Dodaj do ulubionych

Lock down w nocy - co myślicie

20.10.20, 10:08
Z powodu wzrostu krzywej osób wymagających hospitalizacji (z powodu covida oczywiście), począwszy od tej nocy, w regionie Lombardia zostanie wprowadzony tzw. lock down nocny (lub godzina policyjna jak kto woli), od godz. 23 do 5 rano. Czyli w dzień będzie toczyć się wmiare normalne życie, zaś w nocy będzie zakaz wychodzenia, chyba że z uzasadnionych powodów. Jak pisałam wyżej głównym powodem tej decyzji było zwiększenie przyjęć do szpitala oraz ukrócenie tzw. nocnej movidy czyli bawiącej się w nocy młodzieży, która tworzy skupiska i w porywie zabawy zapomina o stosowaniu zasad anty covidowych, a potem w razie infekcji, zaraża innych ludzi. Na razie tylko jeden region zdecydował się na to, ale chodzą słuchy, że wcześniej czy później dołączą się i inne regiony.
Co o tym sądzicie? Powiem szczerze mi się wydaje to dobrym pomysłem. Jakby nie patrzeć w nocy większość ludzi i tak jest wtedy w domu, a jeżeli pozwoli to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa bez większych szkód na gospodarce, to sądzę, że może być to słuszną alternatywą, która przyczyni się również do ukrócenia pijaństwa i nocnych bijatyk.
Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Gdyby w Polsce (czy innym kraju gdzie mieszkacie) wprowadzono taką zasadę, byłybyście zadowolone czy protestowałybyście (i dlaczego)?.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka