Dodaj do ulubionych

Mi贸d na moje serce 馃槉

03.01.20, 20:49
W艂a艣nie moi go艣cie stwierdzili, 偶e u mnie jest magicznie, jak w bajce, 偶e pi臋kne dekoracje 艣wi膮teczne... I 偶e w og贸le m贸j dom, nawet nie na 艣wi臋ta to takie oderwanie od problem贸w. Mi艂o 馃槉 Niezmiernie 馃槉

I to tym bardziej, 偶e nigdy nic podobnego nie sugerowa艂am. Bo kiedy艣 kole偶anka zachwyci艂a si臋 moj膮 kuchni膮 (urz膮dzon膮 wtedy praktycznie z dar贸w zamozniejszych przyjaci贸艂), 偶e taka magiczna, jak u babci... Ale wtedy z t膮 osob膮 si臋 dzieli艂am upszednio, 偶e tak w艂a艣nie chc臋 urz膮dzi膰. Wi臋c mog艂o by膰 to zaplanowane 馃

A jakie s艂owa (lub czyny, bo czemu nie 馃槉) na Was podzia艂y podobnie?

W膮tek g艂贸wnie pewnie do przechwalania si臋 馃槈
Obserwuj w膮tek
    • jola-kotka Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 20:57
      Czyn- urlop bezplatny mojej przyjaciolki na czas mojego powrotu do zywych. To jest cos czego nie zapomne do konca zycia. A zrobila to tylko z wlasnej woli i potrzeby. Na mnie slowa czyjes, ze cos ladne itd. Nie robia wrazenia.
    • solejrolia Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 20:58
      Oj, to czuje, 偶e ja te偶 bym si臋 zachwyci艂a takim wn臋trzem.
      U mnie panuje eklektyzm- stare pomieszane ze wsp贸艂czesnym, prostym, elementy skandi (s膮siedztwo Ikea zobowi膮zujetongue_out)

--
      Bior膮c pod uwag臋, 偶e mog艂o by膰 gorzej, to mo偶e lepiej, 偶e jest lepiej ni偶 wtedy, gdy wydawa艂o si臋, 偶e jest doskonale, a w rzeczywisto艣ci, jak zwykle, by艂o jak zwykle, czyli byle jak...
    • daniela34 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 21:10
      Potrzebowa艂am opinii od osoby powiedzmy "zaufania publicznego", 偶eby ubiega膰 si臋 o pewne stanowisko. Zwr贸ci艂am si臋 do mojego promotora. Zgodzi艂 si臋, ale powiedzia艂, 偶e wyje偶d偶a, nie na czasu, mam napisa膰 sama, on tylko podpisze. To by艂o najtrudniejsze zadanie w moim 偶yciu. Napisa艂am, przynios艂am, odm贸wi艂 podpisu, bo: "mocno si臋 Pani nie doceni艂a"
    • nenia1 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 21:10
      A nawet z dzisiaj mam tak膮 histori臋, co prawda nie pracuj臋 w ten przed艂u偶ony weekend, ale telefony odbieram, siedz臋 sobie ze znajomymi w kawiarni na rynku w Niepo艂omicach (zwiedzali艣my zamek), rozp艂ywam si臋 nad ciep艂膮 szarlotk膮 z lodami i bit膮 艣mietan膮, telefon. Odbieram, nieznany mi pan szuka firmy o moim profilu dzia艂alno艣ci. Rozmawiamy par臋 minut i na koniec pan mi m贸wi "wie pani co, jest pani 8 firm膮 do kt贸rej dzwoni臋, ale tylko pani jest bardzo mi艂a i tak swojsko mi wszystko t艂umaczy, wiem ju偶 na 100%, 偶e takiej osoby szuka艂em".
      Nie powiem, mi艂o mi si臋 zrobi艂o i utwierdzi艂am si臋 w swoich kompetencjach mi臋kkich smile
    • tojamarusia Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 21:11
      Wszyscy znajomi lubi膮 moj膮 kuchni臋, z linoleum na pod艂odze, zwyk艂ymi szafkami, star膮 boazeri膮 na jednej 艣cianie, tapet膮 w cegie艂ki i widokiem z okna na panoram臋 ca艂ego miasta. Cz臋sto mi to m贸wi膮 i to mnie bardzo raduje.

--
      https://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
    • bergamotka77 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 21:40
      Moja szefowa napisa艂a mi publicznie na FB, 偶e moi rodzice mog膮 by膰 dumni, 偶e mnie tak wspaniale wychowali i jak fantastyczna jestem. Wiem, 偶e si臋 u艣miejecie ale tak by艂o 馃榾

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchn膮膰 w jakim艣 oknie 偶ycia?

morekac: Nie da rady, nie zmie艣ci si臋. Gdyby si臋 mie艣ci艂o, by艂oby zbyt wielu ch臋tnych.
    • petronella Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 22:07
      Moja dobra znajoma, praktykujaca katoliczka, aczkowiek w innym sferach zycia racjonalna i b. madra (dlatego komplement mnie po艂echta艂馃構), powiedzia艂a mi, 偶e chcia艂aby ze gdyby wszyscy katolicy na swiecie zyli i postepowali tak jak ja (jestem ateistka), swiat bylby piekny. Nie powiem, wzruszylo mnie to馃槈
      • lily_evans11 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 22:13
        A co mi podnios艂o samoocen臋 w mi艂y spos贸b? Niedawno niewielkie biuro t艂umacze艅, z kt贸rym wsp贸艂pracuj臋, samo z siebie podnios艂o mi stawk臋, argumentuj膮c, 偶e jestem w og贸le super i to jest taki wyraz docenienia. Wiele z tych firm to typowo Janusze byznesu i dusigrosze, wi臋c nie powiem, bardzo o mi艂o mi by艂o... Z jednej strony ciep艂e s艂owa uznania, z drugiej praktyczny wyraz tego wink.

--
        Zgin臋, je艣li si臋 obejrz臋
        • minniemouse Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 05.01.20, 06:02
          moj moment - kiedy ponad 30 lat temu dosta艂am moja pierwsza prace w Kanadzie.
          I jak ju偶 si臋 troch臋 rozkr臋ci艂o, kiedy艣 w przelocie pochwali艂am wsp贸艂pracowniczk臋 ze 艂adnie wyszed艂 jej manicure. ta si臋 tak rozpromieni艂a i zacz臋艂a dopytywa膰 "napraaaawd臋??? a co takiego tak dobrze zrobi艂am???" - jakbym co najmniej jej medal dala.
          a ja ca艂kiem zbarania艂am - przecie偶 ja by艂am nikim, ot, zahukanym zerem z Polski - to moje zdanie w og贸le si臋 liczy??????
          to by艂 super moment w moim 偶yciu 馃槉

Minnie

--
          Savoir Vivre czyli jak si臋 zachowa膰
    • kkalipso Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 22:09
      Najpi臋kniej w domu to maj膮 moje c贸rki, choink臋 powoli musz膮 rozebra膰smile
      A tak na powa偶nie to, 偶e jestem najlepsz膮 cioci膮, a jest nas kilka...co艣 by si臋 jeszcze po tych 艣wi臋tach znalaz艂o, ale to dla mnie wa偶niejsze.

--
      https://bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
    • ania_z_zielonymii Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 22:10
      Jaki艣 czas temu siostra mojego m臋偶a przyje偶d偶a艂a do nas cz臋sto w weekendy, bo jej c贸rka by艂a leczona w pobliskim szpitalu dzieci臋cym. I wtedy, w trudnym dla siebie czasie (ci臋偶ko chore dziecko), powiedzia艂a mi, 偶e kiedy jest u nas w domu to czuje ogromny spok贸j, wyciszenie i jest pewna, 偶e wszystko b臋dzie dobrze. I, 偶e dobrze si臋 czuje w naszym domu. By艂o to bardzo mi艂e, bo wk艂ada艂am wtedy du偶o wysi艂ku w to, 偶eby j膮 uspokoi膰 i zapewni膰 komfort psychiczny.
    • mrs.solis Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 22:19
      Kiedys dziewczynka , ktorej bylam opiekunka powiedziala mi, ze kocha mnie bardziej niz mame. Wiem, ze pewnie tak nie myslala na serio i byla na nia zla o brak czasu co nie zmiena faktu, ze bylo to zaskakujaco mile.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
      • daniela34 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 22:28
        To z takich historii: odwiedzi艂 mnie przed 艣wi臋tami bardzo m艂ody cz艂owiek ze swoj膮 mam膮. Z racji posiadania lekkiego fio艂a na tym punkcie mia艂am ju偶 rozwieszone dekoracje. M艂ody cz艂owiek podziwia艂, posiedzieli troch臋, po czym mama m艂odego cz艂owieka powiedzia艂a: "Idziemy do domu", na co on: "To ty id藕, a ja zostan臋."
        • senin1 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 06:44
          o, to tak jak na mojej tegorocznej wigilii - maoja przyjaciolka z partnerem - zapowiedziala ze dluzej niz do 10-tej siedziec nie beda, bo maja zwierzeta w domu do ogarniencia I jeszcze godzine jazdy. Ona bywa u nas czesto, on byl chyba ze trzy razy przez ostanie 6 lat.
          I wtym roku ona sie zbiera chyba z piec razy, ja nie protestuje, bo znam sytuacje... a on sie zaparl, ze jeszcze troche posiedzi, bo milo jest. Na cale szczescie nie musialam przyjaciolce pomagac. sama sobie poradzila, ale milo bylo I wcale nie chodzilo o pierogi, bo on grzybow I kapusty ni....
    • alpepe Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 03.01.20, 22:24
      No to si臋 pochwal臋. Dzi艣 zgromadzi艂am c贸rk臋 i ojca mojej c贸rki i siebie w Sparkasse i uda艂o mi si臋 otworzy膰 konto dla c贸rki. Wepchn臋li艣my si臋 do filii o 13 ca艂膮 band膮. Pracownica by艂a niezadowolona, a ja powiedzia艂am, 偶e nie ma kiedy, bo wiadomo, 偶e musz膮 by膰 oboje rodzice, a ojciec c贸rki zwykle przebywa gdzie艣 indziej. Uda艂o si臋 da膰 nam termin na 14, filia do 15 dzi艣, cho膰 pracownica by艂a bardzo niech臋tna, bo musieli艣my mie膰 nipy nas trojga, potwierdzenie zameldowania, dokumenty to偶samo艣ci oraz akt urodzenia c贸rki. Mia艂am wszystko. Wizyta trwa艂a 80 minut, bo papier贸w do podpisywana by艂o ca艂e mn贸stwo, ale wszystko to za艂atwili艣my. Pracownica by艂a pod wra偶eniem, bo najwyra藕niej nie spodziewa艂a si臋, 偶e ja b臋d臋 mia艂a faktycznie wszystko ze sob膮.

--
      "seksualna w艂adza kobiet to jedyna w艂adza kobiet, kt贸ra si臋 mie艣ci w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
      • kura17 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 06:34
        > Mia艂am wszystko.

to wyobraz sobie, ze moj maz (niemiec), tez w sparkassie, mial wszystko, ale na samym koncu okazalo sie, ze dowod osobisty ma juz niewazny! (pare dni). pojechal szybko do domu, zeby dowiezc paszport ...
        ... ktory tez byl juz niewazny big_grin
        malo sie oboje ze wstydu nie salilismy (bylismy tam oboje, zakladalismy wspolne konto)

--
        "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
        • alpepe Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 12:58
          Widzisz, o takich jak ty w艂a艣nie pracownica m贸wi艂a z lekk膮 pogard膮, my艣la艂a, 偶e te偶 tak b臋dzie z nami wink

--
          "seksualna w艂adza kobiet to jedyna w艂adza kobiet, kt贸ra si臋 mie艣ci w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
          • solejrolia Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 14:00
            80 minut? surprised A dlaczego obydwoje rodzice niezb臋dni...? e, bez s臋su te formalno艣ci tongue_out

Ja za艂atwi艂am to w kwadrans, w ING, obecna by艂am ja+c贸rka, potrzebne m贸j dow贸d oraz m艂odej akt urodzenia. Konto podpi臋te pod moje konto, jak c贸rka osi膮gnie pe艂noletno艣膰 (za kilka miesi臋cy) to konto z automatu stanie si臋 jej indywidualnym kontem, do kt贸rego ja podgl膮du mie膰 nie b臋d臋.

--
            Bior膮c pod uwag臋, 偶e mog艂o by膰 gorzej, to mo偶e lepiej, 偶e jest lepiej ni偶 wtedy, gdy wydawa艂o si臋, 偶e jest doskonale, a w rzeczywisto艣ci, jak zwykle, by艂o jak zwykle, czyli byle jak...
    • summerland Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 04:38
      Kiedys bedac mloda dziewczyna bylam z rodzicami na wczasach nad morzem. Kolezanka mamy z pracy powiedziala jej, ze powinnam brac udzial w wyborach na miss i ze mam piekna figure. Zaskoczyl mnie ten komplement bo bylam zakompleksiona i pamietam jak sie wstydzilam chodzic w kostiumie po plazy.
      • bi_scotti Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 04:48
        Dawno, dawno temu odbieralam Najstarsza ze school bus. Kazego dnia o tej samej porze. Podjezdzalam, czekalam az Irka wyjdzie z autobusu, podbiegala do samochodu, wsiadala, odjezdzalysmy. Ktoregos dnia, tak jakos na poczatku czerwca, gdy czekalam na school bus, z samochodu przed moim wysiadla kobieta i podeszla do mojego otwartego okna. I powiedziala cos takiego: "wiesz, codziennie przez caly rok patrze na Twoja coreczke wybiegajaca ze school bus i biegnaca do Ciebie - gdy na nia patrze taka usmiechnieta to sama sie usmiecham - Twoja corka czyni mnie happy kazdego dnia! chialam ci za to bardzo podziekowac" - unforgettable smile Minely lata i gdy widze moja usmiechnieta Najstarsza, zawsze mysle o tej kobiecie smile Cheers.

--
        "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
        Leonard Cohen
        • kura17 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 06:35
          bi_scotti, fajna historia!
          mnie tez czesto ludzie mowia, ze mam swietny usmiech - co mnie cieszy, bo bardzo lubie sie usmiechac i robie to czesto.

--
          "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
          • summerland Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 07:15
            O tak o usmiechu tez mi czesto mowia, ze mam ladny. Niedawno jakis mezczyzns przed sklepem szedl i tak sie jakos spojrzal, zatrzymal i powiedzial zebym sie usmiechala bo mam bardzo ladny usmiech. Zaskoczona bylam, kiedy on to zauwazyl ale tylko sie usmiechnelam i podziekowalam. Bylam z mezem i tak jakos fajnie sie poczulam, ze ktos zwrocil na mnie uwage i powiedzial komplement.
        • mrs.solis Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 05.01.20, 05:19
          Teraz mi twoja historia przypomniala moja. Kurcze jak moglam o tym nie pomyslec. Rok temu przyszlam po corke do szkoly. zawsze czekalam gdzies z boku, ale tego dnia jej nauczycielka przywolala mnie do siebie. Nigdy wczesniej z nia nie rozmawialam, bo na wywiadowki nie chodze, a ona mi powiedziala, ze dla niej to duza przyjemnosc miec moja corke w klasie, ze jest mila i kolezenska i ogolnie same ochy i achy. Mi wtedy poprostu opadla szczeka, bylam totalnie zaskoczona, ale i bardzo dumna.

--
          http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
    • gulcia77 Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 12:58
      Mia艂am ostatnio sytuacj臋 z klientem, kt贸rego jeden z kierowc贸w potraktowa艂 fatalnie. Klient by艂 s艂usznie w艣ciek艂y, mia艂 prawo wpa艣膰 w sza艂, a ja to musia艂am jako艣 za艂agodzi膰. Kiedy sytuacja ju偶 si臋 wyja艣ni艂a klient stwierdzi艂, z g贸ry przepraszaj膮c za to, co powie, 偶e nie podejrzewa艂, 偶e kto艣 mo偶e by膰 tak spokojny i m膮dry, maj膮c jednocze艣nie tak seksowny g艂os. To by艂 naprawd臋 niespodziewany komplement 馃槣

--
      "Emancipate yourselves from mental slavery
      None but ourselves can free our minds"
    • igge Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 13:43
      Kiedy艣 na dworcu w Wiedniu gdy m膮偶 odszed艂 po bilety, a ja czeka艂am na niego z dzieciakami - jaki艣 pan bo ju偶 raczej nie ch艂opak podlecia艂 do mnie i zacz膮艂 co艣 m贸wi膰 szybko wpatrywa膰 si臋 we mnie, 艣ciska膰 i chyba obca艂owywa膰. By艂am w szoku, zaskoczona, nie znam niemieckiego, ale on tak intensywnie z zachwytem i takim, nie wiem, uwielbieniem w oczach to robi艂, jakby ca艂ego 艣wiata nie by艂o wok贸艂, mia艂 w nosie t艂um ludzi obok.
      By艂 niepe艂nosprawny intelektualnie, zaraz podbieg艂 do nas jego opiekun. Co艣 przeprasza艂, t艂umaczy艂, nie rozumia艂am, m膮偶 w mi臋dzyczasie wr贸ci艂 i zg艂upia艂馃槈
      To by艂o s艂odkie, zaskakuj膮ce, mi艂e. Mam wielk膮 s艂abo艣膰 do os贸b z niesprawno艣ci膮 intelektualn膮.
    • katriel Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 15:51
      Jecha艂am autobusem ze starszym synem (9 lat wtedy), kt贸ry akurat chwil臋 wcze艣niej wpad艂 w histeri臋, bo lekko sp贸藕niony autobus nie by艂 wy艣wietlany na tablicy 艣wietlnej (dla aspergeryka to wystarczaj膮cy pow贸d, tablica 艣wietlna jest 艣wi臋to艣ci膮, jak autobusu na niej nie ma to to nie jest prawdziwy autobus i nie mo偶na nim jecha膰 - a my艣my jak na z艂o艣c akurat musieli). Usi艂owa艂am m艂odego uspokoi膰 (przemawiaj膮c do niego 艂agodnym tonem, t艂umacz膮c mechanizm dzia艂ania systemu, kt贸ry spowodowa艂 znikni臋cie naszego autobusu z wy艣wietlacza, i proponuj膮c r贸偶ne alternatywne interpretacje zaistnia艂ej sytuacji, kt贸re by by艂y dla niego 艂atwiejsze do prze艂kni臋cia). Mam wieloletnie do艣wiadczenia w takich akcjach, wi臋c po jakich艣 pi臋tnastu minutach mi si臋 uda艂o.
      Kilka minut p贸藕niej, kiedy autobus zatrzyma艂 si臋 na przystanku (przedostatnim przed naszym), pasa偶erka, kt贸ra chyba ca艂y ten czas siedzia艂a trzy miejsca dalej i chc膮c nie chc膮c wys艂uchiwa艂a mojego monologu, podesz艂a do mnie, powiedzia艂a z podziwem w g艂osie: "Pani jest prawdziw膮 czarodziejk膮! Pani ma w艂adz臋 nad smutkiem i rozpacz膮!" - po czym wysiad艂a z autobusu, zanim zd膮偶y艂am jakkolwiek zareagowa膰.

--
      Kaczki jedz膮 muchy; muchy jedz膮 robaki; Indianie jedz膮 kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedz膮 Indian; biali ludzie jedz膮 dzikie koty; i w ten spos贸b wszystko 艣licznie si臋 uk艂ada. (Mark Twain)
    • aguar Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 17:26
      Gratuluj臋, Kosmos!
      A mnie dzisiaj co艣 takiego spotka艂o - syn um贸wi艂 si臋 z dzie膰mi z klasy na 艂y偶wy, by艂o ich tam 10-cioro czyli prawie p贸艂 klasy. Pojecha艂 z tat膮 kole偶anki, kt贸ra najbli偶ej nas mieszka (bardzo wysportowana, 艣wietnie gra w kosza, p艂ywa, je藕dzi na nartach). No i ten jej tata, jak mojego synka odwozi艂, to powiedzia艂, 偶e on najlepiej z nich wszystkich je藕dzi. To by艂o mi艂e smile
      • bovirag Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 19:45
        To ja te偶. Jecha艂am kiedy艣 dawno temu metrem z c贸rk膮. Musia艂ysmy przejecha膰 z jednego ko艅ca Londynu na drugi. Podr贸偶 trwa艂a ok p贸艂torej godziny. Jecha艂y艣my linia, kt贸ra wozi ludzi na lotnisko Heathrow, wi臋c podr贸偶nych by艂o do艣膰 sporo. C贸rka mia艂a wtedy niespe艂na 4 lata, siedzia艂a u mnie na kolanach. A 偶e chodzi艂a ju偶 do szko艂y i uczy艂a si臋 phonics, to lubili艣my sobie gra膰 w taka nasza wymy艣lona gr臋, 偶e wymy艣lali艣my kategorie i m贸wili艣my sobie nawzajem pierwsze literki rzeczy z danej kategorii a druga osoba musia艂a zgadywa膰 o jakie rzeczy chodzi. I tak sobie cichutko gra艂y艣my i jak ju偶 mia艂y艣my z tego metra wysiada膰, to zagadalo nas ma艂偶e艅stwo z Australii i powiedzieli mi, 偶e mam bardzo inteligentna i m膮dra c贸rke i sprawilysmy im rado艣膰, bo nie gapilysmy si臋 w telefony/ tablety tylko by艂y艣my sobie razem. Fajne to by艂o.
    • premeda Re: Mi贸d na moje serce 馃槉 04.01.20, 21:53
      Zakocha艂 si臋 we 26-latek do tego stopnia, 偶e napisa艂 mi , 偶e od razu zrobi艂by mi dziecko 馃榾 jestem o 13lat starsza (tak, to nie pomy艂ka), a on ma jeszcze (w艂a艣nie si臋 rozstaj膮) 艂adn膮, szczup艂膮, m艂od膮 偶on臋. Za to ja spokojnie mog臋 robi膰 za grub膮 z ksi臋gowo艣ci 馃槢 ju偶 dosta艂am propozycj臋, 偶eby si臋 do niego przenie艣膰 馃

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka