Dodaj do ulubionych

List otwarty ordynatorów Parkitki!

02.10.07, 15:05
Sznowni Państwo! Jestem pod wrażeniem ! Jęśli o którymkolwiek z Was
myslałem kiedyś źle, to przepraszam teraz za to! Z głębokim
szacunkiem! Maverick z Rodziną.
Obserwuj wątek
    • Gość: ?? Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.man.czest.pl 02.10.07, 15:20
      Jaki list? Bo bym przeczytał chętnie!
    • Gość: Anna Tonas Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.iplus.com.pl 02.10.07, 15:24
      maverick9991 a nazwisko jakieś masz ???.Czy tylko ksywke ??
      Nie wstydz sie podaj .........
    • Gość: pegy Gdzie ten list ??? IP: *.man.czest.pl 02.10.07, 16:24
      j.w.
      • Gość: ja Re: Gdzie ten list ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 21:24
        Dajcie link do tego listu! Proszę
        • Gość: Russian Girl Re: Gdzie ten list ??? IP: 212.87.241.* 02.10.07, 21:25
          Gdzie ten list?
          • Gość: lancet Re: Gdzie ten list ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 21:31
            no cóż niewygodny chyba dla mediów od ponad 7 godzin czekam by GW go
            opublikowała...
            • Gość: Russian Girl Re: Gdzie ten list ??? IP: 212.87.241.* 02.10.07, 21:34
              No tak, musi przejść przez sito cenzury.
    • kzet69 Podziękowanie 02.10.07, 22:00
      zostałem upoważniony przez Komitet Negocjacyjny by w imieniu 84
      lekarzy, byłych pracowników WSzSp im. NMP w Częstochowie wyrazic
      podziw i wdzięcznośc tym naszym kolegom, którzy pozostają na
      stanowiskach pracy pilnując by żaden z przebywajacych nadal w
      Szpitalu pacjentów nie zaznał krzywdy, którzy poparli nasze słuszne
      żądania, a szczególnie Ordynatorom, którzy nie zawahali się
      publicznie postawic na szali swoje autorytety i zawodowe kariery, by
      powiedziec prawdę że zniszczeniem WSzSp im. NMP w Częstochowie są
      zainteresowane katowickie władze samorządowe, a szczególnie p. w-ce
      marszałek Szpyrka, w cywilu pediatra, który bez mrugnięcia okiem
      pozwolił by było narażane życie i zdrowie częstochowskich dzieci.
      Dziękujemy Wam nasi Ordynatorzy, przywracacie wiarę w ludzi i powrót
      niezbednego w medycynie układu mistrz-uczeń.
    • Gość: zdenek [...] IP: *.v.pppool.de 02.10.07, 22:38
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: ele Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: 80.54.171.* 02.10.07, 22:49
        ten nędzny szpital to było 1300 osób każdy z nich ma rodzinę a niektórzy dzieci
        , rachunki , raty , chorych bliskich , zobowiązania, każdy z nich to osobna
        historia więc najlepiej jeśli nie rozumiesz skali problemu sam się zamknij .
        • Gość: picia Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.v.pppool.de 02.10.07, 23:06
          ten pjerdolony syf to n.p. smierc pacjentki na poloznictwie
          wynikajaca z niedbalstwa pseudodektorkow i zamkniety oddzial i
          sakzani lekarze za lapowkarstwo. to tylko przyklad z codziennosci w
          tym syfie nad ktorym teraz taki placz i lament. po co to ma niby
          dalej istniec??? przeciez kazdy w czewie wie - chcesz sie na prawde
          leczyc- musisz jechac na slask albo do lodzi. w czestochowie mozna
          do doktorka ewentualnie z katarem isc.

          zamkniecie szpitala na parkitce to byloby najlepsze co sie wydarzylo
          w czestochowce od jakis 100 lat.
          to co sie dzialo w tym przybytku przekracza wszelkie normy, w rumuni
          jest juz lepiej . wiem bo nie jestem laikiem i znam ten syfiasty
          szpitalik od wewnatrz.
          • Gość: .... Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 23:11
            miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4542107.html
          • Gość: Anka Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: 195.205.171.* 03.10.07, 00:58
            Piciu droga a naiwna.Ja pracowałam na tym wychwalanym przez ciebie
            śląsku.Nawet dosyć długo.ślązacy-ci prawdziwi-to są ludzie przez
            duże L.I znam wielu takich przed którymi czapki z głów.Ale do szału
            mnie doprowadza czytanie że tam nie bierze się łapówek.To jest
            KOMPLETNA BZDURA.To są tacy sami lekarze jak tutaj.Lepsi i gorsi.Ja
            nie bronię lekarzy z Parkitki.Tym bardziej ze-w jakimś tam sensie i
            przez nich-pewnie stracę pracę ALE -mimo całej niepewności o jutro
            przynajmniej próbuję być obiektywna
          • jumpfor Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! 03.10.07, 12:08
            Picia, co tobą kieruje że wypisujesz takie brednie ?
            Jak tak dalej pójdzie to w Częstochowie polikwidują wszystkie szpitale (ciekawe
            komu na tym zależy ?) i co dalej, wszyscy pojedziemy leczyć się do Łodzi lub
            Katowic??? Puknij się w czoło. A syf to jest w całej służbie zdrowia i nie
            tylko, a bierze się to pewnie z braku pieniędzy i źle zorganizowanej pracy.
            Zlikwidować jest prosto ale odbudować już nie. A co z budynkami, zburzyć, zaorać
            i posiać trawkę???
    • Gość: ja Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 22:49
      A gdzie ten list?
    • kzet69 Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! 03.10.07, 13:08
      Ponieważ nadal trwa medialna blokada naszych słów zostałem
      upoważniony przez Komitet Negocjacyjny do publikacji Listu
      Otwartego, oto jego treśc:

      LIST OTWARTY DO SPOŁECZEŃSTWA MIASTA CZĘSTOCHOWY I REGIONU
      CZĘSTOCHOWSKIEGO

      Z dniem 1 października 2007 roku doszło do bezprecedensowej sytuacji
      faktycznej likwidacji największego Szpitala Specjalistycznego w
      Regionie Częstochowskim. Szpital nasz od 17 lat ratował corocznie
      zdrowie i życie kilkudziesięciu tysięcy pacjentów z Częstochowy i
      powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego,
      myszkowskiego, radomszczańskiego i pajęczańskiego. Decyzję
      polityczna o zniszczeniu szpitala i jego dotychczasowego dorobku,
      zagrażającą bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców regionu, podjął
      Wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Szpyrka. Decyzja ta nie
      ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, bowiem dla zaoszczędzenia 84
      tysięcy złotych zniszczono Szpital, którego miesięczny budżet wynosi
      5 milionów złotych. Koszt dotychczasowej ewakuacji pacjentów
      Szpitala to 40 tysiecy złotych i ulegnie on zwielokrotnieniu w
      najbliższych dniach.
      Zamknięcie Szpitala łączy się z dramatycznym pogorszeniem sytuacji
      zdrowotnej lokalnej społeczności i likwidacją 1200 miejsc pracy.
      Społeczeństwo i media są dezinformowane wypowiedziami Wicemarszałka
      Szpyrki co do faktycznych przyczyn zamknięcia Szpitala.
      Z tragedii i łez ewakuowanych pacjentów i ich rodzin uczyniono
      spektakl polityczny i medialny. Domagamy się rozliczenia Zarządu
      Województwa Śląskiego i Wicemarszałka Grzegorza Szpyrki z
      popełnionych błędów. Niechęc do naszego regionu i jego mieszkańców
      nie moze usprawiedliwiac takich działań. W chwili obecnej w Szpitalu
      pozostali ordynatorzy i niewielka grupa lekarzy, którzy usiłują
      zabezpieczyc zdrowie i życie pozostających w Szpitalu 400
      pacjentów. Możliwości opieki lekarskiej i mozliwości finansowe
      Szpitala ulegna w najbliższym czasie wyczerpaniu. Wzywamy
      społeczeństwo Regionu, władze samorządowe, instytucje i wszelkie
      osoby dobrej woli do krytycznej oceny działań Zarządu Województwa
      Śląskiego i zaangażowania się w działania ratujące Szpital.

      Częstochowa, dnia 2.10.2007r.

      Ordynatorzy Oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
      im. NMP w Częstochowie

      - Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń z Pododdziałem
      Leczenia Urazów Wielonarządowych - dr SŁAWOMIR STRZELCZYK
      - Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem
      Patologii Ciąży i Pododdziałem Noworodków i Wcześniaków -
      dr n.med. ANDRZEJ SŁABIKOWSKI
      - Ordynator Oddziału Schorzeń Metabolicznych i Przewodu Pokarmowego
      z Pododdziałem Dziennym - dr n.med. ZOFIA JAMROZIK - KRUK
      - Z-ca Ordynatora Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem
      Chorób Gruczołu Piersiowego - dr MAŁGORZATA BIGOSZ - KUBICA
      - Ordynator Oddziału Reumatologii - dr n.med. JERZY ZAJDEL
      - Ordynator Oddziału Ortopedii i Chirurgii Urazowej -
      dr n.med. JANUSZ SZYPROWSKI
      - Ordynator Oddziału Kardiologii ze Stanowiskami Intensywnego
      Nadzoru - dr n.med. PIOTR KARDASZEWICZ
      - Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, Ośrodka Dializoterapii i
      Oddziału Łóżkowego - dr n. med. MICHAŁ SZURKOWSKI
      - Ordynator Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym -
      dr n.med. MACIEJ JACKOWSKI
      - Ordynator Oddziału Szybkiej Diagnostyki Chorób Płuc -
      dr n.med. WANDA TERLECKA
      - Ordynator Oddziału Onkologii z Pododdziałem Dziennym
      Chemioterapii - dr n.med. ANDRZEJ KAŁMUK
      - Ordynator Oddziału Okulistyki - dr TERESA M. KOTKOWSKA
      - Ordynator Oddziału Pediatrii z Pododdziałem Dziennym
      Pediatrycznym, Nefrologii Dziecięcej i Hematologii -
      dr n.med. WIESŁAW LEWANOWICZ
      - Ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej - dr JERZY DERA
      - Ordynator OIOM-u Dziecięcego - dr n.med. MARIAN HALKIEWICZ
      - Ordynator Zakładu Radioterapii - dr MARIUSZ SYGUŁA
      - Ordynator Oddziału Rehabilitacji - dr MAREK KLUSZCZYŃSKI
      • Gość: julka Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.07, 22:02
        cos sie chyba lekarzyny zamotaly najpierw masowo odeszli z pracy nie
        martwiac sie o szpital po kilku dniachznowu zaczeli sie martwic
        ojego los dobrze ze sredni personel zachowuje rozsadek..
        • Gość: matka Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.hcz.com.pl 04.10.07, 08:23
          No tak rzeczywiście biedaczki!!! Szczególnie Ordynator Chirurgii
          Dziecięcej. Operował mojego syna - OPERACJA KOSZTOWAŁA MNIE TYLE ŻE
          TANIEJ BY MNIE CHYBA WYNIOSŁO W PRYWATNEJ KLINICE!!!!!!!!!!!! Dziś z
          podniesioną głową mogła bym mu..... . A oprócz tego wszystkie wizyty
          prywatnie i nawet karty choroby nie założył. ORDYNATOR BIEDACZEK!!
          • Gość: ..... Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: 89.174.23.* 04.10.07, 08:46
            A czemuś płacila?
            >>> boś głupia!
            a czemuś głupia?
            >>>boś biedna!
            a czemuś biedna?
            >>> bo płacisz! choć nie musisz.


      • Gość: bela To jest nasz szpital !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.07, 08:50

        To jest NASZ szpital, powinniśmy się zorganizować i stanąć w jego
        obronie! Nie będzie się nam tu jakiś ślązak rządził, on zresztą
        działa na rzecz swojego regionu, i te chore decyzje na temat
        Częstochowy , nie tylko dotyczace szpitala ale także te dotyczące
        rozwoju NASZEGO miasta , to wszystko działa na korzyść Śląska do
        którego ,jak wiadomo wszystkim , Częstochowa nie należy i dzięki
        Bogu należeć nigdy nie będzie!!!
        Gdzie Wasz patriotyzm lokalny ???
        To NASZE MIASTO , NASZE SPRAWY!!!
        Mimo różnych zdań w kwestii płac lekarzy, chodzi jednak o los
        szpitala , i każdy kto troszczy się o swoje zdrowie i który ma
        rodzinę , mając szpital w pobliżu może skorzystać z pomocy w każdej
        chwili!!!
        Przeglądam to nasze forum dość często, to doskonała okazja do
        wymiany zdań i poglądów, ale z przykrością stwierdzam że,
        solidarność w narodzie się gdzieś zapodziała.
        Decyzję Szpyrki powinniśmy odebrać jak atak na Nasze miasto!!!
        • n.i.p.69 Re: O czym Ty mówisz !!! 04.10.07, 09:09
          ...."lokalni patrioci" koncentruja sie na tym, zeby przypadkiem innym nie było
          lepiej, widzisz przecież, ze za wszystko wini sie lekarzy taka to juz nasza
          narodowa mentalnosć skażona komuną i pieczołowicie pielęgnowana przez
          kaczyńskich a co gorsza lansowana jako norma czyli wszystkim "gowno ale równo" a
          za płotem czai sie oligarcha w ukladzie......i licho wie co jeszcze?
      • Gość: ........... Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 16:06
        a gdzie ordynator OIOM-u i Anestezji
        • diagnosta_inc Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! 05.10.07, 00:02
          A gdzie Ordynator Chirurgii Onkologicznej? :))))
          • Gość: ....... Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 10:54
            z chir.onkologicznej jest zastępca a z anestezji nikt o nich nie
            walczył?jaki zgrany zespół.pewnie boją się że ta kasa całkiem ich
            zdemoralizuje.a będą jeszcze sprzątać oddziały czy rzucą pare
            złotych i pielęgniarki posprzątają?????
            • Gość: ................ Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 11:04
              w pierwszych wersjach padła propozycja zwolnić salowe dać stówe
              pielęgniarką to posprzątają a może jeszcze obiadek ugotują bo
              doktory mają delikatne żołądki inne niż pozostali ludzie
          • Gość: aquirre do diagnos Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 11:18
            No jak to gdzie? W przedpokojach władzy...
            • Gość: ona Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 12:50
              Czy ktoś mie odpowie ?
              A teraz, ci co łapówki brali to teraz przestaną je brać ??
              A może dawajmy i to dużo, lecz przed należy spisać numery banknotów i po
              wręczeniu powiadomić odpowiednie służby.
              Znajdą się wtedy /ci co biorą/ tam gdzie ich miejsce !!!
            • diagnosta_inc Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! 05.10.07, 20:24
              ;-))))))))))) Dla potencjalnych pacjentów to chyba lepiej...
    • Gość: aaa Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.07, 21:08
      s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=138950
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka