Dodaj do ulubionych

Jak umyć...?

08.08.20, 19:27
... kabinę prysznicową, żeby przy okazji nie umyć siebie też...?
Jako właścicielka wanny przez lata, nie ogarniam dbania o kabinę. Poproszę o wszelkie rady w temacie. jak najszybciej, najlepiej, najefektywniej toto wymyć ? Jakie środki sprawdzą się najlepiej ?
Bardzo chwalę sobie kabinę, ale myć łatwiej jest wannę.
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Jak umyć...? 09.08.20, 22:05
      Ja tam zdejmuje skarpetki podwijam spodnie i zawsze daje rade prysznicem. Mdo zraszacza do roslin nalewam odkamieniacz do czjnikow i pryskam (uwaga nie dla osob z problemami oddechowymi) czekam chwile splukuje prysznicem. Nie pucuje nie wycieram nie myje jak szyb w oknach - to nie ma sensu
      • m_incubo Re: Jak umyć...? 09.08.20, 22:36
        Robię tak samo, z tym, że nie używam żadnego odkamieniacza, bo nie mam twardej wody, zero kamienia.
        Nawet gdybym nie myła kabiny tydzień, nie będzie na niej osadu, a z mydlin wystarczy spłukać słuchawką. Używam środka z foty poniżej i nawet te mydliny się nie osadzają.
        Zdaję sobie sprawę, że jestem uprzywilejowana 😀
        Tekst linku
    • mava Re: Jak umyć...? 09.08.20, 23:04
      kupujesz teleskopową myjke na rączce, najlepiej z małą "główką" i obrotową,
      cos takiego

https://archiwum.allegro.pl/ns-old-855/10f7bba207d936f783902d286b602889c97db58b0b92910a4fce7795c8d4c855

I teraz ....stojąc w drzwiach kabiny spryskujesz całą kabine plynem W5 do kabin i tą myjką (wilgotną) rozprowadzasz po wszystkich ścianach, tszczególnie w miejscach, których nie dosiegasz z drzwi. Czyli wysokich (pod sufitem) - niżej oraz drzwi wystarczy samo spryskanie bo sa łatwo dostępne. Idziesz na kawę a po 10-15 minutach spłukujesz całośc wodą słuchawką prysznica. Wcześniej słuchawke prysznica kładziesz w brodziku/zawieszasz gdzieś na koszyku czy baterii, zeby potem nie włazić do brodzika i nie moczyć skarpetek. Drzwi są lekko przymkniete bo strumień wody mocny (żeby dosięgnąć wysoko).
      Nie wiem jaką masz kabine ale pamietaj o "zakamarkach", gdzie lubi zbierac sie osad z mydła czy kamień z wody (np profile przy drzwiach suwanych) - tam też trzeba spryskać W5.
      Zabieg ten nalezy powtarzac systematycznie a nie raz-dwa na tydzień. Najlepiej raz dziennie, zalezy ile osób korzysta z kabiny. U mnie, przy 4, najmniej pracochłonne było codzienne spryskanie. Wieczorem spryskałam, spłukałam całą kabinę a rano lśniła. Nie musiałam potem "szorować" przez godzine.
      Brodzik myjesz środkami adekwatnymi do materiału, z którego jest wykonany. I mozna robić to rzadziej bo jednak srodek ze scian częsciowo działa takze na brodzik. Chyba, ze ktos lata boso po podłodze no to wtedy brodzik brudzi sie mocno.
      Fugi mozna zaipregnować i nowa kabina, jesli ze szkła, powinna mieć specjalną powłoke choc moja niby miała ale ja róznicy nie widziałam z wcześniejszą, która "nie miała".
      Myjka przydaje sie także do mycia wysoko płytek w łazience
      • mava Re: Jak umyć...? 10.08.20, 13:55
        >Ja myje przy okazji brania prysznica.

ale myjesz "przed" czy "po"?
        Kiedy myjesz "przed" to potem kabina juz nie jest tak czysta bo problemem w kabinach jest głównie osadzajace mydło i kamień z wody.
        Kiedy myjesz "po" to jednak twoje mycie (siebie) nie jest juz tak efektywne i stoisz stopami w chemicznych syfach
        Ja czasem tez tę metode stosuję ale
        1. zawsze mam watpliwosci kiedy to robić
        2. i jednak korzystam tez z wanny (częściej) wiec..
        • evee1 Re: Jak umyć...? 11.08.20, 02:27
          No ogol przed. Nie przeszkadza mi to, ze potem wezme prysznic. I tak bym wziela tylko pare godzin pozniej wink. Ja wanny juz nie mam w ogole.
          A teraz problem z przejrzystoscia prysznica w ogole znikl, bo zainstalowalismy sobie w prysznicu szklo wytrawione i nie widac na nim NIC.
          • mava Re: Jak umyć...? 11.08.20, 02:50
            dla mnie akurat nie jest ŻADNYM PROBLEMEM kropla wody na szybie kabiny...a niby co ma być na szybie kabiny prysznicowej, jak nie woda?
            problemem jest raczej kamień z wody i osad z mydla, na plytkach, na profilach (łączenianu szkła z plytkami, brodzikiem), które jednak nie tylko wygladają nieestetycznie to i "degenerują" całą kabinę (znaczy...niszczą po jakims czasie...) i wygladaja ohydnie, po czasie.
            • evee1 Re: Jak umyć...? 11.08.20, 14:52
              Myję płynem, który usuwa osad z mydła. A woda u nas niezbyt twarda całe szczęście. Ale pewnie tam u Ciebie są jakieś preparaty pozwalające na pozbycie się kamienia.
    • jehanette Re: Jak umyć...? 10.08.20, 14:02
      Jedynie na spłukanie drzwi do kabiny wchodzimy do srodka. Podłogę, ściany, armaturę - wszystko myję z zewnątrz, normalnie gąbką. Spłukuję prysznicem z bliskiej odległości. jak już wszystko spłukane to wchodzę, zwykle boso, do środka i spłukuję same drzwi. Nie widzę problemu big_grin
      • laruara Re: Jak umyć...? 10.08.20, 15:56
        Póki co nauczyłam dzieci, że każdy po kąpieli ściąga wodę ściągaczką i wyciera szyby i uszczelki do sucha. Z pewnością przemyślę tę szczotkę obrotową, wydaje się fajna.
          • thea19 Re: Jak umyć...? 10.08.20, 23:17
            trzeba myć, osad zostaje na brodziku, na krawędziach, baterię też się myje i ściany. Nie wyobrażam sobie nie umyć min raz w tygodniu całego prysznica a ściągaczki używa każdy.
            • mava Re: Jak umyć...? 11.08.20, 03:02
              jak dla mnie to zostac "niewolnikiem" kabiny prysznicowej jest okrutne...
              Do głowy nie przyszłoby mi zmuszanie (terroryzowanie) domownikow do "sciagania każdej kropli krwi..pardon, wody, sciągaczka, po kapieli...Szczególnie rano, kiedy kazdy domownik "wstał za poźno' i spieszy się do roboty, szkoły'...
              jak wspomniałam wyżej, wystarczy wieczorem (albo rano, zalezy od rodzinnych konfiguracji) spryskac kabine plynem i spłukac woda, i chwatit.
              • laruara Re: Jak umyć...? 11.08.20, 08:43
                Skąd pomysł, że kogoś terroryzuję...?
                Nie wystarczy spryskać i spłukać. To z wody tworzy się kamień i brzydkie zacieki. A uczenie dzieci dbania o wspólną własność nie jest szczególnie naganne. Tym bardziej, że procedura opisana przez mnie trwa minutę.
              • thea19 Re: Jak umyć...? 11.08.20, 10:30
                można też wcale nie sprzątać i żyć w chlewie a można zatrudnić panią Halinkę, która umyje prysznic za właścicieli. O ile kurz i bałagan mnie nie razi, tak brudna łazienka wywołuje odruch wymiotny.
          • jehanette Re: Jak umyć...? 11.08.20, 15:14
            Raz na tydzień trzeba umyć, przecież robi się osad w trudnodostępnych miejscach, na brodziku też się zbiera, ale faktycznie ściąganie po każdym myciu bardzo pozytywnie wpływa na wygląd kabiny i sprawia że to cotygodniowe mycie jest znacznie łatwiejsze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka