Dodaj do ulubionych

Retinol/ prośba o pomoc

14.03.21, 08:46
Drogie ematki, przygotowuję się na kurację Retinolem. Tak, wiem że pora roku nie najlepsza,ale dopiero co skończyłam karmić piersią i potrzebuję nieco zregenerować skórę. Poużywam gdzieś do maja maks. Krem z retinolem(0,2%) mam, krem z UV (50) mam, krem na ewentualne przesuszenie( to nie moja pierwsza przygoda z retinolem,więc podejrzewam jak zareaguje moja skóra) mam. Potrzebuję krem nawilżający który będę nakładać po retinolu. Co polecacie? Skórę mam tłustą, grubą, z rozszerzonymi porami. Mimo że w tym roku obchodzę okrągłe urodziny (niestety nie 20,ani 30) to zdarza mi się pryszcz na brodzie albo czole. Z góry dziękuje za pomocsmile
Obserwuj wątek
      • emdar81 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 08:59
        Używałam, tak sobie mi się sprawdza. O widzisz nie wiedziałam że nawilżający,dzięki. Na śmierć zapomniałam czym się smarowałam kiedyś kiedyś (ostatnio używam retinolu ze dwa lata temu). Polecasz jakiś konkretny krem z ceramidami albo z kwasami tluszczowymi?
              • emdar81 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 09:32
                Rano: 1)żel oczyszczający Effaclar, 2)co drugi dzień- serum The Ordinary z niacinamide 10 z cynkiem
                3) krem kojący Pharmaceris (Octopirox) zamiennie z serum nawilżającym Amino Acids+B5 z The Ordinary
                4) krem BB: zamiennie albo z Bandi (Anti Acne+) albo ze Skin79 ( Intense Classic balm)
                Wieczorem: 1) żel Effaclar
                2) woda termalna Avenue
                3) co drugi dzień: olejek z pestek opuncji figowej zamiennie z kremem Bandi( krem z kwasem migdałowym i polihydrokwasami)
                Raz do dwóch razy na tydzień na noc: kwas migdałowy z The Ordinary (Mandelic Acid 10%+ HA)
                4) krem pod oczy Bandi
                Raz do dwóch razy na tydzień: maseczka z glinki zielonej/różowej
                Raz na parę tygodni: parówka z ziołami ( blawatek, szalwia, co tam mam ) . Po parówce lekko oczyszczam manualnie pory.

Co chcę uzyskać: wyrównanie kolorytu ( mam trochę pociazowych przebarwień), zmniejszenie przetłuszczania skóry, zmniejszenie widoczności porów, zwiększenie napięcia skóry.
                  • thank_you Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 09:47
                    Teraz nie za bardzo mam czas, bo chcę skorzystać ze słońca, ale napiszę szybko co źle robisz, a pod wieczór wrócę i coś wymyślimy razem.

Po pierwsze: oczyszczanie, kremy z silikonami zmywa się dwuetapowo, zawsze, bez wyjątku. Musisz je zmyć olejem lub jakimś tłustym balsamem - najpierw dokładnie wmasowujesz preparat (aktualnie używam Resibo, ale jest mało wydajny, choć absolutnie cudowny), potem moczysz ściereczkę muślinowa (lub taką do kurzu, oczywiście, używasz jej tylko do twarzy) w bardzo cieplej wodzie, przykladasz do twarzy i zmywasz fazę olejowa; potem używasz żelu/pianki/co tam sobie wymyślisz (co nie powoduje ściągania twarzy!) i dopiero masz za sobą proces mycia. Jeśli nie będziesz zmywała dwuetapowo, to problemy z porami nigdy się nie skończą (swoją droga, każdy ma pory, jedni mniej inni bardziej widoczne, przemysł kosmetyczny próbuje nam wmówić, ze porowate to brzydkie; hmm...).

Drugi etap to przywracanie poprawnego pH skórze - czyli tonizowanie, tu tez możesz wybrać spośród setki produktów, od 10 do kilkuset zł, choc ja do tłustej, porowatej cery poleciłabym Lotion P50, poczytaj o nim.

Olejek z opuncji figowej, solo, przy tłustej cerze, to proszenie się o kłopoty...

Kwas migdałowy nie pomoze, bo nie rozpuszcza łoju, sebum...

Zamiast parówek i manualnego oczyszczania porów - Flavanone Mud NIOD, kilka dni z rzędu, a potem raz w tygodniu. Resztę dopisze potem. smile))
                          • thank_you Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 20:07
                            Tego Flavanone widzę, ze nie ma;

Kup jakiś olejek/balsam do mycia twarzy, to podstawa, zrób to jutro, masz pełna dowolność, byle była faza olejowa, może to być choćby Miya z Rossmanna (choć ja jej nie lubię, aktualnie rozkochałam się w tym Resibo) i absolutnie codziennie oczyszczasz twarz dwuetapowo; drugi etap to może być ten żel, który już masz smile Rano sam żel.
                            To produkty do Twojej cery:
                            Paula's Choice - Skin Perfecting - 2% BHA Liquid Exfoliant - Płyn Złuszczający z 2% Kwasem Salicylowym
                            cravvi.pl/Veoli-Botanica-Matcha-Power-Peel-Multikwasowy-Peeling-Enzymatyczny-75ml/?ref=Google+Merchant+Center&gclid=CjwKCAiAhbeCBhBcEiwAkv2cY-C6UT4PsaxbrqXnU4ZuMtwx58NlqXdvIWygaVzVDJa4Y5UK06QcTBoC-eYQAvD_BwE (to na pory i generalnie przyspieszenie wymiany naskórkowej), generalnie na sebum to kwas salicylowy...
                            Veoli to w ogóle świetna, polska marka, strasznie ich lubię (mleczna emulsja, olejek pod bańkę chińską)
                            Jaki retinol kupiłaś? Trzeba wybrać taki produkt, który będzie jak najmniej podrażnial, nie ma co się męczyć ze sprzątaniem po retinolu. Po retinolu potrzebne są właśnie ceramidy - tu masz szeroki wybór, od Bielendy, przez Dr Jart, Basic Lab, SVR, Stratię. Po tym, jak już się wdrożysz w ten retinol i filtry (filtry, zawsze, nie tylko przy retinolu), to dorzuciłabym jeszcze wit. C, obok niacynamidu (ten z TO - niestety, szalu nie ma, może upoluj Medik8 Clarity Peptides na lookfantastic?). Na lookfantastic regularnie są promocje -20-25%, niestety teraz wymiotła mnóstwo kosmetyków. Z ich promocjami wszystko jest bardziej znośne. smile))
                    • sofia_87 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 11:01
                      Dokładnie, ten NIOD jest absolutnie cudowny, ponad rok temu przeczytałam o nim na którymś z blogów i efekty juz po jednym użyciu sa niesamowite.
                      Od siebie mogę jeszcze OT doradzić serum na szyję tej firmy. ☺
          • andace Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 10:40
            Cześciowo na temat retinolu: Thank_you: chciałam Ci bardzo, bardzo podziękować za rady i polecenia. Retinoate z Medik8 jest świetny, jestem bardzo zadowolona. Ale prawdziwym hitem jest polecenie Zofii Kosibo: chodzę do Lalki co tydzień, masaż jest rewelacyjny a w połączeniu z kosmetykami BR czyni cuda. I miejsce jest bardzo klimatyczne, idealne żeby się odstresować po ciężkim dniu w pracy.
            • ada.maris Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 10:59
              To i ja przyłączam się do podziękowań w kwestii r-retinoate, do tej pory nie mogłam używać żadnego retinolu, a tu nagle niespodzianka, rewelacja. I masaże, po 2 tygodniach spłaciła mi się lwia zmarszczkasmile Thank you thank you
                • andace Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 12:30
                  Sofia_87 : Tobie też się należą podziękowania za dyskusje i polecenie kremów pod oczy i opisu swojej pielęgnacji z tymi wszystkimi polecanymi produktami, było to dla mnie spora inspiracją. Po kilku latach używania produktów koncernu Diecem, był czas na zmianę (zwłaszcza ze wykupiło ich całkowicie EL) i od prawie 2 miesięcy wprowadzam kolejne nowe produkty do pielęgnacji i całkiem dobrym efektem.
                  • sofia_87 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 13:08
                    Dziękuję, ale mój obecny schemat pielęgnacji też powstał glownie na podstawie tego co polecala thank_you ☺

Z Diecem się tak zupełnie nie żegnaj, NIOD ma najlepsze serum z peptydami miedziowymi, oczywiście gdy komuś uda się je zdobyć ☺
                    • andace Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 13:24
                      Wiem ze inspiracją była T_Y ale Twoje posty były tez bardzo pomocne.
                      NIOD nadal używam, serum z peptydami miedziowym używam to w tubce, tak samo krem do szyi, pod oczy i pastę do mycia twarzy, zakupy robię zazwyczaj w sklepie stacjonarnym w AMS. Tyle że używam NIOD i TO od lat, zanim jeszcze TO stało się kultową marką i mam wrażenie że skóra potrzebowała zmiany. połączenie Medik8, Biologique Recherche, Dermaquest i Image Skincare jak na razie jest strzałem w dziesiątkę.
                      • sofia_87 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 15:18
                        To miło, że mogłam pomoc ☺
                        Ja też mam pytania bo mnie zaciekawilas; peptydy miedziowe w tubce podasz linka albo nazwę, ja znam tylko wersję w buteleczkach?
                        A pod oczy NIOD, to masz na myśli ich serum peptydowe czy jest jeszcze coś innego?
                        • andace Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 15:37
                          W tubce to ich produkt wprowadzony chyba 2 lata temu, tubka jest dość mała ale produkt jest dość wydajny, niebieski żel który na twarzy rozprowadza się jak olejek (ale nie jest tłusty)
                          niod.deciem.com/pl/nid-copper-amino-isolate-lipid-53-15ml.html

A produkt pod oczy to FRACTIONATED EYE-CONTOUR CONCENTRATE (FECC)
                          niod.deciem.com/pl/fractionated-eye-contour-concentrate-15ml.html
                          Formuła jest bardzo płynna, wiec 2 krople wystarczają pod oczy. Niestety wszystkie buteleczki które miałam (a używam to od kilku lat) niestety mi ciekły, wiec nie nadają się do zabierania w podróż.
                          Pierwotny plan był zostać w Wawie 2 tygodnie wiec zabrałam najpotrzebniejsze kosmetyki i okazało się że mam tylko serum NIOD wiec musiałam kupić wszystko od kremu na dzień po filtry.
                          Kremy Neutrea (Hydratin i Rich Protect) i krem z filtrem też świetnie pasują mojej skórze, zrobię zapasy przed wyjazdem smile
                          • sofia_87 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 16:49
                            Maja CAIS , już straciłam nadzieję, ze jeszcze kiedys je zdobede , uwielbiam Cie ❤
                            Serum pod oczy tez sprawdzę, teraz używam buffet pod biały retinoate.
                            Neutrea chyba też wysyła poza granice Polski, jakby co to ich kwasy PHA też są świetne.☺
                            Z moich ostatnich odkryć - Nacomi seria next level, oczywiście ich czarne mydlo różane i suflety. Skladowo mają akceptację Sroki ☺
                            Jak Ty sobie poradzisz na emigracji bez pani ZofII? ☺
                            • andace Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 23:24
                              NIOD i TO kupuje zawsze na ich stronie, szybka wysyłka i powyżej 25 euro gratis. Mają też czasem promocje, zazwyczaj w listopadzie (w zeszłym roku zamiast czarnego piątku był cały miesiąc -23% wiec zrobiłam zapasy produktów NIOD na rok).

Na razie postanowiłam zostać 3 tyg dłużej niż ostatnio planowałam, żeby zrobić jak najwiecej masaży (mąż się odgraża ze przyjedzie mnie zabrać do domu bo on został w NL 😂). I jak wcześniej (przed pandemią) przylatywałam co 5-6 tyg do fryzjera to teraz będzie wizyta dostosowana do grafiku mojej fryzjerki i pani Zosi 😉😉
                              Kwasy PHA też kupiłam bo polecałaś je przy okazji filtrów. Z Neutrea poza Retinolem kupiłam na próbę wszystkie produkty 🙂 chyba będę musiała wysłać paczkę kurierem bo nijak się nie zapakuje do walizki podręcznej z tym wszystkim 🙄
                              • sofia_87 Re: Retinol/ prośba o pomoc 15.03.21, 08:39
                                To teraz ja zrobiłam zapasy, już nie mogę się doczekać aż przyjedzie ☺
                                Moja koleżanka też regularnie przylatuje do Polski z Amsterdamu do fryzjera, gdyż tam u niej nie potrafią uzyskać słowiańskiego blondu ☺ , chyba więc coś w tym jest.
                                To przy okazji beauty wizyt będziesz zabierała nową dostawę kosmetyków ☺
                                Jak przyleci Twój mąż to będziesz miała druga walizkę do dyspozycji 😀
                                • andace Re: Retinol/ prośba o pomoc 15.03.21, 12:56
                                  Usługi z „sektora beauty” są w NL nie tylko drogie ale zwyczajnie na kiepskim poziomie, bo cena nie gwarantuje jakości.
                                  Fryzjerzy męscy są świetni, sporo mężczyzn jest rewelacyjnie obcięta natomiast nie widziałam dobrze ostrzyżonej Holenderki, większość ma długie włosy, czasem kiepsko wycieniowane i tyle. Wiec w pełni rozumiem podróże koleżanki, nie ryzykowałbym farbowania 😬
                                  To samo jest np z manicurem i pedicurem, chodzę do polskiej podolog na drugim końcu miasta bo po przetestowaniu 3 salonów pedicure i 2 salonów podologicznych był dramat. Popyt jest niewielki to i podaż niewielka, rynek nie weryfikuje bo jak ktoś nie ma porównania to nie wie że fryzjerka nie umie obciąć włosów 😂

Jest sporo salonów i usług oferowanych przez polskie kosmetyczki ale np na manicure muszę zapisywać się z 8 tyg wyprzedzeniem i planować wizyty na całe pół roku i robią tylko hybrydę, nie da się zapisać na malowanie zwykłym lakierem.

pierwszego dnia po przyjeździe do Wawy jest remont: fryzjer, manicure, pedicure, masaz etc.

Makijaż ograniczyłam, buty na obcasach wyniosłam do biura bo po mieście to bez sensu, zamieniałam kolorowe sukienki na odzież przeciwdeszczową na każdy sezon 😂 i zasymilowałam się: na rodzinnych imprezach wyglądam jak holenderska teściowa i szwagierka: dżinsy, biały/szary T-shirt i granatowy lub szary sweterek i sneakersy 🙄
                                  • azja_pl2 Re: Retinol/ prośba o pomoc 15.03.21, 13:22
                                    o rany, mam podobne obserwacje odn. kosmetyczek i fryzjerek w DE (przynajmniej w mojej okolicy).
                                    No i stylowo tez ogromne roznice miedzy Polkami a Niemkami. Chcac niechcac tez sie zasymilowalam...
                • thank_you Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 19:27
                  Bez przesady, poleciłam raptem kilka moich pewniaków, bez obiecywania Wam cudów. No i nie dam rady testować wszystkiego - mam totalnie bezproblemowa cerę, więc nie znam się na innych, poza małymi wyjątkami, gdy patrząc na skład (przypadkowo napotkanego produktu) polecam go koleżankom z odpowiednia cera a potem na forum przynoszę ich opinie. smile
                  Na pewno każdy może się masować i to polecam każdemu, ostatnio nawet w tetrze wyciągałam szyje. wink
                  • sza.aliczek Thank :) 17.03.21, 15:50
                    thank_you napisała:

> Bez przesady, poleciłam raptem kilka moich pewniaków, bez obiecywania Wam cudów
                    ----------------
                    Kochana, przegapiłam wątek, ale może jeszcze tu wejdziesz i także mnie coś podpowiesz. : )
                    Twarz jest jaka jest, tu wiek już zrobił swoje i niewiele się pomoże. Od 2 lat ten sam krem z peptydami z BU, a prócz tego coś przypadkowego, co mi kto tam w sklepie/aptece podpowie. Tylko FlavoC serum regularnie cały rok, też latem (jak wiesz, unikam słońca). I nawilżam się: z BU potrójny żel hialuronowy, jakieś maski-płachty (Snail Hydro-Gel, Tony Moly), lub coś naprawdę przypadkowego. Jak mam fazę pamiętania, to ćwiczenia i masaż.
                    Wielkiej tragedii, za wyjątkiem grawitacji i własnie czasu ... to może nie ma, albo ja nie zwracam po prostu
                    uwagi (raczej to drugie) : )
                    Ale z oczami zrobiło się bardzo smutno. Precyzuję: pod oczami. Od półtora roku używam Lieraca Lift Intergral, więc nie w zmarszczkach jest problem, tylko w takiej smutnej, poszarzałej, postarzałej skórze. Nie mam worków, nie mam tragicznych zmarszczek, ale mam te biedne doły, doliny czy jak tam zwał : ) Może spotkałaś coś, co wspomaga spłycenie? Prócz operacji, rzecz jasna : ))) Buzia z tak smutnymi, zgorzkniałymi oczami źle wygląda, bardzo źle.
                    kiss
                    • thank_you Re: Thank :) 17.03.21, 16:52
                      Szaliczku, ale zrobiła Ci się dolina łez? No, ciężko będzie bez zagęszczenia skory (dermapen, laser, tretynoina) i zabiegów - osocza, fibryny, czynników wzrostu.
                      Można też pójść na łatwiznę i po prostu wypełnić dolinę łez, ale to już zależy od pacjenta. Sama sobie z tym nie poradzisz (jeśli to ubytek kolagenu, tłuszczu i jeszcze kości).
                      • sza.aliczek Re: Thank :) 17.03.21, 19:25
                        Tak to tu czytam i czytam i o retinolu myślę, tak w ogóle ; )
                        Brałam w postaci kremu - było kieeeedyś takie coś, co zwało się chyba RetiC Vichy (?) - i to wklepywałam kiedy miałam nie więcej niż 30 lat! Dziś jakoś się boję retinolu, szczególnie tych dodatkowych czynności około procesowych : D

www.klinikasfera.pl/dolina-lez/
                        W tym linku jest zdjęcie dziewczyny lat 30 - przed i po. Mój obecny stan pod oczami jest identyczny jak u niej przed zabiegiem. Korektor tego już nie chce ukryć.

• sza.aliczek Re: Thank :) 17.03.21, 19:30
                          Bardzo smutnie się wygląda z takimi oczami.
                          A wiesz, ze dzięki Tobie zmieniłam rolkę do twarzy! : ) Opisywałaś w którymś wątku trójkąciki zamiast igieł. : )
                          W kremach też się podszkolę.
                        • thank_you Re: Thank :) 17.03.21, 19:39
                          Ale Ty i tak nie wychodzisz bez filtra, to spokojnie możesz poszukać jakiejś przyjaznej formy, zobacz Medik8 Crystal.
                          Korektor możesz próbować przypudrować, żeby dolina inaczej łapała światło, ale to i tak jest widoczne.

Super, że zmieniłaś rolkę - zawsze możesz kupić po prostu dermapen.

Na takie oczy, które pokazałaś, to tak jak napisałam - wzmocnienie skóry (ale z tego co mówisz masz ją ok) i wypełnienie - albo własnym tłuszczem albo kwasem HA - tu efekt natychmiastowy.
                          Ale fajna jest jeszcze Sculptra, tylko tu na efekty trzeba poczekać. Też masz takie zasinienia?
                          • thank_you Re: Thank :) 17.03.21, 19:43
                            No i szereg innych stylumatorów, ale ja ich nie znam szaliczku, tu trzeba mądrego lekarza, który lubi długofalowe, naturalne efekty.
                          • sza.aliczek Re: Thank :) 17.03.21, 19:53
                            Nie, nie stosuję filtrów, raczej rzadko wychodzę w pełnym słońcu.
                            Tak pomyślałam o tym Medik8 - zaczęłabym od dwójki.
                            Korektor mam z lekka rozświetlający - bez sensu - tak mi babka w D. doradziła.
                            Poza tym za jasny. Ale kładę, o ile wychodzę do ludzi : )

Poczytałam teraz o kwasie. Może starczy?
                            Zasinienia? Chciałam napisać, ze nie - ale przypatrzyłam się i jednak tak : /
                            Uczepiłam się idei jakiegoś kremu. Zwłaszcza że się kończy, więc coś kupić muszę, tak czy tak.
                            • thank_you Re: Thank :) 17.03.21, 20:05
                              Krem nie pomoże. O którym kwasie? Hialuronowym? Czy polimlekowym? Pamiętaj, ze hialuronowy - wszak da efekt od razu, ale to generalnie słaby pomysł. Na polimlekowym odbudujesz kolagen, a może i lepiej z tym Ellanse (teraz czytam) możesz mieć efekt i na 4 lata. Summa summarum wyjdzie Ci dużo taniej niż dostrzykiwanie się ciagle kwasem HA, a oprócz tego, ze taniej - to co odbudowany kolagen, to odbudowany kolagen (nawet jeśli stracisz po 4 latach kolejne - średnio - 4%).
                              Jeśli chodzi o Medik8 to zacznij od najsłabszego, serio, nie masz gdzie się spieszyć, a skore masz delikatna.
                              P.S. A korektor przypudruj, tylko pudrem pod oczy (teraz są nawet w Rossmannie czy Hebe za kilkanaście zł).
                              • sza.aliczek Re: Thank :) 17.03.21, 20:14
                                Czytam teraz Ellance - efekt na 2 lata. Wiesz, ja sprawdzam też cenę : ) Ale aż takiego dramatu nie ma. To co na zdjęciach to rewelacja. Kobiety dość zaawansowane stanem twarzy i normalnie magia.
                                Kolorówkę mam, bo to lubię : ) Ostatnio przeszłam z Double Weara na MAC-a i jednak pomyłka. Kilka dni temu w S. były promocje, no to kupiłam kolejnego DW - wierna jestem chyba 15 rok, jak nie dłużej. Ale że on silny i wysusza, to kładę tylko bronzer ( uwielbiam bronzery). Puder tylko na szyję. Ale tak, podpudruję.

Ostatnie dni to u mnie jakaś masakra ze spaniem, twarz mam okrutnie zmęczoną, więc dla ukojenia sobie nawilżam. To akurat by na retinol jak znalazł. FlavoC odstawię, prawda? To już byłoby za dużo.
                                • thank_you Re: Thank :) 17.03.21, 22:19
                                  Uparta jesteś z tym DW big_grin Żebyś Ty jeszcze tego potrzebowała. smile
                                  Retinoidy, Kochana, dadzą efekty po roku, nie musisz odstawiać wit.C, zobaczę jutro jej skład. smile
                                  Jeśli tak Ci skore wysusza to może spróbuj ceramidów?

Ten Ellanse możesz wziąć tez w opcji 4-letniej, pytanie tylko czy jeden zabieg wystarczy, ale nawet gdybys zrobiła dwa (tylko ten biostymulator u kogoś sprawdzonego) to i tak duuuuuzo taniej niż kwas ha który minimum co rok musiałabyś wstrzyknąć, więc po 4 latach nie dość, ze wyjdzie taniej to i lepiej, bo zostaniesz z kolagenem.
                                    • chococaffe Re: Thank :) 17.03.21, 22:26
                                      Z ciekawości - efekty po -upraszczając- retinolu są mniej więcej po roku podobno. A potem" Dalsza poprawa czy tylko podtrzymywanie efektu, który po roku jest maksymalny?
                                      • thank_you Re: Thank :) 17.03.21, 22:42
                                        Dalsza poprawa. smile)) Serio, nie ma drugiej tak dobrej substancji jak odpowiednia forma vit. A W działaniu anty-aging i pro-aging.
                                        No, moze filtry 😁
                                        • chococaffe Re: Thank :) 17.03.21, 22:57
                                          Wiem, dlatego się zdecydowalam. Tylko spotkałam się z opinią, że dawkę trzeba zwiększać a ja mam jakiś wewnętrzny przymus, żeby robić przerwy (żeby skóra się nie przyzwyczaiła i nie przestała reagować)
                                          • thank_you Re: Thank :) 18.03.21, 07:48
                                            Nie trzeba zwiększać dawki, można, ale nie trzeba. Im dłużej stosujesz tym wiecej upływu czasu i szkód wywołanych przez słońce cofnie.
                                            Nie wierze w przyzwyczajanie sie skory, to raczej my mamy nierealne wyobrażenia.
                                    • sza.aliczek Re: Thank :) 17.03.21, 23:58

Super, zastosuję.
                                      Zacznę od dwójki. Zwłaszcza że siedzę na tyłku, więc mogę obłazić. Vit. C lubię, robi ładną skórę, ładny kolor.
                                      --------
                                      Nie strasznie - ale czuję go. Ciężki jest, ale krycie super, kolor pasuje, nic się nie roluje, nic nie spływa. Ile ja przetestowałam podkładów i nic, wracam pokornie do tego co zawsze: 1N2 : ) Zmywam olejem z BU. Nie wrócę już do mleczka, toniku z drogerii; Resibo miałam - ale cena nieporównywalna, a BU działa świetnie, a taniocha. Nic a nic nie zapycha. Polubiłam tez hydrolaty, choć one nic w sumie nie dają. Ale wklepuję : )

Ta witamina to FlavoC Aurigi. Używam od wielu, wielu lat.

Dziękuję : )
                                      • thank_you Re: Thank :) 18.03.21, 08:44
                                        To nawet szaliczku nie chodzi o oblazenie tylko o uwrażliwienie, naprawdę nie ma żadnej zalety terapeutycznej z oblazenia, bo wtedy bedziesz musiała przerwać na chwile. No i oblazenie = przesuszenie itp.
                                        Oczywiście moze tak sie stać, ale nie musi. smile)

Co do DW to sie śmieje, bo Ty wcale nie potrzebujesz takiego krycia jak daje DW, przecież ja Cie pamietam. 😁 To, ze zmywasz olejkiem to super, hydrolaty - Masz racje, ale
                                        Ja tez je lubie. 😁
                                        Nie masz za co dziękować!!!!
                                        • sza.aliczek Re: Thank :) 18.03.21, 10:28
                                          Dziękuję! - jesteś moim guru, na serio.

To w takim razie kupuję dziś to: Crystal Retinal 3™. Zacznę stopniowo, za kilka miesięcy nasilę. Potem wklepię CeraVe ( z ceramidami) lub HadaLabo, Skin-plumping gel, bo akurat to mam w łazience. To na noc.
                                          Rano - FlavoC.

A skoro na oczy nic nie pomoże tylko inwazyjnie, to za niedługo ponowię Lieraca, bo mi służy. Poszukam u nas czy robią E. Może się odważę : )

: )))

• thank_you Re: Thank :) 18.03.21, 10:39
                                            Szaliczku, ale nie kładź od razu po Crystal tych ceramidów, daj popracować trochę retinaldehydowi. I poluj na Crystal na promocji - są regularnie na lookfantastic (dobra promocja to -20%, ja upolowałam na -25%). Niestety są problemy z dostawa moich Retinoate, które uzupełniam właśnie wtedy, gdy są promocje.

Możesz próbować z masażem na dolinę łez, wszak tkanki można przesuwać. Jednak jeśli to kwestia kolagenu, to nie wyprodukujesz. Serio, ten E wygląda super, jeśli chcesz, to mogę się dowiedzieć o opinie od dobrego specjalisty. smile
                                            • sza.aliczek Re: Thank :) 20.03.21, 10:04
                                              Dobrze smile Rozumiem, że jednak jakąś chwilę później już mogę? Czy naprzemiennie: - dziś retinol, jutro nawilżanie? Owszem, cena wysoka, mogłaby być niższa, jak najbardziej. Ale wzięłam - w poniedziałek/wtorek powinna dojść (jest u nas sklep z ich produktami, ale chora jestem, nie pójdę).
                                              Myślę na poważnie o Ellanse. Jeśli nie wyskoczy jakiś niespodziany wydatek, to może pod koniec wakacji się odważę? : )
                                              Dziękuję Thank_you kiss
        • leyla76 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 11:07
          Ja kupiłam krem z ceramidami Dr Jart, jest tłusty w tubce i pachnie bardziej jak jakaś maść lecznicza niż krem. Poleciła Thank you gdzieś w którymś linku .
          Thank you tez poleciła krem z ceramidami z bielendy.
          • margerytka73 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 11:12
            leyla76 napisała:

> Ja kupiłam krem z ceramidami Dr Jart, jest tłusty w tubce i pachnie bardziej ja
            > k jakaś maść lecznicza niż krem. Poleciła Thank you gdzieś w którymś linku .
            > Thank you tez poleciła krem z ceramidami z bielendy.
            Jak tłusty, to nie zapycha cery?
            • leyla76 Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 21:27
              Szczerze to nie wiem czego powinnam sie spodziewać. Nie używam go codziennie zreszta, bo mi troche zapach przeszkadza.
              Mam teraz krem na dzień i noc z eucerin z kwasem hialuronowym , wiec używam tego w większości.
              Po retinolu z medic8 nie nakładam wogole kremu, bo ten retinol dość tłusty jest.
                • waleria_s Re: Retinol/ prośba o pomoc 15.03.21, 10:58
                  Thank_you, a jak ugryźć w pielęgnacji Paula's Choice z kwasem salicylowym i Medik8 Crystal Retinal 3? Rano nakładam krem nawilżający lub nawilżające serum i filtr. Paula's nie dam rady, jest za tłusto pod makijażem. Zostaje więc tylko wieczór. Schemat na noc Medik8 3 razy w tygodniu i 3 razy Paula's Choice 2% BHA będzie ok? Boję się podrażnień, a w dodatku jeszcze chcę wcisnąć gdzieś kwas azelainowy, bo mam brzydkie przebarwienia potrądzikowe i chciałabym je rozjaśnić.
                • leyla76 Re: Retinol/ prośba o pomoc 15.03.21, 16:44
                  Dzięki. Jak narazie przesuszen brak. Retinol (medic8) używam co drugi dzień, na przemian z peptydami miedziowym z TO. Dodaje jeszcze argireline solution z TO na to dr jart albo krem na moc z kwasem hyaluron.
                  Twarz zmywam gelem cerave, przecieram płynem miceralnym albo mleczkiem avene do demakijażu.
                  Rano , bufet z TO , na to serum z vit c, krem na dzień i na to filtr (mam 3, avene 50, To i nivea 30, po nivea roluje mi sie podkład wiec go rzadko używam).
                  Użyłam pare razy niacynamid z TO ale piecze mnie po nim skóra i miałam wrażenie, ze wyskakują mi po nim wypryski, których normalnie nie mam wiec oddałam go córce.

Mozesz napisać cos więcej o kwasach, czy konieczne, od czego zacząć? Jak często? Kiedy? Rano, wieczór i z czym nie mieszać?

Dodam, ze mam cerę bezproblemowa. Lekkie zmarszczki i niestety utrata jędrności skory co próbuje poprawić wałkiem Lyapko, poleconego przez ciebie.
                      • primula.alpicola Re: Retinol/ prośba o pomoc 06.05.21, 07:47
                        On mnie w ogóle nie drażni, tylko zakodowałam z wątków, że po retinolu ma być Cica (cokolwiek to znaczy???) i ceramidysmile
                        Źle robię? Ten Purito kupiłam, bo akurat mi się skończył Bielenda z ceramidami.
                        Skóra ma się świetnie.
                        • thank_you Re: Retinol/ prośba o pomoc 06.05.21, 12:07
                          Kremy cica to kremy naprawcze/regenerujące - ja ich używam po laserach lub dermapenie; można używać po tretynoinie, jesli doszło do złuszczania. To nie jest tak, ze kremy naprawcze/z ceramidami zapobiegają złuszczaniu ani ze retinol ma za zadanie złuszczać skore. smile
                          Po prostu kremy z ceramidami są fajne jako wykończenie/ostatni etap pielęgnacji; można ale nie trzeba (jesli skóra reaguje na retinol tak jak u Ciebie).
                          Generalnie w pielęgnacji skory chodzi o to, aby nie przedobrzyć a ewentualne złuszczanie było procesem kontrolowanym przez nas, czyli nie rzucamy sie na milion składników aktywnych i drażniących tylko wprowadzamy etapami/robimy roszady itp.
                          Ja - mimo iz używam peelingów enzymatycznych, retinoidów, kwasów, wit C, niacynamidu - to robie to w taki sposób, ze nie doprowadzam do drażnienia skory. Tak jak wyżej pisałam - DermaPen i lasery powoduja u mnie złuszczanie; tretynoina tez (w pierwszej fazie) - ale tego tez można uniknąć i zamierzam po wakacjach popróbować.
                          • primula.alpicola Re: Retinol/ prośba o pomoc 06.05.21, 12:20
                            Dzięki! Czyli mogę zużyć Purito, krzywdy mi nie zrobi.
                            Złuszczenie, zaczerwienienie i wysuszenie miałam tylko po zabiegu Retix C. Kremy z retinolem nie robią mi żadnej krzywdy.
                            Skórę mam cienką, delikatną i podatną na przesuszenie (ale jeśli pilnuję, to do tego przesuszenia nie dochodzi). Poprzez pilnowanie mam na myśli nieprzesadzanie z częstotliwością nakładania ampułek z kwasem glikolowym, używanie kremów i masek nawilżających, picie wody.
                            • thank_you Re: Retinol/ prośba o pomoc 06.05.21, 13:27
                              Nieee, na pewno nie zrobi Ci krzywdy, wręcz przeciwnie. Sprawdź termin przydatności i stosuj go właśnie po tych zabiegach, szkoda go na "codzienne" używanie.

Bardzo dobrze robisz, że pilnujesz - im mniej przesuszeń, tym dla skóry lepiej.
                                • thank_you Re: Retinol/ prośba o pomoc 06.05.21, 13:48
                                  Tak, nieotwartego ale masz na pewno oznaczenie ile po otwarciu słoiczka (z tylu na opakowaniu symbol wieczka i ilość miesięcy) - ale jak zużyjesz, to spoko.

Na filtry nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno. smile)) Ale zdecydowanie lepiej późno niż wcale. smile))
    • princesswhitewolf Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 11:18
      >Mimo że w tym roku obchodzę okrągłe urodziny (niestety nie 20,ani 30) to zdarza mi się pryszcz na brodzie albo czole. Z góry dziękuje za pomocsmile

To sie zdarza i 80 latkom ( tradzik rozowaty) a w trakcie okolomenopauzalnej to hoho

• kasiaabing Re: Retinol/ prośba o pomoc 14.03.21, 15:39
      Nie będę tworzyć nowego wątku o retinolu.
      Chciałam zapytać się znawczyń.
      Ostatnio w Hebe rzuciło mi się w oczy serum z retinolem z Nacomi. Były chyba 3 stężenia. Cena ok 30 zł i się zastanawiam czy to coś warte. Uzywałyscie?