Dodaj do ulubionych

Jakie macie hobby?

24.08.20, 09:25
Jw.
Obserwuj wątek
        • milva24 Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 13:13
          Preppersing czy tam prepping (brak na to jednego polskiego słowa) to chęć przygotowania się na wszelakie mogące się zdarzyć w życiu katastrofy, małe i duże. Oczywiście na bunkier przeciwatomowy mnie nie stać ale wiem, że w bloku z wielkiej płyty na środkowym piętrze będę poddana mniejszemu promieniowaniu niż w parerowym domu i takie tam wink
                • milva24 Re: Jakie macie hobby? 25.08.20, 07:59
                  Chyba jednak po zastanowieniu stwierdziłam, że noszę pewnie to co większość kobiet: parasolkę składaną, kilka paczek chusteczek, plastry na pęcherze, mini zestaw do szycia, pilniczek, małe nożyczki, mini latarkę, kawałek sznurka, zapasowe skarpetki, kilka torebek foliowych i ze dwie materiałowe, paracetamol, furaginę, lek na alergię, krem do rąk, maść na zajady, fiolkę soli fizjologicznej, garść spinek do włosów i jakieś gumki, wkładki higieniczne, dwa długopisy, notes i kilka kartek, kilka drobnych zabawek, czytnik, niewielka kwota w gotówce, portfel, klucze, telefon. To tak na codzień. Gdy idę z dziećmi i gdzieś dalej niż do pobliskiego parku dochodzą woda, przekąski, ciuchy na zmianę dla dzieci (mają 9 i 6 lat). Więc żadnych kontrowersji w sumie w tym nie ma. Za to kolekcjonuję wiedzę i na bieżąco staram się przekazywać dzieciom. Aktualnie dzikie rośliny jadalne i leczenie ziołami prostych dolegliwości.
          • 1matka-polka Re: Jakie macie hobby? 25.08.20, 18:24
            Tez mnie ten temat interesuje. Zaczelam sie uczyc ziół, znam pare rodzajow chwastow, ktore mozna jesc, kawa z zoledzi podobno paskudna, wekowanie miesa mnie fascynuje ale poki bym miala co jesc, to bym takiego domowego nie zjadla...
      • galli0192 Re: Jakie macie hobby? 26.08.20, 15:39
        O! Ja również pasjonuję się aranżacją wnętrz, a szczególnego hopla mam na punkcie oświetlenia. Ostatnio skończyłam kolejny remont i mogę się teraz poszczycić salonem w stylu glamour. Dla ciekawych, znalazłam ten powalający żyrandol: mlamp.pl/lampy-wiszace-zyrandole/51766-lampa-wiszaca-amedeo-1710641-gld-zumaline-okragla-oprawa-szklany-zwis-na-lancuchu-krysztalki-crystal-zlota-przezroczysta.html
        • blokersowa Re: Jakie macie hobby? 26.08.20, 22:21
          Fajny, ja jestem fanka zyrandoli w stylu weneckim, zobaczylam taki z muzeum i kompletnie utonelam. Tu akurat wspołczesne wariacje na temat:
          www.murano-lite.com/pol/catalog/venetian-chandeliers/felicitaxma/
      • solejrolia Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 13:58
        Podobnie! Moja praca to też hobby. smile
        chyba inaczej się nie da wink

Przy okazji odkryłam powołanie do eksperymentów na swoim własnym podwórku. Mój ogród może nie jest aż pokazowy, ale też wstydu nie ma i w każdym dowolnym momencie mogę oprowadzić ludzi po moim terenie; a eksperymenty to m.in. permakultura, łąki kwietne (siane, i te na zasadzie sukcesji) , pasieka, kury ozdobne i takie tam
        Za tym idzie w pewnym stopniu ekologia, a bardziej sozologia, też klimatologia, i pokrewne
        Za tym też idzie fotografia. Robimy zdjęcia i dokumentacje wszystkich naszych zleceń, plus to, że potrzebuję zdjecia do Fb.
        Z projektowaniem ogrodów łaczy się też projektowanie i urządzanie wnętrz. Bardzo to lubię, to są godziny spędzone w internecie (różne grupy an FB, strony, blogi), A to co się naoglądam u klientów...wink
        Uwielbiam zwłaszcza mid century, i nasz swojski eklektyzm z elementami PRLu.
        Styl vintage PRL- wnętrza, meble i też naczynia, wyposażenie- dla mnie to jest fascynujące, i lubię znać pochodzenie talerza, wazonu, krzesła, kilimu itp
        (nie, po śmietnikach i wystawkach nie biegam. Nie doszło jeszcze do tego wink )

A stolarstwo w minimalnym stopniu również, choć to zdecydowanie domena mojego męża,
        taka przykładowo grubościówka to mój ostatni zakup (dla męża wink)
        i ja wymyślam, mąż montuje, plus wspólne oglądanie filmików, rozkminianie różnych zagadnień stolarskich itp...
        (zamiast przed snem obejrzeć serial, to gapimy sie w łóżku w monitor, jak stolarz obrabia kloc drewna, składa z elementów stół, toczy wazon, inne...)
        • thea19 Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 17:10
          ja na myśl o urządzaniu wnętrza dostaję apopleksji. Aż mi niedobrze. Swój dom urządziłam wciąż nie do końca, jedynie kuchnia jest taka, jak ma być. W salonie stara, zdezelowana kanapa bo nie ma dla mnie wygodnej i wizualnie zajebistej, w łazienkach wyszło mocno średnio. Sypialnia tak se. Jak widzę gotowce na wizualizacjach, to jestem w stanie powiedzieć czy super, czy coś bym zmieniła, czy jest beznadzieja. Sama nie mogę, klamki, lampy i karnisze są w takiej gamie, że nie umiem się zdecydować. Grubościówkę jaką masz? Ja patrzę sobie na dewalt i ona tak szybko i ładnie te deski obrabia. Ostatnio kantówki szlifowałam szlifierką oscylacyjną beznadziejnej jakości i rozglądam się za czymś porządnym z fajnym odciągiem. Drogie te zabawki.
    • magdallenac Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 14:53
      Kolekcjonuję kafelki (takie na ścianę) mam oryginalne, ręcznie robione kafle chyba z każdego kontynentu, gotowanie, zdrowy styl życia i fitness, dużo czytam, moda. Aa i mój kot to moje hobbywink
      • nastjaa Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 15:15
        magdallenac napisał(a):

> Kolekcjonuję kafelki (takie na ścianę) mam oryginalne, ręcznie robione kafle ch
        > yba z każdego kontynentu, gotowanie, zdrowy styl życia i fitness, dużo czytam,
        > moda. Aa i mój kot to moje hobbywink

A gdzie je trzymasz? Przyklejasz na jakąś ścianę?
      • hamerykanka Re: Jakie macie hobby? 25.08.20, 00:17
        Takiego pewnie nie masz-znalazlam w pryzmie zwiru, ktory kupilam od faceta, ktory sprzedaje zwir rzeczny. Zaciekawil mnie regularny ksztalt, sprawdzilam ze znajomym i to jest kafelek zrobiony z wypalonej na sloncu gliny. Najprawdopodobniej z czasu pionierow.
        Daj adres na gazetowa, to wysle do kolekcjismile
    • nastjaa Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 15:14
      Ratownictwo medyczne - do tego stopnia, że kończę właśnie pierwszy rok studiów że średnią 5:0 (moje 3 studia, mam 37 lat). Póki co nie planuję zmieniać pracy w korpo na karetkę (zajmuję się procesami księgowymi w SAPie), ale studiowanie ratownictwa pozwala mi się realizować. Oprócz tego działam w 2 grupach ratowniczych- w jednej jestem członkiem, w jednej liderem. Chętnie uczestniczę w grupach na Fejsie związanych z szeroko pojętą medycyną, np. ratownictwem, prosektorium itd.

Gra w ping ponga - gram w domu z mężem. Osiągnęliśmy już całkiem fajny poziom.

Mam też inne pasje, ale mniejsze, bo studiów nie chce mi się kończyć - urządzanie wnętrz i koty. W tych tematach tylko czytam, oglądam fotki i uczestniczę w grupach tematycznych na Fejsie.

Oprócz tego co roku mam faze jeżdżenia na czymś ( wtedy działam kiedy tylko mogę- w dzień lub nocami): przeszłam już hulajnogę, rower, rolki, w tym roku leniwie - skuter.

• nastjaa Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 15:25
        A i jeszcze samochody - chętnie zmieniam auta, lubię czytać o sztuczkach sprzedażowych handlarzy autami- czasem wyszukuje wśród sprzedających podrobione książki serwisowe, lubię jeździć, w swoim czasie interesowałam się mechaniką - mam większą wiedzę w tym temacie niż przeciętny facet.

I jeszcze 😅: kiedyś też kochalam naukę rosyjskiego i kulturę rosyjska, ale studia z fil ros., skończone z wielkim bólem, zabiły moją miłość. Potem trochę wróciło, ale pracuje po rosyjsku, więc to taka poboczna pasja.
    • default Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 15:34
      Teraz to chyba nie mam źadnego. Kiedyś długie lata- kynologia w obszarze chartow - wyścigi, coursingi, wystawy, hodowla.
      Obecnie nic szczególnie mnie nie zajmuje. Lubie horrory, lubie obserwować i rozpoznawać ptaki, interesuje się historią Warszawy, szczególnie Żoliborza i Białołeki, lubie wyszukiwać i kupować antyki (meble, porcelane; lampy, bibeloty) - ale nie traktuje tego jako hobby. Az tak mnie te sprawy nie wciągają wink
      • solejrolia Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 15:41
        Oj tak, miałam taki moment w życiu, że nakręciłam się na psy- treningi, szkolenia, wyjazdy, pokazy, etc. Bardzo to lubiłam, psy jeszcze bardziej.
        Tyle, że jeden pies zestarzał się, musiałam mu odpuścić, drugi- kontuzjowany, i ze sportów moze grać w szachy.
        No i mi się wszystko rozjechało.

Dziś jestem po prostu panią psów. smile
        • default Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 15:55
          Podobnie. Zaczęliśmy od jednego charta, potem rozmnoźyliśmy, zrobiło się cztery, potem jeszcze dokupiliśmy jednego - to trwało prawie 20 lat, póki się nie zestarzały, cześć umarła... potem przypadkowo staliśmy się posiadaczami kundli, reszta chartow poumierała i skończyło się hobby wyścigowe.
    • klaramara33 Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 18:41
      Nauka to moje hobby, lubię czytać o nowych badaniach we wszystkich dziedzinach, lubię zdobywać wiedzę, wszystko mnie interesuje co mnie otacza. A najbardziej przyroda, kosmos, fizyka kwantowa. Poza tym jazda na rowerze z podziwianiem przyrody, gra w szachy.
        • wapaha Re: Jakie macie hobby? 26.08.20, 10:12
          Anatomia
          Bieganie
          Bieszczady
          biwakowanie
          Chiromancja
          Czytanie
          Działalność społeczna
          Fitness
          Gotowanie
          Grzybobranie
          DIY
          Internet
          Literatura
          Medycyna
          Morsowanie
          Poezja ( pisanie wierszy)
          Pływanie
          Pomaganie
          Proza
          Sex
          Siłownia
          Sport
          Turystyka
          Woda
          Wyposażenie wnętrz
          Zdrowe odżywianie
          ( kurde nie mam wiecej czasu ale na pewno bym coś jeszcze dopisała wink )
      • nangaparbat3 Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 19:12
        W czasie zarazy wróciłam do mojego hobby sprzed pół wieku - najpierw zaczęłam się uczyć greckiego (zupełnie zwariowałam na jego punkcie), potem zaczęlam dorzucać kolejne, i takie, których się kiedyś uczyłam albo jestem trochę osłuchana, i całkiem odleciane, żeby choć trochę im się przyjrzeć - duński (nie mają koniugacji, to wielka zaleta), navajo (inny świat po prostu), hebrajski (jednych głosek się nie wymawia, chociaż zapisuje, inne wymawia, mimo że nie są zapisane) i suahili (przy tych 3 poprzednich wydaje się prawie znajomy, do tego ma fajny rytm, powtarzanie zdań sprawia przyjemność). Korzystam z duolingo, przyjemna zabawa, bardzo polecam, robię codziennie minimum jedną lekcję z każdego, przekonana, że kropla drąży skałę smile
        Najśmieszniejsze, że inteligencję słowną mam w dolnej granicy normy, a to uczenie się sprawia mi szaloną przyjemność.
          • nangaparbat3 Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 19:27
            Bardzo możliwe, oni też chyba na naprawdę wysoki poziom nie wchodzą, ale zabawa przednia smile
            Dla mnie też bardzo ciekawe przyglądać się, jakie tematy są poruszane na początku, jakich słów uczę się w danym języku jako pierwszych.
              • nangaparbat3 Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 20:54
                Tylko na początku. Mnie aż fascynuje, jak bardzo system dostosowuje się do ucznia, powtarza, kiedy trzeba, obniża poprzeczkę, kiedy należy i podnosi, kiedy to ma sens. Widzę, kiedy przepuszcza nawet poważniejsze błędy niż akcenty, ale nieco później już nie. Powiedziałabym, że system idzie za uczennicą - moim zdaniem wielu nauczycielom przydałaby się ta umiejętność.
                • chococaffe Re: Jakie macie hobby? 24.08.20, 21:01
                  Niestety te akcenty przepuszcza też później. Generalnie fajna zabawka, ale mnie po kilkudziesięciu lekcjach różnych języków znudziła monotonnością, lekkim chaosem i tym "hurra" nawet po błędach.

Ale podobał mi się system motywacji - kiedy zaprzestałam, dostawałam miłe maile przypominające w stylu "już dawno sie nie widzieliśmy, tęsknimy" a potem już wprost w stylu "ty leniu śmierdzący" big_grin
                    • chococaffe Re: Jakie macie hobby? 25.08.20, 06:31
                      Może. Ale lenie itp bardzo fajne, zwłaszcza jak długo nie otwierasz skrzynki i nagle masz co najmniej kilka maili z wyzywaniem w tytule. Naprawdę, to było tak śmieszne, że miałam humor do końca dnia.
                      • nangaparbat3 Re: Jakie macie hobby? 25.08.20, 13:47
                        Aż zaczęłam przeszukiwać pocztę. Ale skończyło się na:

We miss you! Do you still want to learn Greek? Take a 5 minute lesson now!

Może gdzieś się podawało wiek i biorą pod uwagę siwy włos?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka