Dodaj do ulubionych

Emamy z USA

20.01.21, 01:29
Jak u Was wyglądają obostrzenia w związku z wirusem
Musze poleciec zawodowo do NY,wiadomo mogę poczytać ale lepiej wiedzieć u źródła jak to wyglada na miejscu
Nie będę miała dużo czasu wolnego ale może uda mi się coś zobaczyć o ile oczywiście to jest możliwe
Obserwuj wątek
    • fragile_f Re: Emamy z USA 20.01.21, 02:28
      Lecisz z PL do NY?

Będziesz miała kwarantanne 10 dni, służba zdrowia przestała w zasadzie funkcjonować - tzn. gdybyś miała konieczność operacji wyrostka , to mozesz czekac w karetce przed szpitalem na przyjęcie. Maseczki obowiązkowe, zamkniete bary itp, zarcie mozna zamowic na wynos.

Raczej nie nastawiaj sie na ambitne zwiedzanie typu muzea, zaliczysz prędzej Central Park i Coney Island wink NY w styczniu/lutym ma wyjątkowo paskudną pogodę (mokre zimno). Pospacerować po ulicach można, ale nie wejdziesz do restauracji się rozgrzać itp.
        • al_sahra Re: Emamy z USA 20.01.21, 08:51
          fragile_f napisała:

> Pardon, kwarantanna zmieniła się na 3 dni, a 4tego możesz zrobić test i od nieg
          > o zależy, czy ją skończysz.

Kwarantanna dla podróżujących do NYC z Europy (o ile w ogóle pozwoli im się wjechać) jest obecnie 14-dniowa.
          • fragile_f Re: Emamy z USA 20.01.21, 15:52
            Widzę, że są sprzeczne informacje, z googla mam taką:

The traveler must, upon arrival in New York, quarantine according to Department of Health guidelines for a minimum of three days, measured from time of arrival and on day 4 may seek a diagnostic test to exit quarantine. The traveler may exit quarantine upon receipt of the second negative test result

A na innej stronie piszą o 10 dniach. Trochę ciężko się połapać ostatecznie smile
            • al_sahra Re: Emamy z USA 20.01.21, 17:22
              Przepisy federalne, stanowe i miasta Nowy Jork się różnią, zależy to także od tego, skąd się przyjeżdża.

Ty chyba piszesz o przepisach stanowych sprzed kilku miesięcy (?). Ale kilka tygodni temu (tak w okolicach Gwiazdki) de Blasio wydał rozporządzenie dotyczące kwarantanny osób przylatujących do NYC z Europy i innych krajów o wysokim zagrożeniu. Wszystkie media o tym trąbiły. Nie wiem, czy to już odwołano, ale autorka wątku powinna sprawdzić. Nie mówiąc już o tym, że w dalszym ciągu w całych Stanach obowiązuje zakaz przyjazdu z Europy dla osób bez obywatelstwa USA albo prawa stałego pobytu.
              • fragile_f Re: Emamy z USA 20.01.21, 18:48
                Wkleiłam coś, co pokazuje się po wpisaniu w google NYC covid travel quarantine - i już na starcie wyskakują dwie sprzeczne informacje (o 10 i 4 dniach).

Co absolutnie nie zmienia faktu, że wysyłanie kogoś na wyjazd służbowy do NY jest aktualnie, delikatnie mówiąc, kretyńskie. Pomijajać już samą kwestię choroby i kwarantanny, to jest tak jak mówisz - można na granicy usłyszeć, że sorry ale wpuszczamy tylko obywateli i rezydentów, tu może pani kupić bilet powrotny, następny proszę.
      • srubokretka Re: Emamy z USA 20.01.21, 04:40
        >służba zdrowia przestała w zasadzie funkcjonować

Gdzie?? Mam operacje w piatek. Dzis bylam w przychodni. Wszystko pracuje tak jak zawsze. Roznica jest w maskach i dystansie.
        • fragile_f Re: Emamy z USA 20.01.21, 04:59
          Piszę na podstawie tego co czytałam 20 grudnia:

"Gov. Andrew M. Cuomo has told hospitals statewide to suspend elective surgeries if they grow concerned that their facilities may be perilously close to reaching or surpassing capacity due to the virus. Some locations upstate already have done so."

Chcesz powiedzieć, że sytuacja w NY poprawiła się do tego stopnia, że planowane są operacje i wszystko działa normalnie? Dobrze wiedzieć smile
          • srubokretka Re: Emamy z USA 20.01.21, 05:09
            Operacja byla zaplanowana juz w grudniu. Nikt nawet przez sekunde nie zasugerowal mi , ze moga byc zmiany. Odwolana by byla jakbym ja albo lekarz zlapal wirusa. Operacja nie jest koniecznoscia. To znaczy trzeba ja zrobic, ale mozna by bylo ja wykonac za kilka mies. Nikt jednak jej nie chce odkladac.
            W przychodni bylo kilkunastu pacjentow. Wszyscy albo przed operacja kilka dni, albo kilka godzin.
    • srubokretka Re: Emamy z USA 20.01.21, 04:56
      Mozesz spokojnie zwiedzac sobie Ny. Pojezdzic sobie na lyzwach. Wejscie do MET i MoMA jest utrudnione. Trzeba zrobic rezerwacje na konkretny dzien i godzine. Pewnie w wiekszosci muzeow tak jest. Restauracje sa otwarte (przynajmniej te do ktorych zazwyczj chodzimy) tylko sa inne reguly gry. W NJ jest bardziej normalnie.
      Niestety do czasu twojego przyjazdu wiele sie zmieni. Od jutra np prezydent. Poczekaj kilka dni, bo moze z wylotu beda nici.
      Sprawdzilam MoMA, bilety sa dostepne bez problemu, ale pytaja sie z jakiego kraju jestes. Jak masz kogos znajomego, kto ci bilety kupi jako mieszkaniec, to bedziesz miec mniejsze prawdopodobienstwo niemilej niespodzianki w dniu wizyty.
      • magdallenac Re: Emamy z USA 20.01.21, 05:08
        Przestan ja zachecac i pyerdolic glupoty. Jest dokladnie tak jak napisala fragile. Absolutnie odradzam komukolwiek podroze do jakiegokolwiek stanu. U nas wszystko otworzyli w zeszlym tygodniu, ale nie wyobrazam sobie byc teraz turysta i wyladowac nie daj boze w szpitalu. Dzis sa 3 dni kwaranyanny, jutro beda 2 tygodnie, tu sie wszystko zmienia jak w kalejdoskopie.
          • kwarantelka Re: Emamy z USA 20.01.21, 09:08
            Tyle, że Biden zapowiedział w pierwszych trzech dniach szereg nowych dekretów, w tym związanych z opanowaniem pandemii, więc nie wiesz, co z tego, co piszesz dziś, będzie aktualne jutro.
        • pruszynkaaa Re: Emamy z USA 20.01.21, 05:34
          Też mi się wydaje, że podróż do USA z Europy to bardzo średni pomysł... nawet jeśli tylko ze względów zawodowych. Wszystko tak szybko się zmienia, ze można utknąć na długo. U nas w Ontario mamy od 1,5 tyg. lockdown, wprowadzony niemalże z dnia na dzień, w Quebec jeszcze "weselej", bo tam godzina policyjna. Lepią mandaty - u nas $850 za bezpodstawne wyjście z domu albo odwiedziny u kogoś.
          Jeszcze pół biedy, jak byś miała lecieć gdzieś w obrębie Europy - to od biedy można i stopem wrócić jak Ci loty odwołają. A co w przypadku USA? No i kwarantanna... . Beverlyja, ja na Twoim miejscu zapierałabym się rękoma i nogami by nie lecieć.
          • magdallenac Re: Emamy z USA 20.01.21, 05:37
            Moi rodzice utkneli w USA na 4 miesiace przy pierwszym lock downie. Wracali do Polski przez Niemcy, ostatnie 1000 km pokonujac wynajetym samochodem. Nie bede nawet wspominac o kosztach...
              • magdallenac Re: Emamy z USA 20.01.21, 13:36
                Utknęli w USA, przylecieli KLMem w lutym, kiedy nikt jeszcze nie brał wirusa na poważnie, a 12 marca wprowadzono pierwszy lock down. KLM odwoływał kolejne loty, gdyż zamknięto granice Unii i jedyna możliwość to był wylot samolotem rządowym, rozmowa z ambasadą w Chicago to jak przeniesienie się w czasie do lat 80tych, albo scena z Misia. Ojciec po kolejnej rozmowie z debilem z ambasady tak się wkurzył, że powiedział, że on woli przez Meksyk wracać niż z nimi. Udało się w końcu opracować jakąś bardzo karkołomną trasę, bo na początku lata zaczęły latać pojedyncze samoloty z Nowego Jorku i Chicago. I tak 5 samolotami i końcowy etap samochodem udało im się wrócić do Polski.
                  • magdallenac Re: Emamy z USA 20.01.21, 14:34
                    Ale jakie ma znaczenie dla kogoś, kto jest po drugiej stronie oceanu, czy to Europa, czy Stany się zamknęły. Siedzisz uziemiona na innym kontynencie i niewiele możesz zrobić.
                    • ofallon Re: Emamy z USA 20.01.21, 14:39
                      Ależ oczywiście. Masz rację. Nie zrozum mnie źle, ja tylko mówię, że zwykłe życie tutaj zbyt się nie zmieniło. Przez "tutaj" rozumiem miejsce, gdzie mieszkam. Stany są duże, więc nie wszędzie wygląda to tak samo.
                • srubokretka Re: Emamy z USA 20.01.21, 14:22
                  Moja mama byla w takiej samej sytuacji. Przyleciala w marcu. Zlozylismy aplikacje przez internet na stronie ambasady. Poczekalismy cierpliwie na tel. Wyleciala pod koniec maja bezposrednim samolotem, nic nie doplacala.
                  Moja panika skonczyla sie w kwietniu. Gdyby jednak wszystko zalezalo od mamy, to by rzucila sie plynac do Polski na tratwie.
        • ofallon Re: Emamy z USA 20.01.21, 08:24
          Nieprawda. U nas wszystko działa. Jedynie maseczki w pomieszczeniach trzeba zakładać. Nie jest to Nowy Jork, ale jak widać nie wszystkie stany są "wyłączone z użytku".
    • al_sahra Re: Emamy z USA 20.01.21, 08:49
      Pomysł przyjazdu do NYC teraz, nawet jeśli technicznie wykonalny, uważam za zupełnie idiotyczny. NY jest po Kalifornii największym skupiskiem zakażeń, przybywających z Europy obowiązuje 14-dniowa kwarantanna, zwiedzanie przy wszystkich obostrzeniach jest bardzo utrudnione, nie mówiąc już o tym, że o ile firma nie oferuje prywatnego,odrzutowca, to sama podróż może być niebezpieczna. Nie mogę sobie wyobrazić, jaki nieodpowiedzialny pracodawca zmuszałby swoich pracowników do podróży w obecnym czasie.
      • beverlyja90210 Re: Emamy z USA 20.01.21, 09:11
        Nie mam innej opcji,sprawa postawiona na ostrzu noża przez kontrahenta dla którego obecnie pracuje,długa historia ale musze zjawić się na miejscu. Biorę pod uwagę 14 dni jakie Ew. będę musiała kiblowac dlatego tez wylot rozważam odpowiednio wcześnie.
        • al_sahra Re: Emamy z USA 20.01.21, 09:46
          beverlyja90210 napisała:

> Nie mam innej opcji,sprawa postawiona na ostrzu noża przez kontrahenta dla któr
          > ego obecnie pracuje,długa historia ale musze zjawić się na miejscu. Biorę pod u
          > wagę 14 dni jakie Ew. będę musiała kiblowac dlatego tez wylot rozważam odpowied
          > nio wcześnie.

A w ogóle Cię wpuszczą? Bo niezależnie od przepisów stanowych i miasta Nowy Jork, jest zakaz wjazdu dla cudzoziemców przybywających z Europy i trzeba mieć zwolnienie (waiver) z tego zakazu. Trump właśnie ten zakaz zniósł (z wyprzedzeniem, tzn. zniesienie miałoby wejść w życie po upływie jego kadencji), ale oczekuje się, że Biden go znów wprowadzi.
          • beverlyja90210 Re: Emamy z USA 20.01.21, 10:59
            szkoda gadać, czasami mi się wydaje ze w biznesie zapomina się w jakich czasach żyjemy. Dla przykładu podam przykład koleżanki która rok temu zakończyła leczenie onkologicznie i nie dostała od swojego szefa pozwolenia na prace zdalna... to w PL.

Tutaj chodzi o duże pieniądze i umowę która była podpisana przed covidem na która powołuje się Amerykanin,nie interesuje go zmiana na świecie
          • alicia033 Re: Emamy z USA 20.01.21, 13:31
            princesswhitewolf napisała:

> a co takiego nie da sie za nic w swiecie zalatwic na Zoom?

Mnóstwa rzeczy, np. serwisu sprzętu, montażu różnych rzeczy czy ich pierwszego rozruchu, audytu obejmującego wizję urządzeń...
            • princesswhitewolf Re: Emamy z USA 20.01.21, 18:35
              >Mnóstwa rzeczy, np. serwisu sprzętu, montażu różnych rzeczy czy ich pierwszego rozruchu, audytu obejmującego wizję urządzeń...

mowisz ze to serwisantka i nie ma serwisantow w USA i przylatuja z Europy?
              • alicia033 Re: Emamy z USA 20.01.21, 19:00
                princesswhitewolf napisała:

> mowisz ze to serwisantka i nie ma serwisantow w USA i przylatuja z Europy?

Nie wiem czym akurat zajmuje się autorka wątku i wcale nie musi być serwisantką, może być np. audytorką albo przedstawicielką producenta na tyle wyspecjalizowanego sprzętu że nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia by płacić komuś za siedzenie na miejscu jak rok długi, bo rynek jest wąski.
                Do nas na coroczny serwis gwarancyjny czy w razie awarii mechanicznych przylatują ludzie producenta z Singapuru, my z kolei, w innym zakresie, wysyłamy w razie potrzeby ludzi do fabryk w Chinach, Rosji i Ameryce Północnej. Mamy tam biura handlowe natomiast nie personel techniczny, bo ten na miejscu potrzebny jest bardzo sporadycznie i nie ma sensu płacić im za siedzenie na miejscu jak rok długi.
        • al_sahra Re: Emamy z USA 20.01.21, 17:25
          beverlyja90210 napisała:

> Nie mam innej opcji,sprawa postawiona na ostrzu noża przez kontrahenta dla któr
          > ego obecnie pracuje,

A ów kontrahent jest świadomy, że w USA obowiązuje zakaz wstępu dla osób z Europy? Czy może oczekuje, że się przeszmuglujesz przez granicę meksykańską?
          • magdallenac Re: Emamy z USA 20.01.21, 17:40
            Mozna jeszcze “na chorobe” wleciec. Naklamac w konsulacie, ze bliski czlonek rodziny jest chory i dostac specjalne zaswiadczenie, drugi sposob to leciec przez Turcje. Prosze nie pytac o szczegoly, oba sposoby sa polecane na fejsbukowej grupie- polki w stanach. 😂
    • astomi25 Re: Emamy z USA 20.01.21, 09:55
      Nie mieszkam w USA ale akurat mmw NY mam bliska rodzine, z ktora niemal codziennie jestem na laczach.
      Ponoc jest niewyobrazalna k.u.p.a.
      Nie lecialabym, jesli nie mialabym noza na gardle.
      Beverlyja, bierzesz pod uwage te 14 dni zamkniecia, serio?

Mi slabo na sama mysl. Juz kwarantanna we wlasnym domu (10 dni) byla koszmarem, a co dopiero gdzies w obcym domu /apartamencie.
        • astomi25 Re: Emamy z USA 20.01.21, 13:52
          Ja w domu mam wprawdzie tylko dwojke, ( jedno juz na swoim) ale i tak.nie moglabym tak zrobic. Bo wiem z czym to sie je, jakie to obciazajace. Bylabym prosiakiem, zrzucajac wszystko na meza.wink Juz teraz jest tragicznie i jestesmy wykonczeni, a przeciez dzielimy sie opieka.
          I tak samo ja, zabilabym, gdyby sobie zrobil teraz urlop pod pretekstem kwarantanny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka