Dodaj do ulubionych

obnażone torsy

11.08.20, 15:24
Jestem sobie w kurorcie, ale nie nad morzem, to nobliwe uzdrowisko w górach. Zdrój i miasteczko, przez miasteczko biegnie deptak, wzdłuż niego restauracje, bary, kawiarnie, sklepy - jak to w kurorcie. Kuracjusze i wczasowicze.
Przeleciałam się dzisiaj tym deptakiem. Mijam ogródek jednej z restauracji (nie baru, chociaż niewiele to zmienia). A tam państwo, pan w samych spodniach, przy stole, spożywa obiad. Nieco dalej na ławce pan, pani, dziecko - pan obnażonydo połowy. Po chwili wracalam i spotkałam tych państwa z restauracji, pan nadal półnagi, prezentował tatuaże.

Obaj panowie +/- 30.

To tak już teraz będzie? Zwlaszcza spożywanie obiadu w resturacji mnie zintrygowało. Czy gdybym usiadła obok i zaczęła jeść w samym biusthalterze, też nie zwrócono by mi uwagi?

Czy tam gdzie teraz jesteście panują podobne obyczaje ?

Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: obnażone torsy 11.08.20, 15:58
      Cóż, nie bez powodu w restauracjach w śródziemnomorskich kurortach już dawno pojawiły się napisy wielojęzyczne, dla analfabetów połączone ze stosownymi piktogramami, informujące, że na posiłki przychodzimy w odzieniu, a nie półnago czy w kostiumie kąpielowym... Może za dwa pokolenia beneficjenci opcji "kanikuła+ w cywilizacji" będą wiedzieć, po co jest koszulka, a nawet kiedy założyć do niej długie spodnie...
    • sumire Re: obnażone torsy 11.08.20, 15:59
      Na szlakach turystycznych widuję regularnie. W mieście - mieszkam niedaleko jednego z krakowskich kąpielisk i czasami widzę na mojej ulicy grupki panów wracających stamtąd topless. W knajpach raczej nie; zresztą widziałam sytuację, gdy kelner poprosił delikwenta o włożenie podkoszulka.
      • nangaparbat3 Re: obnażone torsy 11.08.20, 16:47
        biala_ladecka napisała:

> to co mnie natomiast zaskakuje to z
        > wyczaj zapinania spodni/rozporka PO wyjsciu z toalety.
        >
        To pradawny zwyczaj, mnie nawet nie zaskakuje. Jest oczywistą oznaką, że rączęta nie zostały umyte big_grin
        • iwoniaw Re: obnażone torsy 11.08.20, 16:55

> To pradawny zwyczaj, mnie nawet nie zaskakuje. Jest oczywistą oznaką, że rączęt
          > a nie zostały umyte big_grin

Swoją drogą, ciekawe jakby ci panowie reagowali na niewiasty ich wieku i postury, gdyby te zaciągały majtki dopiero po przejściu z toalety do części ogólnodostępnej i paradowały z gołymi brzuchami 😂😂😂
    • kermicia Re: obnażone torsy 11.08.20, 16:09
      Męskich półgolasów można spotkać nawet w centrum dużego miasta, zupełnie daleko od morza, a nawet jakichkolwiek jezior. Coraz więcej gości nie czuje zażenowania paradując z gołą klatą i gołym bębnem. Z moich obserwacji - na ogół to turyści. Tyle dobrze, że wypraszają ich ze sklepów, restauracji pewnie też.
    • asia_i_p Re: obnażone torsy 11.08.20, 16:39
      Dzisiaj minęłam sąsiada, miał na sobie sandałki (nie odnotowałam barwy), pomarańczowe powiewne szorty (licho wie, plażowe czy co), oraz szare undergacie, co też z musu odnotowałam, jako że mu wystawały górą z tych pomarańczowych.
    • hukop Re: obnażone torsy 11.08.20, 16:53
      A co miał może założyć kombinezon narciarski jak jest taki upał? My byliśmy w ten weekend nad jeziorem i mój mąż też, siedział w kąpielówkach ( nie jakiś rozwleczonych, miejsc intymnych nie było widać ) i w przewiewnej rozpiętej koszuli. Pełno facetów w ten sposób było ubranych. Jakoś mnie to nie razi. W końcu jest lato, człowiek jedzie żeby wypocząć i się wyluzować. Wystarczy, że w pracy trzeba się dostosowywać do pewnych norm, na wczasach chce się poczuć swobodnie. I wolę to, niż dzieciaki z gołą d... biegające. To ci nie przeszkadza?
      • nangaparbat3 Re: obnażone torsy 11.08.20, 17:17
        Nie, dzieciak z gołą dupą mi nie przeszkadza.
        Ale uwaga: nie piszę o "nad jeziorem", tylko o restauracji w centrum uzdrowiska. W samym środku miasteczka (jakkolwiek nad rzeczką, ta płynie tam dołem i żadnej plaży w pobliżu nie ma).
    • 3-mamuska Re: obnażone torsy 11.08.20, 16:55
      Mnie zaszokowało ze pewna matka mama 4 synów i 3-4 letniej córkę.
      Chłopy po domu chodzą bez koszulek ,a ona śmiała ich naśladować , została skrzyczana przez matkę i zabroniono jej chodzić w domu bez koszulki. 😕 w takie upały.

Wiec panowie dostają poznanie na pokazywanie torsu stad taka wątpliwa „ moda” ,już z domu nauczeni ze im wolno.
      • nangaparbat3 Re: obnażone torsy 11.08.20, 17:25
        Żadnej analogii z transseksualistami nie widzę.

Ubierając się w miarę porządnie do restauracji okazujemy szacunek innym jedzącym. Prezentując opasłe porośnięte włosem brzuszysko albo nawet muskularny zdobny tatuażami tors okazujemy lekceważenie.
        Proste.
        • 1matka-polka Re: obnażone torsy 11.08.20, 17:29
          "Ubierając się w miarę porządnie do restauracji okazujemy szacunek innym jedzącym. "

Kto wymyślił takie durne zasady? Nagi brzuch jest piękny i naturalny, dlaczego miałaby być oznaką braku szacunku?
        • tiszantul Re: obnażone torsy 11.08.20, 17:58
          "Ubierając się w miarę porządnie do restauracji okazujemy szacunek innym jedzącym. Prezentując opasłe porośnięte włosem brzuszysko albo nawet muskularny zdobny tatuażami tors okazujemy lekceważenie.
          Proste"

Proste, bo Janusza na wakacjach nie broni wpływowe lobby. Proste do momentu, w którym miałabyś zwrócić uwagę homoseksualistom. Bo krytykowanie hetero Janusza jest takie proste, a za krytykowanie LGBT tracisz pracę i źródło utrzymania

https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2019/08/NINTCHDBPICT000510767577-e1564847454733.jpg?w=1005
            • tiszantul Re: obnażone torsy 11.08.20, 18:06
              Pora przezwyciężyć brzuchofobię. Cieszmy się różnorodnością brzuchów. Inny brzuch nie znaczy gorszy brzuch. Zapraszam na manifę Brzuch Pride pod Pałacem Kultury jutro o 18.00, ja idę z całą rodziną
              • 1matka-polka Re: obnażone torsy 11.08.20, 18:12
                Ja też będę, właśnie umawiam się ze wszystkimi znajomymi, którzy chcą się swobodnie i bez represji czuć ze swoim gołym brzuchem w przestrzeni publicznej. Dosyć krzywych spojrzeń i szeptania po kątach - mój brzuch moja sprawa!
                • tiszantul Re: obnażone torsy 11.08.20, 18:21
                  Przed chwilą dzwoniła do mnie babcia powstanka. Od czasu manifestacji KOD-u nie chodziła nigdzie, bo wierzy tylko Mateuszowi, ale teraz koniecznie chce iść na Brzuch Pride. Wieści rozchodzą się błyskawicznie, myślę że jutro pod pałacem będzie dziki tłum. To tyle na razie, przepraszam, Newsweek do mnie dzwoni
    • 1matka-polka Re: obnażone torsy 11.08.20, 17:19
      Chcesz ludziom dyktować jak mają się ubierać? A komu to szkodzi, że ktoś lubi chodzić z gołym brzuchem, może zajmij się swoimi sprawami, zamiast gapić się na innych ludzi, co? LOL
    • tryggia Re: obnażone torsy 11.08.20, 17:27
      Prezydent Karnowski zapowiadał kary i stałą obecność funkcjonariuszy na miejskich obszarach Sopotu. Liczyłam na to, że gołe bębny i peniuarki narzucone na bikini znikną ze sklepów, ulic i parku. Niestety. 🤷‍♀️
      • tiszantul Re: obnażone torsy 11.08.20, 17:42
        "Prezydent Karnowski zapowiadał kary i stałą obecność funkcjonariuszy na miejskich obszarach Sopotu. Liczyłam na to, że gołe bębny i peniuarki narzucone na bikini znikną ze sklepów, ulic i parku"

Wystarczy że osoba z gołym torsem będzie się "identyfikować jako osoba niebinarna" i zamiast kar będzie homofobia, skandal i manifestacje w Warszawie. Z kolei jeśli wakacyjny Janusz będzie się identyfikować jako krajowiec z wysp Fidżi, to nakłanianie go do ubrania się będzie dodatkowo dyskryminacją ze względu na narodowość, za to już są poważne paragrafy
    • ana119 Re: obnażone torsy 11.08.20, 17:52
      Obecnie koszulki z obnażonym torsem, gołymi ramionami i spodenki do połowu uda są bardzo modne wśród mężczyzn chodzących po mieście. Żadnych zasad nie traktują serio
    • tiszantul Re: obnażone torsy 11.08.20, 18:17
      "Po chwili wracalam i spotkałam tych państwa z restauracji, pan nadal półnagi, prezentował tatuaże"

Tatuaże też się nie podobają? Przecież to forma ekspresji wyrazistej osobowości, chciałabyś tłamsić indywidualności?
    • kokosowy15 Re: obnażone torsy 11.08.20, 20:36
      Niedawno była dyskusja o paniach prezentujących gole brzuchy, generalnie wydźwięk był taki ze jak się nie podoba to nie patrzeć. W rozmowie o ubraniu do teatru - pełna dowolność. Nie dziw się więc, taki jest nowoczesny świat.
        • 3-mamuska Re: obnażone torsy 11.08.20, 20:42
          mona-taran napisała:

> Panie? Ja z gołymi brzuchami widuję tylko nastolatki, dorosłe kobiety raczej z
          > brzuchami na wierzchu nie paradują.

No i co innego kawałek odkrytego brzucha.
          A co innego cała górna cześć ciała.
    • my_fair_lady Re: obnażone torsy 11.08.20, 20:52
      Tu gdzie mieszkam (od ponad 20 lat poza Polskà) topless panowie sà codziennościà. W sklepie, w pubie, na mieście.... Już się przyzwyczaiłam, nie zauważam tego.

Natomiast w te upały ja sama chodzę po domu czy ogrodzie w staniku ino. (Na zewnàtrz nie 😉).
    • asia_i_p Re: obnażone torsy 11.08.20, 21:28
      Przypomniało mi się, jak babcia mi opowiadała, że kiedyś z siostrą pływały, a w zasadzie były wożone łódką po stawie przez adoratora siostry. Ponieważ upał był nieziemski, a pan energicznie wiosłował, spytał nieśmiało panny, czy może zdjąć surdut i pozostać w samej koszuli i kamizelce. Jeżeli babcia liczyła się już do panien, to musiała być końcówka raczej niż początek lat trzydziestych, czyli niecałe 90 lat temu, bardziej w zasadzie osiemdziesiąt lat.

Z jednej strony fajnie, że nie mamy problemu z odsłanianiem ciała, z drugiej strony rzeczywiście jest nierówność pod tym względem duża, bo jak ja wyjdę półnago, to albo mandat albo kolegium.
    • bi_scotti Re: obnażone torsy 12.08.20, 03:33
      Po ulicy, na basenie, plazy etc. mozna sobie w mojej okolicy chodzic (regardless of gender wink) topless no problem, ale sklepy, knajpy, museums i inne tego typu przybytki maja czesto prosta wywieszke "no shoes, no shirt = no service" dla tych, ktorzy mieliby jakiekolwiek watpliwosci wink Mysle, ze polnagie damy i/lub kawalery sa okay w beach bars, ale w jakichkolwiek innych miejscach z jedzeniem/piciem zdecydowanie nie & fuj! Cheers.

PS. Moze w dobie Covid, do "no shoes & no shirts" zostana dopisane "no masks" … signum temporis, eh uncertain
    • snajper55 Re: obnażone torsy 12.08.20, 04:05
      nangaparbat3 napisała:

> Czy gdybym usiadła obok i zaczęła jeść w samym biusthalterze, też nie zwrócono by mi uwagi?

Biusthalter to bielizna. Panowie nie chodzą w bieliźnie. Chodzenie w bieliźnie raczej nie jest akceptowane.

Sam z gołym brzuchem po restauracjach i operach nie chadzam, ale jedyna rzecz jaka mnie odstręcza to brudne ciało/ubranie. Nieładne brzuchy? A ileż jest nieładnych twarzy? Może wymagajmy, aby ich właściciela je zasłaniali?

S.
            • bi_scotti Re: obnażone torsy 12.08.20, 22:07
              nangaparbat3 napisała:

> smile

Nanga, Ty z generation czytajacej "Znaczy Kapitan" by Karol Olgierd Borchard; pozwol ze przypomne koncowke rozdzialu "Iceberg":
              (…) Podano chlodnik.
              Jedna z pan, na czekoladowo opalona brunetka o duzym biuscie, siegnela sama po daleko od niej stojaca solniczke. Skutek tego ruchu okazal sie nieobliczalny. Biala, nie opalona piers wysunela sie spod przepaski i jak dojrzaly owoc spadla do talerza, rozpryskujac chlodnik na wszystkie strony! Hebanowa pieknosc owinela mokry biust serwetka i wybiegla z salonu
              . (…)
              "Znaczy Kapitan" dobry na wszystko big_grin Enjoy. Cheers.
              • snajper55 Re: obnażone torsy 12.08.20, 22:25
                bi_scotti napisała:

> "Znaczy Kapitan" dobry na wszystko big_grin Enjoy. Cheers.

Mój dziadek pływał ze Stankiewiczem. Ale ja najpierw byłem za młody aby wiedzieć kim był Mamert Stankiewicz, a potem nie było już kogo pytać. Ech, tyle tracimy...

S.
                • bi_scotti Re: obnażone torsy 12.08.20, 23:01
                  snajper55 napisał:

> Mój dziadek pływał ze Stankiewiczem. Ale ja najpierw byłem za młody aby wiedzie
                  > ć kim był Mamert Stankiewicz, a potem nie było już kogo pytać.

Nie potrafie powiedziec ile razy przeczytalam "Znaczy Kapitan" - towarzyszyl mi (i wciaz towarzyszy) w najtrudniejszych chwilach zycia, my best (book) friend smile I wstyd sie przyznac, ze wciaz nie spelnilam obietnicy danej sobie gdy podroze po Europie byly tylko marzeniem, ze gdy tylko bede w UK, odwiedze grob Kapitana w Hartlepool. Bylam w UK juz wiele razy i jeszcze tam nie dotarlam - shame on me uncertain Ale z drugiej strony … wciaz jest "cos" do zrobienia, znaczy jeszcze jest po co zyc wink Cheers.
                • nangaparbat3 Re: obnażone torsy 12.08.20, 23:01
                  Oj tak.
                  Lista pytań, jakie chciałabym zadać mojej babci, rośnie w nieskończoność - miałam naprawdę dużo czasu. Wolałam z nią wojować sad
                  A ona na przykład w dzieciństwie spędzała wakacje z Vincenzami za płotem. Aż mnie skręca, jak pomyślę sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka