Dodaj do ulubionych

Zmarł Tadeusz Pieronek

27.12.18, 21:09
Zmarł biskup Pieronek. Przez internet i media toczy się śniegowa kula żalów i łzawych westchnień. Że to smutna wiadomość, że taki liberał, że nie bał się myśleć krytycznie i tym podobne historie.

Tymczasem chciałbym przypomnieć trochę wypowiedzi biskupa liberała.

O homoseksualizmie:

„Akty homoseksualne są amoralne i [przeciwko naturze, dlatego wykluczają z Królestwa Niebieskiego”

„Orientacja to może być na Wschód albo na Zachód. Tymczasem normalnym się jest, albo nie”.

„Czasami, jeżeli zachodzą szczególne okoliczności, odpowiedzialność za czyny homoseksualne może być nawet całkowicie zniesiona, jeżeli natomiast są to skłonności, które człowiek poprzez modlitwę i przy pomocy Bożej Łaski może opanować, wtedy dla takiej osoby nie ma usprawiedliwienia”.

O prawach kobiet:

„W świecie role są podzielone, nie każdy może rodzić, bo go natura do tego nie uzdolniła, nie każdy też może być księdzem''

„Aborcja ,,to zabójstwo i nie można tego inaczej nazwać''
„Stanowisko kościoła jest od zawsze negatywne i nie widzę tu pola do dyskusji”

O Żydach:

„Ale oni, Żydzi, mają dobrą prasę, ponieważ dysponują potężnymi środkami finansowymi, ogromną władzą i bezwarunkowym poparciem Stanów Zjednoczonych i to sprzyja swego rodzaju arogancji, którą uważam za nie do zniesienia”.

O pedofilii w kościele:

„"Nie róbcie z Kościoła siedliska pedofilii! Ataki przypominają minioną epokę komunizmu. Brak mi tylko jeszcze pokazowych procesów"
Nie ma podstaw prawnych do wypłacania przez Kościół odszkodowań ofiarom księży pedofilów”

„Ale również arcybiskup pedofil powinien być szanowany, jeśli wszystkich ludzi mamy szanować, a nie linczować”.

"Pedofilia była na świecie, jest i będzie. Papież zmagał się z o wiele większymi tematami"

O gender:
„Dziecko genderowców nie rodzi się, ale jest przedmiotem produkcji. Polski rząd powinien sprzeciwiać się gender, a nie dawać opętać się tej chorej i niebezpiecznej ideologii”

O Izabeli Jarudze-Nowackiej:
To jest feministyczny beton, który się nie zmieni nawet pod wpływem kwasu solnego

O prawie do umierania w godności:

„ani nauka ani człowiek nie ma prawa decydować o eutanazji”

„Cierpienie jest twórcze, trzeba je wykorzystywać do tego, aby pogłębić człowieczeństwo”

O kampanii na rzecz związków partnerskich:

"Jest to kampania zmierzająca do tego, by każde wydarzenie, każde ludzkie postępowanie, nawet sprzeczne z powszechnym odczuciem moralności, usankcjonować i chronić. Czy fakty dokonane mogą być wyznacznikiem reguł moralnych? NIE!"

O in Vitro:

""Pierwowzorem in vitro jest Frankenstein."
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 21:15
      Dziękuję Ci bardzo za tę kompliację wykwitów umysłu zmarłego. Michnik chce się właśnie z.e.ać w peanach na cześć zmarłego, tak samo zresztą wchodził Jankowskiemu w d.
      • alpepe Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 21:16
        I zapomniałaś o wypalaniu feministek kwasem solnym. Nie pamiętam dokładnego cytatu.
        • kotomama Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 21:19
          "To feministyczny beton, na który kwas solny nie pomoże."
          O feminizmie w wydaniu Izabeli Jarugi-Nowackiej walczącej o złagodzenie ustawy antyaborcyjnej.
        • gogologog Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 02:39
          (*)
          • alpepe Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 08:36
            niech się smaży w ogniu piekielnym.
    • czarniejszaalineczka Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 21:19
      • riki_i Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 00:36
        O kurczę! Skwitowanie pedofilii w Kościele jest mocarne do sześcianu. "Żadna siła nie powstrzyma człowieka, aby korzystać z pewnych możliwości jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego go pchają namiętności".
        • folsom_prison_blues Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 10:17
          No, grubo. Wygląda na to, że ekscelencja niewierzący był, bo nie ufał w siłę modlitwy i spowiedzi...
          • pani_tau Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 29.12.18, 09:30
            folsom_prison_blues napisał(a):

            > No, grubo. Wygląda na to, że ekscelencja niewierzący był, bo nie ufał w siłę mo
            > dlitwy i spowiedzi...
            A który z pieronkopodobnych hierarchów jest wierzący?
    • 18lipcowa3 Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 21:26
      mam sie oficjalnie cieszyc?
    • aankaa Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 21:46
      jak to któryś z dziennikarzy właśnie powiedział - to był beton ale mówił jak normalny człowiek (typu nie "kroczy" a "idzie") i jako jeden z niewielu nie unikał dziennikarzy
    • wheels.of.fire Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 22:01
      Ale to był wasz, Koalicji Obywatelskiej biskup.
      • dramatika Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 22:26
        Heh, dokładnie. Pewnie na którymś etapie Michnik go lubił, tak jak Wałęsę - bo na którymś etapie wyborcza była nieantyklerykalna.
        Cytaty zacne i nie wiem, do czego mam się doczepić. Okazał się nawet prorokiem wobec pokazowych procesów - których jaskółkę już w 2018 mamy. Szczęść Boże, że Polska jest we władaniu służb obcych krajów (szczęście w nieszczęściu), więc nie tak prędko dojdzie do realizacji tych "roszczeń" - poszłoby szybko, gdyby ojkofobicy mieliby więcej kasy na opłacenie sądów.
        • alpepe Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 27.12.18, 22:35
          Michnik nadal się rozpływa w zachwytach.
          • lodomeria Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 00:52
            Nie to, że Michnik nie był antyklerykalny, tylko Kościół nie był antymichnikowy. W czasach rodzenia się IIIRP Kościół w Polsce był bardzo otwary, intelektualny, nastawiony na dialog, ekumeniczny. W początkowych latach (może nawet kilkunastu latach) działania Gazety Wyborczej, publikowane były felietony i eseje pisane przez księży-filozofów - głównie jako jednen z wielu prezentowanych głosów w najróżniejszych kwestiach. I w tych czasach księża jakoś umieli pisać, prezentować swoje stanowisko, bez wciskania kościelnej nachalnej propagandy, bez antagonizowania, raczej pomagali zrozumieć odmienny punkt widzenia, proponowali alternatywną perspektywę (także na przykład jako wykształceni judaiści) i raczej trzymali się wypowiadania się na tematy w obrębie swojej specjalności.

            A potem Rydzyk przejął lejce w polskim Kościele, zaczął dyktować, których biskupów należy szanować, a na których można wylewać pomyje (np. o Życińskim w RM i wśród jego słuchaczy mówiło się "Żydziński"). Niektórzy stopniowo wycofali się z pisania do GW, niektórzy cudownie zmarli, a reszta pewnie dostała propozycję nie do odrzucenia, żeby przestali wspierać Michnika. A już wisienką na torcie były coraz bardziej otwarcie antychrześcijańskie, za to bardzo w linii RM wypowiedzi takich tuz jak Dziwisz (zrobiony przecież przywódcą Kościoła łagiewnickiego, przeciwwagi dla toruńskiego) czy Pieronka.
            • sylwus34 Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 10:22
              W punkt.
            • dramatika Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 10:28
              Sprawa jest prostsza - w Kościele jest tak samo jak poza Kościołem frakcja prawicowa i lewicowa (lewicowa oczywiście tylko w pewnych ramach). Wbrew temu co piszesz frakcja "lewicowa" w Kościele trzyma się całkiem nieźle, w końcu należy do niej sam papież.
              Jeśli nastąpiło zerwanie wyborczej z lewicową frakcją kościelną to nie z powodu Rydzyka, tylko dlatego, że czytanie GW zaczęło być po prostu obciachem - z różnych powodów, o których można by długo, więc nawet lewicowy kler się wycofał ze współpracy.
    • lodomeria Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 00:30
      No cóż, przez długi czas to był jednak ten "nasz ksiądz" - oprócz przytoczonych masakrycznych wypowiedzi, miał też na koncie wypowiedzi mądre, potrafił być miły, nie wywyższać się, nie traktować wiernych jak stada owiec do zgolenia. No i jednak to był intelektualista. Aczkolwiek fakt, w ostatnich paru latach zmiana o 180 stopni.

      I zawsze przy takiej okazji zastanawia mnie jedno: dlaczego taki Rydzyk, Głódź czy inne tego pokroju gadziny sobie żyją spokojnie, jak pączki w maśle, a nie ma z nami już Tischnera, Życińskiego i tych paru innych postępowych biskupów, którzy w tajemniczych okolicznościach młodo umierali na jakieś wylewy.
      • nangaparbat3 Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 10:11
        Stres.
    • stephanie.plum Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 00:39
      no i dobrze,
      z tymi zdaniami można się nie zgadzać lub wręcz uważać je za skandaliczne,
      ale gość nie był hipokrytą i mówił, co myślał.
      • smiechupara Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 00:44
        (*)
    • a2-a Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 08:34
      kotomama napisał(a):

      ...
      > O in Vitro:
      >
      > ""Pierwowzorem in vitro jest Frankenstein."
      >
      >
      >

      Tego makabrycznego zdania akurat nie rozumiem. Czy to o to chodzi, że w iv człowiek w fazie zarodkowej zdegradowany jest do poziomu produktu, który w razie czego można zamrozić, a nadwyżki, albo uszkodzone fabrykanty po ptostu się wyrzuca?
      Czy raczej chodzi o zabawę w Pana Boga, gdzie w składane elementy dokonuje się tzw tchnięcia ducha i je ożywia?
    • 1elka26 Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 09:09
      Zadziwiające jak lewaków wszystkich odcieni boli nauczanie Kościoła - i to od zawsze. Tak trudno zaakceptować kilka słów prawdy?
      Owszem, jeżeli chodzi o wypowiedzi śp. biskupa Pieronka dotyczące oceny sytuacji politycznej, to można było z nimi zgadzać się lub nie, ale jeżeli chodzi o oceny moralne to - naprawdę wyrazy szacunku.
      Takich kapłanów i takich biskupów potrzeba.

      Aborcja jest zabójstwem.
      Eutanazja nie ma nic wspólnego z pojęciem umierania z godnością.
      Akty homoseksualne są amoralne.
      Tzw. związki partnerskie nie są i nie mogą być traktowane tak jak małżeństwo.

      Naprawdę, dobrze że są jeszcze na świecie ludzie którzy mają odwagę mówić głośno to, co oczywiste.
      • pani_tau Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 29.12.18, 09:28
        O dobrze, elka, że mi się przypomniałaś to cię wygasze.
    • triss_merigold6 Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 10:22
      To ten liberalny głos Kościoła? Aha, ok.
    • nangaparbat3 Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 10:25
      To też biskup Pieronek

      Był konserwatywny i bezkompromisowy, na starość został konserwatywnym weredykiem. Pamiętam dobrze wywiad z nim na temat "Kleru" - pomyślałam, że jest mu juz wszystko jedno, co z nim samym, i że pewnie już niedługo.
      Każda ze znanych mi osób, także tych, które kocham i szanuję najbardziej, ma jakieś poglądy, z którymi absolutnie się nie zgadzam. Gdyby tak nie było, podejrzewąłabym jakieś oszustwo.
      Bardzo mi szkoda, że biskup umarł.
      • szalona-matematyczka Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 11:22
        Nie bo zaby...Zastapia go kolejnym klonem. Biskupi sa tak jak klony: podobni do siebie jak sklonowane wieloraczki (wyglad, wiek, poglady)
    • purchawkapuknieta Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 12:57
      tw Feliks
    • mala_czajka Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 14:03
      Ja chcę tylko zaznaczyć, że powyższa lista została wzięta od Jacka Dehnela, który powyrywał te cytaty z kontekstu, podziurawił - nie zaznaczając, co wycina. Wypowiedź o księżach-pedofilach w oryginale brzmi jednak zupełnie inaczej. Pieronek miał wystarczająco wiele strasznych wstawek (jak choćby ta o Jarudze-Nowackiej), nie trzeba mu niczego dopisywać.
      • pani_tau Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 29.12.18, 09:34
        @Mala_czajka : a jak ten oryginał brzmi?
    • edelstein Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 17:37
      Ucieszyl mnie ten fakt
      • wheels.of.fire Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 18:22
        Cieszyć się z czyjejś śmierci? Był jaki był, politycznie daleko ode mnie, ale to bardzo niegodziwe cieszyć się ze śmierci człowieka który jakiś bardzo zły nie był.
        • szalona-matematyczka Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 20:06
          ....Tym bardziej, ze nie ma ludzi niezastapionych i zastapia go kolejnym klonem, ktory bedzie gral role "az jakze liberalnego biskupa", a to, ze wymsknie mu sie cos o kwasach solnych na feministycznym betonie, niewaznym problemie pedofilii czy zwiazku partnerskim jako nie-zwiazku, to wypadek przy pracy.
    • nutella_fan Re: Zmarł Tadeusz Pieronek 28.12.18, 20:23
      Wiele z tych stwierdzeń to prawda.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka