Dodaj do ulubionych

Wózek na zakupy

11.04.21, 21:29
Macie? Używacie?
Mam dostać w prezencie urodzinowym i ciekawa jestem, czy będę korzystac.
Obserwuj wątek
    • nelamela Re: Wózek na zakupy 11.04.21, 21:41
      Kilka lat mieszkałam we Francji. Tam miałam i korzystalam. Fajna sprawa. Kupiłam mamie i choć mocno się początkowo wzbraniala bo przecież nie jest jeszcze taka stara,korzysta. Kręgosłup Ci podziekuje. Ja teraz rzadziej bo mam autko ale naprawde warto jak częściej chodzisz.
          • manon.lescaut4 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 14:01
            I właśnie przez takie podejście wiele osób w młodym wieku, którzy musza używać pomocy w poruszaniu się z powodu różnych przypadłości, wstydzi się i woli kisnąc w domu, co bardzo złe wpływa na ich stan psychofizyczny.
            • zuzanna_a Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 13:48
              nie to miałam na myśli.
              ja również chodziłam o kulach, noszę okulary i w ogóle nie mówię o osobach z ograniczoną sprawnością.
              autorka nie pisała, że ma problem ruchowy czy chory kręgosłup tylko wnioskuję że ma być to jedynie ułatwienie życia.
              więc w mojej opinii młodzi, sprawni i zdrowi ludzie mogą tachać zakupy a wózki kojarzą mi się babciowo. i tyle.
              podobnie jakby się zapytała o siwe włosy, ze ma ochotę się zafarbować - to również odpisałabym że to babciowa stylówka. ale jak ktos lubi, to moze nawet jezdzić autem po tatrach zamiast chodzic - jego sprawa.

• madzioreck Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 14:02
                zuzanna_a napisała:

> autorka nie pisała, że ma problem ruchowy czy chory kręgosłup tylko wnioskuję ż
                > e ma być to jedynie ułatwienie życia.
                > więc w mojej opinii młodzi, sprawni i zdrowi ludzie mogą tachać zakupy a wózki
                > kojarzą mi się babciowo. i tyle.

Rozpieprzanie sobie kręgosłupa i stawów jest takie młodzieńcze i cool...
              • bergamotka77 Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 15:15
                Tu właśnie niezbędne jest auto. Jak sobie ludzie radzą bez niego z 6-pakami wody itp. większymi zakupami? Przy większej rodzinie a nawet ledwie dwóch nastolatkach jedzenia i picia potrzeba mnóstwo. Oni nigdy nie przestają być głodni smile
                • mikams75 Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 15:37
                  Wody nie trzeba targac, leci z kranu a jak nastolatkowi na jakims napoju zalezy, to niech sobie kupi. Poza tym sa sklepy internetowe. Ja przy trzech osobach uzywam wozka, moglabym czesciej chodzic po mniejsze zakupy ale wole rzadziej z wozkiem. I od czasu do czasu wieksze zapasy zamawiam online.
                • m_incubo Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 16:27
                  Nie wiem, jak sobie radzą ludzie mieszkający na zad.piach i do tego bez samochodów, ale ja nawet mając samochód nie tacham zgrzewek wody ani innych kartonów mleka, tylko zamawiam takie rzeczy z dowozem.
                    • mikams75 Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 18:39
                      rodzice i dziadkowie nie kupowali tym bardziej wody w butelkach, sokow i innych napoi. Pili kompoty i herbate jak im kranowka nie podchodzila. Zgrzewek mleka nie bylo, mleczarz stawial butelke pod drzwiami. I kiedys kwitl handel obwozny.
      • aandzia43 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 12:38
        Jednoznacznie ze starością kojarzą się objawy starości czyli przygięta pod ciężarem siat sylwetka, sapanie, pot na czole i boleść na twarzy. Jeśli obok pomyka lekkim krokiem wyprostowana i uśmiechnięta pani ciągnąc lub pchając jedną rączką wózeczek to zgadnij kto wygląda starzej. Fascynują mnie głusi broniący się przed aparatami, ślepawi bez okularów, utykający bez kul - są jak strusie z głową w piachu i dupą na wierchu.
      • bergamotka77 Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 15:10
        zuzanna_a napisała:

> Borze szumiący taki jak babcie na zakupy po targu taszczą?
        > Nie.
        > Wózek jednoznacznie kojarzy mi się z tym, że do trumny już została jednocyfrowa
        > liczba 😄

big_grin Mam podobne skojarzenia. Serio to się kupuje na urodziny? Chyba raczej 70-te wink Chyba ze sama o takim marzyłaś.
        • mikams75 Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 15:40
          bez przesady! Mialam 35 lat jak sobie kupilam. Wczesniej wozilam w wozku dzieciecym a jeszcze wczesniej bylam mlodsza, jadalismy wiecej na miescie, mieszkanie bylo bez windy, akos nie potrzebowalam.
          Ale oczywiscie w temacie estetyki wozkow najwiecej maja do powiedzenia te, ktore po zakupy jezdza autem.
          • tilijka123 Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 16:05
            Ja mam auto ale na bazarek zabieram wózek. Nigdy nie wiadomo jak daleko trzeba będzie zaparkować, a i po placu trzeba się nałazić a torby coraz cięższe. Też nabyłam pierwszy około 30-tki.
    • mysiulek08 Re: Wózek na zakupy 11.04.21, 21:53
      wozka typowego to nie uzywam (uzywalam ale okazal sie malo wygodny) ale chwale sobie cos takiego:

allegro.pl/oferta/koszyk-wozek-skrzynka-na-zakupy-skladany-32kg-7910162891

jest wiekszy i bardziej azurowy

sprawdza sie na zakupy targowe i warzywniakowe, podjezdzam pod auto, pakuje zakupy do toreb, wozek skladam i zostaje w aucie, w mokrym klimacie lepszy niz materialowy smile szczegolnie jak trzeba dojsc do zaparkowanego nieco dalej auta

na zakupy w markecie sensu nie ma
    • liliawodna222 Re: Wózek na zakupy 11.04.21, 21:56
      Mam i stale używam, to normalne. Głupotą dla mnie jest tachanie kilogramów i wnoszenie ich na górę. Dbam o kręgosłup, maz też, tym bardzie, ze mamy z nimi problemy. Kupilam "model" mało babciowy 😉
    • szmytka1 Re: Wózek na zakupy 11.04.21, 22:52
      Nie mam a by się chyba przydał czasami. Teraz jestem sama z dziećmi i bez auta. Noszę w plecaku i jeszcze siaty w ręcach a mam kawał drogi. I tak musze przez cały miesiąc. Normalnie to jeżdzę samochodem na zakupy.
    • kaki11 Re: Wózek na zakupy 11.04.21, 23:09
      Nie mam. Z jednej strony dlatego, że na zakupy jeżdżę samochodem a z drugiej że ja akurat mam opory przed takim wyskakiwaniem przed szereg nawet jeżeli wiem, że coś jest dobre. Na tę chwilę (tak, ja wiem, że w sklepach są nowoczesne wzory, i że młodzi też CZASEM mają) takie wózki kojarzą mi się głównie z babciami i po prostu bym się z tym źle czuła... Natomiast abstrahując od moich uprzedzeń-to taki wózek dla zdrowia kręgosłupa musi być spoko sprawą.
    • fitfood1664 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 08:35
      Kiedy potrzebowałam to miałam, wolę wg modniś wyglądać jak w drodze na cmentarz niż niszczyć sobie stawy i kręgosłup. Polecam wózek z trzema kółkami, ten, który wchodzi po schodach. Zmyślna bestia.
      • szmytka1 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 09:20
        a po co w sklepie wozek sklepowy skoro rpzyjdziesz z własnym? Mozesz sobie włozyć zakupy do własnego, uciązliwosc widzę w rozpakownaiu go rpzy kasie i ponownym pakowaniu, no ale wiem z ematki, że wozek można zostawić np tam gdzie rowerzyści rowery i korzystać z wozka skelpowego na czas zakupów
      • chatgris01 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 09:27
        Nie, wiesza się go na haczyku pod uchwytem wózka sklepowego i heja. Albo w ogóle nie bierze się sklepowego, tylko wkłada bezpośrednio do swojego (i wykłada potem rzeczy przy kasie, rzecz jasna).
      • allijja Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 10:38
        >Ja nie mam, ale zastanawiam się - czy to nie jest niewygodne, jak w sklepie targa się jednoczenie swój wózek i >wózek sklepowy?

w wiekszosci duzych marketów są stanowiska obsługi klienta i tam mozna spokojnie swój wózek zostawić.
        Dwa, wyobraź sobie, ze wózki sklepowe mają specjalne haczyki, na których podwieszasz typowy wózek zakupowy.
      • nikki30 Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 16:13
        >jak w sklepie targa się jednoczenie swój wózek i wózek sklepowy?

Mój wózek zaczepia się na wózek sklepowy - ma takie specjalne uchwyty. Pasuje do każdego wózka sklepowego.
    • chatgris01 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 09:31
      Mam taki www.amazon.fr/gp/product/B006VVW0DW/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1 i bardzo sobie chwalę.
      Zwłaszcza, jak zeszłej jesieni byłam przez 2 miesiące pozbawiona samochodu i musiałam sama dygać zakupy (a najbliższy sklep mam oddalony o prawie kilometr).
    • lilia-anna Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 09:38
      Nie mam, bo nie potrzebuje, ale bardzo ubolewam nad tym, że moja 73-letnia mama nie daje się do niego przekonać, bo naprawdę by się jej przydał. A nie chce, bo "jeszcze nie jest taka stara" uncertain
      • mikams75 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 13:01
        moja tez tak mowi... o dziwo j nie jestem za stara odkad przestalam wozic zakupy w wozku dzieciecym. Wyjscie do sklepu z dwulatka bez wozka szybko mnie przekonalo, ze taki wozek na zakupy musze miec, bo nie wyrobie obwieszona siatami, o boku z dzieckiem ogladajacym kamyczki co dwa kroki. A wyszlam tylko po chleb i mleko wink
    • allijja Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 10:32
      mam. Taki co sie mieści do bagaznika. Ma całkowicie składana rączke oraz pasek do niesienia na ramieniu - jak wnosze po schodach z garazu.
      Obecnie (i nie tylko) bardzo sie przydaje bo nie musze korzystac z wózkow sklepowych
      https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTyw5rHZIZt6_K-m4nFvH1Nw4is6e2-fW2CAg&usqp=CAU
        • allijja Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 11:28
          >Też kojarzy mi się z babciami.

a teraz mniej?
          https://gimi.co/media/catalog/category/Reisenthel.jpg

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQx5k2y2tYXSngDix5NdDFxsNNsxZ6B4COKNA&usqp=CAU
          bo to powyzej to takie zdjecie bardziej jak z matka Polka...
          Ja nie robie "drobnych zakupow". Znaczy robię - wyłącznie pieczywo.
          Reszta raz w tygodniu a wózek zabieram na "pojedyńcze" zakupy np. na lokalny bazar warzywny czy do Lidla czy Leclerca. Wtedy nie korzystam z wózka sklepowego a swojego. Potem wózek wrzucam do bagażnika. A potem wiozę pod drzwi mieszkania.
          • nikki30 Re: Wózek na zakupy 13.04.21, 16:18
            Ja mam dokładnie ten sam wózek (tylko w pepitkę) od chyba już 8 lat (nie pamiętam nawet kiedy go kupiłam). Jest niezwykle babciny tak, że wiele młodych kobiet na ulicy mnie wypytuje z jakiej firmy jest wózekbig_grin
            Spore zakupy się w nim mieszczą.
        • ajaksiowa Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 14:03
          Jak widzę seniorkę obwieszoną siatami to myślę że zjej rozumkiem coś nie halo,ale jak widzę młodą z wózkiem zakupowym to podziwiam i przenikliwość i zdrowy rozsądek 😀😀
          • mikams75 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 14:50
            ja juz sie nauczylam zabierac wozek nawet po male zakupy. Bo pozniej sie okazuje, ze moj ulubiony plyn do prania w 5-litrowych flachach jest wlasnie w promocji, ze wielopak naszego ulubionego spaghetti tez jest za polowe ceny, i wlasnie mi sie przypomnialo, ze nie mamy tez ziemniakow i mleka. A wyszlam tylko po pare lekkich drobiazgow wink
            W mojej okolicy widze mnostwo mlodych kobiet z wozkami na zakupy, szczegolnie mamy z dziecmi.

• alpepe Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 14:07
      Rolser, obecniej rzadziej, kupiłam przed 10. laty co najmniej, taki z potrójnymi kółkami. Jedna rzecz mnie denerwowała, brak regulowanej rączki, jestem nieco za wysoka do niego. Gdybym się kiedyś natknęła na taki wózek, tylko z regulowaną wysokością rączki, to kupowałabym w ciemno.
    • 35wcieniu Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 14:20
      Nie używam. Nie widzi mi się to do trzymania w domu, zbędny grat. No ale przede wszystkim nie robię bardzo ciężkich zakupów, gdybym kupowała ciężkie rzeczy mogłabym ewentualnie rozważyć.
    • agonyaunt Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 14:24
      Nie mam i nie chcę mieć. Nie pasuje mi to, że musiałabym się do niego schylać, że musiałabym ciągnąć (zdrowiej byłoby pchać przed sobą), no a wciąganie zamiast wnoszenia na piętro to dla mnie żadna alternatywa. No ale drobnicę z ryneczku mogę sobie spokojnie przynieść w siatce, a po większe zakupy i tak jadę samochodem.

Jak komuś z tymi wózkami wygodnie, to nie widzę problemu. O ile ten ktoś nie tarasuje tym wózkiem wąskich przejść, bo wtedy mam ochotę dusić smile
    • tilijka123 Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 16:47
      Używam gdy robię zakupy na bazarku. Robię zakupy tam raz w tygodniu i zakupy naprawdę dużo ważą. Jak się przez kilka tygodniu musiałam się obywać bez wózka to było naprawdę ciężko, zwłaszcza, że po urazie instynktownie unikam przeciążania prawej ręki.
      Teraz mam taki allegro.pl/oferta/wozek-skladany-torba-na-zakupy-na-kolkach-cruiser-9911648391?snapshot=MjAyMS0wMy0yMlQxODoxMTo1Ny43NTFaO2J1eWVyOzkwOTdhZjY4OWNkYTRmYzdjYTJiZDVhZjNkZmY1MzJkMDczMTY1NzdjYjJmMzIzZjBmODdiMDhhNmZlODYwMWQ%3D i jestem bardzo zadowolona. Leciutki można go złożyć na pół. Wcześniej miałam taki najzwyklejszy za 70zł. Wytrzymał chyba z 10 lat wożenia ciężarów, np paczki z książkami po schodach w czasie przeprowadzki.
    • chersona Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 17:16
      ja korzystam. nie mamy samochodu, wtedy wózek jest super. gorzej, że windy w bloku też nie mamy i wtedy jest klops. dwie zgrzewki wody spokojnie wchodzą i jeszcze jakieś drobiazgi.
    • zurekgirl Re: Wózek na zakupy 12.04.21, 23:01
      Mam Rolsera i rowno w d, co sobie o mnie mysla. Zazwyczaj zakupy mi przywoza, nie mam samochodu, ale tak z raz na miesiac odczuwam potrzebe wizyty w Lidlu, ktory nie dowozi. Laduje wozek po brzegi, wystarcza mi na miesiac, rece mi po takiej wizycie nie odpadaja, kregoslup dziekuje. Jestem ogromna fanka ulatwiania sobie zycia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka