pulcino3 14.04.11, 21:27 bo skasowano wątek dagmara możesz spać spokojnie, bo wypłacany jest przez Zus na podstawie dostarczonego aktu zgonu, co w przypadku poronienia nie jest możliwe, ignorantko. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dagmaralodz77 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 21:36 słuchaj ignorantko!!! Zasiłek z ZUS jest wypłacany po stracie nawet 6 tygodniowej ciąży na podstawie aktu urodzenia martwego dziecka!!! I jest to absolutnie mozliwe w naszym kraju!!! I praktykowane, na codzień w polskich szpitalach!!! Nie wiesz nic na ten temat to zamknij buzie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
dagmaralodz77 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 21:37 dodam jeszcze ze śpie całkowicie spokojnie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
wuika Re: A propos zasiłku pogrzebowego 15.04.11, 09:33 A to zależy od szpitala. Szpital nr 1 - poronienie w 15 tygodniu, brak zaświadczenia (matka 3 dzieci). Szpital nr 2 - poronienie w 10 tygodniu, brak zaświadczenia, bo matka jeszcze nie ma dziecka. Szpital nr 2 - poronienie w 9 tygodniu, zaświadczenie i pełna dokumentacja, bo matka już ma dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś
anorektycznazdzira Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 21:49 Jak to nie jest możliwe? Miało być możliwe po to, aby osoby po poronieniach miały mozliwość przeżycia żałoby i także pogrzebu, bo część odczuwa taką potrzebę. Nie ma jak arbitralnie ustalić w którym dniu już się taki akt należy a w którym jeszcze nie, to chyba jest dostępny dla wszystkich. Nie ćwiczyłam tego (bogu dzięki) w żadnej praktyce, więc nie wypowiadam sie, czy to łatwo dostać, czy nie i ile osób bierze, ale sam akt powinien być wydawany, zeby umożliwić pochówek. Zupełnie inną sprawą jest zasiłek, pierwsze słyszę, ale byłby logiczną konsekwencją formalną. No cóz, do głowy by mi nie przyszło... Odpowiedz Link Zgłoś
e-dziunia Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 21:49 pulcino3 napisała: > wypłacany jest przez Zus na podstawie dostarczonego aktu zgonu, co w przypadku poronienia nie jest możliwe Jest możliwe. Zniesiona została bowiem granica 26tc, kiedy to utrata dziecka nie była już poronieniem tylko urodzeniem martwego dziecka. Obecnie nawet po utracie wczesnej ciąży szpital ma obowiązek wystawić akt zgonu i kobieta może ubiegać się o zasiłek pogrzebowy oraz urlop macierzyński w skróconym - ale nie pamiętam jakim - wymiarze. Odpowiedz Link Zgłoś
dagmaralodz77 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 21:58 dodam jeszcze pulcino, że wykazałaś się posiadaniem głupoty teoretycznej, jestes przekonana że posiadasz wiedzę, której w rzeczywistości nie posiadasz!!! I wcale nie spojrzałabym na Twój wpis negatywnie, gdyby nie słowo: ignorantka!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pulcino3 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 21:59 Bo mnie wkurzają osoby, typu pies ogrodnika, jak ty. Odpowiedz Link Zgłoś
dagmaralodz77 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 22:05 Wiesz zamiast pisać ze ja jestem pies ogrodnika, lepiej jak przyznasz się ze popełniłaś błąd, odezwałaś się nie potzrebnie, bo nie posiadałaś w temacie wiedzy!!! To nic trudnego!!! Dodam, że ja straciłam ciąze (blizniaki w 20 tygodniu ciazy, ciaze w 10 tygodniu) i nie miałam takiej potrzeby "wyciągania" pieniędzy!!! Pozdrawiam serdecznie i zycze spokojnej nocy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
hayet pulcino 14.04.11, 22:06 a nie wypadaloby powiedziec przepraszam..bo z tego co przeczytalam to Ty nie masz racji...a nazwalas Dagmare ignorantka...nie jest Ci troche glupio? Odpowiedz Link Zgłoś
pulcino3 Re: pulcino 14.04.11, 22:16 mam przeprosić byle żeby sprawić tobie satysfakcje? mnie jej opinie się nie podobają , nie będę przepraszać, za to ze jest ignorantką Odpowiedz Link Zgłoś
dagmaralodz77 Re: pulcino 14.04.11, 22:26 pulcino!!! Wielką sztuką jest umiejętnośc przyznania się do własnego błędu!!! A nawet małe dzieci poznają kilka magicznych słów jak: PROSZĘ, PRZEPRASZAM!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pulcino3 Re: pulcino 14.04.11, 22:21 Jeśli tobie nie były teki świadczenia potrzebne, nie oznacza, że masz prawo krytykować kogoś kto z tego korzystał, jeśli korzystał, jakoś niezbyt mi się chce wierzyć w zasiłki pogrzebowe zusu po poronieniach. Ale gdyby były, niech korzysta ten komu się nalezy. To mówię ja - podatnik składek. Odpowiedz Link Zgłoś
e-dziunia Re: pulcino 14.04.11, 22:30 pulcino3 napisała: >jakoś niezbyt mi się chce > wierzyć w zasiłki pogrzebowe zusu po poronieniach. Na moim forum są osoby, które z nich skorzystały. Mogę potwierdzić, że jest to możliwe, Odpowiedz Link Zgłoś
dagmaralodz77 Re: pulcino 14.04.11, 22:32 a ja jako podatnik składek wszelkich uważam, że jestesmy bardzo bogaci, fundując takie "rzeczy"!!! Pulcino, idz juz spac, bo widzę ze masz problemy z jasnym interpretowaniem moich wpisów... ja nikogo jako osoby nie skrytykowałam.... ja wskazałam ze państwo polskie pozwala na chowanie jako dziecka martwo narodzonego ciązy 6 tygodniowej i jeszcze daje zasiłek pogrzebowy!!!! I widzę w tym bzdurę, bo nie "daje" się kobietom ustalić przyczyny poronienia za panstwowe pieniadze, ale daje sie pochowac zarodek który miał 5 mm!!! Odpowiedz Link Zgłoś
anorektycznazdzira Re: pulcino 15.04.11, 18:05 A ja przypominam, że wypadałoby się zdecydować, czy rozmawiamy o faktach czy o kwestiach wiary. Wyjechałaś do dziewczyny z góry z tą nieszczęsna ignorantką, nie masz dowodów na potwierdzenie swojego stanowiska, tylko informujesz, że "nie wierzysz". Własna wiara to ciut za mało do zarzucania innym ignorancji. I nie tylko ty jesteś podatnikiem płacącym składki. Odpowiedz Link Zgłoś
hayet Re: pulcino 14.04.11, 22:22 hahaha nie pograzaj sie juz wiem, ze sa ludzie, ktorym slowo przepraszam nie przejdzie przez gardlo. mozna jednak nad tym pracowac nazwalas osobe ignorantka i wytknelas blad a tymczasem sie okazalo, ze to ty nia jestes i to ty popelnias blad... ale oczywiscie to o moja satysfakcje chodzi ;D Odpowiedz Link Zgłoś
aagata4 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 22:31 pulcino3 napisała: > > bo skasowano wątek > > dagmara możesz spać spokojnie, bo wypłacany jest przez Zus na podstawie dostar > czonego aktu zgonu, co w przypadku poronienia nie jest możliwe, ignorantko. Jeżeli chodzi o zasiłek to należy się także i w przypadku poronienia. Jednak jest złośliwa nagonka na lekarzy, którzy wpisują w rubrykę płeć ( wg prawa mogą wpisać taką, jaką sobie życzą rodzice jeżeli nie wiadomo jaką wpisać). Brak wypełnienia tej rubryki uniemożliwia staranie się o taki zasiłek. Niestety większość lekarzy nie chce wpisać przez co często uniemożliwia zorganizowanie pogrzebu. Zdarzają się lekarze - ludzie, którzy wpisują jednak płeć we właściwe dokumenty i wtedy kobiety mogą starać się o zasiłek. Wszystko zależy od widzimisie lekarzy, którzy mają prawo wpisać informację w rubrykę ale mogą też nie wpisywać, i nie są za to w żaden sposób karani. Pozdrawiam Agata Odpowiedz Link Zgłoś
mandziola Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 22:38 Wszystko zalezy czy jest sie pazernym czy nie. 6 tygodniowe dziecko?? Płec??? Poczytajmu o rozwoju płodu i wyciągnijmy wnioski. W erze bez usg kobiety nie wiedziały o 6 tygodniowej ciazy.. roniły i tyle. Bzdura jakich mało. Odpowiedz Link Zgłoś
e-dziunia Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 22:55 mandziola napisała: > Wszystko zalezy czy jest sie pazernym czy nie. Pewnie i takich kobiet nie brakuje, ale te które znam i skorzystały z tych zasiłków w całości przekazały je na pochówek. Mnie się wydaje, że idealnym rozwiązaniem byłoby po prostu zlikwidowanie tych wszystkich opłat związanych z organizacją pogrzebu gdy do pochówku przynosi się pudełeczko bądź szkatułkę zamiast trumienki. Wówczas nie byłoby konieczności wypłacania zasiłków, a kobiety, które potrzebują takiej formy pożegnania z nienarodzonym dzieckiem, miały by taką możliwość i nie wzbudzałyby niepotrzebnych kontrowersji. Odpowiedz Link Zgłoś
zawsze-w-drodze Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:20 Zaraz, zaraz, czyli jeśli jestem w niechcianej ciąży to mogę zapłacić za nielegalną aborcję, potem z "poronieniem w toku" trafić na oddział szpitalny, tam domagać się świadectwa zgonu, wystąpić z nim o zasiłek pogrzebowy i z niego pokryć ("zrefundować") sobie prywatny zabieg... Cudne. I to dzięki obrońcom życia... Odpowiedz Link Zgłoś
iwles Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:25 myślę, że pierwszy lepszy ginekolog w szpitalu rozpozna, że to aborcja, a nie poronienie. I nie z zaswiadczeniem ze szpitala, tylko z aktem zgonu wydanym przez usc, gdzie dziecko jednocześnie zostanie zarejestrowane. Odpowiedz Link Zgłoś
iwles Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:41 nie jestem ginekologiem, ale wydaje mi się, że podczas robienia badań powinien zauważyć, że byla tam ingerencja osob trzecich. Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:47 No nie wiem.Gdyby bylo to takie proste, ginekolodzy dokonujacy takich zabiegow naprawde by mocno ryzykowali .W trakcie poronienia szyjka sama sie otwiera, jak tu poznac w tej krwawej masie, ze bylo sztuczne a nie naturalne? Odpowiedz Link Zgłoś
thegimel Re: A propos zasiłku pogrzebowego 15.04.11, 08:05 Jeśli byłaby to wczesna aborcja farmakologiczna, to raczej ciężko ją odróżnić od fizjologicznego poronienia. Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:29 Teoretycznie tak by mozna.Ale praktycznie- nikt raczej nie bedzie potwierdzac ciazy, potem jej usuwac, nastepnie meldowac sie w szpitalu oraz wydebiac od lekarzy stosowne zaswiadczenie.. Lekarze wcale ochoczo takich papierow nie wydaja.W ogole nie informuja o takiej mozliwosci.Tylko ktos zdeterminowany moze na upartego probowac zdobyc zaswiadczenie. Przepisy sa niejednoznaczne i stad takie zamieszanie- w jednym szpitalu wystawiaja, w drugim nie. Szpitale sie bronia, bo im to zawyza statystyki zgonów. Odpowiedz Link Zgłoś
zawsze-w-drodze Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:39 Nie twierdze, że to łatwe tylko, ze możliwe. Dla kogoś kto nie ma pieniędzy na zabieg jest to alternatywa - zawsze łatwiej pożyczyć i oddać. To pokazuje, że każdy kij ma dwa końce. Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:49 Mozliwe -owszem. Przepisy prawa nie nadazaja za rzeczywistoscia i wcale mnie by nie zdziwilo,gdyby ktos wykorzystywal te sytuacje. Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:45 Nie chodzi o pazernosc.Tylko o konsekwencje.Skoro obejmuje sie ochrona zycie poczete i uwaza, ze zarodek/wczesna ciaza to czlowiek, to nalezy konsekwentnie to czlowieczenstwo szanowac. Z jednej strony mamy aborcje porownywana do morderstwa, a z drugiej malutkiego czlowieka traktowanego jak odpad medyczny.Gdzie tu logika? Ja swoje poronione dziecko sama osobiscie spalilam uzywajac spirytusu i zapalek, bo nie bardzo wiedzialam, co mam zrobic.Spuscic w toalecie? To wydawalo mi sie cholernie nie na miejscu.Walczyc o zaswiadczenie,akt zgonu? Nie mialam na to siły.Sama skremowalam i sama zakopalam na cmentarzu w pudełeczku.To bylo surrealistyczne doznanie,trudne i dziwne.Kobieta zostaje pozostawiona sama sobie, nie dosc ze po poronieniu, lyzeczkowaniu, szpitalu jest otumaniona to jeszcze musi sie zastanawiac, co zrobic z ta mala istota, ktora miala byc dzieckiem.Nie tak to powinno wygladac. Prawo nie pomaga w takich sytuacjach,wrecz powoduje, ze czlowiek ma rozdwojenien jazni- tu tyle sie mówi o ochronie zycia poczetego, a jak juz to zycie sie skonczy to jest traktowane jak wycieta chora nerka. A wystarczy uregulowac sytuacje prawnie- dac mozliwosc godnie pozbyc sie ciałka bez koniecznosci wyplacania normalnego zasilku pogrzebowego.Male cialko- niski koszt pogrzebu-niski zasiłek. Odpowiedz Link Zgłoś
zawsze-w-drodze Re: A propos zasiłku pogrzebowego 14.04.11, 23:52 Bardzo Ci współczuję. Udzielam się bardzo rzadko ale z dawnych moich wątków wynika jasno, że choć prawa do aborcji nie odmawiam, to sama aborcji dokonać nie byłam z stanie. Rozumiem kobiety, które chcą dziecko pożegnać ale jakaś cezura czasowa jest jednak konieczna - w 6-9 tygodniu ciąży z powodzeniem dokonać można aborcji farmakologicznej, wiele kobiet roni samoistnie nawet nie zdając sobie z tego sprawy - zarodek jest wtedy naprawdę bardzo mały... Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 15.04.11, 12:23 W 8 tygodniu poronienie jest juz mocno odczuwalne i zauwazalne.I jest cos wiecej niz strzęp tkanki.Naprawde nie kazda kobieta bedzie w stanie po prostu wyrzucic czy spłukac w toalecie- tu chodzi glownie o emocje. Moj swiatopoglad aborcje dopuszcza.Jednoczesnie zas w pelni rozumiem kobiety, ktore chciałyby to szybko zakonczone zycie godnie pochowac.Bo dla nich bez wzgledu na rozmiar jest to DZIECKO. A ze ktos w imie uzyskania paru tysiecy bedzie kombinowal? Ludzie tak robia i jest to wpisane w rzeczywistosc- luki prawne sie wykorzystuje. Koci kalendarz- uratuj kocie życie Odpowiedz Link Zgłoś
dagmaralodz77 Re: A propos zasiłku pogrzebowego 15.04.11, 12:44 hayet... dzieki za wsparcie... niestety pulcino3 nauczono, że trzeba posiadac swoje zdanie ale rodzice zapomnieli wspomnieć, że jak się racji nie ma i się kogoś obraziło to wypada uzyć słowa Przepraszam... mam też nadzieję, że pulcino3 nauczysz sie czytać ze zrozumieniem i dodatkowo w sprawach o których pojęcia sie nie ma, człowiek inteligentny się nie odzywa!!! Odpowiedz Link Zgłoś
hayet Re: A propos zasiłku pogrzebowego 15.04.11, 19:01 spoko mi byloby bradzo glupio na jej miejscu, ale jak mozna bylo przeczytac i tak nie zrozumiala niektorzy tak maja Odpowiedz Link Zgłoś