Dodaj do ulubionych

gorączka u 2,5 latka

08.01.13, 21:00
Witam. Dziewczyny pomożcie. Moj synek od jakiegos czasu bardzo czesto goraczkuje. Mieszkamy za granica. Wczesniej mial zapalenie pluc. Wyniki porobione i sa ok. Nie mial tylko posiewu robionego. Mam zamiar teraz niedlugo mu zrobic. Bylam z nim u dzieciecego lekarza i ona nic nie widzi. Bylo 2 tygodnie spokoju. Wrocilismy za granice, dzien poszedl do przedszkola i znowu goraczka prawie 40st. Lekarz mowi ze zadnego wirusa nie ma, ze teraz dzieci sie przeziebiaja. Ale czy to jest normalne ????????? Moze mialyscie podobne doswiadczenia, bo ja juz nie wiem co robic. Prosze o rady!
Obserwuj wątek
    • klubgogo Re: gorączka u 2,5 latka 09.01.13, 08:58
      Prawda jest taka, że dzisiaj wirusy mutuja się tak bardzo, że mogą tak wracać. Druga prawda jest taka, że obligatoryjnie przy każdej gorączce (nawet jeśli towarzyszy przeziębieniu) należy zbadać dziecku mocz, by wykluczyć zum.
    • rulsanka Re: gorączka u 2,5 latka 09.01.13, 10:36
      Może mieć zespół gorączek nawracających. Tego się nie leczy, oprócz zbijania gorączki. Po kilku latach nawracania co około miesiąc, samo mija.
      Jednak za każdym razem gdy gorączka trwa dłużej niż 3 dni lub wcześniej gdy są inne objawy niepokojące - warto osłuchać dziecko, zbadać krew i mocz, a przy bólu gardła zrobić test na paciorkowca (w jednym z zespołów gorączek występuje zapalenie gardła i często dzieci niepotrzebnie dostają antybiotyk).
      Są osoby, które reagują gorączką na różne wirusy i zwalczają je zanim dojdzie do ujawnienia się objawów. Mój syn tak miał kilka razy pod rząd, już podejrzewałam, że to ten zespół, ale teraz mamy 4 miesiąc spokoju, więc raczej po prostu było kilka zakażeń bez wyraźnych objawów, za to z gorączką. U nas gorączka sama przechodziła po około 3 dniach, znikała nagle, z 40st do 36 lub trochę niżej (po ibuprofenie tak bywa).
    • joann_j Re: gorączka u 2,5 latka 04.02.13, 13:35
      U nas jest to samo. Synek ma 21 miesięcy, gorączkuje już tak od kwietnia zeszłego roku. Na początku były to odstępy co miesięczne. W wakacje były trzy miesiące spokoju ale po wakacjach wróciło znowu. W tym roku już ma 3 raz gorączke (teraz wraca co tydzień) i żadnych innych objawów. Czasem ma wymioty i biegunkę ale nie wiem już czy to nie od środków przeciwgorączkowych... Przy każdej gorączce ma powiększone CRP (najwięcej było to 81) - robiliśmy przeróżne badania - mocz, morfologie, rtg płuc, usg jamy brzusznej, immunoglobiny, AST, ALT, wymaz z gardła, kał na pasożyty... Wszystko w porządku (poza CRP podczas gorączki bo gdy nie ma gorączki to CRP spada). Jedynie IgE całkowite ma podwyższone. Jestem już załamana, nie wiem gdzie może tkwić przyczyna...
      • 0kwiatuszek0 Re: gorączka u 2,5 latka 04.02.13, 14:07
        Bylas u laryngologa ?? zeby zobaczyc uszy ?
        Zrobilas CRP ??

Moja 2 latka od 2 m-cy buja sie z chorobami. Ciagle kaszel, katar, goraczka.
        Leczenie syropami nie pomoglo bo ciagle wszystko wracalo.
        Po pierwszym antybiotyku przeszlo ale wrocilo
        Po drugim antybiotyku przeszlo ale pod koniec brania wrocilo.
        Siadlo na oskrzela.
        Dziecko dostalo 16 zastrzykow.
        W ostatni dzien brania wrocila goraczka od 37 do prawie 40 i tak przez 2 tygodnie dziecku nic nie bylo a goraczka byla. Badania rozne zrobione byly. Lekow juz nie dostawala zadnych a goraczka wciaz byla i to coraz wieksza.
        Dziecko bylo 2 razy w tyg badane przez pediatre, potem przez laryngologa.
        Wkoncu dziecko mialo trafic do szpitala bo wszyscy rozkladali rece.....
        Wkoncu trafilismy do szpitala do centrum zdrowia dziecka na SOR a tam od razu nowe badania i konsultacja laryngologiczna.
        CRP wyszlo ponad norme (0,1-10,0 to norma) dziecko mialo 15,4 wiec ewidentna infekcja.
        Wyszlo ze mloda ma zapalenie gornych drog oddechowych i ostre zapalenie ucha srodkowego (w obu uszach) a wyszlo to po dokladnym ogladnieciu przez laryngologa gardla, migdalow, nosa i uszu po wczesniejszym wyczyszczeniu z woskowiny.
        I kolejny 4 antybiotyk sad ktory jak tlumaczyli na SORZE jest niezbedny.
        Mam nadzieje ze wkoncu sie to skonczy choc goraczka po 2 dniach nadal jest i doszedl kaszel.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka