the_michael
28.11.07, 21:28
Przypadkowo wpadłem na wątek :::: SOS dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt !!! i mnie wzięło. Pomyślałem, że podjade z żoną do tego schroniska i zobaczymy co możemy zrobić. Okazało sie, że możemy dużo. Daliśmy na początek pare złotych. Wiem, że nie ładnie się tym chwalić, ale pisze bo sam myślałem że mała suma nie ma znaczenia, jak się później okazało została natychmiast spożytkowana i ludzie którzy się tam zajmują tymi psiakami byli bardzo zadowoleni. Moje przesłanie, wiadomo że u nas cienko z kasą, ale jeśli ktoś ma na browara, niech wypije w weekend jednego mniej i podrzuci im chociaż pare złoty. Nawet mała kasa tam naprawde zadziała, a satysfakcja jest spora. To ,że każda pomoc jest tam doceniana, nie oznacza, że się na niej buduje cudzy wizerunek. Dziewczyny które sie tam angażują kupują z własnej kieszeni co tydzień mięso, podobno same część tego mięsa gotują (bo skadś kupują surowe), czyszczą te akcesoria, no ogólnie z tego co mi tam te dzieciaki opowiadały robią naprawde sporo.
Tyle o pieniądzach. Jak byłem tam w przedostatnią sobotę, dały nam do wyprowadzania psy. Te psy idą na taki 200m spacer nad rzekę, tam jedzą i wracają. W schronisku jest ok 200 psów, więc takich kursów robi się kilka. Zabawa super, jak ktoś lubi psy, to naprawde
polecam. Te psy podobno wcześniej wogóle nigdzie nie wychodziły ,zanim te dziewczyny sie tym nie zainteresowały. Pisze dziewczyny, ale byl też jeden chłopak, może przychodzi więcej, ale ja byłem dopiero 2 razy to nie wiem. Czasami braknie czasu, żeby wyprowadzić
wszystkie, gdyby było ze 3-4 osoby więcej to może zawsze wyszłyby wszystkie.
Może, powielam informacje z tego wątku "SOS dla schroniska", ale pisze co mam akurat w głowie, bo troche zabiegany jestem. Z tego co wiem, władze miasta, mają raczej olewacki stosunek do schroniska, więc chyba trzeba samemu się tym zajmować. Z tego co widziałem
jest możliwość poprawienia bytu tym psiakom i przy okazji można sie dotlenić i poznać fajnych ludzi. Poza tym to niezłe miejsce dla aktywistów. Ludzie którzy wyszli z inicjatywą pomocy schronisku to raczej ludzie dobrej woli i z jakimś tam doświadczeniem. Poza tym sympatyczni i otwarci, jeśli ktoś ma pomysły na jakąkolwiek inna forme pomocy to z nimi można pogadac. Szczerze polecam ! Byłem w sobote i teraz też jade o ile czas pozwoli.
Michał R.