Dodaj do ulubionych

Cud częstochowski

13.07.14, 13:01
Hołdy dla Chazana i róża dla Radia Maryja

"Te dary, symboliczną różę, składamy w kopertach zaadresowanych, z adresem ofiarodawcy do skarbonek w specjalnych namiotach (...)" informuje ojciec dyrektor
"Redemptorysta wyjaśnia też słuchaczom, że dary na tacę podczas mszy nie trafiają do Torunia, są przekazywane na klasztor jasnogórski."
Obśmiałem się jak norka z powyższej informacji!!!
A widzicie braciszkowie jak to jest, tą bronią którą walczyliście, sami zostaliście załatwieni, że tak powiem na amen.
Przyszedł cwańszy, ważniejszy i po łapkach dał i co? Może zakaz wstępu na błonia mu zrobicie?
ha, ha...już to widzę jaką wendettę albo inną jesień średniowiecza wam zrobi.
Wy Szanowni Paulini to tylko do nienawiedzonych mocni jesteście, vide słynny zlot motocyklistów, który potraktowaliście po katolicku, choć Ci z pokorą pod murami czekali na mszę i poświęcenie.
O traktowaniu mieszkańców Częstochowy nie wspomnę, jako swoisty lud podgrodzia, który ma łożyć, służyć i milczeć.
A statystyki aktualnie do wiadomości raczyli przyjąć?
Częstochowa liderem w absencji na mszy, o communities nie wspomnę bo jako realny wykładnik wiary, porażający dla was powinien być.

Widać teraz większa pycha, waszą poskramia i...
ten fakt można uznać za cud częstochowski!
Jak wniosków z nauki nie wyciągnięcie i dalej kamieniami w mieszkańców rzucać będziecie, twierdząc, że tylko dzięki Jasnej Górze Częstochowianie "przeżyć" mogą to się obudzicie w rzeczywistości, w której my już dawno żyjemy, i to dzięki wam braciszkowie.
Mieszkańcy, powoli ale jednak, z tego dna się już odbijają, ale tego co im zgotowaliście nie zapomną.
No i niech wam Bóg zapłaci za.... miłosierdzie, albo ojciec dyrektor.
Pochwalony.
hr.j/w


Obserwuj wątek
    • optio11 Re: Cud częstochowski 13.07.14, 13:46
      www.apostazja.pl/jak.html
      • hr.poniemirski Re: Cud częstochowski 13.07.14, 14:53
        Ja już dawno zauważyłem optio11, że jesteś najmądrzejszy z całej wsi, ale monopolu na komentarze czy opinie to jak mniemam nie masz, a dobrymi radami to piekło wybrukowane jest, jak przysłowie wieścić raczy.
        Zauważyłem także że Twój przekaz na forum to taki hmm... dość subiektywny jest, a także daleki formą i myślą od niejakiej "tani'ejrady" czy innej "kichy3", przez co dla wymagających bardziej przyswajalny
        I z przykrością przyznać muszę że w temacie, jak już, od Ciebie, to spodziewałem się coś bardziej merytorycznego w treści a nie odesłania na szczaw i... mirabelki.
        No cóż, niedziela jest i każdy ma prawo zwolnić...
        ale jak już, to ad rem proszę.
        I tyle.
        hr.j/w
    • optio11 Re: Cud częstochowski 13.07.14, 18:50
      Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze egzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był, jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem....


      cdn.
    • gad_z_rakowa Re: Cud częstochowski 13.07.14, 23:53
      piekny komentarz
      dodam jeszcze, ze braciszkom wyrasta pod nosem nowe centrum aktywizacji oszolomstwa, w kosciele sw. Jozefa na Rakowie co jakis czas w soboty gromadza sie z calego kraju wielbiciele wypedzania zlych duchow. Zapewne grosza tez nie szczedza, co widac po okolicy tegoz przybytku.
      • taniarada Re: Cud częstochowski 14.07.14, 09:56
        gad_z_rakowa napisał.I co z tego wynika nic .Nijak się to ma do postów czołowego anty-mohera dyzmy vel hrabiego.Tak samo zapytaniem o worki ze śmieciami i kto to posprząta.PO-pieralscy i znawcy katolicyzmu widzą tylko zło w samym istnieniu kościoła .W innych zachowują swoiste milczenie .I udają głupców gdzie kłamstwa ,spiski i pogarda przewyższa wszelakie zło kościoła.Ale zgadzam się" optio najlepszy ze wsi wklejaniu ciągłych głupawych postów .Których mało kogo obchodzą.
    • optio11 Re: Cud częstochowski 14.07.14, 06:27
      To jego hierarchowie przez wieki całe czynili kobiecie krzywdę niewyobrażalną. I trwają w swoim uprzedzeniu do dzisiaj hołubiąc i broniąc swojego patriarchalnego tworu. To kościół katolicki z erotyzmu jego całego piękna uczynił mroczny i czarny grzech. Seks, miłość wolną, piękną, pełną doznań duchowych i zmysłowych sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości i trzyma tam świadomość swoich wyznawców do dzisiaj. To kościół katolicki do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń. To on przez wieki całe tworzył dogmaty, prawa jakieś wynaturzone wmawiając maluczkim boskie w tym sprawstwo. To kościół z boga uczynił pamiętliwego, złośliwego kata karzącego na lewo i prawo za wszystko i wszędzie i strącającego do wymyślonego przez kościół piekła bez opamiętania wszystkich, którzy mu pod rękę wpadną. To kościół wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić. Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa - czołowej przecież postaci kościoła - wszystkich pięknych cech erotycznej kobiecości, macierzyństwa, miłości nie tylko zmysłowo - cielesnej, ale i duchowej. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu....



      cdn.
    • optio11 Re: Cud częstochowski 14.07.14, 13:17
      To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, kościołem wyznawcami jedynie słusznej religii. Jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do mojego domu i łóżka. Nie mogę wysłuchać wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII. Co pół roku następny wspaniały film o JPII. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem. Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Młodzież wędruje tam i z powrotem pod szczupakiem czy też karpiem w Lednicy. Nawet na plaży w Międzyzdrojach pełno młodych ludzi ubranych w koszulki z napisem Pokolenie JPII. Co druga ulica to ulica JPII.....



      cdn.
    • optio11 Re: Cud częstochowski 15.07.14, 08:06
      Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa Polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa. To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr.....................skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.


      www.apostazja.pl/jak.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka