Dodaj do ulubionych

Uzależnienie

01.02.21, 15:31
Ematki, nie śmiejcie się, bo problem mam poważny, ale niestety dosc żałosny.
Jestem uzależniona od lat od xylometazoliny.
Jak nie prysnę sobie w nos to czuje jakbym miała zaraz się udusic, umrzeć śmiercią tragiczna.
Wszelkie próby użycia soli morskiej i innych odtykaczy do nosa nie działają.
Wydzieliny żadnej nie mam.
Laryngolog twierdzi, że przegroda jest krzywa, ale na chory uzależniony łeb to i operacja nie pomoże.
Potrzebuje czegoś, co sprawi że poczuje magicznie przepływ powietrza w nosie i po latach będę mogła powiedzieć : papa krople do nosa
😅
Obserwuj wątek
    • fibi00 Re: Uzależnienie 01.02.21, 15:38
      Próbowałaś coraz słabszych dawek? Ja kiedyś tak miałam że przed snem musiałam psiknąć sobie do nosa bo zaraz mi się zatykał a dla mnie spanie z zatkanym nosem to tragedia. Ale po prostu odstawiłam, pomęczyłam się że 2 nocki i wszystko wróciło do normy. Teraz jestem już ostrożniejsza, stosuję krople przy katarze tylko przez kilka dni, po odstawieniu 1 noc jest ciężka ale już kolejne są ok.
    • mamtrzykotyidwa Re: Uzależnienie 01.02.21, 15:40
      Idź do alergologa po receptę na silny steryd psikany do nosa, z naciskiem na silny.
      Wyrzucasz z domu wszystkie krople i pryskasz codziennie sterydem. Może po tygodniu, albo dwóch wystarczy słabszy, a po kolejnym tygodniu/dwóch powinno się dać żyć bez niczego. I nigdy więcej, przy żadnym katarze nie wracaj do kropli, bo problem wróci.
      • mamtrzykotyidwa Re: Uzależnienie 01.02.21, 15:48
        PS
        To dość powszechny problem z kroplami do nosa, nie tylko z tymi. uczulenie na krople powoduje obrzęk śluzówki w nosie, wpuszczenie kropli to ulga, bo krople obkurczają śluzówkę i tak w kółko, błędne koło.
    • princesswhitewolf Re: Uzależnienie 01.02.21, 15:55
      BETADRIN daje podobne efekty. No i genialna wrecz DYMISTA ale to dla alergikow No zobacz WODA MORSKA. Ja mam tez krzywa przegrode i alergie...co gorsza sie dlawie jak mi leci tylem nosa i kaszle jak suchotnik i ciagle musze tlumaczyc ze nie mam nic z plucami ale jeste alergiczka. Na szczescie sa cale tygodnie kiedy mam spokoj.
    • primula.alpicola Re: Uzależnienie 01.02.21, 16:02
      Miałam to dawno dawno temu, kiedy musiałam brać Bromergon (skutek uboczny- zatkany nos). Załatwiłam sobie śluzówkę xylometazoliną, nie działało nic innego, i też myślałam, że się uduszę bez niej.
      Lekarka zapisała mi spray z glikokortykosteroidami. Xylometazolinę stosowałam tylko na noc. Ciężko było i trochę to trwało, ale jakoś poszło. Została mi taka nieufność do Xylo, że nawet przy ostrym katarze używam tylko wersji dla niemowląt (niewielkie stężenia) i bardzo krótko.
      Powinaś przede wszystkim naprawić przegrodę.
    • tereso Re: Uzależnienie 01.02.21, 16:27
      Moja koleżanka też jest uzależniona, farmaceutka mnie dziś też ostrzegała (mam właśnie zapalenie zatok, ale ja sie raczej nie uzależnię, bo zapominam używać). Więc widać to powszechne dość.
    • bib24 Re: Uzależnienie 01.02.21, 16:34
      sama mówisz że to psychiczne. najlepsze sposoby na strach to działać w jego stronę. czyli umiejętnie ograniczyć przepływ powietrza. polecam ćwiczenia butejki. wbrew pozorom na uczucie, że się dusisz, jeżeli obiektywnie tak nie jest ograniczanie oddechu działa bardzo dobrze. kilka dni ćwiczeń i powinno ci przejść.
    • maja0026 Re: Uzależnienie 01.02.21, 16:35
      Haha ja jestem czysta od miesiąca😃😃😃, mnie lekarz tak leczyl: steryd 2*dziennie- pronasal, irigasin 2* dziennie, i tabletki z pseudoefydryna przez 3 dni- zeby nos udroznic ale bez kropli, ciezko bylo ale sie udalo. Ja sobie tak nos zalatwilam tymi kroplami ze czekam ba zabieg wyciecia przerosnietej małżowiny 🙂
    • mrs.solis Re: Uzależnienie 01.02.21, 16:39
      Nie ma chyba innej rady jak sie przemeczyc pare nocy. Odkad mnie to spotkalo przy katarze biore tabletki, a jesli juz koniecznie musze krople do nosa to tylko jedno psikniecie w jedna dziurke na noc zeby jakos przezyc.
    • krypteia Re: Uzależnienie 01.02.21, 16:57
      Znam ten bol, ludzie są uzaleznieni po kilkadziesiąt lat i rozwalają sobie śluzówkę. Ja bylam tylko kilka miesiecy i mam na to sposób, mianowicie odzwyczajaj tylko jedną dziurkę. Czyli jedna nadal xylo a druga bez. Ta druga bez odzwyczai sie i odetka po parunastu tygodniach, kiedy Będziesz w stanie już tą odzwyczają oddychać Wtedy Odstaw ksylo zupełnie
    • kasiaabing Re: Uzależnienie 01.02.21, 17:30
      Ja się uzależniam przynajmniej raz w roku. Lekarz kazał brać cirrus albo acatar Plus do tego smarować nos w środku rhinopanteiną.
      Teraz jest już ok ale przy każdym Katarze muszę liczyć ile dni psikam. Po maksymalnie 5 dniach odstawiam.
      Kiedyś mogłam psikać np przez 3 m-ce non stop
    • olowianyfoliarzyk Re: Uzależnienie 01.02.21, 17:38
      Zapuszczaj od dzis wylacznie do jednej dziurki, zawsze do tej samej. Pomeczysz sie oddychajac jedna, ale druga uwolni sie od uzaleznienia. Troche to potrwa, najgorzej jest w nocy.
      Potem, gdy ta pierwsza bedzie wolna, przestanniesz zapuszczac do drugiej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka