Dodaj do ulubionych

Rodziny wielodzietne

06.01.20, 18:07
wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/617246,rodzina-dzieci-sytuacja-problemy-opieka.html
Czy są tu jakieś mamy wielodzietne, jak sobie finansowo radzicie?
Obserwuj wątek
    • joanna266 Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 18:21
      Zgłaszam się. Prawie 42 letnia matka czwórki dzieci. Finansowo radzimy sobie świetnie. Spełniamy zachcianki dotyczące zajęć dodatkowych,wakacji a nawet posiadania dwóch dodatkowych domków w fajnych miejscach w Polsce.Inwestuje sporo w siebie , mąż również w swoje pasje. Wychodzimy z założenia że kasa jest po to by żyć. W zasadzie jedyne nasze źródło utrzymania to spory serwis samochodowy w podwarszawskiej miejscowości. No nie licząc 500 + wink

--
      gdybyś mówił językami ludzi i aniołów a internetu byś nie miał..smile
      • ga-ti Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 18:25
        No i teraz dobiłaś Autorkę. Ona marzy o domku w fajnym miejscu, a Ty się chwalisz, że masz dwa. Jeszcze napisz, że w pobliżu domków masz ginekologa i klinikę leczenia niepłodności, żłobki, przedszkola, sklepy... i że zaszłaś w te wszystkie ciąże bez problemów, a na wesele w pięknym miejscu zaprosiłaś wszystkie swoje ciotki i kuzynostwo. Jak możesz być tak wredna dla Autorki, no jak? wink
        • joanna266 Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 18:32
          No w tych głuszach w których mam te domki to poród musiałby odbierać mi moj własny mąż wink Jak zejdę z góry w której obecnie rezyduję to po przejściu ok 1,5 kilometra jest jeden sklep wiejski. Do najbliższego miasta 30 km.Szkołe zlikwidowali w zeszłym roku gdyż liczyla sobie 16 uczniów. A tak pozatym to ludzie życzliwi, powietrze cudnie mroźne, widoki boskie.Jak Sylwester tylko tu.Ale dzieci chętne na wspólne witanie Nowego Roku się wykruszają powoli. Dorosły już syn sylwestra pierwszy raz spędził gdzie indziej. Ale tak ogólnie to mega polecam mieć dużo dzieci. Pięknie mi z nimi jest. Nie dają się starzec wink

--
            • joanna266 Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 18:40
              No jeśli czujesz się za stara to ok.ja też bym już teraz nie chciała być matką noworodka.Natomiast myślę że ten podziw dla matek wielodzietnych jest nieco przereklamowany. Po prostu nie można w tym wszystkim zapomnieć o sobie i swoich potrzebach i stać się tylko służąca własnych dzieci. No i trzeba być przygotowaną na rezygnację z większych ambicji zawodowych. Reszta naprawdę nie jest taka trudna. Dobra organizacja i ogień wink

--
              • ga-ti Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 18:49
                Ja mam 3, ale w sumie przy trzecim to mam luzy, starszaki się przydają wink Najtrudniejsze to jest pogodzić i uwzględnić potrzeby, zainteresowania, pasje wszystkich, mimo sporej różnicy wieku.
      • julita165 Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 18:36
        Ja co prawda z przeciwnego bieguna ( jedynak) ale znam kilka rodzin z 3 dzieci ( nie wiem czy to się łapie na wielodzietni ). Radzą sobie od naprawdę "high life" po bardzo dobrze. Znam ale bardziej że słyszenia rodzinę z 6 dzieci i niepracujaca matka no i tam to już podobno tak kolorowo nie jest ale też mają dom, dzieci głodem nie przymieraja, dobrze się uczą tyle że chodzą tylko na 1 język a nie trzy, rzadziej korzystają z atrakcji typu kino czy basen, no i wakacje to raczej dłuższe weekendy
    • grrrrru Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 18:25
      My 2+4, wprawdzie patchworkowo ale wielodzietnie. Nie mamy problemów finansowych, choć niewątpliwie byłoby lepiej gdyby matka starszej dwójki raczyła alimenty płacić. Z mojej perspektywy największy problem to brak sensownych mieszkań na duże rodziny, bardzo trudno o mieszkania pięciopokojowe np. a nie każdy kto ma dużą rodzinę chce mieszkać w domku na przedmieściach
    • lucyjkama Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 18:42
      My też wielo. Dzieci troje. Radzimy sobie bardzo dobrze. Mamy dom, 2 samochody, mamy oszczędności, jeździmy na wakacje. Życzyłbym sobie żeby żyć na takim poziomie do późnej starości.
    • sortfort Re: Rodziny wielodzietne 06.01.20, 19:42
      Co to za pytanie? Jak sobie mają radzić matki, których mąż pracuje w korpo albo ma prywatny biznes z możliwością szarej strefy i zarabia 18tysi +++ na rękę miesięcznie? A jak mają sobie radzić takie, którym rodzice zapewnili domy i dobrze prosperujący biznes albo kilka nieruchomości?
      A jak sobie mają radzić te, które wyszły z domu rodzinnego gołe i wesołe, małżonek utkwił w przeciętnej pracy i też wsparcia od rodziny nie ma, więc bujają się z życiem na wynajętym lub zakredytowanym mieszkanku błogosławiąc 500+?
    • disco-ball Re: Rodziny wielodzietne 07.01.20, 11:42
      Mam trójkę dzieci - wszystkie zaplanowane, wiedzieliśmy, ze nas na nie stac i nie bedziemy musieli siemartwic o prywatne wizyty u dentysty czy specjalistów.
      Ale mam w otoczeniu dziewczynę, która po prostu "chce być mama wielodzietna", juz w drugiej ciazy płakała, bo dziecko miało wadę serca a ona nie miała funduszy na prywatne usg u dobrego specjalisty. To dla mnie niepojęte.
    • jeziorowa Re: Rodziny wielodzietne 07.01.20, 11:59
      Dziękuję, radzimy sobie dobrze i dlatego zdecydowaliśmy się na troje dzieci. Tak samo jak inne znajome rodziny wielodzietne (a mamy ich w otoczeniu naprawdę dużo). Mamy duży dom w mieście, dwa samochody (pięcio i siedmioosobowy), oszczędności, firmę, jeździmy na wakacje (minimum 5 tygodni w roku plus 2-3 dłuższe weekendy), leczymy się prywatnie, korzystamy z kina, teatru, koncertów, parków trampolin, lodowisk, basenów itd. Jest fajnie😀
        • jeziorowa Re: Rodziny wielodzietne 07.01.20, 15:19
          inka754 napisał(a):

> Ale kupujecie jedzenie z Lidla i ciuchy z Zary i to na przecenie. Coś za coś.
          Nie kupuję w Lidlu, bo mam nie po drodze😝. Kupuję jedzenie w różnych marketach, sklepikach (rybny, mięsny, piekarnia) i na targu (warzywa, owoce). Ciuchy w różnych sieciówkach lub w necie. Nie kupuję ciuchów od sławnych projektantów z limitowanych edycji - owszem „coś za coś” - są dla mnie zdecydowanie mniej ważne niż dzieci.😀
    • ichi51e Re: Rodziny wielodzietne 07.01.20, 13:10
      Z artykulu nic nie wynika - co za dziwny twor w sumie byl poczatek a potem reszta sie nie rozwinela big_grin
      Znam wiele rodzin wielodzietnych (jestem z rodziny mocno katolickiej i otwartej na dzieci) wydaje sie ze wszystkie moje kuzynki maja po 5+ co najmniej 3 to taka norma. Wszyscy jakos daja rade dzieki bogu

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka