Dodaj do ulubionych

Kaszel,katar i kichanie-do przedszkola?

08.11.09, 10:06
Drogie Mamy!Moja trzylatka dopiero od tygodnia chodzi do przedszkola.Mamy już
efekty:kaszel,katar i kichanie.Nie dziwi mnie to,ponieważ połowa grupy kaszle
i kicha.Zastanawiam się jednak czy w takim stanie powinno się posyłać dziecko
do przedszkola?Jak to jest u Was?
Obserwuj wątek
    • lee_a Re: Kaszel,katar i kichanie-do przedszkola? 08.11.09, 10:17
      dla mnie kaszel, katar i kichanie to wystarczająco zaawansowana infekcja, żeby
      zostawić dziecko w domu. O ile katar to podobno "nie choroba" to już z kaszlem
      jest poważniejsza sprawa, przynajmniej u moich dzieci.
      • beniusia79 lee-a 08.11.09, 10:29
        to już z kaszlem
        jest poważniejsza sprawa, przynajmniej u moich dzieci.
        tzn. za kazdym razem zapalenie oskrzeli czy co innego? dzieci w
        przedszkolu maja niestety katar przez prawie caly rok. ja nie moge
        sobie pozolic na to zeby nie wyslac dziecka z katarem do
        przedszkola-musialabym miec dziecko praktycznie caly czas domu.
        autorko watku, katar to pikus przy tym co jeszcze toje dziecko z
        przedszkola przyniesie. u nas w przeciagu 10 miesiecy corka miala
        juz dwa razy zapalenie ucha, raz zapalenie pluc, raz zapalenie
        spojowek, dwa razy grype zoladkowa; o katarze nie spomne. chyba cie
        nie pocieszylam.
        • bobovitj Re: lee-a 08.11.09, 17:16
          u mojego malego tak do 3 latek jak pojawial sie katarek to zaraz
          potym cos powazniejszego.teraz jak zlapie go katar(to chodzi do
          przedszkola),ale po gora 4 dniach mu przechodzi.W ubieglym roku jak
          tylko pojawial sie katar zostawialam malego w domu bo jakos tak
          inaczej wygladal oslabiony ,a teraz to ten katarek inaczej wyglada.
    • elieka NIE posyłać do przedszkola 08.11.09, 11:04
      dziecko już ma infekcje która mu obniża odporność, wiec kontakt z
      dodatkowymi ( a podejrzewam ze niestety, ale przynajmniej połowa mam
      posyła dzieci "tylko" z katarem i kaszlem) infekcjami wcale jej nie
      pomoże. dopilnuj aby porządnie sie wykurowała, podawaj coś na
      wzmocnienie odporności.
      I niestety, z reguły pierwszy rok żłobka/przedszkola to choroba za
      chorobą....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka