Dodaj do ulubionych

Zamek Grodno

08.06.20, 18:47
W najbliższy weekend wybieram się do tego zamku. Oczywiście tama też jest obowiązkowa do zobaczenia. Interesuje mnie też most wiszący na jeziorze. Czy on jest płatny? Czy świeci on cały czas? Wiem że nocą ale czy w wybranych dniach i godzinach? I poproszę o namiary na jakieś śliczne punkty widokowe bo z tego co doczytałam wieża na zamku przez koronawirusa jest niedostępna. A może są jeszcze jakieś atrakcje w pobliżu? Może któraś z Was jest z okolicy i mnie oświeci smile
Obserwuj wątek
    • memphis90 Re: Zamek Grodno 09.06.20, 14:26
      Ja 3 lata temu nie płaciłam za most. W ciągu dnia most nie swiecil. Warto zaparkować przy moście, przejść na drugą stronę, szlakiem wejść do zamku. Wejdzcie też na Wielką Sowę. Obiad u Czerwonego Barona , czyli w Browarze Jedlinka. Z innych atrakcji oczywiście kompleks Riese i in.
      • b.bujak Re: Zamek Grodno 09.06.20, 15:58
        memphis90 napisała:

> Obiad u Czerwonego Barona , czyli w Browarze Jedlinka.

jedzenie jest OK, ale czas oczekiwania może być długi, ja polecam pstrąga z którejś z okolicznych pstrągarni;
        ps przy browarze jest rekonstrukcja wagonu Hitlera,
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Zamek Grodno 09.06.20, 14:41
      Tam jest zalew sztuczny i jest piękny, można popływać łabądkiem, kajakiem, itp.
      My jeszcze byliśmy w sztolniach też obok i jest też obok Wałbrzych i muzeum jakiejś kopalni, w dodatku tam często w czerwcu są festyny wiejskie po okolicznych wsiach. Jest też kraina wygasłych wulkanów - zagroda edukacyjna i ogólnie bardzo dużo różnych fajnych miejsc +- 30 km.
      • memphis90 Re: Zamek Grodno 09.06.20, 16:12
        Daj namiar na wulkany i zagrodę, będę tam w lipcu, a dotąd tego nie znałam?

W Wałbrzychu jest Park Edukacji i Nauki Stara Kopalnia czy jakoś tak. To coś w miarę nowego, jeszcze nie byłam.
        • b.bujak Re: Zamek Grodno 09.06.20, 18:56
          memphis90 napisała:

> Daj namiar na wulkany i zagrodę, będę tam w lipcu, a dotąd tego nie znałam?

wulkany są w Dobkowie, syn był na szkolnym wyjeździe
          www.sudeckazagroda.pl/
          >
          > W Wałbrzychu jest Park Edukacji i Nauki Stara Kopalnia czy jakoś tak. To coś w
          > miarę nowego, jeszcze nie byłam.
          >

Explora Park - to taki Kopernik w wersji mini - wg mnie słabe jako atrakcja dla turystów;
          Stara Kopalnia - muszę się wybrać, bo byłam na imprezie tematycznej, ale pod ziemią jeszcze nie smile
          kopalnia do zwiedzania jest też w Nowej Rudzie, Złotoryi, Złotym Stoku, kompleks Arado w Kamiennej Górze;
          w kierunku na Złoty Stok mój ulubiony zamek w Kamieńcu Ząbkowickim, Międzygórze i wodospad Wilczki, Jaskinia Niedźwiedzia i Kopalnia Uranu niedaleko jaskini...
    • b.bujak Re: Zamek Grodno 09.06.20, 15:55
      lista atrakcji jest długa - napisz w jakiej odległości mają być te atrakcje, ile masz czasu, gdzie nocujesz, w jakim wieku dzieci;
      Książ, Riese, rozmaite trasy spacerowe (ścieżka Hochbergów, jeziorko Daisy) , park linowy w Jedlinie Zdr... góra Chełmiec, Trójgarb z wieżą widokową ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka