Dodaj do ulubionych

Nowa podstawa wdz

28.08.17, 20:28
"Pierwszą z treści programowych dodanych w dziale Rodzina jest dojrzałość do małżeń- stwa i założenia rodziny – zawierająca w sobie: kryteria wyboru współmałżonka, motywy zawierania małżeństwa oraz czynniki warunkujące trwałość i powodzenie relacji małżeń- skiej i rodzinnej. Uzupełnienie to wynika z faktu, że fundamentem rodziny jest małżeń- stwo, a jego zawarcie wymaga przygotowania."

"
Warto na zajęciach WDŻ wziąć pod uwagę także treści, które nie zostały uwzględnione w podstawie programowej, takie jak:
• Bio-psycho-społeczne uwarunkowania seksualności;
• Tożsamość płciowa, seksualna; orientacja seksualna; role płciowe;
• Fazy rozwoju psychoseksualnego oraz dojrzałość i niedojrzałość psychoseksualna"

" Eksponować wartość małżeństwa, odróżniając je od innych związków – w aspekcie
prawnym, zycznym, psychicznym, duchowym i społecznym;"
" zde niować, że antykoncepcja (z łac. an – przeciw, concep o – poczęcie) to działanie przeciwko poczęciu za pomocą środków mechanicznych, chemicznych, hormonalnych i stosunku przerywanego coitus interruptus, natomiast środki przeciwzagnieżdżeniowe to środki poronne, ponieważ, poczęcie dziecka nastę-
puje w jajowodzie, a nie w macicy;"
" przekonać, że wskaźnik Pearla pozwala na pozytywną ocenę stosowania metod rozpoznawania płodności, które ponadto nie przynoszą negatywnych skutków ubocznych;"
"Omawiać wielorakie walory przedmałżeńskiej powściągliwości seksualnej, wierności małżonków;"
"
» Masturbacja i wiążące się z nią zagrożenia np. porno lia, uzależnienie od seksu; » Zaburzenia identy kacji z płcią, transpłciowość, transseksualizm;"
"
Rodzina wprowadza dzieci w rzeczywistość duchową, religijną, moralną, a zatem wycho- wanie do życia w rodzinie nie może abstrahować od tożsamości religijnej uczniów, od ich rozwoju religijnego."

Itd
Rodzina Janem Pawlem II silna i nie ma rodziny bez religii uncertain
Obserwuj wątek
  • regina-phalange Re: Nowa podstawa wdz 28.08.17, 22:44
   Sama nazwa "wychowanie do życia w rodzinie" (chociaż bardziej adekwatne byłoby "wychowanie do założenia rodziny", bo przecież nastolatek zazwyczaj żyje w rodzinie) zamiast "wychowanie seksualne" już jest nacechowana, więc co się dziwić.
   • migona Re: Nowa podstawa wdz 29.08.17, 10:47
    Ano. Poza rodziną seksu nie ma, więc w ogóle nie ma tematu przecież. Jedynym zagrożeniem jest, a tfu masturbacjonizm i genedryzm, dziewczynki noszą książeczki przy piersiach i nie lubią seksu, chłopcy są jacy są hyhy. Nie wiem, czy były jakieś światłe zmiany w tym zakresie i teraz znowu powrót do nauk społecznych kościoła , bo z 15 lat temu uczęszczałam na jakieś wdż i tam jedna z polonistek rozpływała się nad wspaniałością prowadzonego przez siebie kalendarzyka, który nam prezentowała na tych khyk khyk "spotkaniach tylko dla dziewcząt", więc nic nowego.
  • mildred.pierce Re: Nowa podstawa wdz 29.08.17, 15:04
   Wywaliłabym stosunek przerywany jako metodę antykoncepcji, ma niski wskaźnik Pearla. Niemniej jednak wiele moich znajomych stosuje ją od lat i sobie chwali, przy czym wiadomo - w majtkach im nie siedzę, może zachodziły przez ten czas w ciążę, tyle że dzieci nie rodziły. Ludzie raczej nie chwalą sie wpadkami.

   Co do tabletek 72 h - zgadzam się z tym, że ciąża zaczyna się od momentu zapłodnienia, dlatego dla mnie to są środki wczesnoporonne, bo uniemożliwiają zagnieżdżenie zarodka w macicy. Jesli zaś ktoś sobie przyjmuje, że ciąża zaczyna się dopiero od momentu implantacji, to dla niego takie nie są, ale na pewno nie można mówić, że to jest nieszkodliwe dla nowego życia, bo tak nie jest.
   • memphis90 Re: Nowa podstawa wdz 29.08.17, 17:19
    Ale to nie jest kwestia "bo mi się wydaje", tylko ściśle zdefiniowane medyczne pojęcia. Ciąża zaczyna się od momentu implantacji, poronienie to wydalenie zagniezdzonego jaja. W momencie wędrówki blastocysty przez jajowod organizm kobiety nie jest w stanie określonym jako ciąża. Abstrahując od tego, że życie organizmu rozpoczyna się w momencie zapłodnienia.
  • maeve_binchy Re: Nowa podstawa wdz 29.08.17, 15:28
   I dlatego mój syn nie będzie na to chodził. Na szczęście, jak i religia, nie jest obowiązkowe [jeszcze]
   Gorzej, ze na biologii ma być o "ekoterroryzmie" i wykłady myśliwych (wtf) i ma być "wychowanie proobronne", którego celem ma być „przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciach o charakterze obronnym (…), kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz szacunku do symboli narodowych i wojskowych”.
   www.dziennikwschodni.pl/lublin/ministerstwo-uczniowie-maja-sie-uczyc-o-ekoterroryzmie-zajecia-z-ekologii-poprowadza-mysliwi,n,1000204276.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka