu, w którym państwo polskie zapewniło
        osobom przebywającym w zakładach opieki zdrowotnej
        dostęp do wykonywania praktyk religijnych.
        Zaznaczył, że kapelani powinni być zatrudnieni
        i mogą być to różne formy zatrudnienia:
        umowy o pracę, umowy-zlecenia..<<

        ..ponadto owi kapelani przyjmują albo ... () na jakoweś modły i () w placówkach w których są zatrudnieni ,czy to są łapówki ? na ...?
    • zbulwersowana28 Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze 17.10.12, 13:37
      Tez miałam zaszczyt przekonac sie na własnej sorze o skuteczności naszych lekarzy, a mianowicie ginekologa, dowiedzialam sie żę jestem w ciązy, i musiałam długo przekonywać lekarza, aby ten laskawie wystawił mi L4, musiałam przekonywać, że moja praca nie nalezy do lekkich, że tam jest naprawdę cięzko, i kobiety ida zaraz na zwolnienie, gdy tylko dowiaduja sie o ciąży, na to lekarz spojrzał na swoją "asystentkę" i głupio sie usmiechnął, stwierdzając, iż to zakład musi wyrazic zgodę na to, by on dał mi to zwolnienie, a po 2 praca tam, nie nalezy do cięzkich.... W końcu dał, mi, ale ile to nerwó kosztowało...
      • Gość: gosc Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.12, 14:04
        Tylko że ciąża to nie choroba o ile nie jest zagrożona a co z naszymi matkami które też pracowały ciężko i fizycznie i nikt tak na zwolnienia nie latał?????
        • Gość: Zbulwersowana28 Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 14:17
          wybacz, ale moim prawem, jako kobiety ciężarnej, a jego psim i zasranym obowiązkiem, jest to iż moge iść na L4 , aon powinien mi bez niczego dać. bo ciężarna ma swoje prawa, wtedy były inne czasy, nie cofaj sie
          • Gość: yaya Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 14:22
            Ty idiotko,o zwolnieniu decyduje zawsze lekarz, bo on się pod tym podpisuje , a nie ciężarna !!! Twoim psim obowiązkiem to było chodzić do szkoły !
            • Gość: Zbulwersowana28 Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 14:24
              nie oberaża sie ciężarnej :*
              • Gość: yaya Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 14:41
                Psi i zasrany obowiązek.........Kto cię tego nauczył.....? Mam w d...e twoją " zasraną " ciążę !
                • Gość: Zbulwersowana28 Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 14:44
                  hmm jaki miło, dziekuję ci bardzo, lecz w tym wątku nie chodzi o mnie wiesz, nie denerwuj sie, nie Ty będziesz rodził, tylko ja kotynienku
                • Gość: Obserwator Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 16:07
                  Teraz to juz przesadziłeś/łaś - morda cwaniaku,a może ty to ten chory doktorek??
                  • Gość: mech Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 16:31
                    Który ?
                    • Gość: jota Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 18:14
                      Pani Zbulwesowanej 28, to się mocny klaps należał, takie drobne utemperowanko.
              • Gość: wb Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.10.12, 17:40
                Czy "osobę ciężarną" o rynsztokowym języku można obrazić tym językiem?
        • Gość: rozsadek Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: 195.205.171.* 17.10.12, 18:05
          Gość portalu: gosc napisał(a):

          > Tylko że ciąża to nie choroba o ile nie jest zagrożona a co z naszymi matkami k
          > tóre też pracowały ciężko i fizycznie i nikt tak na zwolnienia nie latał?????

          I te kobiety,które od razu po porodzie szły w pole mają pewne dolegliwości miedzy innymi nietrzymanie moczu,wypadającą macice itd....
      • Gość: [*] Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: 212.87.246.* 17.10.12, 14:08
        Przestańcie pisać bzdury . To co piszecie ma pokrycie może w 10 % . Wasze domysły są żenujące . Uszanujcie smutek i żal osób bliskich . Nie wiecie co przeżywa rodzina i znajomi a rozpisujecie się tak jakbyście byli w tamtym miejscu .
        A może zamiast pisać troszkę inicjatywy , może pomóc trzeba , chyba nie jest to takie trudne .
        • Gość: ja Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.rev.masterkom.pl 17.10.12, 14:45
          ja, tydzień po porodzie dostałam silnych bóli brzucha, karetka zawiozła mnie do szpitala na Tysiącleciu, a dyżurująca na ginekologii pani doktor stwierdziła, że skoro rodziłam w Łukaszu mają mnie zawieźć do Łukasza. Dopiero po kilku minutach postanowiła mnie jednak zbadać, na siłę wciskając mi wziernik w bolącą ranę! Na szczęście, od ginekologicznej strony, wszystko było ok, a ból nadbrzusza to wynik złej diety. Tak czy inaczej, dziewczyny, polecam porodówkę w CM św. Łukasza!!!!
          • Gość: Zbulwersowana28 Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 14:46
            oj wiem CM Łukasz jest najlepszy, tylko, drogi
            • Gość: bubek do zbulwersowanej IP: *.rev.inds.pl 17.10.12, 22:55
              wyobraź sobie ,że taki wypadek moze się zdarzyć wszędzie i w cm lukasza też, bo tam pracują normalni ludzie a nie nadprzyrodzone istoty, ktore maja wladzę nad zyciem i smiercią , a czasem nie pomoże ani cud ani wiedza ani nic, i żebyc stanela na "glowie"to nie dasz rady
          • Gość: gin Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.dynamic.chello.pl 17.10.12, 14:55
            No nareszcie , nie lekarze częstochowscy zawinili , tylko kapucha po częstochowsku ze skwarami .
          • Gość: bubek bo tak jest IP: *.rev.inds.pl 17.10.12, 22:49
            bo tak jest w zyciu , ze tam gdzie zawinili czy zaniedbali powinni naprawić-skoro tam zaplacilaś to tam też powinnaś zostać załatwiona do konca a nie masz pretensje do szpitala
            ciekawe dlaczeo nie poszłaś do cm lukasza?
        • Gość: prawy Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.183.131.72.dsl.dynamic.t-mobile.pl 17.10.12, 14:57
          Odkleiło się JEJ łożysko więc szanse na przeżycie miała niewielkie !!!!! Fakt faktem że na Mickiewicza podobno siedziała 2 godziny czekając na karetkę !!!! Ale kto zawinił niech rozstrzygnie prokuratura !!!!
          • Gość: maverick Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 19:43
            Prawy to może i jesteś, ale durny jak kilo gwoździ. W dzisiejszych czasach z odklejonym łożyskiem w środku wielkiego miasta już się nie umiera. A pacjentka nie miała odklejonego łożyska.
          • Gość: monika Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.centertel.pl 19.10.12, 11:11
            Wybacz ale mojej znajomej tez sie odkleilo i nie umarla a dlaczego???bo miala natychmiastowa pomoc a nie siedziala 2 h i czekala na Bog wie co>>>>nie ma logicznego wyjasnienia ze dziewczyna przyjechala do szpitala i w szpitalu czekala na pomoc z innego szpitala...to jest niedorzeczne..
        • Gość: Mika Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.147.150.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.10.12, 15:18
          Ja chętnie pomoge finansowo ,proszę o namiary.
          • Gość: rafal Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.adsl.inetia.pl 21.10.12, 09:11
            Mika - jeżeli chcesz pomóc to jestem w stanie skontaktować Cię z mężem zmarłej.
            Mój numer tel. 796 050 000.
      • Gość: Witki mi opadły Re: Ci popieprzeni Częstochowscy lekarze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.12, 23:48
        Lekarz wystawiając zwolnienie orzeka o niezdolności do pracy. Ciąża nie jest stanem chorobowym. Jeśli nie widział przesłanek - nie musiał wystawiać zwolnienia. To nie jest jego "psi obowiązek" - notabene strasznie chamskie określenie. I zachowanie.

        Lekarze i tak wystawiają zwolnienia kobietom w ciąży dosyć szybko. Mam wrażenie, że raczej trzeba by protestować w drugą stronę - ale to opcja dla pasjonatek swojej pracy.
        Ja zwolnienie dostałam "w sam raz" - od 4 miesiąca i będę już na nim do porodu. Wcześniej nie było najmniejszych powodów, no może trochę senna byłam, nie mieściło mi się w głowie naciskanie na lekarza tylko dlatego "bo w ciąży jestem".

        Tak jak ufam lekarzowi w kwestii leków - tak też ufam w sprawie kiedy powinnam od pracy odpocząć.
    • przem0_25 Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 17.10.12, 14:53
      Gościu [*] ja nie mam ochoty czytać tych wszystkich 87 wypowiedzi , ale też nie mam ochoty nachodzić biednych ludzi . Teraz jedyne co może im pomóż to spokój i adwokat . Jaka jest służba zdrowia , każdy wie a w szczególności w Częstochowie. Z samego artykułu można wszystkiego się domyśleć . Kobieta mówi że czekałam na pomoc lekarza , a oni mówią że na karetkę , a czy w karetce nie ma lekarza. Tak samo jeśli czekała na karetkę, to się czeka na ostrym dyżurze , blisko podjazdu , czyli jeśli by wystąpiły jakieś zmiany lekarze są pod ręką, więc gdzie oni byli czym byli tak bardzo pochłonięci zanim przyjechała karetka. I tu widać niedbalstwo pracowników medycznych. Tak samo jeśli przyjechała pacjentka w ciężkim stanie do szpitala na Bialska to lekarz w obojętnie jaki w pierwszym kroku winien myśleć o dziecku , więc jeśli odeszły już wody , a matka jest w ciężkim stanie to od razu powinien robić cesarskie cieńcie i ratować niemowlę , a nie zwoływać grupę lekarzy i zastanawiać się od czego by tu zacząć.
      • Gość: emilla Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.182.125.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.10.12, 15:05
        Szczerze współczuje małżonkowi ,został starszy syn i maleństwo i Bóg wie w jakim jest stanie.Straszna tragedia.Życzę panu cierpliwości i nerwów na wodzy i doradzam nie odpuszczać.emilla.
    • Gość: Anna Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: 91.210.242.* 17.10.12, 16:29
      No własnie nie jest to odosobniony przypadek wszystkie dziewczyny ktore spotkała krzywda w tym szpitalu(mnie spotkała 5 lat temu) powinny cos z tym zrobic zeby smyki w koncu zaczeli traktowac kobiety z szacunkiem i zeby poród nie konczył sie śmiercią albo kalectwem .... a lekarze brali nie tylko pieniadze ale takze odpowiedzialnosc za swoja prace !!!!!!!
    • 28majka Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił leka... 17.10.12, 23:28
      Kondolencje dla rodziny Zmarłej. Wielka tragedia, trudna do wyobrażenia.
      Służba zdrowia w naszym regionie jest katastrofalna, wszelkie wymyślone sztuczne procedury są niestety do przerobienia.
      • Gość: monika Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.centertel.pl 19.10.12, 11:03
        Boze dostalam dreszczy;((((sama jestem w 9 mcu ciazy i jak przeczytalam ten artykul to naprawde doznalam szoku...Co za kraj w ktorym kobieta w ciazy nie ma wlasciwej opieki w chwili porodu????to jest odpwiedzialnosc za dwa zycia!!!, nie rozumiem jak lekarze moga tak iiracjonalnie podchodzic do kwestii ludzkiego zycia..jak dla mnie wszystkie osoby ktore mialy kontakt z ta kobieta a ktore nie udzielily nalezytej opieki powinny byc zwolnione dyscyplinarnie i postawione przed sadem!!!nie mam litosci dla takich drani...Biedne dzieciatko zostalo od urodzenia bez mamy przez jakis durnych lekarzy..
        • Gość: Monika Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.centertel.pl 19.10.12, 11:05
          P.S Wogole jak dla mnie Parkitka i Tysiaclecie to miejsca gdzie lepiej nie trafic....bardzo zle opinie maja te 2 szpitale, na tysiacleciu dzieci umieraja na sepse bo szpital je zaraza ale konsekwencji nie ma kto wyciagnac!!!!!szok!
          • Gość: janek Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.12, 11:20
            Parkitka zła, Tysiąclecie złe, Mickiewicz zły i Blachownia też zła... pozostaje wam drogie kobiety rodzić w waszych domach razem z mężem i całą ferajną albo zmienić miejsce zamieszkania na Łódź lub Katowice bo tam najbliżej i są przecież uczelnie medyczne, wielcy profesory i mnóstwo świetnych lekarzy i nie ma wcale skomplikowanych porodów... powodzenia!!!
            • Gość: oi Re: Kobieta w ciąży zmarła w szpitalu. Zawinił le IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 19.10.12, 11:39
              A nie wystarczy szpital położniczy?
              Na Kordeckiego taki był przez wiele lat.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka