Dodaj do ulubionych

Garnki- co polecicie

14.07.20, 20:27
Cześć, polecicie coś fajnego? Teraz używam emaliowanych z Olkusza, ale nie jestem zbytnio zadowolona. W jakich gotuje emama? smile Dzięki
Obserwuj wątek
    • zazou1980 Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 21:34
      Ja mam duzy zestaw philipiaka juz od 8 lat i jestem bardzo zadowolona. Nic sie nie psuje, a jestem chalajem, czesto pokrywki laduja na podlodze, malo delikatnie sie ze wszystkim obchodze. Akurat dostalm w prezencie, bo sama bym pewnie nie kupila, uzywam codziennie i moge polecic...
        • mamtrzykotyidwa Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 21:58
          Właśnie ostatnio jestem w trakcie kupowania nowych, bo stare mi się znudziły, no i postanowiłam, że TYM RAZEM kupię cały komplet, jednakowych, ale długo nie mogłam się zdecydować który, a jak już się zdecydowałam, to zanim je kupiłam, to już mi się znudziły, bo zaczęłam sobie wyobrażać, że wszystko będzie ciągle w takich samych garnkach.... - no nie, nie wytrzymam tego.
          No i kupuję, jak zwykle, jeden od sasa, drugi od lasa, to co akurat mi się spodoba i to jest to, super zabawa.
          • kropkaa Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 22:15
            Ale wiesz, że inni ludzie mogą mieć inaczej?
            Ja nie wyobrażam sobie każdego garnka z innej parafii, mało tego - wszystkie sprzęty w kuchni mam jednej marki, żeby nie było chaosu logowego.
            • mikams75 Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 22:47
              a jak ci sie zepsuje cos, to juz zawsze bedziesz kupowac tej samej marki?

garnki - zawsze ci ten komplet wystarcza? Nie masz potrzeby dokupienia rondelka czy innego garnka, bo akurat w takim rozmiarze potrzebny jest drugi?
              • kropkaa Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 22:58
                Tak, nie dokupię przecież jednej rzeczy innej marki.

Jeśli dokupuję, to z tej samej serii. Komplet zwykle zawiera najbardziej podstawowe rozmiary i wielkości, ale garnków jest więcej. Bez problemu można nabyć nawet szykowar w podobnym dizajnie.
                • mikams75 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 00:45
                  najprosciej to miec wszystko w standardowych rozmiarach i w zabudowie, wowczas nie widac marki i wizualnie pasuje. Mnie by sie chyba nie chcialo az tak przywiazywac do konkretnego producenta na zawsze. Owszem, urzadzajac nowa kuchnie patrzylam, zeby nie bylo kolorystycznego chaosu, ale to mi wystarczylo.
                • mikams75 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 00:51
                  a garnki - jesli ta sama seria istnieje... kupilam fajny garnek w ikei, pare lat pozniej uznalam, ze jest swietny, zniszczyl mi sie jakis inny i postanowililam kupic z tej samej serii ikei i niestety juz nie bylo sad
                  Ja urzadzalam moja obecna kuchnie po kawalku, w planach bylo, ze nie bedziemy tu dlugo mieszkac, wiec bez sensu bylo inwestowac. Byl potrzebny garnek czy patelnia (przeprowadzka z jedna walizka) to kupowalam, zaprosilam gosci i potrzebny byl wiekszy garnek - to poszlam kupic. Urodzilo sie dziecko i potrzebowalam maly garnuszek na zupke - kupilam. I tak to szafki sie zapelnily a kompletu nie ma. Teraz tym bardziej nie wywale dobrych garnkow, zeby miec komplet.

• eliszka25 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 01:02
                    Mam dokładnie tak samo z garnkami. Kupowałam, gdy były potrzebne. Poza tym najbardziej lubię gotować w rondelkach i mam ich najwięcej. Nie widziałam nigdzie kompletu, w którym byłyby głównie rondelki różnej wielkości. Wszystkie garnki i rondelki są ze stali nierdzewnej, proste, bez dziwnych ozdobników czy wzorów.
                • eliszka25 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 01:10
                  Moim zdaniem różne firmy robią dobrze różne sprzęty, a ja w kuchni więcej wagi przywiązuję do tego, jak sprzęt się sprawdza niż do firmy. Aktualnie mam sprzęty po poprzednich właścicielach, wszystko electrolux. Może to i stylowo wygląda, tylko co z tego, kiedy tak naprawdę dobra jest lodówka, z kuchenki jestem zadowolona, okap jest kompletnie do bani i jedyne co robi, to wiatr, piekarnik ma co prawda kilka fajnych programów, ale rozgrzewa się tylko do 230 stopni (a ja do pieczenia chleba chciałabym mieć 250), natomiast zmywarka, to kompletna porażka i niemal codziennie mam ochotę wyrwać ją z zabudowy i wywalić przez balkon. Zdecydowanie bardziej wolałabym mieć każdy sprzęt z i innej parafii, ale za to działający tak, jak mi odpowiada.
                  • mikams75 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 01:16
                    czy stylowo wyglada to tez mozna podyskutowac wink przez lata firmy tez zmieniaja design i jak sie zepsuje jeden sprzet to moze sie okazac, ze zupelnie innej marki wizualnie bedzie lepiej pasowac do reszty. Sprzety kupowane w tym samym czasie pewnie latwo jest dobrac jednej marki, ale po latach jak sie psuja pojedyncze elementy moze to nie byc takie proste.
                      • mikams75 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 01:45
                        a mi wymieniono lodowke po latach jak sie zepsula, do zabudowy, wiec w zasadzie nie widac, myslalam, ze zeby tak idealnie pasowalo, to bedzie tej samej marki, ale nie, wstawili mi innej marki. Lodowka niemal identyczna, nowsze lampki, ladniejsze poleczki, ale zawiasy, uklad itp. identyczne jak w tej starej.
                    • kropkaa Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 08:58
                      Wybieram zawsze klasyczne kształty, żadne tam rustykalne piekarniki czy inne wymyślne cuda. Nawet jak się popsuje, wybiorę coś podobnego.
                      Piekarnik mam z pyrolizą (czy pirolizą), zmywarkę bardzo oszczędną, lodówkę większą i wyższą niż standard, płyta ma łączone pola - akurat wszysko co potrzebne znalazłam w ramach jednej marki.
                      • eliszka25 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 09:37
                        Takich rustykalnych czy innych dziwnych to ja też nie lubię. Pasują tylko do określonego stylu wnętrz, a dla mnie kuchnia ma być też łatwa do sprzątania. Jak urządzasz kuchnię od podstaw lub w ramach remontu wymieniasz wszystkie sprzęty, to wybór w ramach jednej marki jest łatwiejszy. Gorzej, kiedy jakiś sprzęt trzeba wymienić po kilkunastu latach, wtedy szukałabym głównie wg parametrów, na których mi zależy, bez względu na markę. Oczywiście stylem sprzęt musiałby pasować do kuchni, ale to się tyczy w sumie głównie piekarnika i okapu. Lodówka i zmywarka są w zabudowie, kuchenka jest płaska tak czy siak. Poza tym dla mnie logo marki na sprzęcie kuchennym ma być przede wszystkim jak najmniej widoczne.
            • princy-mincy Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 08:20
              Ja mam komplet tefal jeśli chodzi o podstawowy zestaw garnków i do tego kilka garnków podobnych stylem ale w innych rozmiarach. Wszystko stalowe, nie podobają mi się garnki emaliowane, nie mam żadnego.
              Ci do chaosu logo- tak, mam sprzętu rożnych marek, bo kieruję się parametrami, ale wszystko w zabudowie (markę lodówki i zmywarki widać tylko jak otworzysz drzwiczki) a na piekarniku i płycie są małe.
              Ogólnie lubię jak wszystko jest w tym samym stylu lub podobnym.
    • thea19 Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 22:10
      mam różne - ikea, tefal, mpm chyba i jakieś kupowane na kg w markecie. Nie bardzo wiem co w nich może być fajnego lub niefajnego. We wszystkich ziemniaki gotują się tak samo. Chociaż w sumie to mam jeden garnek z całą szklaną pokrywką bez metalowego rantu - ta pokrywka ma w środku ociekacz i tak nie kipi jak ze zwykłych, uszy też się nie nagrzewają nadmiernie, chyba z ikea ten gar. Z olkusza też mam, nie używam, emalia się rysuje a i gary wizualnie średnie. Patelnie też mam różne a najbardziej lubię całe stalowe, bez żadnych powłok.
    • mikams75 Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 22:37
      nic konkretnego, mam przerozne, lepsze, gorsze, z marketow, z ikei. Ja tez nie jestem fanka kompletow, dokupuje wg potrzeb, ktore sie zmienialy wielokrotnie przez lata. Jak sie cos zniszczy, to wyrzucam bez zalu, nie przywiazuje sie do garnkow. Wiekszosc mam ze stali nierdzewnej.
    • bywalczyni.hosteli Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 22:53
      szwajcarskie sigg, dostałam w prezencie , grube dno, świetnie się gotuje, łatwo domywa, jakbym mogla bym sie w nich kapala i spala z nimi. Do tego mam kilka z Ikei i ambition, sredniawe, kilka jakiś noname, praktycznie się przewalaja z konta w kont.
      Raz się skusilam po taniości na rondel do mleka z pepco, po tygodniu był do wyrzucenia
    • gulcia77 Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 23:06
      Ja tam mam z najróżniejszych parafii, bo kupuję ppd kompletne potrzeby, a nie loga. Mam dwa Thomas by Rosenthal, 5 litrowy i duży 3,5 litrowy rondel, dwie żeliwne gęsiarki, komplet patelni Klausberg (świeży nabytek, ale szczerze polecam) i żeliwny garnek z granitową powłoką z Ambition. Ten ostarni polecam szczególnie, zwłaszcza do potraw, w których trzeba zrobić sofritto, ppdsmażyć cebulkę, zrobić zasmażkę albo coś w tym stylu - rewelacja!
    • filizanka_czarnej_kawy Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 23:35
      Polecam garnki Smukee że srebrnym wnetrzem. Mają grube dno, pasują na wszystkie kuchnie, na mojej płycie indukcyjnej czas zagotowania wody do temp. wrzenia w najwiekszym garnku to kilkanascie sekund! Wiele rozmiarow, nienagrzewajace sie uchwyty, swietny design plus piękne pastelowe kolory, można takze dokupić patelnię od woka po naleśnikowa. Szczerze polecam 😊
    • mysiulek08 Re: Garnki- co polecicie 14.07.20, 23:49
      emalie skresilam jeszcze w domu rodzinnym

mam glownie tefala, komplet stalowy, ciezkie dno, dziubki w garnku i dziurki w pokrywkach, bardzo mi sie sprawdzaja, dwa duze tez tefal ale teflonowy, bym wyrzucila ale nie mam nic na zamiane, patelnie, jedna ostala teflonowa z tefala, pozostale oster, z powloka ceramiczna
      o ile garnki mnie nie ruszaja, byle rozmiary pasowaly ale patelnie lubie zmieniac smile mam nawet chyba 25letniego zeptera, ktorego sobie wyslalam z PL , bardzo go lubilam i milosc zostala
    • eliszka25 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 00:41
      Nie mam kompletu garnków jednej firmy. Komplety mają to do siebie, że nigdy nie mają wszystkiego, co mi potrzebne, za to mają też części, których nie będę używać. Skompletowałam więc sobie sama moje garnki wg zmieniających się przez lata potrzeb. Najbardziej lubię rondle i rondelki, które mam głównie no name, dokupowane, gdy uznałam, że przydałby się kolejny. Kilka garnków mam z ikei, kilka sigg. Wszystkie moje garnki są proste, ze stali nierdzewnej, więc się nie gryzą w szafie ani na kuchence 😉
    • kebabbathehutt Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 08:20
      Ja ostatnio kupiłam nowy zestaw z GreenPan. Miałam ich garnki przez wiele lat i używałam często, ale w koncu była pora zmienic. Ja chciałam ceramiczny zestaw bez żadnych szkodliwych substancji chemicznych czyli dokładnie to co oni oferuja. No i garnki i patelnie bardzo ładnie sie prezentują. Jestem bardzo zadowolona.
    • nenia1 Re: Garnki- co polecicie 15.07.20, 11:02
      Używam Silit, garnki mają świetne, bardzo ładnie wyglądają, dobrze się myje, a gotowanie w nich to przyjemność, za to patelnie kiepskie, coś mi się wydaje, bo chciałam sprawdzić jakie modele mają na ten rok, że są obecnie marką zależną pod WMF.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka