kostka_szwedzka Hańba!!! 29.02.08, 16:28 Tyle co się uporaliśmy z jedną klero-bolszewią w wydaniu ogólnopolskim za to w samorządzie mamy kolejne liż...stwo wobec kleru. Pomniki,biskup-showman i za to mamy płacić na rzecz pisowskiej telewizji publicznej!!! Częstochowski klechgród!! Odpowiedz Link Zgłoś
klioklio Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna 29.02.08, 16:34 Kościół otrzymuje z budzetu państwa i budżetów samorządów kilka mld złotych rocznie .Ale jest mu ciagle mało i zawsze bedzie mało. "Ziarno" to prowadzona za polskie pieniadze wobec polskich dzieci indoktrynacja watykańska.Jej celem jest wychowanie takich owieczek,które dają łatwo sie strzyc i jeszcze uważają,że tak być powinno Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: head-cancer Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 16:45 > Kościół otrzymuje z budzetu państwa i budżetów samorządów kilka mld > złotych rocznie .Ale jest mu ciagle mało i zawsze bedzie mało. > "Ziarno" to prowadzona za polskie pieniadze wobec polskich dzieci > indoktrynacja watykańska.Jej celem jest wychowanie takich > owieczek,które dają łatwo sie strzyc i jeszcze uważają,że tak być > powinno Amen. Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nowy Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna(ale po co?) IP: *.jasnogorska.trustnet.pl 29.02.08, 16:52 Częstochowa to rzeczywiście miasto cudów.Brakuje w mieście pieniędzy na szpitale i drogi,a tu nagle znajduje się 100 tyś na nagranie programu który raptem obejrzy kilka tysięcy telewidzów w przedziale wiekowym 2-6 lat i 80-90.Jeśli ktoś tu widzi jakaś promocje dla miasta to niech się uda do okulisty. "Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa, dzieją się tam różne rzeczy..." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czarny Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.08, 18:26 Panie Prezydencie Wrona.Oczekujemy na odpowiedż na pytanie,które zadał sara5 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolo Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.adsl.inetia.pl 29.02.08, 19:11 Nie życzę sobie wydawania kasy z moich podatków na jakieś badziewne kościelne spektakle. Za te 100 000 zł kupić inubator albo nową karetkę dla dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andrzej Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: 80.48.49.* 29.02.08, 19:35 Wrona walnie opłaci ze swoch oszczędności i Kurii Biskupiej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: 212.87.244.* 01.03.08, 11:30 Dziwię się wam częstochowianie skąd w was tyle jadu, w zapyziałej Częstochowie nic się nie dzieje , trzeba pamiętać że nic nie ma za darmo. Jak był w Częstochowie koncert na Biegańskiego który zorganizowała TVP za darmo na rzecz poszkodowanych w trakcie trąby powietrznej ,to każdy burak leciał na koncert i opowiadał że był na koncercie gdzie były same gwiazdy ( ale oczywiście to była darmocha ,więc co nie stać nas). Gdyby w Częstochowie miał odbyć się prawdziwy koncert topowej gwiazdy to niestety nikt nie pójdzie bo bilety za drogie albo nie darmocha( już nieraz historia pisała taki scenariusz). Widocznie teraz nadszedł czas aby TVP zrewanżować się za zorganizowanie koncertu dla poszkodowanych ,niestety szedzie tak jest - nie ma nic za darmo. Ale wydaje mi się że jedyne imprezy jakie potrafią zorganizować w czewie, które nie budzą tyle emocji to np: Jurajskie Natarcie gdzie gnoje po 15 lat chlają piwo ,potem jest gwiazda "wielkiego formatu" która przygrywa do kotleta ( kiełbaski albo kaszany ) i wszyscy się super bawią - gdzie niestety nie wybiorę się z dzieckiem bo nie czuję się bezpieczny ( otoczony przez pijanych małolatów). Mam nadzieję że uda się zorganizować imprezę w Cz-wie, a wszyscy którzy piszą że nie życzą sobie aby "ich pieniądze"były na to przeznaczone niestety mają niewielki pływ na to co się dzieje z "ich pieniędzmi". Program Ziarno oraz osoba w postaci biskupa Długosza na pewno chcą przekazać dzieciom i przekazują pewne wartości które niestety inne programy nie przekazują . Trzymam kciuki za to aby się udało i życzę wszystkim malkontentom aby inaczej spojrzeli na problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lukasz Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.as.kn.pl 01.03.08, 11:40 a ja sie nie dziwie. bo wszyscy maja juz dosc wlazenia w dupe czarnym. dlaczego nie moze sie odbyc inny koncert? dlaczego ciagle wszystko ma byc robione pod kler? skoro juz prezydent chce zadbac o koncertowa strone czestochowy, to niech postawi na promenadzie lub na pl. bieganskiego scene, na ktorej za free beda mogly grac czestochowskie lub podczestochowskie zespoly, dla ktorych bylaby to niezla promocja, a dla ludzi dodatkowa rozrywka. poza tym, gdyby w czestochowie rzeczywiscie mialby sie odbyc koncert topowej gwiazdy to ludzie walili by drzwiami i oknami...w dodatku ludzie z calej polski. ale mowa tu o topowych gwiazdach z zagranicy, bo w polsce takich brak. nikt nie sciagnie na koncert (za ktory trzeba placic) calego stadionu ludzi. a wystarczy spojrzec co sie dzieje jak przyjezdza mettalica, genesis itp. mam nadzieje ze jesli juz bedzie sie robilo koncert w czestochowie, na ktory ma pojsc 100tys zl,to zaprosi sie kogos lepszego niz arke noego, krawczyka itp. zreszta krawczyk juz gral na pl.bieganskiego kilka lat temu i tlumow nie bylo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teresa Maria W. 18 Rocznica... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.08, 13:05 Może mi KTOŚ WYJAŚNI jakie znaczenie wnosi do działalności Ziarna, właśnie ten 18 letni jubileusz i cały ten szum z tej okazji? Dlaczego właśnie 18 rocznica. Data jak data, czas nikomu nie zatrzymuje się w miejscu. Za rok będzie 19 potem 20... Podziwiam prace Ziarna, a robota sama się chwali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lukasz Re: 18 Rocznica... IP: *.as.kn.pl 01.03.08, 13:31 moze zorganizujemy jeszcze urodziny teleranka, tik taka, od przedszkola do opola. ale najlepszym pomyslem bedzie wielka feta na pl. bieganskiego z okazji nadania 4000 odcinka mody na sukces. moze udaloby sie sciagnac do nas gwiazdy tego kultowego serialu? pewnie wiele osob chcialoby spotkac richa forestera i jego rodzine... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wypraszam sobie Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.adsl.inetia.pl 01.03.08, 13:33 nie każdy, drogi Panie, daleko nie każdy, proszę nie uogólniać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: car Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.08, 23:25 Juz sie wszyscy zgodzilismy na bulenie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xx Re: Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.icis.pcz.pl 01.03.08, 12:05 Jestem absolutnie PRZECIWKO - szczegolnie w takiej wysokosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Czarny Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.08, 13:26 Trzeba siać,siać,siać.A potem strzyc,strzyc,strzyc.Równo.Przy skórze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zgorszony Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.08, 16:27 ...dzieci ma zaiteresować jak wygląda ratusz?III aleja?Kpiny!!! dzieciaków interesuje gdzie są place zabaw na osiedlach, takie z prawdziwego zdarzenia,gdzie jest aquapark?!? (jedyny basen kiedys dostępny dla wszystkich,od ponad roku nieczynny,a biblioteki???brak dofinansowania z kasy miasta miasta na zakup książek i lektur dla dzieci!!! I my mamy się czym chwalić?wydajemy pieniądze podatników na bzdurne koncerty zamiast czynić prawdziwe dobro... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... ...Czas nas uczy pogody... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.08, 16:39 '' Czas to najlepsza cenzura, a cierpliwość - najdoskonalszy nauczyciel.'' Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Jaskóła Co piszą o kosciele. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 15:09 MIELISMY KRAKOW Gigantyczny majątek, o obszarze przekraczającym dwudziestodwukrotnie wielkość Watykanu, wart kilka miliardów złotych sprezentowało państwo Kościołowi krakowskiemu po 1989 r. Na ekskluzywnych kamienicach i działkach komercyjnych kler zbija kolejne złote fortuny. Ustawa o stosunku państwa do Kościoła z 1989 r. otwarła duchowieństwu wrota do ziemskiego raju przepychu i bogactwa. Dzięki niej kler rzymskokatolicki (a de facto państwo Watykan) stał się najbogatszym właścicielem w Polsce. Różnymi drogami do jego przepastnych kas wciąż płyną gigantyczne majątki warte dziesiątki miliardów złotych, nowych złotych. Komisja Majątkowa, władze miast i województw rozdają polską ziemię. Ciągle nowe przywileje, ulgi i darowizny pompują kiesę finansowego olbrzyma. Patrzy na to wszystko biedny Polak... Jak Polska kocha Kościół - a Kościół pieniądze, najwyraźniej widać w stolicy sutannowego biznesu, czyli w Krakowie. Nie na próżno mówi się o nim `mały Rzym', czy `Świętogród'. To najgęściej zaludnione księżmi i zakonnikami miasto w kraju. Bo też najwięcej jest tu kościołów i zakonów, w przeliczeniu na jednego podatnika... tj. katolika Po prostu - polski Watykan. Jakby tego było mało, po 1989 r. krakowskim przewielebnym spadła manna z nieba w postaci ponad 1000 ha nieruchomości (10 km2, czyli terenu ponad 20-krotnie większego niż państwo papieskie). Prawie wszystko położone w centralnych dzielnicach miasta. Sami duchowni uzyskany majątek szacują na kilka miliardów nowych złotych. Dla przykładu norbertanki żądają 25 mln zł za 5 ha należnych im rzekomo gruntów. Proboszcz parafii Mariackiej wycenił `swoje' 20 ha na 50 mln zł. Wytyczne, jak ustalić koszt odszkodowania w wypadku działki zamiennej gratyfikacji finansowej dla Kk, podaje wewnętrzny protokół Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski podpisany 22 czerwca 2001 r. przez Longina Komołowskiego - byłego wiceprezesa Rady Ministrów i arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Kościół krakowski bezustannie otrzymuje lukratywne kamienice, gdzie mieszczą się sklepy, siedziby firm, lokale mieszkaniowe, domy opieki społecznej, państwowe szkoły, przedszkola czy inne instytucje. Słone interesy robi też na uzyskanych komercyjnych działkach w centrum miasta przeznaczonych na budownictwo, handel czy inwestycje komunikacyjne. Najczęściej są one natychmiast sprzedawane bądź wynajmowane za niebotyczne stawki (w Krakowie są najwyższe w Polsce stawki za kupno lub wynajem 1 m2 powierzchni zabudowy - (podać maksymalne stawki za wynajem pow. Biurowej w centrum Krakowa- RK). Dla zabicia nudy przy liczeniu kasy kler kopie piłkę na zagarniętych boiskach sportowych, przechadza się po watykańskich ogrodach, parkach i lasach. Hierarchia krakowska ukrywa przed opinią publiczną niebotyczne fortuny, które zbija na otrzymanych majątkach, między innymi od komisji wspólnej rządu i episkopatu w ramach swoich roszczeń. Dotarcie do odnośnych dokumentów nie było łatwe, bo w Krakowie czarny kolor zdominował również polskie urzędy. Oto nieruchomości polskiego Watykanu, które dostał on za bóg zapłać po 1989 r. Do najbogatszych i najbardziej łasych należy parafia Mariacka, znana m.in. z hejnału i dyskusyjnej reklamy towarzystwa ubezpieczeniowego na wieży. Choć zbija już od wielu lat niesamowite krocie na różnych interesach, w tym odzyskanych kilku kamienicach przy Rynku Głównym, gdzie mieszczą się: ekskluzywny hotel Wit Stwosz, kawiarnia, sklepy i najbogatsze firmy, wciąż czatuje na złote jajo, jakim są tereny w Krakowie Bronowicach. Walczy o nie uparcie megabiznesmen, proboszcz, archibrezbiter, ks. infułat Bronisław Fidelus. Niczym lew czyha na 21 ha w rozbudowującej się dzielnicy. Trzy ogrody działkowe: `Złoty Róg', `Piast', `Widok' oraz tereny Zakładów Nasienniczych `Polan' i tereny miejskie kapłan wycenił na 50mln zł. Już znalazł chętnych do wielkich przedsięwzięć. Sprawa czeka obecnie w Komisji Majątkowej. Ksiądz Fidelus potrafi czekać, odrzuca kolejne oferty zamiennych działek - albo wielka kasa, albo zwrot w naturze. Krakowskie Centrum Inwestycyjne, z którym doszedł do porozumienia, chciałoby zbudować w Bronowicach hotele bądź centrum targowe. Co będzie z dotychczasowymi użytkownikami - księdza nie interesuje. Jezuici wypędzili ze swoich siedzib dwie kliniki: Toksylogii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. W ogromnych budynkach zainstalowali własną Wyższą Szkołę Filozoficzno-Pedagogiczną `Ignatianum' i centrum wydawnicze. Największe interesy w mieście robią augustianie. Zakon skasowany w 1950 r. przez kard. Sapiehę, powrócił do Krakowa za zgodą kard. Macharskiego w 1989 r. (nie bez powodu w tym właśnie roku!). Pięciu(!) mnichów najpierw oczyściło gotycki klasztor przy ul. św. Katarzyny z niechcianych lokatorów -Wydziału Architektury UJ oraz kilku rodzin. Od kilku lat przejmują nowe komercyjne działki w Prokocimiu, po obu stronach ul. Wielickiej. Począwszy od 1993 r. otrzymują tereny wraz z zabudowaniami mieszkalnymi. Przejęli między innymi dom dziecka usytuowany w zespole pałacowym przy ul. Górników, Klub Sportowy `Kolejarz' i część Parku hrabiego Jerzmanowskiego. Wciąż o swój los boi się 11 rodzin z pobliskich domów. Pazerni augustianie zgarnęli już kasę za działkę pod hipermarket HIT. Z obawy przed publicznym zlinczowaniem zostawili (na razie) prokocimskie szpitale, choć walczą z nimi o tereny przyległe. Mimo otrzymanych 30 ha ciągle im mało. Do najbogatszych krakowskich zakonów żeńskich i jednocześnie najbardziej znienawidzonych za swoją pazerność należą norbertanki. W latach 90. straszyły radio RMF odebraniem ziemi spod Kopca Kościuszki, z którego rozgłośnia nadawała swoje audycje. Jako jedne z pierwszych, bo już w 1991 r. otrzymały prawie 9 ha nieruchomości w Krakowie Zwierzyńcu, użytkowane wówczas przez Akademię Rolniczą. Rok później na terenach Huty im. T. Sendzimira w Krakowie Luboczy dostały 6 działek o łącznej pow. 50 ha. Jakby tego mało, obecnie sądzą się z gminą Kraków oraz Skarbem Państwa o 6 ha nieruchomości w Śródmieściu. Spór dotyczy terenów Klubu Sportowego Cracovia i orbisowskiego hotelu. Wkrótce wyrok ma wydać Sąd Apelacyjny w Krakowie. Norbertankom marzy się również rozbudowany i odrestaurowany gmach nadleśnictwa w Zabierzowie - 76 arów. Dobrym interesom nie popuszcza krakowska kuria, która w 1994 r. w Witkowicach dostała 50,9711 ha nieruchomości oraz 52 ha w tzw. drogowym Węźle Opatkowice - kilkanaście działek przy autostradzie. Z kamienic przy ul. Kanoniczej, gdzie mieści się Muzeum Archidiecezjalne, wylecieli mieszkańcy. Kościół łaskawie zostawił na uzyskanych włościach Uniwersytet Jagielloński i Teatr Kantora Cricot 2. Na razie trzyma się też Filharmonia Krakowska. Kamienice z domami pomocy społecznej przejmuje Caritas. W 1994 r. przejęła budynek przy ul. Mikołajskiej 30, zaś w 1998 r. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłowskiej 8. W Śródmieściu tego samego roku dostała kilka działek - 3836 m2 przy Skawińskiej 4 i Krakowskiej 47. W 2000 r. w Bronowicach księżom z Caritasu sprezentowano 12,7411 ha. Największe społeczne protesty towarzyszyły przejęciu Domu Pomocy Społecznej. Po listach otwartych, mediacjach różnych osobistości udało się tylko zastrzec, że Kościół nie może wyrzucić pensjonariuszy do 2014 r., choć chciał to uczynić natychmiast! Oprócz interesów robionych na kamienicach przy ul. Siennej i Stolarskiej dominikanie wciąż poszerzają swoje horyzonty biznesowe. W 1993 r. na Prądniku Czerwonym otrzymali 6 ha nieruchomości, w 1997 r. - 9,5 ha w Nowej Hucie i w 1999 r. ponad 20 ha na polach PGR Dziekanowice. Nie pogardzili także ogrodami działkowymi. Wciąż są nienasyceni. Akademii Muzycznej i PWST `do widzenia!' powiedziały urszulanki. Od Komisji Majątkowej wyłudziły w latach 1996-1999 łącznie 82 ha na Prądniku Czerwonym i w okolicach Krzeszowic. Większość z tych terenów mają sprzedać pod osiedla mieszkaniowe. Chciwi michaelici, choć dostali p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Jaskóła Ciag dalszy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 15:12 A przy okazji ... jak tam działka dla jakiegoś instytutu kościelnego częstochowską VII Ligo Powiatowych Polityków [ulica Wyszyńskiego] - zhandlowaliście już, czy czekacie na to, że ludzie z Częstochowy zapomną ....? Ciąg dalszy poprzedniego wpisu. Chciwi michaelici, choć dostali ponad 50 ha w Pawlikowicach, po zagarnięciu domu pomocy społecznej przez 3 lata zarzynali go czynszem, aż padł. Na jego gruzach utworzyli zakonny Dom Dziecka, na który doją pieniądze z miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W kamienicy misjonarzy na ul. Floriańskiej mieści się McDonald's, zaś na Placu Wszystkich Świętych misjonarska restauracja, gdzie stołują się krakowscy rajcy. Misjonarze, choć zgarnęli kasę za szpital kolejowy przy ul. Lea 44, wyceniony w 1995 r. na 1,1 mln zł, ponad 20 ha lasów, pól i zabudowań mieszkalnych na dokładkę, teraz żądają przed sądem przejęcia komercyjnych działek przy ul. Kawiory, w pobliżu miasteczka studenckiego. Spór dotyczy także kamienic mieszkalnych przy ul. Czarnowiejskiej 101 i 103 oraz szkoły podstawowej. Roszczenia mnichów dotyczą dwóch największych uczelni krakowskich UJ i AGH. Sąd zawiesił tymczasowo sprawę. Jak się dowiedzieliśmy, dotychczas toczyła się wyjątkowo stronniczo na korzyść Kościoła. Innym bulwersującym żądaniem jest przejęcie gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej przy ul. Warszawskiej 5 przez Stowarzyszenie Miłosierdzia Wincentego a Paulo. Jak wynika z toczącej się sprawy przed Komisją Majątkową - na razie istnieje niewystarczająca prawna zasadność występowania stowarzyszenia o przejęcie budynku. Salwatorianom śnią się 2 hektary w samym centrum miasta przy ul. Szlak 73a, gdzie mieści się Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Park Miejski Jalu Kurka. Ewentualnie w zamian żądają 5 mln zł, co jest nie do przyjęcia nawet przez tak święte miasto. Być może więc park pójdzie pod wycinkę... Pazerni zakonnicy nie chcą słyszeć o gruntach zamiennych, chyba że też w centrum. Szarytki miały duży kłopot z wyrzuceniem ludzi z mieszkań przy ul. Filipa 15. W końcu udało się. Z marszu przejęły też policyjny pensjonat w Krynicy. Jak dobrze powodzi się klerowi w Krakowie mogą poświadczyć Córki Bożej Miłości. Po otrzymaniu ponad 40 ha nieruchomości władze Krakowa szukają im dalszych terenów zamiennych za nieruchomości na Śląsku, w Jastrzębiu Zdroju - 3 ha, bo jak mówią mniszki: `lepiej dogadują się w świętym Krakowie'. Większość nieruchomości przezorne zakonnice już zbyły. Na pewno nie za przysłowiową złotówkę. Bonifratrzy przejęli najstarszy w mieście szpital przy ul. Trynitarskiej i dostali ponad 30 ha w Mogilanach. Karmelici bosi `na Piasku' stali się właścicielami części jednego z najsłynniejszych traktów handlowych przy ul. Karmelickiej. Zdarzało się przed Komisją Majątkową wiele groteskowych sytuacji. Np. ksiądz Janusz Bielański, proboszcz wawelskiej parafii, występował jednocześnie w imieniu własnej parafii oraz Kapituły Metropolitalnej, co dopiero po dłuższym czasie udało się ustalić przedstawicielom rządu i episkopatu. Popyt na majątki za friko jest tak duży, że do tych samych nieruchomości startowała parafia św. Krzyża i Matki Kościoła. Kiedy przejętych kamienic nie zdążyło wyremontować miasto lub sponsor, z pomocą przychodził Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa /SKOZK/. W jego składzie są... krakowscy hierarchowie z kard. Franciszkiem Macharskim na czele. Nie dziwi więc fakt, iż prawie połowę pieniędzy z narodowego funduszu przeznacza się na obiekty kościelne, w tym także na `najbiedniejsze' norbertanki i augustianów. 13 lat po Ustawie o stosunkach państwo-Kościół wiele uzyskanych tą drogą majątków zostało sprzedanych lub wydzierżawionych. Powód jest prosty: zakonni i diecezjalni właściciele nie chcą tyrać na polu, tylko zarabiać pieniądze! JAROSŁAW RUDZKI Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do Jaskóły znów Re: Co piszą o kosciele. IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.08, 16:45 O, mój Boże znów te twoje wypociny, nie wytrzymam tego na forum. Masz coś w głowie ?? Załóż Pan sobie BLOG.Jaskola.pl i się wyżywaj na zdrowie. Czy wszyscy politykierzy u nas w Częstochowie muszą być nienormalni?? Tak, pytam sobie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaskóła zmień się Re: Co piszą o kosciele. IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.08, 16:46 Mój Boże, znów te twoje wypociny, nie wytrzymam tego na forum. Masz coś w głowie ?? Załóż Pan sobie BLOG.Jaskola.pl i się wyżywaj na zdrowie. Czy wszyscy politykierzy u nas w Częstochowie muszą być nienormalni?? Tak, pytam sobie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Jaskóła Re: Co piszą o kosciele. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 16:55 Nie czytasz do końca, a do tego bez zrozumienia. To nie są moje wypociny, lecz informacja autorstwa Pana Rudzkiego z netu. A ja tylko napisałem, czy VII Liga Powiatowych polityków z mojego miasta zamierza nadal sprzedać [odstąpić] działkę kościołowi za 1/4 własności przy ulicy Wyszyńskiego. Po prostu chciałbym wiedzieć i tyle [bozia dała mi język, umysł, i paluszki do klawiatury, więc wykorzystuje dar boży ... :0] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Panie Jaskóła Re: Co piszą o kosciele. IP: *.adsl.inetia.pl 03.03.08, 21:25 No, przestańże Pan wreszcie się ośmieszać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jj Re: Co piszą o kosciele. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.08, 22:30 Dlaczego się niby osmiesza ? Sprawdz czy to jest prawda a jezeli nie,przytocz na to dowody i tym walcz z ewentualnym kłamstwem. Samym negowaniem bez próby zgłebienia tematu i braku jakichkolwiek argumentów sam sie osmieszasz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Re: Co piszą o kosciele. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 06:53 Jest w poście Jaskóły wiele danych, a do tego pokazują one sytuację, która od dawna jest klarowna. Chyba nie zrozumialeś o co chodzi. Otóz ten frumowicz napisł, że w Częstochowie była podoba sprawa, przekazanie działki dla jakiejś instytucji kościelnej za zaniżoną wartość 1/4. I kto się tu ośmiesza? Jaskóła tylko zapytał, czy ta sprawa ma finał? Nie ma prawa? Coraz częściej na tym forum czytam tylko jeg posty. Wystarczy sięgnąc do postów w wyszukiwarce. Dla mnie nie tylko się nie ośmiesza, ale wręcz coraz bardziej ośmieszają się jego oponenci. Odpowiadacie krótkimi postami na jego długie i umotywowane watki. Jego wymianę ciosów z Lesnikowskim w sprawie skrzyżowania oceniłbym na arcymistrzostwo tego forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dr Re: Co piszą o kosciele. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 08:56 podobnych spraw w cz-wie to było znacznie więcej,. chociażby wywalenie przez o. paulinów szpitala położniczego z ul.Bony w trakcie najbardziej zaciekłej walki z aborcją. A co ze "szkieletorem" na wprost JG, straszącą trwałą ruiną przekazaną za symboliczną zł. ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: za dużo słów Re: Co piszą o kosciele. IP: *.adsl.inetia.pl 04.03.08, 16:18 zdecydowanie zbyt dużo słów i tylko o to mi chodzi, nie podważam wiarygodności p. Jaskóły, ale lubie na forum krótką i konkretną replikę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Jaskóła Re: Co piszą o kosciele. Ściągnnicie Węcławskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 17:06 www.graniczne.amu.edu.pl/PPGWiki/Wiki.jsp?page=UniwersumNagrania Ściągnijcie sobie Węcławskiego i odsłuchajcie .... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: look Częstochowa zapłaci za urodziny Ziarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.08, 16:03 no chyba do reszty tych urzędasów popiepszyło.... Odpowiedz Link Zgłoś