Dodaj do ulubionych

Kangur matematyczny

22.05.20, 18:38
A to się zdziwiłam.
Jednak Kangur w tym roku będzie. Przynajmniej kategoria Maluch. Drogą elektroniczną, przez platformę dzwonek.

Co to za platforma i czy ktoś ma z nią doświadczenie?
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 18:49
      Wieszająca się.
      Dziś po południu była próbna edycja dla licealistów, córka mówi, że co chwila był server error

--
      3 frytki? Moje dostają max 1/3 frytki naraz, a i tak staje im w gardle. Muszę w jarmuz owinąć.
      • mysiaapysia Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 19:08
        A udało Wam się cokolwiek zrobić, chociaż zobaczyć zadania? Mojemu starszemu dziecku przez cały czas ładowało stronę, nic nie było widać. Koleżance pokazały się na minutę zadania, ale bez opcji odpowiedzi, a po chwili był server error, wyrzuciło z platformy i już nie dało rady ponownie tm wejść. Dramat.
        • mika_p Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 21:29
          Coś tam zrobiła, ilościowo trochę ponad 1/3, z tych najłatwiejszych, za resztę nawet się nie zdązyła zabrać.

Mówi, że to były zadania z 2019 r.

--
          3 frytki? Moje dostają max 1/3 frytki naraz, a i tak staje im w gardle. Muszę w jarmuz owinąć.
          • memphis90 Re: Kangur matematyczny 25.05.20, 21:12
            Moja zdążyła zrobić do pytań za 5pkt, parę pytań za 5pkt ruszyla, a potem już jej zabrako czasu. Robiła sama, ja byłam w pracy. Dzięki za info, że to powtórka z 2019 - obejrzałam sobie zadanie "killer" z pociągiem. Nie dziwię się mojej córci, że nie rozwiazala, dla mnie też było sformułowane tak, że nie mogłam pojąć o co w nim chodzi.

--
            "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń"
    • mia_mia Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 18:49
      Wczoraj się zalogowałam, bo takie były wytyczne ze szkoły, tylko mój pierwszak startuje w najmłodszej kategorii, platforma trochę dziwna i nie mam doświadczeń, ale tyle dobrego, że się bardzo ucieszył, że konkurs będzie.
      • mamamisi2005 Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 20:55
        Przypuszczam, że po prostu woleli jakkolwiek konkurs przeprowadzić, niż go odwoływać. Niestety będzie nieweryfikowalny. Trudno, młody trochę zawiedziony, bo w ubiegłym roku bardzo niewiele zabrakło mu do laureata i nastawiał się, że tym razem zawalczy.
        • ania_z_zielonymii Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 21:36
          Mój tak samo. W tamtym roku brakowało 1 punktu do laureata. W tym podejrzewam, że nie załapie się nawet na wyróżnienie, skoro te progi są ustalane wg % najlepszych a będzie konkurował nie tylko z rówieśnikami, ale i z nadgorliwymi rodzicami.
      • fibi00 Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 21:41
        ania_z_zielonymii napisał(a):

> Uważam, że głupio to rozwiązali. Zakładam się, że nagle będzie wysyp geniuszy,
        > bo zamiast dziecka test rozwiąże rodzic. Nie ma szansy zweryfikować czy konkurs
        > będzie przeprowadzony uczciwie.

Sorry ale nie rozumiem takich ludzi. Mój syn też bierze udział w kangurze i nie mam zamiaru w niczym mu pomagać. Teraz jak pisze przez internet jakieś sprawdziany to też mu nie pomagam a on nie korzysta z żadnych "pomocy" bo wie że to nieuczciwe (nawet w szkole nigdy nie ściągał).
        Młodszy syn miał już kilka dyktand i zawsze wysyłałam pani zdjęcie tak jak napisał ,nawet jeśli był byk na byku (choć czasem udało mu się prawie bezbłędnie napisać). Nie wiem, nie miałabym sumienia podpowiadać dzieciom na sprawdzianach (online) żeby za wszelką cenę wypadły jak najlepiej i chyba jestem naiwna bo wierzę że inni rodzice też nie pomagają dzieciom...
        • ania_z_zielonymii Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 21:48
          Ja nie pomogę, ty nie pomożesz ale znajdzie się stado idiotów, którzy będą oszukiwać. Nawet wnioskując po tym co się dzieje na e-lekcjach u mojego dziecka (nauczyciel zadaje pytanie a w tle szepty rozgorączkowanego rodzica, wypracowania pisane ewidentnie przez dorosłą osobę, która w dodatku nie potrafi podrobić stylu 10latka) wiem, że będą takie oszołomy. Pytanie tylko ilu a nie czy - okaże się po wynikach. Zakładam się, że będą znacząco odbiegać od tych z ostatnich lat.
          • abecadlowa1 Re: Kangur matematyczny 23.05.20, 01:03
            Nie panikujcie. Biorąc pod uwagę wątki proszalne na ematce o pomoc w rozwiazanie zadania z matematyki dziubdziusia z pierwszych klas postawówki, to spodziewam się raczej, że pomoc rodziców może stanowić ołowiane koło ratunkowe.
    • wapaha Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 23:08
      Czytałam, pilnowałam na bieżąco i wiem, że się odbędzie ( zgłoszenia tez były droga elektroniczną)
      ( w Alfiku młody na 30 pytan miał źle 4 ( 1 za 4pk i 3 za 5pkt przy czym pomyłka zawsze była niewielka bliska prawdziwej odpowiedzi- tak ci zdaję relację wink )
    • cosmetic.wipes Re: Kangur matematyczny 22.05.20, 23:29
      Dziś był próbny junior. Strona się wieszała jak cholera. Chyba sobie przeszacowali moce przerobowe serwerów.

--
      Jak długo trwa minuta zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.
        • mamamisi2005 Re: Kangur matematyczny 23.05.20, 13:06
          Po tym jak na sprawdzianie z matematyki pisanie zakłócały wstawki typu "Marcin, patrz: trzy, trzy!" mój sześcioklasista ani ja nie mamy złudzeń, że ew. zakłócenia techniczne nie będą najważniejsze w przekłamaniu wyników. Szkoda, ale to nie matura, a zawsze kolejne doświadczenie życiowe.
          • mysiaapysia Re: Kangur matematyczny 23.05.20, 13:55
            Nie do końca się rozumiemy. U mojego dziecka i innych uczniów z jego klasy i szkoły w ogóle nie dało odpowiedzieć na żadne pytanie. Po prostu pytania albo w ogóle się nie pojawiły albo nawet jeśli pojawiły się to dosłownie na kilka minut. W tych warunkach w ogóle nie da rady wziąć udziału w konkursie.
            PS. Moje dzieci piszą samodzielnie. Co roku osiągają dobre wyniki.
            • mamamisi2005 Re: Kangur matematyczny 23.05.20, 14:31
              Rozumiem, po ogłoszeniu opcji online nastawiałam się, że w tym roku konkurs będzie jedynie sprawdzeniem się samemu dla siebie. Ale w takim wypadku jak opisujesz, to nie daje ani szansy rywalizacji z innymi, ani spróbowania samemu dla siebie. To już w ogóle bez sensu.
              Młody jeszcze przed próbnym.
    • szeptucha.z.malucha Re: Kangur matematyczny 23.05.20, 13:34
      Ja tam nie drę szat. Jeżeli inni rodzice będą pomagać, ich strata.
      Od Kangura nic nie zależy (nawet chyba w 7-8 klasie nie dolicza się punktów w rekrutacji).
      Zobaczymy, czy się nie zawiesi.
      Syn będzie pisał Malucha.
    • mama_nasza Re: Kangur matematyczny 28.05.20, 21:29
      Moje dziecko pisalo, klasa 3. A przynajmniej probowalo, bo przez 20 minut nie mozna sie bylo zalogowac. Pozniej nie bylo widac odpowiedzi. Czy ktos mial doswiadczenia z zadaniami z klasy 3? Pytam, bo syn narzekal, ze trudne (pisal sam, nie zrobil chyba 3 zadan). Mysle, ze wplyw mial tez stres, ze moze sie nie udac czasowo albo, ze zadania sie nie wgraja. A jak u was?
      • ania_z_zielonymii Re: Kangur matematyczny 28.05.20, 21:42
        Mój tez 3 klasa. Wszystko sie ładowalo i działało w miarę normalnie. Zadania były wg mojego dziecka z 2019. Sprawdziliśmy potem w książce kangurowej - wg syna większość była łatwa. I rzeczywiście wszystkie odpowiedzi miał poprawne. Trudne były zadania ze sklejonymi kostkami i rozwieszaniem prania. Kostki zrobił, pranie poprawnie strzelił, gdyby to był właściwy konkurs miałby 100% poprawnych odpowiedzi smile
      • kochamruskieileniwe Re: Kangur matematyczny 28.05.20, 23:49
        Dla kogoś, kto nie miał do czynienia z kangurowymi zadaniami, a tylko zadaniami typowymi dla programu - tak, te zadania były trudne.
        Wiele osób wcześniej oswaja się z tego typu zadaniami.
        Anka - Twój syn w zeszłym roku rozwiązywał już tego typu zadania, jak dobrze pamiętam zeszłoroczną dyskusję wink.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka