czarnaalineczka jedzonko 12.07.11, 22:37 ile cieplych dan ? ile zup ? itd jak to sie liczy ? ile to kosztuje ? Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka Re: jedzonko 13.07.11, 19:22 do nabijania sie do wszystkie chetne byly a do pomocy to cisza Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka fryzura 13.07.11, 11:37 musi byc pasujaca do kapelusza i do stroiku moze po prostu rozpuszczone wlosy ? albo delikatne upiecie? Odpowiedz Link Zgłoś
albertynaa Re: czarnaalineczka wychodzi za mąż :D 13.07.11, 13:51 A deski na altanę już som? Bo tu wszyscy pitu pitu, a strugać ni ma komu. Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka Re: czarnaalineczka wychodzi za mąż :D 13.07.11, 13:57 jaka altane ? Odpowiedz Link Zgłoś
najeeli sukienki kolejnośc przypadkowa 13.07.11, 19:38 sukienka nr 2 sukienka nr 3 sukienka nr 4 Odpowiedz Link Zgłoś
najeeli altanka z wątku zia:D:D:D:D 13.07.11, 20:50 www.zrevents.pl/_pliki_/zdjecia/26/12809043438232.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka Re: altanka z wątku zia:D:D:D:D 13.07.11, 20:55 a co mnie jakas altanka obchodzi Odpowiedz Link Zgłoś
thorgalla Re: czarnaalineczka wychodzi za mąż :D 13.07.11, 19:35 I pamiętaj aby synchronizować kolor paznokci u stóp druhen do koloru serwetek. Inaczej ślub się nie liczy. Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka bukiet ślubny 13.07.11, 19:56 chce jakiś fajny nietypowy wachlarz broszki dreamwedding.pinger.pl/m/5428307 muszle Odpowiedz Link Zgłoś
yenna_m Re: o kurde zapomniałam o bukiecie 14.07.11, 19:24 ja mam słąbość do frezji Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka Re: o kurde zapomniałam o bukiecie 14.07.11, 19:33 moje ulubione kwiaty chce zeby byly z nich dekoracje ale bukiet chce broszkowy zeby zostal na pamiatke www.youtube.com/watch?v=9hDrjLMYNbo Odpowiedz Link Zgłoś
diademonde Re: czarnaalineczka wychodzi za mąż :D 13.07.11, 20:42 Moja propozycja - Wieża z makaroników: Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka Re: czarnaalineczka wychodzi za mąż :D 13.07.11, 20:46 to wesele a nie wigilia Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka wedding planner 14.07.11, 13:10 jak znalesc dobrego i czy to ma sens ? korzystal ktos ? Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka gdzie brac slub ? 14.07.11, 13:13 gdzie mozna brac slub cywilny ? musi byc w USC w miejscu zameldowania ? czy moze byc w innym wybranym ? musi byc w urzedzie czy urzednik moze gdzies dojechac ? Odpowiedz Link Zgłoś
yenna_m Re: gdzie brac slub ? 14.07.11, 19:21 alineczko, moi znajomi mieszkali we Wro a brali slub w zamku w rydzynie, udzielał ślubu urzędnik usc myślę, że pewnie da się wszystko załatwić Odpowiedz Link Zgłoś
yenna_m Re: gdzie brac slub ? 14.07.11, 19:28 prawo o aktach stanu cywilnego Art. 12. 1. Zawarcie małżeństwa następuje w urzędzie stanu cywilnego wybranym przez osoby zamierzające wstąpić w związek małżeński. 2. Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa wydaje kierownik urzędu stanu cywilnego miejsca zamieszkania jednej z osób zamierzających zawrzeć małżeństwo w sposób określony w art. 1 § 2 i 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 2a. Wniosek o wydanie zaświadczenia, o którym mowa w ust. 2, oraz zaświadczenie są wolne od opłat. 3. Akt małżeństwa zawartego w sposób określony w art. 1 § 2 i 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego sporządza się w urzędzie stanu cywilnego właściwym ze względu na miejsce zawarcia małżeństwa. (...) Zawieranie małżeństw i akt małżeństwa Art. 53. Zawarcie małżeństwa następuje zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Art. 54. 1. Osoba zamierzająca zawrzeć małżeństwo jest obowiązana: 1) przedstawić dokument stwierdzający tożsamość oraz złożyć odpis skrócony aktu urodzenia, a także dowód ustania lub unieważnienia małżeństwa, jeżeli pozostawała poprzednio w związku małżeńskim, albo nieistnienia małżeństwa, jeżeli postępowanie o ustalenie nieistnienia małżeństwa toczyło się wobec tej osoby; 2) złożyć pisemne zapewnienie, że nie wie o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa; 3) złożyć zezwolenie na zawarcie małżeństwa, jeżeli tego wymagają przepisy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 2. Osoba, o której mowa w ust. 1, nie składa odpisu skróconego aktu stanu cywilnego, jeżeli został on sporządzony w urzędzie stanu cywilnego, w którym nastąpi sporządzenie aktu małżeństwa. 3. W razie gdy oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński ma zostać złożone przez pełnomocnika, jest on obowiązany złożyć kierownikowi urzędu stanu cywilnego stosowne pełnomocnictwo. Art. 55. 1. Dowodem ustania małżeństwa jest: 1) odpis skrócony aktu zgonu lub odpis prawomocnego orzeczenia sądu o stwierdzeniu zgonu lub uznaniu za zmarłego poprzedniego małżonka; 2) odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o jego rozwiązaniu przez rozwód albo odpis prawomocnego orzeczenia sądu o rozwodzie. 2. Dowodem unieważnienia małżeństwa jest odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o unieważnieniu małżeństwa albo odpis prawomocnego orzeczenia sądu o unieważnieniu małżeństwa. 3. Dowodem nieistnienia małżeństwa jest odpis prawomocnego orzeczenia sądu ustalającego nieistnienie małżeństwa. Art. 56. 1. Cudzoziemiec zamierzający zawrzeć małżeństwo jest obowiązany złożyć kierownikowi urzędu stanu cywilnego dokument stwierdzający, że zgodnie z właściwym prawem może zawrzeć małżeństwo. 2. Jeżeli otrzymanie dokumentu napotyka trudne do przezwyciężenia przeszkody, sąd w postępowaniu nieprocesowym na wniosek cudzoziemca może go zwolnić od złożenia dokumentu. 3. W postępowaniu o zwolnienie cudzoziemca od złożenia dokumentu sąd na podstawie właściwego prawa ustala, czy osoba ta może zawrzeć małżeństwo. 4. Przepisów powyższych nie stosuje się do cudzoziemca niemającego obywatelstwa żadnego państwa, jeżeli ma on w Polsce miejsce zamieszkania. Art. 57. Kierownik urzędu stanu cywilnego sprawdza tożsamość osób wstępujących w związek małżeński oraz tożsamość i pełnoletność świadków. Art. 58. 1. Zawarcie małżeństwa następuje z zachowaniem uroczystej formy. Kierownik urzędu stanu cywilnego w czasie przyjmowania oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński nosi odznakę, której wzór i sposób noszenia określa, w drodze rozporządzenia, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji(3). 2. Podczas składania oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński stoją wszyscy obecni, nie wyłączając kierownika urzędu stanu cywilnego. 3. Jeżeli zachodzą uzasadnione przyczyny, kierownik urzędu stanu cywilnego może przyjąć oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem urzędu stanu cywilnego. Art. 59. Jeżeli zawarcie małżeństwa następuje poza lokalem urzędu stanu cywilnego, w miejscu zawarcia małżeństwa sporządza się protokół stwierdzający złożenie przez przyszłych małżonków oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński. W protokole zamieszcza się ponadto inne dane wymagane przy zawieraniu małżeństwa. Protokół po podpisaniu przez małżonków, świadków i kierownika urzędu stanu cywilnego stanowi podstawę do sporządzenia aktu małżeństwa. Art. 60. 1. Jeżeli zawarcie małżeństwa następuje przed konsulem, sporządza on protokół stwierdzający złożenie przez przyszłych małżonków oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński. W protokole zamieszcza się ponadto inne dane przewidziane przy zawieraniu małżeństwa. Przepisy art. 53, 54 ust. 1 oraz art. 57 stosuje się odpowiednio. 2. Protokół, o którym mowa w ust. 1, podpisany przez małżonków, świadków i konsula stanowi podstawę do sporządzenia aktu małżeństwa w polskich księgach stanu cywilnego. W tym celu protokół wraz z zapewnieniami osób wstępujących w związek małżeński, że nie wiedzą o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie przez nie małżeństwa, oraz z oświadczeniem o nazwisku (nazwiskach), które będą nosić po jego zawarciu, a także o nazwisku dzieci zrodzonych z tego małżeństwa - konsul przesyła niezwłocznie do urzędu stanu cywilnego właściwego dla dzielnicy Śródmieście miasta stołecznego Warszawy. Art. 61. 1. Akt małżeństwa sporządza się niezwłocznie po jego zawarciu. 2. Jeżeli akt małżeństwa nie mógł być z ważnych przyczyn sporządzony niezwłocznie po jego zawarciu, sporządza się go natychmiast po ustaniu przeszkody. Art. 61a. 1. Podstawą sporządzenia aktu małżeństwa zawartego w sposób określony w art. 1 § 2 i 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jest zaświadczenie sporządzone zgodnie z art. 8 § 2 tego Kodeksu, przekazane do urzędu stanu cywilnego. 2. Akt małżeństwa sporządza się niezwłocznie, nie później niż w następnym dniu roboczym po dniu, w którym do urzędu stanu cywilnego nadeszły dokumenty określone w ust. 1. Jako datę zawarcia małżeństwa wpisuje się datę złożenia oświadczeń przewidzianych w art. 1 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 3. Po sporządzeniu aktu małżeństwa przekazane dokumenty włącza się do akt zbiorowych rejestracji stanu cywilnego. 4. Jeżeli zaświadczenie, o którym mowa w ust. 1, przekazane do urzędu stanu cywilnego przez nadanie jako przesyłka polecona w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego zostało utracone przed dotarciem do urzędu stanu cywilnego, kierownik tego urzędu, na wniosek osoby zainteresowanej, zwróci się do duchownego o potwierdzenie treści utraconego zaświadczenia oraz dostarczenie dowodu nadania przesyłki. Na tej podstawie kierownik urzędu stanu cywilnego sporządzi akt małżeństwa, jeżeli stwierdzi, że zachowany został termin, o którym mowa w art. 8 § 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 5. Kierownik urzędu stanu cywilnego odmawia sporządzenia aktu małżeństwa, jeżeli dokument, o którym mowa w ust. 1, przekazano do urzędu stanu cywilnego po upływie terminu określonego w art. 8 § 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Art. 62. 1. Do aktu małżeństwa wpisuje się: 1) nazwiska i imiona osób zawierających małżeństwo, ich nazwiska rodowe, stan cywilny, miejsce i datę urodzenia oraz miejsce zamieszkania; 2) miejsce i datę zawarcia małżeństwa; 3) nazwiska i imiona oraz nazwiska rodowe rodziców każdej z osób wstępujących w związek małżeński; 4) nazwiska i imiona świadków; 5) nazwisko (nazwiska), które będą nosić osoby zawierające małżeństwo po jego zawarciu, oraz nazwisko, które będą nosić dzieci zrodzone z tego małżeństwa; 6) stwierdzenie, że osoby zawierające małżeństwo złożyły zgodne oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński. 2. Nazwisko (nazwiska), które będą nosili małżonkowie, oraz nazwisko, które będą nosiły dzieci pochodzące z małżeństwa, wpisuje się do aktu małżeństwa na podstawie pisemnych oświadczeń złożonych zgodnie z art. 25 § 1 i art. 88 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 3. Jeżeli obywatel polski zawierający małżeństwo w zagranicznym urzędzie stanu cywilnego n Odpowiedz Link Zgłoś
wuika Re: gdzie brac slub ? 14.07.11, 22:19 Możesz sobie wybrać dowolny USC, jaki sobie wymarzysz, choćbyś z Zakopca miała jechać do Gdańska. Pytanie za ile jest bez sensu - płaci się za akty urodzenia (22zł od osoby) + ceremonia niecałą stówkę. W niektórych za dodatkowe gadżety (muzyka, większa sala, jeśli jest wybór), się dopłaca, ale spoko luz, do cen kościółkowych to im daleko, więc możesz zaszaleć Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka co sie moze nie udac na weselu i slubie ? 14.07.11, 21:31 na co szczegolnie zwracac uwage? wy mialyscie jakies wpadki na swoich ? Odpowiedz Link Zgłoś
wuika Re: co sie moze nie udac na weselu i slubie ? 14.07.11, 22:20 Było za dużo jedzenia Zawsze jest za dużo jedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka Re: co sie moze nie udac na weselu i slubie ? 14.07.11, 22:27 oj tam lepiej za duzo niz za malo bylam kiedys na takim na ktorym w nocy poszlam sobie kupic batoniki na stacje benzynowa bo bym padla Odpowiedz Link Zgłoś
z_lasu Re: co sie moze nie udac na weselu i slubie ? 15.07.11, 05:43 > bylam kiedys na takim na ktorym w nocy poszlam sobie kupic batoniki na stacje > benzynowa bo bym padla Żartujesz?! > wy mialyscie jakies wpadki na swoich ? Firma cukiernicza postanowiła nam zrobić niespodziankę i dołożyła "od siebie" do tortu jakieś fajerwerki (dosłownie i w przenośni). Reakcja była spektakularna: cisza, światło zgaszone, tort powoli wjeżdża a panna młoda pełnym głosem "To nie nasz tort!" I wszyscy zamarli, a największy stres przeżyła obsługa A wiesz, że to byłby fajny temat na nowy wątek? Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka Re: co sie moze nie udac na weselu i slubie ? 15.07.11, 23:18 nie zartuje najgorszy slub na jakim bylam Odpowiedz Link Zgłoś
czarnaalineczka czym rzucac ? 15.07.11, 18:46 nie bedzie welonu ani klasycznego bukietu wiec czym ? Odpowiedz Link Zgłoś