maverick9991 02.10.07, 15:05 Sznowni Państwo! Jestem pod wrażeniem ! Jęśli o którymkolwiek z Was myslałem kiedyś źle, to przepraszam teraz za to! Z głębokim szacunkiem! Maverick z Rodziną. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ?? Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.man.czest.pl 02.10.07, 15:20 Jaki list? Bo bym przeczytał chętnie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anna Tonas Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.iplus.com.pl 02.10.07, 15:24 maverick9991 a nazwisko jakieś masz ???.Czy tylko ksywke ?? Nie wstydz sie podaj ......... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Gdzie ten list ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 21:24 Dajcie link do tego listu! Proszę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Russian Girl Re: Gdzie ten list ??? IP: 212.87.241.* 02.10.07, 21:25 Gdzie ten list? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lancet Re: Gdzie ten list ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 21:31 no cóż niewygodny chyba dla mediów od ponad 7 godzin czekam by GW go opublikowała... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Russian Girl Re: Gdzie ten list ??? IP: 212.87.241.* 02.10.07, 21:34 No tak, musi przejść przez sito cenzury. Odpowiedz Link Zgłoś
kzet69 Podziękowanie 02.10.07, 22:00 zostałem upoważniony przez Komitet Negocjacyjny by w imieniu 84 lekarzy, byłych pracowników WSzSp im. NMP w Częstochowie wyrazic podziw i wdzięcznośc tym naszym kolegom, którzy pozostają na stanowiskach pracy pilnując by żaden z przebywajacych nadal w Szpitalu pacjentów nie zaznał krzywdy, którzy poparli nasze słuszne żądania, a szczególnie Ordynatorom, którzy nie zawahali się publicznie postawic na szali swoje autorytety i zawodowe kariery, by powiedziec prawdę że zniszczeniem WSzSp im. NMP w Częstochowie są zainteresowane katowickie władze samorządowe, a szczególnie p. w-ce marszałek Szpyrka, w cywilu pediatra, który bez mrugnięcia okiem pozwolił by było narażane życie i zdrowie częstochowskich dzieci. Dziękujemy Wam nasi Ordynatorzy, przywracacie wiarę w ludzi i powrót niezbednego w medycynie układu mistrz-uczeń. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdenek [...] IP: *.v.pppool.de 02.10.07, 22:38 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ele Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: 80.54.171.* 02.10.07, 22:49 ten nędzny szpital to było 1300 osób każdy z nich ma rodzinę a niektórzy dzieci , rachunki , raty , chorych bliskich , zobowiązania, każdy z nich to osobna historia więc najlepiej jeśli nie rozumiesz skali problemu sam się zamknij . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: picia Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.v.pppool.de 02.10.07, 23:06 ten pjerdolony syf to n.p. smierc pacjentki na poloznictwie wynikajaca z niedbalstwa pseudodektorkow i zamkniety oddzial i sakzani lekarze za lapowkarstwo. to tylko przyklad z codziennosci w tym syfie nad ktorym teraz taki placz i lament. po co to ma niby dalej istniec??? przeciez kazdy w czewie wie - chcesz sie na prawde leczyc- musisz jechac na slask albo do lodzi. w czestochowie mozna do doktorka ewentualnie z katarem isc. zamkniecie szpitala na parkitce to byloby najlepsze co sie wydarzylo w czestochowce od jakis 100 lat. to co sie dzialo w tym przybytku przekracza wszelkie normy, w rumuni jest juz lepiej . wiem bo nie jestem laikiem i znam ten syfiasty szpitalik od wewnatrz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: .... Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 23:11 miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4542107.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: 195.205.171.* 03.10.07, 00:58 Piciu droga a naiwna.Ja pracowałam na tym wychwalanym przez ciebie śląsku.Nawet dosyć długo.ślązacy-ci prawdziwi-to są ludzie przez duże L.I znam wielu takich przed którymi czapki z głów.Ale do szału mnie doprowadza czytanie że tam nie bierze się łapówek.To jest KOMPLETNA BZDURA.To są tacy sami lekarze jak tutaj.Lepsi i gorsi.Ja nie bronię lekarzy z Parkitki.Tym bardziej ze-w jakimś tam sensie i przez nich-pewnie stracę pracę ALE -mimo całej niepewności o jutro przynajmniej próbuję być obiektywna Odpowiedz Link Zgłoś
jumpfor Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! 03.10.07, 12:08 Picia, co tobą kieruje że wypisujesz takie brednie ? Jak tak dalej pójdzie to w Częstochowie polikwidują wszystkie szpitale (ciekawe komu na tym zależy ?) i co dalej, wszyscy pojedziemy leczyć się do Łodzi lub Katowic??? Puknij się w czoło. A syf to jest w całej służbie zdrowia i nie tylko, a bierze się to pewnie z braku pieniędzy i źle zorganizowanej pracy. Zlikwidować jest prosto ale odbudować już nie. A co z budynkami, zburzyć, zaorać i posiać trawkę??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.07, 22:49 A gdzie ten list? Odpowiedz Link Zgłoś
kzet69 Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! 03.10.07, 13:08 Ponieważ nadal trwa medialna blokada naszych słów zostałem upoważniony przez Komitet Negocjacyjny do publikacji Listu Otwartego, oto jego treśc: LIST OTWARTY DO SPOŁECZEŃSTWA MIASTA CZĘSTOCHOWY I REGIONU CZĘSTOCHOWSKIEGO Z dniem 1 października 2007 roku doszło do bezprecedensowej sytuacji faktycznej likwidacji największego Szpitala Specjalistycznego w Regionie Częstochowskim. Szpital nasz od 17 lat ratował corocznie zdrowie i życie kilkudziesięciu tysięcy pacjentów z Częstochowy i powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego, radomszczańskiego i pajęczańskiego. Decyzję polityczna o zniszczeniu szpitala i jego dotychczasowego dorobku, zagrażającą bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców regionu, podjął Wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Szpyrka. Decyzja ta nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, bowiem dla zaoszczędzenia 84 tysięcy złotych zniszczono Szpital, którego miesięczny budżet wynosi 5 milionów złotych. Koszt dotychczasowej ewakuacji pacjentów Szpitala to 40 tysiecy złotych i ulegnie on zwielokrotnieniu w najbliższych dniach. Zamknięcie Szpitala łączy się z dramatycznym pogorszeniem sytuacji zdrowotnej lokalnej społeczności i likwidacją 1200 miejsc pracy. Społeczeństwo i media są dezinformowane wypowiedziami Wicemarszałka Szpyrki co do faktycznych przyczyn zamknięcia Szpitala. Z tragedii i łez ewakuowanych pacjentów i ich rodzin uczyniono spektakl polityczny i medialny. Domagamy się rozliczenia Zarządu Województwa Śląskiego i Wicemarszałka Grzegorza Szpyrki z popełnionych błędów. Niechęc do naszego regionu i jego mieszkańców nie moze usprawiedliwiac takich działań. W chwili obecnej w Szpitalu pozostali ordynatorzy i niewielka grupa lekarzy, którzy usiłują zabezpieczyc zdrowie i życie pozostających w Szpitalu 400 pacjentów. Możliwości opieki lekarskiej i mozliwości finansowe Szpitala ulegna w najbliższym czasie wyczerpaniu. Wzywamy społeczeństwo Regionu, władze samorządowe, instytucje i wszelkie osoby dobrej woli do krytycznej oceny działań Zarządu Województwa Śląskiego i zaangażowania się w działania ratujące Szpital. Częstochowa, dnia 2.10.2007r. Ordynatorzy Oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie - Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń z Pododdziałem Leczenia Urazów Wielonarządowych - dr SŁAWOMIR STRZELCZYK - Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa z Pododdziałem Patologii Ciąży i Pododdziałem Noworodków i Wcześniaków - dr n.med. ANDRZEJ SŁABIKOWSKI - Ordynator Oddziału Schorzeń Metabolicznych i Przewodu Pokarmowego z Pododdziałem Dziennym - dr n.med. ZOFIA JAMROZIK - KRUK - Z-ca Ordynatora Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Gruczołu Piersiowego - dr MAŁGORZATA BIGOSZ - KUBICA - Ordynator Oddziału Reumatologii - dr n.med. JERZY ZAJDEL - Ordynator Oddziału Ortopedii i Chirurgii Urazowej - dr n.med. JANUSZ SZYPROWSKI - Ordynator Oddziału Kardiologii ze Stanowiskami Intensywnego Nadzoru - dr n.med. PIOTR KARDASZEWICZ - Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, Ośrodka Dializoterapii i Oddziału Łóżkowego - dr n. med. MICHAŁ SZURKOWSKI - Ordynator Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym - dr n.med. MACIEJ JACKOWSKI - Ordynator Oddziału Szybkiej Diagnostyki Chorób Płuc - dr n.med. WANDA TERLECKA - Ordynator Oddziału Onkologii z Pododdziałem Dziennym Chemioterapii - dr n.med. ANDRZEJ KAŁMUK - Ordynator Oddziału Okulistyki - dr TERESA M. KOTKOWSKA - Ordynator Oddziału Pediatrii z Pododdziałem Dziennym Pediatrycznym, Nefrologii Dziecięcej i Hematologii - dr n.med. WIESŁAW LEWANOWICZ - Ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej - dr JERZY DERA - Ordynator OIOM-u Dziecięcego - dr n.med. MARIAN HALKIEWICZ - Ordynator Zakładu Radioterapii - dr MARIUSZ SYGUŁA - Ordynator Oddziału Rehabilitacji - dr MAREK KLUSZCZYŃSKI Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: julka Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.10.07, 22:02 cos sie chyba lekarzyny zamotaly najpierw masowo odeszli z pracy nie martwiac sie o szpital po kilku dniachznowu zaczeli sie martwic ojego los dobrze ze sredni personel zachowuje rozsadek.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: matka Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.hcz.com.pl 04.10.07, 08:23 No tak rzeczywiście biedaczki!!! Szczególnie Ordynator Chirurgii Dziecięcej. Operował mojego syna - OPERACJA KOSZTOWAŁA MNIE TYLE ŻE TANIEJ BY MNIE CHYBA WYNIOSŁO W PRYWATNEJ KLINICE!!!!!!!!!!!! Dziś z podniesioną głową mogła bym mu..... . A oprócz tego wszystkie wizyty prywatnie i nawet karty choroby nie założył. ORDYNATOR BIEDACZEK!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ..... Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: 89.174.23.* 04.10.07, 08:46 A czemuś płacila? >>> boś głupia! a czemuś głupia? >>>boś biedna! a czemuś biedna? >>> bo płacisz! choć nie musisz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bela To jest nasz szpital !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.07, 08:50 To jest NASZ szpital, powinniśmy się zorganizować i stanąć w jego obronie! Nie będzie się nam tu jakiś ślązak rządził, on zresztą działa na rzecz swojego regionu, i te chore decyzje na temat Częstochowy , nie tylko dotyczace szpitala ale także te dotyczące rozwoju NASZEGO miasta , to wszystko działa na korzyść Śląska do którego ,jak wiadomo wszystkim , Częstochowa nie należy i dzięki Bogu należeć nigdy nie będzie!!! Gdzie Wasz patriotyzm lokalny ??? To NASZE MIASTO , NASZE SPRAWY!!! Mimo różnych zdań w kwestii płac lekarzy, chodzi jednak o los szpitala , i każdy kto troszczy się o swoje zdrowie i który ma rodzinę , mając szpital w pobliżu może skorzystać z pomocy w każdej chwili!!! Przeglądam to nasze forum dość często, to doskonała okazja do wymiany zdań i poglądów, ale z przykrością stwierdzam że, solidarność w narodzie się gdzieś zapodziała. Decyzję Szpyrki powinniśmy odebrać jak atak na Nasze miasto!!! Odpowiedz Link Zgłoś
n.i.p.69 Re: O czym Ty mówisz !!! 04.10.07, 09:09 ...."lokalni patrioci" koncentruja sie na tym, zeby przypadkiem innym nie było lepiej, widzisz przecież, ze za wszystko wini sie lekarzy taka to juz nasza narodowa mentalnosć skażona komuną i pieczołowicie pielęgnowana przez kaczyńskich a co gorsza lansowana jako norma czyli wszystkim "gowno ale równo" a za płotem czai sie oligarcha w ukladzie......i licho wie co jeszcze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ........... Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 16:06 a gdzie ordynator OIOM-u i Anestezji Odpowiedz Link Zgłoś
diagnosta_inc Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! 05.10.07, 00:02 A gdzie Ordynator Chirurgii Onkologicznej? :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ....... Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 10:54 z chir.onkologicznej jest zastępca a z anestezji nikt o nich nie walczył?jaki zgrany zespół.pewnie boją się że ta kasa całkiem ich zdemoralizuje.a będą jeszcze sprzątać oddziały czy rzucą pare złotych i pielęgniarki posprzątają????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ................ Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 11:04 w pierwszych wersjach padła propozycja zwolnić salowe dać stówe pielęgniarką to posprzątają a może jeszcze obiadek ugotują bo doktory mają delikatne żołądki inne niż pozostali ludzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aquirre do diagnos Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 11:18 No jak to gdzie? W przedpokojach władzy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ona Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 12:50 Czy ktoś mie odpowie ? A teraz, ci co łapówki brali to teraz przestaną je brać ?? A może dawajmy i to dużo, lecz przed należy spisać numery banknotów i po wręczeniu powiadomić odpowiednie służby. Znajdą się wtedy /ci co biorą/ tam gdzie ich miejsce !!! Odpowiedz Link Zgłoś
diagnosta_inc Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! 05.10.07, 20:24 ;-))))))))))) Dla potencjalnych pacjentów to chyba lepiej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa Re: List otwarty ordynatorów Parkitki! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.07, 21:08 s1.bitefight.onet.pl/c.php?uid=138950 Odpowiedz Link Zgłoś