11.07.20, 10:43
Wybory! Osoby 60+, kobiety w ciąży, niepełnosprawni bez kolejek!
To nie jest łamanie ciszy wyborczej? Wiadomo, kogo popiera większość emerytów. Prawicowe portale agitują ile wlezie.
A "dziennikarka" Hołecka (państwowej, niezależnej tv) wczoraj na zakończenie wywiadu zapytała kandydata

Co mogę jeszcze zrobić, by Pan wygrał?

Niech nikt nie waży się wciskać kity, ze żyjemy w demokratycznym kraju!
Obserwuj wątek
  • araceli Re: Alert rcb 11.07.20, 10:58
   Łamanie to jest ale polszczyzny. Emeryci i ciężarne mają szukać komisji bez kolejek czy mogą zagłosować w swoich POZA kolejnością??
    • str8.up Re: Alert rcb 11.07.20, 12:11
     Przecież tu chodzi o to jak jest zbudowane zdanie, a nie o jakieś drużyny. Też mnie rozbawiło, że ci najmniej sprawni mogą sobie iść do komisji, w których nie ma kolejek. A co do przekazu, to w mojej komisji tak było i w pierwszej turze, kto się nie czuł na siłach, żeby sterczeć w upale przed lokalem, to wchodził bez kolejki. Proste.
    • araceli Re: Alert rcb 11.07.20, 12:19
     volta2 napisała:
     > Uważasz emerytów za umysłowo niedorozwiniętych,

     Raczej tych, którzy pisali ten komunikat. Ale znamienne, że akurat ty tego nie rozumiesz big_grin
  • premeda Re: Alert rcb 11.07.20, 12:07
   Jedyny alert jaki dostałam od dłuższego czasu. Żaden inny do mnie nie dotarł, pomimo że mąż dostawał kilkakrotnie, ba nawet jeden i ten sam dostawał po 2-3 razy 🤔 Akurat alert wyborczy musiał mnie znaleźć 🤨
  • oldrena1 Re: Alert rcb 11.07.20, 12:13
   Nie jest łamanie ciszy wyborczej, ale nijak mi nie pasuje do "idei" alertu RCB. Chyba że mamy uznać za zagrożenie takie wpuszczanie do lokali wyborczych bez kolejki.
   • 35wcieniu Re: Alert rcb 11.07.20, 12:48
    Przecież to nie służy tylko do informowania o zagrożeniach. Byly np. komunikaty o tym żeby sprawdzić nowe zalecenia w związku z wirusem, albo o tym że wycofano obostrzenia i można już iść do lasu...
    • sumire Re: Alert rcb 11.07.20, 12:52
     Ale zalecenia w zwiazku z wirusem jednak spełniały kryteria "informowania o zagrożeniach". Nawiasem mówiąc, żadnego z tamtych nie dostałam, choć moi bliscy tak smile
     O tym, że seniorzy będą mogli wchodzić bez kolejki, media już przynajmniej od tygodnia mówiły; bez sensu ten alert.
     • 35wcieniu Re: Alert rcb 11.07.20, 13:24
      "Ale zalecenia w zwiazku z wirusem jednak spełniały kryteria "informowania o zagrożeniach""

      Dlatego napisałam jakie przykladowo dostałam. Informacja o tym że zniesiono obostrzenia i można iść do lasu raczej o zagrożeniu nie informuje.
      • z_lasu Re: Alert rcb 11.07.20, 14:44
       Informuje o odwołaniu zakazów związanych z zagrożeniem. Skoro informowali o zakazie, to logiczne, że informują też o jego zniesieniu. Informacje związane z koroną jak najbardziej kwalifikują się pod "informacje o zagrożeniach". Zasady kolejkowe przy wyborach nijak nie dadzą się pod to podciągnąć.
  • lauren6 Re: Alert rcb 11.07.20, 12:52
   Uważam, że wykorzystywanie systemu alertów rcb do wysyłania spamu to chamstwo i idiotyzm.

   Ten system powstał do ratowania ludzkiego życia. Ciekawe jak będzie to możliwe, jeśli coraz więcej ludzi zacznie traktować te wiadomości jako niechciany spam.
   • sumire Re: Alert rcb 11.07.20, 13:01
    Ludzie je tak traktują.
    Jedni nie dostają wcale, drudzy dostają w seriach po trzy (i chodzi o osoby mieszkające pod jednym dachem, mając telefony w tej samej sieci). Jak na system mający w założeniu służyć ratowaniu życia, do kitu to działa.
    A takie SMSy... No sorry. Potem zaczną wysyłać "dziś niedziela, imieniny Zdzisława i Jadwigi"?...
  • zosia_1 Re: Alert rcb 11.07.20, 13:06
   Wg mnie bzdura. To czywiste, że są osoby z trudnościami w poruszaniu się. Uwaga! Bez względu na wiek! Po co robić takie szopki. W I turze przepuściliśmy mężczyznę o kulach, dla nas to normalką. Władza ma widać inne zdanie o Polakach
  • agnstep Re: Alert rcb 11.07.20, 13:20
   A to nie jest przypadkiem spam i nieuprawnione wykorzystywanie danych osobowych? Ja nikomu nie udzielałam zgody na wysyłanie informacji o wyborach w ramach alertów RBC (tym bardziej dla mojego niepełnoletniego dziecka)? Marzy mi się żeby tak poszedł jakiś pozew zbiorowy w tej sprawie....
   • m_incubo Re: Alert rcb 11.07.20, 13:33
    Jakich danych? Przychodzą do ciebie spersonalizowane alerty? "Genowefo, z racji podeszłego wieku/cuazy możesz zagłosować w lokalu przy ulicy Kościuszki 5 bez kolejki"?
    • agnstep Re: Alert rcb 11.07.20, 13:39
     Przychodzą na prywatne numery telefonu, które zna tylko kilka osób (między innymi dlatego nie mam żadnych spamerów z ofertami), w tym na numer mojego dziecka. Może wy jesteście przyzwyczajone do otrzymywania niechcianych wiadomości ale ja nie. Jeśli ktoś nie wyraził zgody na kontakt telefoniczny to nie można go użyć . Rozumiem komunikaty z centrum bezpieczeństwa, ale wybory takimi nie są i jest to dla mnie spam, czyli niechciane wiadomości.
     • agnstep Re: Alert rcb 11.07.20, 13:42
      O proszę - prosto ze strony rządowej:

      "Alert RCB jest wysyłany dla bezpieczeństwa, tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy bezpośrednio zagrożone jest życie. Otrzymują go osoby przebywające na obszarze potencjalnego zagrożenia. Wiadomość z ostrzeżeniem ma pomóc uniknąć niebezpieczeństwa lub zminimalizować jego skutki. Otrzymują go wszyscy, bez wyjątków, abonenci sieci komórkowych."

      W którym miejscu informacja o wyborach spełnia te kryteria? Uważam że prawnicy będą mieli pole do popisu
     • agonyaunt Re: Alert rcb 11.07.20, 14:17
      To nie jest spam, tylko alert bezpieczeństwa, wciąż mamy stan epidemii, więc pierwszeństwo emerytów, kobiet w ciąży i niepełnosprawnych to nie tylko kwestia kultury czy zwyczaju, ale też działanie mające na celu zminimalizowanie ekspozycji na wirusa osób, które są bardziej narażone na chorobę. I to nie jest pierwszy alert związany z koroną, wcześniej RCB przysyłało też inne informacje.

      To po pierwsze. Po drugie dowiedz się jak wysyłanie tych alertów wygląda od strony technicznej i prawnej, i dopiero wtedy się buntuj.
      • agnstep Re: Alert rcb 11.07.20, 14:22
       Jasne - ty tak serio? Nie było informacji że ma to związek z koronawirusem, za to była informacja kiedy się wybory odbywają (żeby nie zapomnieć). Jakoś dziwnie o obowiązku maseczek w sklepach itp. nie przypominają, a także o tysiącu ważnych rzeczy - to tobie radzę poczytać na stronie rządu zresztą do czego służy alert rcb.
       Może mnie uświadomisz jak wygląda to od strony prawnej i technicznej bo nie zauważyłam, aby ten alert służył do przekazywania tego typu wiadomości.
       • agonyaunt Re: Alert rcb 11.07.20, 14:30
        Jasne, ja tak serio. Od strony technicznej wygląda to tak, że info idzie do urządzeń na obszarze, a nie pod numery z bazy operatora. Od strony prawnej tak, że nie masz prawa z tego zrezygnować.

        A o maseczkach w sklepach pisali jak wszedł obowiązek.

        Nie szkoda Ci czasu i energii na takie wyzłaszczanie się na coś, co załatwia się sekundę klikając w telefonie kosz?
  • agonyaunt Re: Alert rcb 11.07.20, 14:25
   Nie jest, bo łamanie ciszy to agitka, a zachęta do pójścia na wybory agitką nie jest.

   No i jak już wyżej pisałam, wciąż mamy stan epidemii, więc o ile w normalnych warunkach moglibyśmy się na taki alert krzywić, to teraz jest to po prostu przypomnienie o możliwości skorzystania z dodatkowego środka bezpieczeństwa przez osoby, które są bardziej narażone na zachorowanie.
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Alert rcb 11.07.20, 14:42
   Też dostałam, po pierwszej turze jak najbardziej to rozumiem. Patrząc na kolejki i z uwagi na covid-19 to słuszne. W dodatku jaj będzie 30 st. to lepiej je zniesie osoba nie w ciąży i lat 30 niż grupa uprzywilejowana.
  • mikamyka Re: Alert rcb 11.07.20, 14:54
   To jest wykorzystanie alertu rcb do celów dla niego nieprzeznaczonych. Żeby przypomnieć elektoratowi z grupy 60 + , zeby poszli na wybory. Bo akurat z tej grupy jest żelazny elektorat jednego z kandydatów

   Ten komunikat nie ostrzega o zagrozeniu. Tego typu wykorzystanie prowadzi do tego że ludzie nie traktują jako ważnych wiadomości z tego źródła / traktują jako agitke rządu/ blokują numer żeby wiadomości z niego nie przychodzily

   Z resztą Niebezpiecznik już sobie robi żarty z tego alertu. I jaki efekt rząd uzyskał można sobie poczytać w komentarzach ( ale jednak chyba to nie na słabej agitce skierowanej do informatyków chodziło wladzy, ale na przypomnieniu się konkretnej grupie 60+)
   Swoją drogą jestem ciekawa jak będzie wyglądało przepuszczanie mojego 60 letniego ojca (pracujacy, sprawny i dość młodo wyglądający), czy będzie okazywał kolejkowiczom dowód? A matka jako młodsza zostanie na końcu.
  • zona_glusia Re: Alert rcb 11.07.20, 15:26
   To nie jest, oczywiście, łamanie ciszy wyborczej. Za to jest to nadużycie, moim zdanie.
   Alert powinien służyć do ostrzegania przed niebezpieczeństwem a nie do zawiadamiania o wyborach, bo to nie jest serwis informacyjny. I następnym razem, ktoś nie przeczyta alertu, bo będzie myślał, że to nic ważnego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka