Gość: .. IP: 80.54.171.* 01.02.07, 21:29 CO TO ZNACZY "Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkolankom" Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: maksymilian Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkolankom IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.07, 00:02 Oczywiście że to nie jest konflikt "miasto - nauczyciele", lecz znany nie od dziś konflikt: wojewoda katowicki - Częstochowa. To że katowickie władze na każdym kroku deptają Częstochowę chyba każdy juz wie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nina Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.07, 13:24 POPIERAM Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bilder Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkolankom IP: *.dclient.hispeed.ch 02.02.07, 07:39 Ten Wojewoda to totalny debil....uczyc to trzeba od podstaw i od poczatku jak sie juz urodzi a nie jak dorosnie to za pozno..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elżbieta Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.07, 09:11 Jestem oburzona! Słuchjąc interpretacji niższej podwyżki dla nauczycieli dowiedziałm się że samorządy mogą wyrównać te brakujące "procenty" dodatkami. Nie wiem dlaczego akurat samorządy mają wyręczać budzet. Z analizy posiedzeń Rady Miasta jednoznacznie wynika ze zadań własnych mają ponad miarę.To chyba jednyna w mojej długiej pracy podwyżka ujemna.Pensje będa po prostu obniżone! I coś mnie trafia jak czytam że rosną, rosną rosną, po 5 procent rocznie i więcej tez!Komu pensje rosną!Nauczycielkom przedszkola zostały obniżone A polemika dotycząca "wychowania" i dodataku za wychowawstwo jest irytująca.To przedszkole poza rodzicami naturalnymi wychowawcami jest pierwszą instytucją która wychowuje.Edukuje równiez potrzebujących szczególnie młodych rodziców co do ich najważnieszej dla dziecka roli i idącej za tym odpowiedzialności.Mogłabym wiele argumentów przytaczać ale nauczyciele i pracownicy oświaty je znają a osoby decydujace nie chcą poznać Dzięki za podwyżkę która jest obniżką! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iga Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.07, 10:14 Nie rozumiem dlaczego w innych regionach naszego kraju ,nauczycielki przedszkola są wychowawcami i otrzymują wynagrodzenie ,tylko w naszym mieście jest jakaś dyskryminacja!!Tak nie może być !!!Ciekawe czy Ministerstwo zna problem. Popieram p.Elę wielka mi podwyżka to jest OBNIŻKA o której jest wyjątkowo cicho w naszych mediach.Może trzeba to nagłośnić . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Angela Re: Do p. Elżbiety IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.07, 12:50 Pani Elżbieto - proponuję kontakt ze Skrzatem55 - znacie się doskonale)))) i połączenie sił wraz z ZNP w Częstochowie. Gdy była potrzebna pomoc to proszę dać znać. Pozdrawiam Angela. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elżbieta Re: Do p. Elżbiety IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.07, 14:11 Dzięki! Myślę,że w takiej sytuacji oba Związki Zawodowe powinny zdecydowane działnia podjąć Wiele razy wydane akty okazywały się niezgodne z prawem ogólnopolskim. Bo dlaczego nauczycielka wychowania przedszkolnego w Warszawie dodatek dostaje a w Częstochowie i województwie śląskim NIE!!!!!!!!! Bogatsza jest czy głupsza? Czy może bardziej leniwa? Koleżnki ceńmy się i ceńmy naszą ciężka pracę Bo na szacunek zewnątrz nie bardzo można liczyć! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iga Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.07, 17:27 Angela i Elżbieta macie 100% racji jestem z wami , Wychowawczynie przedszkola złączmy siły ,odezwijcie się na forum ile was jest przeciwko decyzji wojewody może wspólnie ze związkami połączymy siły i nie damy się zgnębić wojewodzie.! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gocha Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: 217.153.246.* 02.02.07, 19:01 Brońmy się dziewczyny,bo niedługo zdegradują nas do rangi opiekunek.Z tego to słychać to ZNP również nie kwapi się pomóc "przedszkolankom".Jeśli macie możliwości to nagłośnijcie problem w mediach.A jeśli pan wojewoda nie wie na czym polega praca w przedszkolu to może trzeba go uświadomić.Poza tym narusza prawo i konstytucję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nauczyciel przedsz Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.tktelekom.pl 02.02.07, 20:37 jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego taki mam tytul w dokumentach ukonczenia uczelni wyyzszaj po co sie bylo ksztalcic i likwidowac liceum pedagogiczne skoro teraz mamy byc gorzej traktowane-- przeciez to wldza wyzsza kazala nam sie ksztalcic zdobywac wyzsze wyksztalcenie do wycierania tylka jak niektorzy mowia nie jest to potrzebne, trzeba bylo sie wtedy zastanowic a nie teraz odbierac a czy pan wojewoda do przedszkola nie chodzil sprawdzcie dziewczyny ktora mu wy...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nauczyciel przeds Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.tktelekom.pl 02.02.07, 20:39 przepraszam za błędy w pisowni ale to nerwy nie brak wykształcenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bacha Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.07, 12:17 jestem nauczycielką przedszkola i od dziś nie będe prowadzić kart obserwacji, realizować program wychowawczy mam to gdzieś.Cieszyłam sie z podwyzszki a tu jeczsze zabrali.Wychowanie małych dzieci widocznie jest zbyteczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mono Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.07, 20:44 Może co niektórych trzeba wrócić do przedszkola .żeby wiedzieli na czym polega wychowanie, dziewczyny prawda jest taka ,że jak same nie zbierzemy się do kupy to nikt nam nie pomoże przecież zawsze nasza praca i nasze placówki były traktowane jak piąte koło u wozu, a jak na złość nasza grupa zawodowa jest najbardziej ambitna widać to na różnych kursach ,warsztatach i konferencjach, oraz w pracy z dziećmi . To my musimy być wychowawcami, nauczycielami,dekoratorkami, nianiami i często wykonywać wiele różnych prac za innych, bo zawsze jest na pierwszym miejscu dobro dziecka. Nauczyciele szkolni już dawno podnieśli by krzyk, a my czekamy na ciąg dalszy i tak zrobią co będą chcieli. ciekawe co by się dziąło gdyby tak jeden dzień nie funkcjonowały wszystkie przedszkola, może wtedy ktoś by nas docenił. Pozdrawiam wszystkie nauczycielki przedszkoli Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.07, 19:24 I co dalej z naszymi pieniążkami bo w lutym dodatku nie wypłacono i zabrano to co dano na styczeń Kto nam pomoże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.07, 12:59 Podobnież w Katowicach dostają za wychowawstwo , a więc co jest grane? Czyżby wojewoda nie lubił czestochowskich przedszkoli ?Gdzie są nasze władze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zebra Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: 217.153.246.* 06.02.07, 15:11 ZA styczeń nic nie cofnięto.Natomiast w lutym już nam za wychowawstwo nie wypłacono.A czy ktoś wie ile w tym roku jest w Częstochowie przedszkoli do likwidacji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Madzia Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: 89.174.23.* 06.02.07, 15:57 Ja mam pytanie dotyczące szkół. Czy w szkołach w styczniu i lutym wypłacono dodatek motywacyjny? Nam dyrekcja wytłumaczyła, że dodatku nie ma (ani w styczniu, ani w lutym), bo miasto nie przelało pieniędzy ze względu na protesty nauczycieli przedszkoli. Czy to prawda, czy robią nas w konia? W mojej szkole wszystko jest możliwe, polityka finansowa jest dziwna, delikatnie mówiąc. Jak jest u was? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zezu Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: 217.153.246.* 06.02.07, 19:38 Madziu nie wierz w to co mówi dyrektorka.W przedszkolu też nie wypłacili motywacyjnego.To nie jest wina przedszkoli,po prostu nasze "kochane" władze chcą skłócić środowisko nauczycieli.Szukają pieniędzy i uderzają w przedszkola.Przeciez ktoś musi być winien.Mają określone plany i sukcesywnie wprowadzają je w życie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwa Re: Wojewoda i MEN zabieraj pieniądze przedszkola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.07, 10:27 Do 9 02 należy napisać petycję o przywrócenie dodatku wychowawczego .Zachęcam wszystkie pokrzywdzone koleżanki. Odpowiedz Link Zgłoś