Dodaj do ulubionych

Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna

    • kostka_szwedzka Hańba!!! 29.02.08, 16:28
      Tyle co się uporaliśmy z jedną klero-bolszewią w wydaniu
      ogólnopolskim za to w samorządzie mamy kolejne liż...stwo wobec
      kleru.
      Pomniki,biskup-showman i za to mamy płacić na rzecz pisowskiej
      telewizji publicznej!!!
      Częstochowski klechgród!!
    • klioklio Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna 29.02.08, 16:34
      Kościół otrzymuje z budzetu państwa i budżetów samorządów kilka mld
      złotych rocznie .Ale jest mu ciagle mało i zawsze bedzie mało.
      "Ziarno" to prowadzona za polskie pieniadze wobec polskich dzieci
      indoktrynacja watykańska.Jej celem jest wychowanie takich
      owieczek,które dają łatwo sie strzyc i jeszcze uważają,że tak być
      powinno
      • Gość: head-cancer Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 16:45
        > Kościół otrzymuje z budzetu państwa i budżetów samorządów kilka mld
        > złotych rocznie .Ale jest mu ciagle mało i zawsze bedzie mało.
        > "Ziarno" to prowadzona za polskie pieniadze wobec polskich dzieci
        > indoktrynacja watykańska.Jej celem jest wychowanie takich
        > owieczek,które dają łatwo sie strzyc i jeszcze uważają,że tak być
        > powinno

        Amen. Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam.
    • Gość: Nowy Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna(ale po co?) IP: *.jasnogorska.trustnet.pl 29.02.08, 16:52
      Częstochowa to rzeczywiście miasto cudów.Brakuje w mieście pieniędzy na szpitale
      i drogi,a tu nagle znajduje się 100 tyś na nagranie programu który raptem
      obejrzy kilka tysięcy telewidzów w przedziale wiekowym 2-6 lat i 80-90.Jeśli
      ktoś tu widzi jakaś promocje dla miasta to niech się uda do okulisty.

      "Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa, dzieją się tam różne rzeczy..."
    • Gość: czarny Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 18:26
      Panie Prezydencie Wrona.Oczekujemy na odpowiedż na pytanie,które
      zadał sara5
      • Gość: kolo Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.adsl.inetia.pl 29.02.08, 19:11
        Nie życzę sobie wydawania kasy z moich podatków na jakieś badziewne
        kościelne spektakle. Za te 100 000 zł kupić inubator albo nową
        karetkę dla dzieci.
        • Gość: andrzej Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: 80.48.49.* 29.02.08, 19:35
          Wrona walnie opłaci ze swoch oszczędności i Kurii Biskupiej
    • Gość: obserwator Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: 212.87.244.* 01.03.08, 11:30
      Dziwię się wam częstochowianie skąd w was tyle jadu,
      w zapyziałej Częstochowie nic się nie dzieje , trzeba pamiętać że nic nie ma za
      darmo. Jak był w Częstochowie koncert na Biegańskiego który zorganizowała TVP za
      darmo na rzecz poszkodowanych w trakcie trąby powietrznej ,to każdy burak
      leciał na koncert i opowiadał że był na koncercie gdzie były same gwiazdy ( ale
      oczywiście to była darmocha ,więc co nie stać nas). Gdyby w Częstochowie miał
      odbyć się prawdziwy koncert topowej gwiazdy to niestety nikt nie pójdzie bo
      bilety za drogie albo nie darmocha( już nieraz historia pisała taki scenariusz).
      Widocznie teraz nadszedł czas aby TVP zrewanżować się za zorganizowanie koncertu
      dla poszkodowanych ,niestety szedzie tak jest - nie ma nic za darmo.
      Ale wydaje mi się że jedyne imprezy jakie potrafią zorganizować w czewie, które
      nie budzą tyle emocji to np: Jurajskie Natarcie gdzie gnoje po 15 lat chlają
      piwo ,potem jest gwiazda "wielkiego formatu" która przygrywa do kotleta (
      kiełbaski albo kaszany ) i wszyscy się super bawią - gdzie niestety nie wybiorę
      się z dzieckiem bo nie czuję się bezpieczny ( otoczony przez pijanych małolatów).
      Mam nadzieję że uda się zorganizować imprezę w Cz-wie, a wszyscy którzy piszą że
      nie życzą sobie aby "ich pieniądze"były na to przeznaczone niestety mają
      niewielki pływ na to co się dzieje z "ich pieniędzmi".
      Program Ziarno oraz osoba w postaci biskupa Długosza na pewno chcą przekazać
      dzieciom i przekazują pewne wartości które niestety inne programy nie przekazują .
      Trzymam kciuki za to aby się udało i życzę wszystkim malkontentom aby inaczej
      spojrzeli na problem.
      • Gość: lukasz Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.as.kn.pl 01.03.08, 11:40
        a ja sie nie dziwie. bo wszyscy maja juz dosc wlazenia w dupe czarnym. dlaczego
        nie moze sie odbyc inny koncert? dlaczego ciagle wszystko ma byc robione pod kler?

        skoro juz prezydent chce zadbac o koncertowa strone czestochowy, to niech
        postawi na promenadzie lub na pl. bieganskiego scene, na ktorej za free beda
        mogly grac czestochowskie lub podczestochowskie zespoly, dla ktorych bylaby to
        niezla promocja, a dla ludzi dodatkowa rozrywka.

        poza tym, gdyby w czestochowie rzeczywiscie mialby sie odbyc koncert topowej
        gwiazdy to ludzie walili by drzwiami i oknami...w dodatku ludzie z calej polski.
        ale mowa tu o topowych gwiazdach z zagranicy, bo w polsce takich brak. nikt nie
        sciagnie na koncert (za ktory trzeba placic) calego stadionu ludzi. a wystarczy
        spojrzec co sie dzieje jak przyjezdza mettalica, genesis itp.

        mam nadzieje ze jesli juz bedzie sie robilo koncert w czestochowie, na ktory ma
        pojsc 100tys zl,to zaprosi sie kogos lepszego niz arke noego, krawczyka itp.
        zreszta krawczyk juz gral na pl.bieganskiego kilka lat temu i tlumow nie bylo.
      • Gość: Teresa Maria W. 18 Rocznica... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.08, 13:05
        Może mi KTOŚ WYJAŚNI jakie znaczenie wnosi do działalności Ziarna,
        właśnie ten 18 letni jubileusz i cały ten szum z tej okazji?
        Dlaczego właśnie 18 rocznica. Data jak data, czas nikomu nie
        zatrzymuje się w miejscu.
        Za rok będzie 19 potem 20...
        Podziwiam prace Ziarna, a robota sama się chwali.
        • Gość: lukasz Re: 18 Rocznica... IP: *.as.kn.pl 01.03.08, 13:31
          moze zorganizujemy jeszcze urodziny teleranka, tik taka, od przedszkola do
          opola. ale najlepszym pomyslem bedzie wielka feta na pl. bieganskiego z okazji
          nadania 4000 odcinka mody na sukces. moze udaloby sie sciagnac do nas gwiazdy
          tego kultowego serialu? pewnie wiele osob chcialoby spotkac richa forestera i
          jego rodzine...
      • Gość: wypraszam sobie Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.08, 13:33
        nie każdy, drogi Panie, daleko nie każdy, proszę nie uogólniać.
      • Gość: car Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.08, 23:25
        Juz sie wszyscy zgodzilismy na bulenie?
    • Gość: xx Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.icis.pcz.pl 01.03.08, 12:05
      Jestem absolutnie PRZECIWKO - szczegolnie w takiej wysokosci.
    • Gość: Czarny Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.08, 13:26
      Trzeba siać,siać,siać.A potem strzyc,strzyc,strzyc.Równo.Przy skórze.
    • Gość: zgorszony Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.08, 16:27
      ...dzieci ma zaiteresować jak wygląda ratusz?III aleja?Kpiny!!!
      dzieciaków interesuje gdzie są place zabaw na osiedlach, takie z
      prawdziwego zdarzenia,gdzie jest aquapark?!? (jedyny basen kiedys
      dostępny dla wszystkich,od ponad roku nieczynny,a biblioteki???brak
      dofinansowania z kasy miasta miasta na zakup książek i lektur dla
      dzieci!!! I my mamy się czym chwalić?wydajemy pieniądze podatników
      na bzdurne koncerty zamiast czynić prawdziwe dobro...
      • Gość: ... ...Czas nas uczy pogody... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.08, 16:39
        '' Czas to najlepsza cenzura,
        a cierpliwość -
        najdoskonalszy nauczyciel.''
    • Gość: Tomasz Jaskóła Co piszą o kosciele. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 15:09
      MIELISMY KRAKOW
      Gigantyczny majątek, o obszarze przekraczającym dwudziestodwukrotnie wielkość
      Watykanu, wart kilka miliardów złotych sprezentowało państwo Kościołowi
      krakowskiemu po 1989 r. Na ekskluzywnych kamienicach i działkach komercyjnych
      kler zbija kolejne złote fortuny.
      Ustawa o stosunku państwa do Kościoła z 1989 r. otwarła duchowieństwu wrota do
      ziemskiego raju przepychu i bogactwa. Dzięki niej kler rzymskokatolicki (a de
      facto państwo Watykan) stał się najbogatszym właścicielem w Polsce. Różnymi
      drogami do jego przepastnych kas wciąż płyną gigantyczne majątki warte
      dziesiątki miliardów złotych, nowych złotych. Komisja Majątkowa, władze miast i
      województw rozdają polską ziemię. Ciągle nowe przywileje, ulgi i darowizny
      pompują kiesę finansowego olbrzyma. Patrzy na to wszystko biedny Polak...
      Jak Polska kocha Kościół - a Kościół pieniądze, najwyraźniej widać w stolicy
      sutannowego biznesu,
      czyli w Krakowie. Nie na próżno mówi się o nim `mały Rzym', czy `Świętogród'. To
      najgęściej zaludnione księżmi i zakonnikami miasto w kraju. Bo też najwięcej
      jest tu kościołów i zakonów, w przeliczeniu na jednego podatnika... tj. katolika
      Po prostu - polski Watykan. Jakby tego było mało, po 1989 r. krakowskim
      przewielebnym spadła manna z nieba w postaci ponad 1000 ha nieruchomości (10
      km2, czyli terenu ponad 20-krotnie większego niż państwo papieskie). Prawie
      wszystko położone w centralnych dzielnicach miasta. Sami duchowni uzyskany
      majątek szacują na kilka miliardów nowych złotych. Dla przykładu norbertanki
      żądają 25 mln zł za 5 ha należnych im rzekomo gruntów. Proboszcz parafii
      Mariackiej wycenił `swoje' 20 ha na 50 mln zł. Wytyczne, jak ustalić koszt
      odszkodowania w wypadku działki zamiennej gratyfikacji finansowej dla Kk, podaje
      wewnętrzny protokół Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji
      Episkopatu Polski podpisany 22 czerwca 2001 r. przez Longina Komołowskiego -
      byłego wiceprezesa Rady Ministrów i arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

      Kościół krakowski bezustannie otrzymuje lukratywne kamienice, gdzie mieszczą się
      sklepy, siedziby firm, lokale mieszkaniowe, domy opieki społecznej, państwowe
      szkoły, przedszkola czy inne instytucje. Słone interesy robi też na uzyskanych
      komercyjnych działkach w centrum miasta przeznaczonych na budownictwo, handel
      czy inwestycje komunikacyjne. Najczęściej są one natychmiast sprzedawane bądź
      wynajmowane za niebotyczne stawki (w Krakowie są najwyższe w Polsce stawki za
      kupno lub wynajem 1 m2 powierzchni zabudowy - (podać maksymalne stawki za
      wynajem pow. Biurowej w centrum Krakowa- RK). Dla zabicia nudy przy liczeniu
      kasy kler kopie piłkę na zagarniętych boiskach sportowych, przechadza się po
      watykańskich ogrodach, parkach i lasach. Hierarchia krakowska ukrywa przed
      opinią publiczną niebotyczne fortuny, które zbija na otrzymanych majątkach,
      między innymi od komisji wspólnej rządu i episkopatu w ramach swoich roszczeń.
      Dotarcie do odnośnych dokumentów nie było łatwe, bo w Krakowie czarny kolor
      zdominował również polskie urzędy. Oto nieruchomości polskiego Watykanu, które
      dostał on za bóg zapłać po 1989 r.
      Do najbogatszych i najbardziej łasych należy parafia Mariacka, znana m.in. z
      hejnału i dyskusyjnej reklamy towarzystwa ubezpieczeniowego na wieży. Choć zbija
      już od wielu lat niesamowite krocie na różnych interesach, w tym odzyskanych
      kilku kamienicach przy Rynku Głównym, gdzie mieszczą się: ekskluzywny hotel Wit
      Stwosz, kawiarnia, sklepy i najbogatsze firmy, wciąż czatuje na złote jajo,
      jakim są tereny w Krakowie Bronowicach. Walczy o nie uparcie megabiznesmen,
      proboszcz, archibrezbiter, ks. infułat Bronisław Fidelus. Niczym lew czyha na 21
      ha w rozbudowującej się dzielnicy. Trzy ogrody działkowe: `Złoty Róg', `Piast',
      `Widok' oraz tereny Zakładów Nasienniczych `Polan' i tereny miejskie kapłan
      wycenił na 50mln zł. Już znalazł chętnych do wielkich przedsięwzięć. Sprawa
      czeka obecnie w Komisji Majątkowej. Ksiądz Fidelus potrafi czekać, odrzuca
      kolejne oferty zamiennych działek - albo wielka kasa, albo zwrot w naturze.
      Krakowskie Centrum Inwestycyjne, z którym doszedł do porozumienia, chciałoby
      zbudować w Bronowicach hotele bądź centrum targowe. Co będzie z dotychczasowymi
      użytkownikami - księdza nie interesuje.
      Jezuici wypędzili ze swoich siedzib dwie kliniki: Toksylogii i Chirurgii
      Szczękowo-Twarzowej. W ogromnych budynkach zainstalowali własną Wyższą Szkołę
      Filozoficzno-Pedagogiczną `Ignatianum' i centrum wydawnicze.

      Największe interesy w mieście robią augustianie. Zakon skasowany w 1950 r. przez
      kard. Sapiehę, powrócił do Krakowa za zgodą kard. Macharskiego w 1989 r. (nie
      bez powodu w tym właśnie roku!). Pięciu(!) mnichów najpierw oczyściło gotycki
      klasztor przy ul. św. Katarzyny z niechcianych lokatorów -Wydziału Architektury
      UJ oraz kilku rodzin. Od kilku lat przejmują nowe komercyjne działki w
      Prokocimiu, po obu stronach ul. Wielickiej. Począwszy od 1993 r. otrzymują
      tereny wraz z zabudowaniami mieszkalnymi. Przejęli między innymi dom dziecka
      usytuowany w zespole pałacowym przy ul. Górników, Klub Sportowy `Kolejarz' i
      część Parku hrabiego Jerzmanowskiego. Wciąż o swój los boi się 11 rodzin z
      pobliskich domów. Pazerni augustianie zgarnęli już kasę za działkę pod
      hipermarket HIT. Z obawy przed publicznym zlinczowaniem zostawili (na razie)
      prokocimskie szpitale, choć walczą z nimi o tereny przyległe. Mimo otrzymanych
      30 ha ciągle im mało.

      Do najbogatszych krakowskich zakonów żeńskich i jednocześnie najbardziej
      znienawidzonych za swoją pazerność należą norbertanki.
      W latach 90. straszyły radio RMF odebraniem ziemi spod Kopca Kościuszki, z
      którego rozgłośnia nadawała swoje audycje. Jako jedne z pierwszych, bo już w
      1991 r. otrzymały prawie 9 ha nieruchomości w Krakowie Zwierzyńcu, użytkowane
      wówczas przez Akademię Rolniczą. Rok później na terenach Huty im. T. Sendzimira
      w Krakowie Luboczy dostały 6 działek o łącznej pow. 50 ha. Jakby tego mało,
      obecnie sądzą się z gminą Kraków oraz Skarbem Państwa o 6 ha nieruchomości w
      Śródmieściu. Spór dotyczy terenów Klubu Sportowego Cracovia i orbisowskiego
      hotelu. Wkrótce wyrok ma wydać Sąd Apelacyjny w Krakowie. Norbertankom marzy się
      również rozbudowany i odrestaurowany gmach nadleśnictwa w Zabierzowie - 76 arów.
      Dobrym interesom nie popuszcza krakowska kuria, która w 1994 r. w Witkowicach
      dostała 50,9711 ha nieruchomości oraz 52 ha w tzw. drogowym Węźle Opatkowice -
      kilkanaście działek przy autostradzie. Z kamienic przy ul. Kanoniczej, gdzie
      mieści się Muzeum Archidiecezjalne, wylecieli mieszkańcy. Kościół łaskawie
      zostawił na uzyskanych włościach Uniwersytet Jagielloński i Teatr Kantora Cricot
      2. Na razie trzyma się też Filharmonia Krakowska.

      Kamienice z domami pomocy społecznej przejmuje Caritas. W 1994 r. przejęła
      budynek przy ul. Mikołajskiej 30, zaś w 1998 r. Dom Pomocy Społecznej przy ul.
      Radziwiłowskiej 8. W Śródmieściu tego samego roku dostała kilka działek - 3836
      m2 przy Skawińskiej 4 i Krakowskiej 47. W 2000 r. w Bronowicach księżom z
      Caritasu sprezentowano 12,7411 ha. Największe społeczne protesty towarzyszyły
      przejęciu Domu Pomocy Społecznej. Po listach otwartych, mediacjach różnych
      osobistości udało się tylko zastrzec, że Kościół nie może wyrzucić
      pensjonariuszy do 2014 r., choć chciał to uczynić natychmiast!
      Oprócz interesów robionych na kamienicach przy ul. Siennej i Stolarskiej
      dominikanie wciąż poszerzają swoje horyzonty biznesowe. W 1993 r. na Prądniku
      Czerwonym otrzymali 6 ha nieruchomości, w 1997 r. - 9,5 ha w Nowej Hucie i w
      1999 r. ponad 20 ha na polach PGR Dziekanowice. Nie pogardzili także ogrodami
      działkowymi. Wciąż są nienasyceni.
      Akademii Muzycznej i PWST `do widzenia!' powiedziały urszulanki. Od Komisji
      Majątkowej wyłudziły w latach 1996-1999 łącznie 82 ha na Prądniku Czerwonym i w
      okolicach Krzeszowic. Większość z tych terenów mają sprzedać pod osiedla
      mieszkaniowe.
      Chciwi michaelici, choć dostali p
      • Gość: Tomasz Jaskóła Ciag dalszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 15:12
        A przy okazji ... jak tam działka dla jakiegoś instytutu kościelnego
        częstochowską VII Ligo Powiatowych Polityków [ulica Wyszyńskiego] -
        zhandlowaliście już, czy czekacie na to, że ludzie z Częstochowy zapomną ....?


        Ciąg dalszy poprzedniego wpisu.

        Chciwi michaelici, choć dostali ponad 50 ha w Pawlikowicach, po zagarnięciu domu
        pomocy społecznej przez 3 lata zarzynali go czynszem, aż padł. Na jego gruzach
        utworzyli zakonny Dom Dziecka, na który doją pieniądze z miasta i Miejskiego
        Ośrodka Pomocy Społecznej.
        W kamienicy misjonarzy na ul. Floriańskiej mieści się McDonald's, zaś na Placu
        Wszystkich Świętych misjonarska restauracja, gdzie stołują się krakowscy rajcy.
        Misjonarze, choć zgarnęli kasę za szpital kolejowy przy ul. Lea 44, wyceniony w
        1995 r. na 1,1 mln zł, ponad 20 ha lasów, pól i zabudowań mieszkalnych na
        dokładkę, teraz żądają przed sądem przejęcia komercyjnych działek przy ul.
        Kawiory, w pobliżu miasteczka studenckiego. Spór dotyczy także kamienic
        mieszkalnych przy ul. Czarnowiejskiej 101 i 103 oraz szkoły podstawowej.
        Roszczenia mnichów dotyczą dwóch największych uczelni krakowskich UJ i AGH. Sąd
        zawiesił tymczasowo sprawę. Jak się dowiedzieliśmy, dotychczas toczyła się
        wyjątkowo stronniczo na korzyść Kościoła.
        Innym bulwersującym żądaniem jest przejęcie gmachu Państwowej Wyższej Szkoły
        Teatralnej przy ul. Warszawskiej 5 przez Stowarzyszenie Miłosierdzia Wincentego
        a Paulo. Jak wynika z toczącej się sprawy przed Komisją Majątkową - na razie
        istnieje niewystarczająca prawna zasadność występowania stowarzyszenia o
        przejęcie budynku.
        Salwatorianom śnią się 2 hektary w samym centrum miasta przy ul. Szlak 73a,
        gdzie mieści się Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji
        oraz Park Miejski Jalu Kurka. Ewentualnie w zamian żądają 5 mln zł, co jest nie
        do przyjęcia nawet przez tak święte miasto. Być może więc park pójdzie pod
        wycinkę... Pazerni zakonnicy nie chcą słyszeć o gruntach zamiennych, chyba że
        też w centrum.
        Szarytki miały duży kłopot z wyrzuceniem ludzi z mieszkań przy ul. Filipa 15. W
        końcu udało się. Z marszu przejęły też policyjny pensjonat w Krynicy.
        Jak dobrze powodzi się klerowi w Krakowie mogą poświadczyć Córki Bożej Miłości.
        Po otrzymaniu ponad 40 ha nieruchomości władze Krakowa szukają im dalszych
        terenów zamiennych za nieruchomości na Śląsku, w Jastrzębiu Zdroju - 3 ha, bo
        jak mówią mniszki: `lepiej dogadują się w świętym Krakowie'. Większość
        nieruchomości przezorne zakonnice już zbyły. Na pewno nie za przysłowiową
        złotówkę.
        Bonifratrzy przejęli najstarszy w mieście szpital przy ul. Trynitarskiej i
        dostali ponad 30 ha w Mogilanach. Karmelici bosi `na Piasku' stali się
        właścicielami części jednego z najsłynniejszych traktów handlowych przy ul.
        Karmelickiej.
        Zdarzało się przed Komisją Majątkową wiele groteskowych sytuacji. Np. ksiądz
        Janusz Bielański, proboszcz wawelskiej parafii, występował jednocześnie w
        imieniu własnej parafii oraz Kapituły Metropolitalnej, co dopiero po dłuższym
        czasie udało się ustalić przedstawicielom rządu i episkopatu. Popyt na majątki
        za friko jest tak duży, że do tych samych nieruchomości startowała parafia św.
        Krzyża i Matki Kościoła. Kiedy przejętych kamienic nie zdążyło wyremontować
        miasto lub sponsor, z pomocą przychodził Społeczny Komitet Odnowy Zabytków
        Krakowa /SKOZK/. W jego składzie są... krakowscy hierarchowie z kard.
        Franciszkiem Macharskim na czele. Nie dziwi więc fakt, iż prawie połowę
        pieniędzy z narodowego funduszu przeznacza się na obiekty kościelne, w tym także
        na `najbiedniejsze' norbertanki i augustianów.
        13 lat po Ustawie o stosunkach państwo-Kościół wiele uzyskanych tą drogą
        majątków zostało sprzedanych lub wydzierżawionych. Powód jest prosty: zakonni i
        diecezjalni właściciele nie chcą tyrać na polu, tylko zarabiać pieniądze!

        JAROSŁAW RUDZKI


      • Gość: do Jaskóły znów Re: Co piszą o kosciele. IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.08, 16:45
        O, mój Boże znów te twoje wypociny, nie wytrzymam tego na forum. Masz coś w
        głowie ?? Załóż Pan sobie BLOG.Jaskola.pl i się wyżywaj na zdrowie.
        Czy wszyscy politykierzy u nas w Częstochowie muszą być nienormalni??
        Tak, pytam sobie...
      • Gość: Jaskóła zmień się Re: Co piszą o kosciele. IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.08, 16:46
        Mój Boże, znów te twoje wypociny, nie wytrzymam tego na forum. Masz coś w głowie
        ?? Załóż Pan sobie BLOG.Jaskola.pl i się wyżywaj na zdrowie.
        Czy wszyscy politykierzy u nas w Częstochowie muszą być nienormalni??
        Tak, pytam sobie...
        • Gość: Tomasz Jaskóła Re: Co piszą o kosciele. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 16:55
          Nie czytasz do końca, a do tego bez zrozumienia. To nie są moje wypociny, lecz
          informacja autorstwa Pana Rudzkiego z netu. A ja tylko napisałem, czy VII Liga
          Powiatowych polityków z mojego miasta zamierza nadal sprzedać [odstąpić] działkę
          kościołowi za 1/4 własności przy ulicy Wyszyńskiego. Po prostu chciałbym
          wiedzieć i tyle [bozia dała mi język, umysł, i paluszki do klawiatury, więc
          wykorzystuje dar boży ... :0]
          • Gość: Panie Jaskóła Re: Co piszą o kosciele. IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.08, 21:25
            No, przestańże Pan wreszcie się ośmieszać.
            • Gość: jj Re: Co piszą o kosciele. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.08, 22:30
              Dlaczego się niby osmiesza ?
              Sprawdz czy to jest prawda a jezeli nie,przytocz na to dowody i tym walcz z
              ewentualnym kłamstwem.
              Samym negowaniem bez próby zgłebienia tematu i braku jakichkolwiek argumentów
              sam sie osmieszasz.
            • Gość: obserwator Re: Co piszą o kosciele. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 06:53
              Jest w poście Jaskóły wiele danych, a do tego pokazują one sytuację,
              która od dawna jest klarowna. Chyba nie zrozumialeś o co chodzi.
              Otóz ten frumowicz napisł, że w Częstochowie była podoba sprawa,
              przekazanie działki dla jakiejś instytucji kościelnej za zaniżoną
              wartość 1/4. I kto się tu ośmiesza? Jaskóła tylko zapytał, czy ta
              sprawa ma finał? Nie ma prawa? Coraz częściej na tym forum czytam
              tylko jeg posty. Wystarczy sięgnąc do postów w wyszukiwarce. Dla
              mnie nie tylko się nie ośmiesza, ale wręcz coraz bardziej ośmieszają
              się jego oponenci. Odpowiadacie krótkimi postami na jego długie i
              umotywowane watki. Jego wymianę ciosów z Lesnikowskim w sprawie
              skrzyżowania oceniłbym na arcymistrzostwo tego forum.
              • Gość: dr Re: Co piszą o kosciele. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 08:56
                podobnych spraw w cz-wie to było znacznie więcej,. chociażby wywalenie przez o.
                paulinów szpitala położniczego z ul.Bony w trakcie najbardziej zaciekłej walki z
                aborcją.
                A co ze "szkieletorem" na wprost JG, straszącą trwałą ruiną przekazaną za
                symboliczną zł. ?
              • Gość: za dużo słów Re: Co piszą o kosciele. IP: *.adsl.inetia.pl 04.03.08, 16:18
                zdecydowanie zbyt dużo słów i tylko o to mi chodzi, nie podważam wiarygodności
                p. Jaskóły, ale lubie na forum krótką i konkretną replikę
        • Gość: Tomasz Jaskóła Re: Co piszą o kosciele. Ściągnnicie Węcławskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 17:06
          www.graniczne.amu.edu.pl/PPGWiki/Wiki.jsp?page=UniwersumNagrania
          Ściągnijcie sobie Węcławskiego i odsłuchajcie ....
    • Gość: look Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 16:03
      no chyba do reszty tych urzędasów popiepszyło....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka