Dodaj do ulubionych

dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon

24.05.10, 21:45
W nawiązaniu do wiadomo czego wink
I nie chodzi mi stricte o śmieci- w sensie worki z odpadkami, ale stare
stołki,stoły, krzesła telewizory,choinki donice wory jakieś ,folie,szmaty - i
wszystko to w stertach, czasem okien drzwi balkonowych nie widać tylko te graty...
No dlaczego ?
Obserwuj wątek
    • cherry.coke Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 21:48
      Zasada ta sama. Poza mieszkaniem syf sie nie liczy smile
    • kub-ma Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 21:48
      Bo nie mają piwnicy?
      • lykaena Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 21:53
        Ja mam i balkon i piwnicę, ale w żadnym, z tych miejsc nie trzymam stert śmieci.
        Jak coś jest na balkonie ułożone w jakieś kubistyczne rzeźby- znaczy,że
        nieprzydatne, niepotrzebne,zawadza- wniosek : wyrzucić!
        Ładne,potrzebne,użyteczne rzeczy trzymam i używam w mieszkaniu lub na działce.
      • miska_malcova Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 21:53
        kub-ma napisała:

        > Bo nie mają piwnicy?

        mają, mają, ale i tak syf na balkonie robią. Od dawna pasjonuje mnie to zjawisko...
        • lykaena Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 21:57
          Na moim osiedlu hit numer jeden to taki właśnie zaśmiecony balkon ,a na
          sznurkach na balustradzie kilkanaście płyt cd- ochrona przed ptakami i sraniem
          jak mniemam - a po co jak na tym balkonie prania nie uświadczysz,ani całą stopą
          nie staniesz, jeno te rupiecie big_grin
          • mona_mayfair Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 16:37
            W moim bloku mieszka facet, co juz z dobrych 20 lat okien nie myl. W jadym od
            strony podworka ma szybe do polowy zbitą ( stare, podwojne okna) a tam nawiane
            lisci, smieci i innych takich. Efektownewink
      • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 21:58
        I co z tego że nie mają piwnicy?
      • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:16
        kub-ma napisała:

        > Bo nie mają piwnicy?

        A jak na balkonie będą trzymać świnie zadasz podobnie inteligentne pytanie:

        "Bo nie mają chlewika"?
    • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 21:56
      Chorują na ciężkie zaburzenie zwane "zbieractwem"?
      Myślą,że zleżała 10 letnia sofa jeszcze się do czegoś przyda a nawet w komisie
      za 1/20 ceny jej nie chcą?
      Są syfiarzami?
      • lilka69 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 23:24
        otoz to-z powodu "zbieractwa".

        zobaczcie jak wygladaja prl-owskie blokowiska. nawet otynkowane strasza-wlasnie
        tymi uzbieranymi przedmiotami.
        • iwles Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 23:30
          > zobaczcie jak wygladaja prl-owskie blokowiska. nawet otynkowane
          strasza-wlasnie
          > tymi uzbieranymi przedmiotami.


          no popatrz Lilka, a u ciebie w apartamentowcu z XXI wieku, tyle lat
          po prl-u, straszą worki ze smieciami na klatkach.
          • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 23:36
            Niestety mentalności buraka nie zmienią pieniądze i lepsze warunki.
          • miska_malcova Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 08:43
            iwles napisała:

            > > zobaczcie jak wygladaja prl-owskie blokowiska. nawet otynkowane
            > strasza-wlasnie
            > > tymi uzbieranymi przedmiotami.
            >
            >
            > no popatrz Lilka, a u ciebie w apartamentowcu z XXI wieku, tyle lat
            > po prl-u, straszą worki ze smieciami na klatkach.

            big_grin big_grin big_grin
          • lilka69 iwles 25.05.10, 10:42
            zboczona jestes czy masz urojenia? widze, ze tylko chodzisz po
            watkach i mnie szukasz. nie wiem czy cieszyc sie z wielbicielki czy
            bac sie o zycie.
            • iwles Re: iwles 25.05.10, 11:45

              > widze, ze tylko chodzisz po
              > watkach i mnie szukasz.



              chciałabyś tongue_out
    • sofi84 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 22:06
      szczerze? gucio mnie obchodzi, co ludzie trzymają u siebie.. to ich sprawa nie moja
      • krokre Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 22:48
        Może chcą się pochwalić???. Zaraz usłyszysz że się czepiasz tongue_out
        • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 23:29
          Może się nie jesteście na bieżąco i Wasi sąsiedzi po prostu otwarli balkonowy komis ze starociami.
          Między 23 a 1 w nocy towar gratis,ale wymagany własny transport od balkonu do miejsca docelowego!
          • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 23:30
            Z zachowaniem oczywiście obowiązującej ciszy nocnej big_grin
            • krokre Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 24.05.10, 23:32
              big_grin
    • anorektycznazdzira matko jedyna,... 25.05.10, 00:17
      ... gdzie ty mieszkasz?!

      stare
      > stołki,stoły, krzesła telewizory,choinki donice wory jakieś
      ,folie,szmaty - i
      > wszystko to w stertach, czasem okien drzwi balkonowych nie widać
      tylko te graty
      • crises Re: matko jedyna,... 22.06.10, 10:16
        > ... gdzie ty mieszkasz?!

        O rany, naprawdę nie trzeba mieszkać w slumsach. Ja mieszkam w
        nietaniej dzielnicy, w paruletnim mieszkaniu. Naprzeciwko mam widok
        na balkon, na którym gdzieś rok temu podczas remontu wystawiono
        wszystko co zbędne i leży tam do dziś: dwa regały z obłażącą
        okleiną, stary rdzewiejący wieszak na pranie, zwinięta stara
        wykładzina, miś maskotka - 1,5 m wzrostu, fotel częściowo pozbawiony
        tapicerki. Na regałach dodatkowo stoją gustowne inaczej sztuczne
        kwiatki i jakieś połamane zabawki.

        Syfiarze trafiają się wszędzie, niestety.
    • mruwa9 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 00:42
      To rownie dobrze mozna ciagnac temat: a dlaczego ludzie trzymaja psy
      w blokach? Szczekaja i wyja dniami i nocami, smierdza na
      korytarzach , obwachuja innych lokatorow, sikaja na kola samochodow,
      s.raja na trawniki, strasza dzieci...
      Ktora z tych przeciwniczek wystawiania smieci za drzwi, majac psa,
      ZAWSZE zbiera jego odchody do woreczka i sprzata po swoim pupilu?
      • cherry.coke Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 00:48
        mruwa9 napisała:

        > To rownie dobrze mozna ciagnac temat: a dlaczego ludzie trzymaja psy
        > w blokach? Szczekaja i wyja dniami i nocami, smierdza na
        > korytarzach , obwachuja innych lokatorow, sikaja na kola samochodow,
        > s.raja na trawniki, strasza dzieci...
        > Ktora z tych przeciwniczek wystawiania smieci za drzwi, majac psa,
        > ZAWSZE zbiera jego odchody do woreczka i sprzata po swoim pupilu?

        Ja. A w dodatku jak mieszkalam w bloku, to nie mialam psa, bo nie uwazalam bloku
        za wlasciwe dla niego miejsce.
      • lukrecja34 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 07:31
        ee no coś ty-one są wszystkie idealne,pełna kultura i czystość smilereszta to buractwo
        • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 10:02
          Jak ktoś nie jest idealny (np.owszem nie wyrzuca śmieci na klatkę ,ale na przykład przechodzi na czerwonym świetle lub za często daje dzieciom słodycze) nie ma prawa krytykować konkretnego burackiego zachowania?
          • lukrecja34 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 18:24
            no i owszem-też jesteś burak i to do tego zagrażający innym bo przechodząc przez
            ulicę na czerwonym świetle:
            1.łamiesz przepisy
            2.stanowisz zagrożenie na drodze
            nie dość,żeś burak to jeszcze niebezpieczny..
      • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 10:00
        >Ktora z tych przeciwniczek wystawiania smieci za drzwi, majac psa,
        ZAWSZE zbiera jego odchody do woreczka i sprzata po swoim pupilu?

        Rozumiem,że jak nie mają psa lub mają psa po którym zawsze sprzątają wydajesz im
        zgodę na krytykowanie burackiego zachowania pod tytułem: "śmieci na klatce
        schodowej"?
    • joanna35 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 09:13
      Szczerze zazdroszczę braku własnych problemów.
    • mamabasia Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 09:35
      Bo w piwnicy pewnie już nie ma miejsca a wyrzucić szkoda. Taka
      polska mentalność że wszystko się może przydacć
    • jkl13 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 09:37
      Tak trochę off topic...

      Szwagier mieszka w UK. Poprzednio wynajmował domek. Kosza na śmieci
      nie posiadał. Śmietników zbiorczych na ulicy brak. Śmieci trzymał w
      workach na ogródku, jak i wszyscy jego sąsiedzi. W każdą środę
      wystawiał te worki przed drzwi, na chodnik. Tak robili też pozostali
      mieszkańcy. Śmierciarka zabierała je w ciągu dnia.
      Teraz ma mieszkanie w bloku. Kosza na śmierci nie posiada nadal.
      Śmietnik zbiorczy jest przy garażu podziemnym. Śmieci trzyma w
      workach na balkonie, jak i wszyscy jego sąsiedzi. Raz w tygodniu
      bierze te wszystkie worki i wymosi do śmietnika zbiorczego. Tak
      robią też pozostali mieszkańcy. Następnego dnia z rana śmieciarka
      opróżnia śmietnik zbiorczy.

      Morał - dla mnie wiocha straszna. Ale co kraj, to obyczaj...
    • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 10:08
      Mieszkałam na osiedlu gdzie zarówno mieszkali menele i tzw.patologia (choć nie w większości) jak i normalni,niektórzy nawet w miarę zamożni mieszkańcy m.in.rodzice mojego kolegi.
      Mieszkali na parterze i ze wszystkich mieszkań w bloku ( w którym mieszkało z pięć rodzin powiedzmy menelskich,biednych,z problemem alkoholowym itp.) oni mieli największy syf na balkonie,pobili w tym wszystkich.
      Jakieś stare lodówki,stare półki,graty,kartony z gazetami-nie było chyba ani skrawka wolnego miejsca.
      Ojciec tego mojego kolegi był kiedyś (i to chyba przez dość długi okres czasu) radnym,pracował w ratuszu,pisał artykuły do lokalnej gazetki winkoboje z żoną wykształceni (żona też miała jakąś lepszą pracę),syn jedynak.
      I mega syf na balkonie!
      A w mieszkaniu ładnie i czyściutko,wiem bo dwa razy byłam u tego kolegi w sprawach szkolnych.
    • emka_waw Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 12:14
      Śmieci to pikuś. Na moim osiedlu była taka młoda parka, której się
      pieska nie chciało wyprowadzać, i wypuszczali go na balkon. I
      bynajmniej nie sprzątali po nim. Sąsiad obfotografował im ten
      obsrany i obszczany balkon, zamieścił zdjęcia na osiedlowym forum,
      ktoś ich postraszył TOZ i Sanepidem, sprzątnęli to w końcu,
      zamieszczając na forum oburzony komentarz: "gdybyśmy wiedzieli, że
      komuś to przeszkadza..." Im nie przeszkadzało. Ani trochę. Nie
      rozumieli, o co sąsiadom chodzi.
    • franczii Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 12:45
      ja na balkonie w kuchni trzymam kubly na smieci ale nikt ich nie oglada poza mna.
      • grzalka Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 16:30
        śmieci to śmieci, ale ja się dowiedziałam z forum, że prania tez nie można
        wieszać na balkonie, bo to wiocha i buractwo podobno
    • mona_mayfair Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 16:35
      Ja moge powiedziec o gratach w stylu stolka , krzesel, ogolnie mebli. U mnie
      ludzie czekaja poprostu az bedzie dzien wywozenia tzw. gabarytow, bo tylko w te
      dni mozna cus takiego wyrzucac, ew. wywozic na wlasna reke.
      • thegimel Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 21:37
        No tak, tylko wtedy stałoby to tydzień, dwa, ale nie miesiącami.
    • kropkacom Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 16:40
      Na środkowym balkonie trzymam kilka doniczek i ziemie do kwiatów oraz 2 kubełki
      których z ulicy czy naprzeciwka nie widać (część balkonu jest osłonięta). Na
      balkonie od dużego pokoju stawiam czasem suszarkę tongue_out Jeszcze, przed świętami
      ląduje tam choinka zanim wstawimy ją do pokoju. Czy to już zaśmiecanie? big_grin
      • mona_mayfair Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 16:43
        kropka, na balkonie powinien stac stoliczek i dwa krzeselka (jesli sie
        zmieszczawink), ew. doniczka i to wszystkosmile All ponad to to juz zasmiecanie smile
        • kropkacom Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 16:47
          Popracuje nad tym big_grin
          • mona_mayfair Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 17:57
            Ja mam z glowy, bo brak balkonu ;D W piwnicy sobie smiecewink
            • krokre Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 18:01
              mona_mayfair napisała:

              > Ja mam z glowy, bo brak balkonu ;D W piwnicy sobie smiecewink

              Szczęściara wink
    • olakociak Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 17:59
      Hm...Wy na rupiecie na balkonach narzekacie...a co ja mam zrobić jak mi ojciec
      starej pralki nie da wywalić? Mówi, że on ją naprawi i sprzeda, bo przecież za
      nią się ok 1000 zł dało. To nic, że jej się nie da naprawić!!Uwaga teraz
      najlepsze - pralka stoi w dużym pokoju!!! ( balkonu nie mam, do piwnicy się nie
      zgodzi, bo " się zniszczy") Masakra...Nic nie trafia...Powiedział, że nawet jak
      ją wyniosę pod jego nieobecność to on się dowie gdzie i ją przytarga z
      powrotem....ehhh Tata pod 70 jest i zbieracz okropny...to jest problem smile
      • mona_mayfair Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 18:06
        obrusikiem przykryj i kwiata postaw, a po czasie podmien na stolik big_grin
        • olakociak Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 18:18
          heh...zawsze coś gdzieś sterczy....jak się do niego wprowadzałam to były
          cyrki...jak wynosił worki podczas remontu to połowę znosił z powrotem ( " Co Ty
          wyrzuciłaś?? Ładna półka!! ja ją powieszę!!co? nowe masz?....a to tą się powiesi
          obok tamtych..aj tam nieładnie!!opowiadasz ja za komuny to za taką półką to pół
          nocy stałem! a Ty sru i na śmietnik!! a potem nic nie mamytongue_outPP itd,itp). Mało
          jak idzie śmieci wyrzucić to coś przynosi - a bo ktoś "trochę uszczerbiony"
          wazonik wyrzucił, to się przecież przyda...
          No, tak to z tatkiem jestsmile
          • mona_mayfair Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 25.05.10, 20:52
            hehe, jakbym czytala o dziadku mojego slubnego wink Tesciowa myslalam ze padnie,
            jak dziadek jej przyniosl umywalke spod smietnika "prawie nowa" big_grin
            • olakociak Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:08
              umywalka to pikuśtongue_out mój tata przyniósł deskę sedesową!!! do dziś pamiętam jak z
              mamą się wykłócał,że "przecież nasza wieczna nie jest - jak się połamie to ta
              będzie jak znalazł!!"
              masakra
              • mona_mayfair Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:29
                hahahabig_grin wygralasbig_grin
    • moofka Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:14
      z braku tzw pomieszczenia gospodarczego funkcje te przerzucilam na
      balkon
      tam trzymam 2 mopy (celowo bo viledy za 120 zl, to wygledne są
      niech wiedza sasiady ze stac mnie wink))
      suszarke z praniem i gaciami ofkors, ziemie i zapasowe doniczki,
      oraz wiadro i komplet klamerek
      w sensie nie sklad rupieci, ale rzeczy potrzebnych ktore gdzie
      indziej by mi przeszkadzaly a prawie codziennie z nich korzystam
      oczywiscie pijekniejsze by byly pelargonie surfinie i
      rododendrowny
      ale szczerze mowiac mam to gdzies smile
      • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:18
        >> ale szczerze mowiac mam to gdzies smile

        Większość buraków ma gdzieś swoje zachowanie.
        To ich odróżnia od reszty społeczeństwa.
        • moofka Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:18
          nie burak oglada sie zawsze co inni powiedza
          • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 20:42
            Dba o estetykę,ale rozumiem,że nie każdy chce.
      • thegimel Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 21:40
        Słabo, słabo, a gdzie choinka sprzed roku, gdzie szafa po prababci? Ja trzymam
        rowerek syna. W domu nie mam gdzie postawić.
    • kura17 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:24
      czekajcie, a gdzie i jak Wy wywalacie stare meble, lodowki, inne duze graty? do
      smietnika???

      mieszkam w niemczech, tutaj nie wolno takich gabarytow wyrzucac do smietnika,
      nikt tego nie zabierze. od czasu do czasu ktos wystawi cos "dla sasiadow", albo
      jest zbiorka takich rzeczy przez firme smieciarska (raz na rok, czasem rzadziej).

      jesli czlowiek sie chce staroci legalnie pozbyc, to trzeba z nimi pojecach do
      punktu "recyclingowego" i zaplacic tam za przyjecie smieci...

      jak to jest rozwiazane w polsce, bo nawet nie wiem?
      co sie robi ze starymi meblami, pralkami, itp, ktorych nikt nie chce?
      • ceide.fields Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:36
        Stara pralkę odebral sklep, w którym kupowalam nową. Na stare meble
        dalam ogłoszenie na miejskim portalu, w ciągu tygodnia miałam z 30
        telefonów.

        Co dwa miesiące gmina robi zbiórkę odpadow wielkogabarytowych na
        kazdym osiedlu.

        Jeśli komuś zalezy na czasie i transporcie, może zamowić prywatną
        firmę, koszt ok. 70-100 zł.
      • crises Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 10:59
        Stare AGD odbierają sklepy przy przywozie nowego.

        Meble - w lepszym stanie zawsze znajdują chętnego za symboliczną
        złotówkę. W gorszym i drewniane - wywozi się do kogoś, kto ma piec
        na drewno i z pocałowaniem ręki przyjmie do spalenia. Inne - można
        samemu wywieźć na wysypisko (za darmo), zamówić zabranie przy
        odbiorze zwykłych śmieci (za dodatkową opłatą) albo poczekać
        na "wystawkę" śmieci wielkogabarytowych (raz na parę miesięcy za
        darmo).
        • kura17 Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 11:38
          moja mama (w polsce) miala do oddania stare meble, w calkiem dobrym stanie.
          obdzwonila kilka placowek (domy dziecka, schroniska dla bezdomnych itp) i kazdy
          chetnie by meble zabral... ale mama musiala je przywiesc... "bo oni nie maja
          jak", hehe...

          w koncu jakos sie ich pozbyla (ogloszenie w lokalnym radio), ale troche czasu i
          zachodu ja to kosztowalo.

          pozbycie sie duzych mebli jest (jednak) dosc klopotliwe, czasem kosztowne. jesli
          ludzie maja "niezamieszkane" balkony, to latwiej im tam skladac graty, niz
          "inwestowac" (czas, forse, pomyslunek) w ich pozbycie sie. tak mysle smile
      • a_a_r Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 12:58
        moi sąsiedzi wywalają w okolice śmietnika kanapy, fotele, segmenty.
        Część niszczą dzieciary, część osiedlowi konserwatorzy zwożą dokądś
        mikrotraktorem, czasami widzę jak ktoś pakuje do samochodu jakieś
        szafki, półki. Reszta czeka na zmiłowanie boskie w osobie panów z
        PRSP (Gdańsk). Pomysłowi wywożą na łąkę lub do lasu.
        • gazeta_mi_placi Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 20:44
          W spółdzielni znajomej w regulaminie pisze,że raz w miesiącu (ostatni piątek miesiąca czy coś takiego) mają możliwość legalnego pozbycia się "dużych" śmieci wystawiając je przed śmietnik.
          Chyba wtedy podjeżdża profesjonalna firma od takich większych śmieci.
    • thegimel Re: dlaczego ludzie wyrzucają śmieci na balkon 22.06.10, 21:30
      Bo dawniej trzymali w obejściu. Teraz są miastowi,obejścia nie ma, więc trzymamy
      na balkonie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka