01.11.20, 14:11

Nie PiS. Nie PO. Nie SLD. To na kogo głosować? Co sądzicie o programie partii socjal demokratycznej? Wiem że takiej nie ma ale spróbujmy stworzyć program:
Gospodarka:
1. Wysokie podatki, skala progresywna, dla zarabiających ponad 1 mln rocznie 80%. Więzienie za ukrywanie dochodów. Ale kwota wolna 20 tys. To bogaci powinni płacić podatki a nie biedni.
2. Inwestycje w gospodarkę. Bez nich nie ma wzrostu. W co inwestować? W to co się sprawdza. A jak historia wskazuje sprawdza się tylko jedno - broń. Dzięki niej mamy internet, laser, satelity. 3% pkb powinno iść w naukę.
Szkolnictwo - powołać komisję ekspertów która zdecyduje co robić dalej. Wynik poddać pod referendum.
Religia - wypowiedzieć konkordat. Trybunał powinien osądzić winnych pedofili i nadużyć ekonomicznych. Audyt nieruchomości kościelnych. Religia won ze szkół. Zakaz symboli religijnych w życiu publicznym. Aborcja na życzenie od 16 roku życia. Bezpłatna antykoncepcja. Wychowanie seksualne na maturze.
Co wy na to?
Obserwuj wątek
  • dyzurny_troll_forum Re: Program 01.11.20, 14:17
   tanebo001 napisał:

   >
   > Nie PiS. Nie PO. Nie SLD. To na kogo głosować? Co sądzicie o programie partii s
   > ocjal demokratycznej? Wiem że takiej nie ma ale spróbujmy stworzyć program:
   > Gospodarka:
   > 1. Wysokie podatki, skala progresywna, dla zarabiających ponad 1 mln rocznie 80
   > %. Więzienie za ukrywanie dochodów. Ale kwota wolna 20 tys. To bogaci powinni p
   > łacić podatki a nie biedni.

   Jak nie ma, jak jest? Przecież to program Razem.
     • tanebo001 Re: Program 01.11.20, 14:50
      Niskie podatki to słabe państwo. Nie będzie 500+ i przedszkoli. Niskie podatki to podatki płacone przez biednych. Czy to jest sprawiedliwe?
      • sofia_87 Re: Program 01.11.20, 14:54
       500+ to głupota, piszę to jako matka dwojga.
       Sprawiedliwy jest podatek liniowy, nie widzę natomiast sensu w zarabianiu pieniędzy, które potem musiałabym oddać.
       • tanebo001 Re: Program 01.11.20, 15:01
        Mowa nie tylko o 500+. O żłobkach, szpitalach, policji i inwestycjach (na których bogacą się bogaci). Poza tym czy to sprawiedliwe - jeśli zarabiasz 2 tys. to na koniec miesiąca zostaje ci 200 zł. Jeśli zarabiasz 200 tys. To na koniec miesiąca zostaje co 198200 PLN
        • sofia_87 Re: Program 01.11.20, 15:09
         Słowo klucz; ZARABIASZ.
         Poza tym jak Ty to wyliczyles, sprawdź może czym jest podatek liniowy.
         Tanebo, komunizm już był, generalnie sprawdzone jest, że ludzie lepiej i chętniej pracują dla siebie i swoich rodzin, a nie na rzecz obcych ludzi. Podatek ok, ale zbyt wysoki sprawi, że najbogatsi albo wyjadą albo zaczną mniej pracować (normalne, każdy będzie wolał leżeć niż pracować na podatki) albo mocno kombinować.
         Takie są realia
        • alicia033 Re: Program 01.11.20, 15:10
         tanebo001 napisał:

         > O żłobkach, szpitalach, policji i inwestycjach (na których bogacą się bogaci).

         jak się nie będzie wydawać pieniędzy na łapówki wyborcze typu 500+, kolejne miliardy dla sukienkowych i durne inwestycje na których mają zarobić przyjaciele i znajomi królika to wystarczy i na żłobki i na policję i na publiczna oświatę, ochronę zdrowia itpitd. W skrócie: WYSTARCZY PRZESTAĆ KRAŚĆ.

         >Poza tym czy to sprawiedliwe - jeśli zarabiasz 2 tys. to na koniec miesiąca zostaje ci 200 zł. Jeśli zarabiasz 200 tys. To na koniec miesiąca zostaje co 198200 PLN

         tak, to sprawiedliwe.
         Jak ci się wydaje to niesprawiedliwe, to znaczy, że zostałeś komunistą.
      • alicia033 Re: Program 01.11.20, 15:04
       tanebo001 napisał:

       > Niskie podatki to słabe państwo.

       ŻE CO?
       Skąd wyssałeś tę "mundrość" że wysokie podatki dochodowe = silne państwo? Silne państwo bierze się z zachęcania ludzi do pracy, a nie z karania ich za to wysokimi podatkami.

       >Nie będzie 500+

       i bardzo dobrze. Ten idiotyzm nigdy nie powinien był się zdarzyć.

       > i przedszkoli.

       będą, tak jak były przy dotychczasowym systemie podatkowym. I jeszcze więcej, to jest kwestia priorytetów w finansach publicznych. Jak się chce mieć wzrost gospodarczy, to podejmuje się działania ułatwiające ludziom w wieku produkcyjnym podejmowanie pracy. Jak się ma dla kobiety wizję KKK to się im rzuca socjalny ochłap i wypycha z rynku pracy.

       > Niskie podatki to podatki płacone przez biednych.

       biednych, palancie, też można wysoko opodatkować, tak, jak to ma miejsce teraz w Polsce.
       A przede wszystkim pokaż mi tu tych milionerów, z których wysokich podatków utrzyma się państwo. No ilu ich jest i ile można od nich zagrabić?

       > Czy to jest sprawiedliwe?

       sprawiedliwa jest jedynie jednakowa stawka procentowa DLA WSZYSTKICH.
    • ggrruu Re: Program 01.11.20, 15:19
     Bo jak wiadomo jak ktoś pracuje za dwóch to zarabia ponad milion rocznie big_grin I dlatego najwięcej majątku na świecie posiadają azjatyckie szwaczki
     • joanna266 Re: Program 01.11.20, 15:56
      Myślałam ze chodzi o warunki polskie geniuszu..W naszym akurat kraju najczęściej jeśli pracujesz np. prowadzisz własną działalność ktorą rozwijasz,inwestujesz,nie obijasz się to masz z tego konkretne profity. Nie widzę powodu by lwią część tego oddawać na pincsetplusy.
      • ggrruu Re: Program 01.11.20, 16:03
       Jasna sprawa, po prostu brat Szumowskiego napracował się milion bardziej niż ja, gdybym nie byla takim leniem miałabym tyle co on big_grin W warunkach polskich to niewątpliwie ja pracując mniej zarabiam więcej od kasjerki, więc darujmy sobie te mity o tym że im więcej pracujesz tym więcej masz kasy, bo nie trzeba przykładów w Azji szukać
       • joanna266 Re: Program 02.11.20, 10:17
        Ale to będziemy teraz kwestie zaradności jednostek rozpatrywać ?No to tak , faktycznie są ludzie którzy mimo iż pracują ciężko to zarabiają mało. Ale to nie kwestia czasów w jakich zyja tylko nich samych. Wszyscy znani mi ludzie mający łeb na karku żyją na wysokim poziomie i jeśli narzekają to ewentualnie na polityke lub na to że na auto które zamówili muszą poczekać dłużej niż myśleli. Oczywiście chodzi o czas wyjazdu z fabryki.
  • saszanasza Re: Program 01.11.20, 14:57
   Gdyby nie ci bogaci, to by biedni byli jeszcze biedniejsi. Naprawdę nie widzisz zależności między inwestowaniem w tych bogatych a możliwościami jakie daje prężnie rozwijająca się gospodarka dla ludziom mniej bogatszych ludzi (stanowiska pracy, nowe technologie, nowe rozwiązania w dziedzinie medycyny etc etc)?
   • leosia-wspaniala Re: Program 01.11.20, 15:33
    >Gdyby nie ci bogaci, to by biedni byli jeszcze biedniejsi.

    Odważna teoria, zwłaszcza jeśli spojrzy się na historię USA. W latach 50 mieli nieco mniej bogaczy, a jakimś cudem robotników było stać na więcej niż teraz. Teoria skapywania niestety ładnie wygląda na papierze, nie w praktyce. Pobudka, przypływ nie podnosi wszystkich łodzi. Część łodzi zatapia.

    > (stanowiska pracy, nowe technologie, nowe rozwiązania w dziedzinie medycyny etc etc)?

    Zwłaszcza przy przenoszeniu produkcji pralek do Chin big_grin
    • saszanasza Re: Program 01.11.20, 18:23
     leosia-wspaniala napisał(a):

     > >Gdyby nie ci bogaci, to by biedni byli jeszcze biedniejsi.
     >
     > Odważna teoria, zwłaszcza jeśli spojrzy się na historię USA. W latach 50 mieli
     > nieco mniej bogaczy, a jakimś cudem robotników było stać na więcej niż teraz. T
     > eoria skapywania niestety ładnie wygląda na papierze, nie w praktyce. Pobudka,
     > przypływ nie podnosi wszystkich łodzi. Część łodzi zatapia.
     >
     > > (stanowiska pracy, nowe technologie, nowe rozwiązania w dziedzinie medycy
     > ny etc etc)?
     >
     > Zwłaszcza przy przenoszeniu produkcji pralek do Chin big_grin

     Problem w tym że w Polsce nie ma totalnego bogactwa. Nie jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym, więc traktowanie kogoś, kogo stać na BMW, czy wycieczkę na Malediwy jako bogacza uważam za duże nadużycie. Owszem są ludzie naprawdę bogaci, ale to jednostki, zresztą co w tym złego. Generalnie nikt nie wykorzystuje innych ludzi do niewolniczej pracy.
     Każdy przedsiębiorca, który generuje zyski napędza gospodarkę. Im lepiej funkcjonuje gospodarka, tym więcej pieniedzy w budżecie. Nie można obciążać wyzszymi podatkami ludzi, ktorzy mają więcej niż przeciętna, bo albo zaczną wyrównywać straty redukując koszty czy miejsca pracy, albo się zwiną z tego kraju.
     • ggrruu Re: Program 01.11.20, 20:56
      Dlaczego straty? Podatek to nie jest strata, to jest dokładanie się do wspólnego. Problem w tym że sporo przedsiębiorców nie rozumie że te podatki na przykład poszły na wykształcenie ludzi, którzy u nich pracują. Na drogi, którymi wożony jest towar do ich sklepów. I tak dalej. Przy czym nie wiem, czy akurat 80 procent, to są rzeczy do dyskusji, ale faktem jest że obecnie mamy niewspółmiernie duże obciążenie fiskalne osób mało i średniozamożnych. Skandalem jest utrzymywanie na takim samym poziomie od lat kwoty wolnej od podatku
  • cegehana Re: Program 01.11.20, 15:03
   Rozumiem, że chcesz dowalić bogaczom i klerowi - brzmi nawet kusząco, ale nadal mało napisałeś o tym co druga strona (biedna i pracująca) na udziale w tym państwie ma zyskać. Ma płacić podatki, fajnie że niższe, ale co z tego ma?
    • saszanasza Re: Program 02.11.20, 09:25
     tanebo001 napisał:

     > Przede wszystkim świadczenia publiczne - żłobki, przedszkola, dobre szkoły - to
     > przez nie wyrównują się szanse.

     Wiesz ile miliardów idzie na lekcje religii w szkołach, a ile na finansowanie kościołów i innych narodowych „instytutów”? Ty weź sie lecz. Jak masz szukać oszczędności to zajrzyj właśnie tam.

     www.facebook.com/100001552819005/posts/3450205271707866/
  • ggrruu Re: Program 01.11.20, 15:14
   Ja się chętnie będę dzieliła swoimi zarobkami, płacą podatki, ale pod warunkiem, że będą sensownie wydawane. Więc najpierw ta dalsza część, czyli solidne zmiany systemu potem podniesienie podatków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka