11.07.20, 10:43
Wybory! Osoby 60+, kobiety w ciąży, niepełnosprawni bez kolejek!
To nie jest łamanie ciszy wyborczej? Wiadomo, kogo popiera większość emerytów. Prawicowe portale agitują ile wlezie.
A "dziennikarka" Hołecka (państwowej, niezależnej tv) wczoraj na zakończenie wywiadu zapytała kandydata

Co mogę jeszcze zrobić, by Pan wygrał?

Niech nikt nie waży się wciskać kity, ze żyjemy w demokratycznym kraju!
Obserwuj wątek
    • araceli Re: Alert rcb 11.07.20, 10:58
      Łamanie to jest ale polszczyzny. Emeryci i ciężarne mają szukać komisji bez kolejek czy mogą zagłosować w swoich POZA kolejnością??
        • str8.up Re: Alert rcb 11.07.20, 12:11
          Przecież tu chodzi o to jak jest zbudowane zdanie, a nie o jakieś drużyny. Też mnie rozbawiło, że ci najmniej sprawni mogą sobie iść do komisji, w których nie ma kolejek. A co do przekazu, to w mojej komisji tak było i w pierwszej turze, kto się nie czuł na siłach, żeby sterczeć w upale przed lokalem, to wchodził bez kolejki. Proste.
        • araceli Re: Alert rcb 11.07.20, 12:19
          volta2 napisała:
          > Uważasz emerytów za umysłowo niedorozwiniętych,

Raczej tych, którzy pisali ten komunikat. Ale znamienne, że akurat ty tego nie rozumiesz big_grin
    • premeda Re: Alert rcb 11.07.20, 12:07
      Jedyny alert jaki dostałam od dłuższego czasu. Żaden inny do mnie nie dotarł, pomimo że mąż dostawał kilkakrotnie, ba nawet jeden i ten sam dostawał po 2-3 razy 🤔 Akurat alert wyborczy musiał mnie znaleźć 🤨
    • oldrena1 Re: Alert rcb 11.07.20, 12:13
      Nie jest łamanie ciszy wyborczej, ale nijak mi nie pasuje do "idei" alertu RCB. Chyba że mamy uznać za zagrożenie takie wpuszczanie do lokali wyborczych bez kolejki.
      • 35wcieniu Re: Alert rcb 11.07.20, 12:48
        Przecież to nie służy tylko do informowania o zagrożeniach. Byly np. komunikaty o tym żeby sprawdzić nowe zalecenia w związku z wirusem, albo o tym że wycofano obostrzenia i można już iść do lasu...
        • sumire Re: Alert rcb 11.07.20, 12:52
          Ale zalecenia w zwiazku z wirusem jednak spełniały kryteria "informowania o zagrożeniach". Nawiasem mówiąc, żadnego z tamtych nie dostałam, choć moi bliscy tak smile
          O tym, że seniorzy będą mogli wchodzić bez kolejki, media już przynajmniej od tygodnia mówiły; bez sensu ten alert.
          • 35wcieniu Re: Alert rcb 11.07.20, 13:24
            "Ale zalecenia w zwiazku z wirusem jednak spełniały kryteria "informowania o zagrożeniach""

Dlatego napisałam jakie przykladowo dostałam. Informacja o tym że zniesiono obostrzenia i można iść do lasu raczej o zagrożeniu nie informuje.
            • z_lasu Re: Alert rcb 11.07.20, 14:44
              Informuje o odwołaniu zakazów związanych z zagrożeniem. Skoro informowali o zakazie, to logiczne, że informują też o jego zniesieniu. Informacje związane z koroną jak najbardziej kwalifikują się pod "informacje o zagrożeniach". Zasady kolejkowe przy wyborach nijak nie dadzą się pod to podciągnąć.
    • lauren6 Re: Alert rcb 11.07.20, 12:52
      Uważam, że wykorzystywanie systemu alertów rcb do wysyłania spamu to chamstwo i idiotyzm.

Ten system powstał do ratowania ludzkiego życia. Ciekawe jak będzie to możliwe, jeśli coraz więcej ludzi zacznie traktować te wiadomości jako niechciany spam.
      • sumire Re: Alert rcb 11.07.20, 13:01
        Ludzie je tak traktują.
        Jedni nie dostają wcale, drudzy dostają w seriach po trzy (i chodzi o osoby mieszkające pod jednym dachem, mając telefony w tej samej sieci). Jak na system mający w założeniu służyć ratowaniu życia, do kitu to działa.
        A takie SMSy... No sorry. Potem zaczną wysyłać "dziś niedziela, imieniny Zdzisława i Jadwigi"?...
    • zosia_1 Re: Alert rcb 11.07.20, 13:06
      Wg mnie bzdura. To czywiste, że są osoby z trudnościami w poruszaniu się. Uwaga! Bez względu na wiek! Po co robić takie szopki. W I turze przepuściliśmy mężczyznę o kulach, dla nas to normalką. Władza ma widać inne zdanie o Polakach
    • agnstep Re: Alert rcb 11.07.20, 13:20
      A to nie jest przypadkiem spam i nieuprawnione wykorzystywanie danych osobowych? Ja nikomu nie udzielałam zgody na wysyłanie informacji o wyborach w ramach alertów RBC (tym bardziej dla mojego niepełnoletniego dziecka)? Marzy mi się żeby tak poszedł jakiś pozew zbiorowy w tej sprawie....
      • m_incubo Re: Alert rcb 11.07.20, 13:33
        Jakich danych? Przychodzą do ciebie spersonalizowane alerty? "Genowefo, z racji podeszłego wieku/cuazy możesz zagłosować w lokalu przy ulicy Kościuszki 5 bez kolejki"?
        • agnstep Re: Alert rcb 11.07.20, 13:39
          Przychodzą na prywatne numery telefonu, które zna tylko kilka osób (między innymi dlatego nie mam żadnych spamerów z ofertami), w tym na numer mojego dziecka. Może wy jesteście przyzwyczajone do otrzymywania niechcianych wiadomości ale ja nie. Jeśli ktoś nie wyraził zgody na kontakt telefoniczny to nie można go użyć . Rozumiem komunikaty z centrum bezpieczeństwa, ale wybory takimi nie są i jest to dla mnie spam, czyli niechciane wiadomości.
          • agnstep Re: Alert rcb 11.07.20, 13:42
            O proszę - prosto ze strony rządowej:

"Alert RCB jest wysyłany dla bezpieczeństwa, tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy bezpośrednio zagrożone jest życie. Otrzymują go osoby przebywające na obszarze potencjalnego zagrożenia. Wiadomość z ostrzeżeniem ma pomóc uniknąć niebezpieczeństwa lub zminimalizować jego skutki. Otrzymują go wszyscy, bez wyjątków, abonenci sieci komórkowych."

W którym miejscu informacja o wyborach spełnia te kryteria? Uważam że prawnicy będą mieli pole do popisu
          • agonyaunt Re: Alert rcb 11.07.20, 14:17
            To nie jest spam, tylko alert bezpieczeństwa, wciąż mamy stan epidemii, więc pierwszeństwo emerytów, kobiet w ciąży i niepełnosprawnych to nie tylko kwestia kultury czy zwyczaju, ale też działanie mające na celu zminimalizowanie ekspozycji na wirusa osób, które są bardziej narażone na chorobę. I to nie jest pierwszy alert związany z koroną, wcześniej RCB przysyłało też inne informacje.

To po pierwsze. Po drugie dowiedz się jak wysyłanie tych alertów wygląda od strony technicznej i prawnej, i dopiero wtedy się buntuj.
            • agnstep Re: Alert rcb 11.07.20, 14:22
              Jasne - ty tak serio? Nie było informacji że ma to związek z koronawirusem, za to była informacja kiedy się wybory odbywają (żeby nie zapomnieć). Jakoś dziwnie o obowiązku maseczek w sklepach itp. nie przypominają, a także o tysiącu ważnych rzeczy - to tobie radzę poczytać na stronie rządu zresztą do czego służy alert rcb.
              Może mnie uświadomisz jak wygląda to od strony prawnej i technicznej bo nie zauważyłam, aby ten alert służył do przekazywania tego typu wiadomości.
              • agonyaunt Re: Alert rcb 11.07.20, 14:30
                Jasne, ja tak serio. Od strony technicznej wygląda to tak, że info idzie do urządzeń na obszarze, a nie pod numery z bazy operatora. Od strony prawnej tak, że nie masz prawa z tego zrezygnować.

A o maseczkach w sklepach pisali jak wszedł obowiązek.

Nie szkoda Ci czasu i energii na takie wyzłaszczanie się na coś, co załatwia się sekundę klikając w telefonie kosz?
    • agonyaunt Re: Alert rcb 11.07.20, 14:25
      Nie jest, bo łamanie ciszy to agitka, a zachęta do pójścia na wybory agitką nie jest.

No i jak już wyżej pisałam, wciąż mamy stan epidemii, więc o ile w normalnych warunkach moglibyśmy się na taki alert krzywić, to teraz jest to po prostu przypomnienie o możliwości skorzystania z dodatkowego środka bezpieczeństwa przez osoby, które są bardziej narażone na zachorowanie.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Alert rcb 11.07.20, 14:42
      Też dostałam, po pierwszej turze jak najbardziej to rozumiem. Patrząc na kolejki i z uwagi na covid-19 to słuszne. W dodatku jaj będzie 30 st. to lepiej je zniesie osoba nie w ciąży i lat 30 niż grupa uprzywilejowana.
    • mikamyka Re: Alert rcb 11.07.20, 14:54
      To jest wykorzystanie alertu rcb do celów dla niego nieprzeznaczonych. Żeby przypomnieć elektoratowi z grupy 60 + , zeby poszli na wybory. Bo akurat z tej grupy jest żelazny elektorat jednego z kandydatów

Ten komunikat nie ostrzega o zagrozeniu. Tego typu wykorzystanie prowadzi do tego że ludzie nie traktują jako ważnych wiadomości z tego źródła / traktują jako agitke rządu/ blokują numer żeby wiadomości z niego nie przychodzily

Z resztą Niebezpiecznik już sobie robi żarty z tego alertu. I jaki efekt rząd uzyskał można sobie poczytać w komentarzach ( ale jednak chyba to nie na słabej agitce skierowanej do informatyków chodziło wladzy, ale na przypomnieniu się konkretnej grupie 60+)
      Swoją drogą jestem ciekawa jak będzie wyglądało przepuszczanie mojego 60 letniego ojca (pracujacy, sprawny i dość młodo wyglądający), czy będzie okazywał kolejkowiczom dowód? A matka jako młodsza zostanie na końcu.
    • zona_glusia Re: Alert rcb 11.07.20, 15:26
      To nie jest, oczywiście, łamanie ciszy wyborczej. Za to jest to nadużycie, moim zdanie.
      Alert powinien służyć do ostrzegania przed niebezpieczeństwem a nie do zawiadamiania o wyborach, bo to nie jest serwis informacyjny. I następnym razem, ktoś nie przeczyta alertu, bo będzie myślał, że to nic ważnego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka