Dodaj do ulubionych

butelka i smoczek

05.08.09, 13:41
Tak dla porównania chciałabym zapytać do jakiego wieku Wasze dzieci piły z
butelki i w jakim wieku oduczyły się ssania smoka, no i jak wyglądało
odrzucenie monia, słyszałam nieraz że z tym drugim bywa bardzo ciężko...Pytam
bo temat jest u nas "na topie" , córeczka (dwa lata i miesiąc)od trzech dni
nie chce pić z butelki tylko z kubka i nie spi ze smoczkiem , jedynie trzyma
go w rączce,jeżeli właśnie się sama odstawia od tych dodatków to wspaniale i
chyba żadko się tak zdarza ,że w taki łagodny sposób . Przy okazji każdemu
życzę aby tak to przebiegało.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: butelka i smoczek 05.08.09, 14:05
      starsza piła ze szklanki od ok 5. miesiąca, młodszej odstawiłam butelkę, jak
      skończyła rok.
      Smoczka żadna nie miała, młodsza ssała kciuka przed zaśnięciem, oduczyłam ją w
      tydzień, jak skończyła półtora roku.
      • carmita80 Re: butelka i smoczek 05.08.09, 14:30
        Synek ma 2 lata, napoje pije ze zwyklego kubka, mleko rano i przed zasnieciem z
        butelki - pozwole pic tak dlugo jak bedzie chcial. Smoczka nie uzywal. Corka
        obecnie 6 lat, z butelki zrezygnowala gdy mial 1,5 roku, ze smoczka gdy miala 2
        lata, bez specjalnych naciskow z mojej strony.
        • bweiher Re: butelka i smoczek 05.08.09, 14:45
          Starszaka to nie pamiętam dokładnie ale jak miał 2 lata to mleko
          pił już napewno z kubka.A smoczka odzwyczaiłam jak miał ok 1,5.Bez
          żadnych komplikacji,po prostu mu go zabrałam i tyle.Ale on go ssał
          tylko na noc.
          Teraz młodzi mają 18 miesięcy(bliźniaki).Z butelki nie piją odkad
          skończyli 6 miesięcy.Dawałam z niekapka i uczyłam w miedzyczasie
          picia z innych naczyń smile a smoczka NIESTETY nie brali wcale,za to
          ssali kciuki.I do dziś to robią przed zaśnieciem,co wcale mi sie
          nie podoba.
    • karro80 Re: butelka i smoczek 05.08.09, 17:55
      Moja ma 17 mies - pije z flaszki, z kubka tylko wodę - no wygodniej
      mi rano czy w nocy flaszką "zapchać dziób"wink, ale jestem bardzo miło
      zdziwiona, bo zdecydowaliśmy się zabrać smoczek(lubiła z nim spać -
      i to w dziobie przez całą noc!!!)- uzywała do drzemek, spania
      nocnego, i czasem jak znalazła dla przyjemnościwink

      No i okazało się, że niepotrzebnie się obawialiśmy - pierwszą noc
      się trochę kręciła i wszystko - a nastawiałam się na sceny
      dantejskiesmile

      • grave_digger Re: butelka i smoczek 05.08.09, 18:25
        starszej smoka zabrałam jak miała 18 m-cy wtedy też zamieniłam smoka z butelki
        na dziubek z kubka niekapka.

        młodszej zabrałam smoka jak miała 14 m-cy, ale mleko z butli (2 razy dziennie)
        pije do tej pory (2 lata i 3 m-ce) i są to w sumie 2 minuty dziennie jak
        policzyłam - tyle jej zajmuje wypicie w ciągu dnia dwóch butelek mleka.
    • smerfetka8801 Re: butelka i smoczek 05.08.09, 19:17
      córka ma rok-smoczek zabrałam i nie dodałam kilka miesięcy temu.butelka to
      przeszłość od ok 9-10miesiaca gdy przestała jeść w nocy.teraz jest na etapie
      picia ze zwykłej szklanki bo przez słomkę nie umie a niekapek jej się znudził
      • anyx27 Re: butelka i smoczek 05.08.09, 19:20
        Ostatnia butelka (taka do picia) wyrzucona od momentu, gdy córka
        miała 1.5roku. smoczek używany tylko do spania, wyrzucony w wieku
        8mies.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka