Dodaj do ulubionych

Deska na balkon

24.04.21, 10:44
Niezadaszony, dodajmy. Czy drewno to dobry pomysł?Jeśli tak to jakie? Marzy mi się ale nie wiem jak z praktycznością. Kto użytkuje i może coś podpowiedzieć?
Obserwuj wątek
    • gaskama Re: Deska na balkon 24.04.21, 10:49
      Mam. Wymaga regularnej pielęgnacji. Czyszczenie, szczotkowanie, olejiwanie. Jak się tego nie robi, bardzo szybko zaczyna wyglądać obskurnie. Terakota jest łatwiejsza w obsłudze.
    • solejrolia Re: Deska na balkon 24.04.21, 11:19
      Uwielbiam drewno!
      Najbardziej przyjazna do użytkowania okładzina balkonów i tarasów.

O tarasach, które wykonaliśmy za dużo pisać nie będę, ale sporo mamy na koncie, od egzotyków, a najczęściej modrzew. Wszyscy klienci są bardzo zadowoleni.
      Natomiast na swoim balkonie mam najtańszą deskę sosnową, taką wiecie, z marketu, tu sęk, tam zadziorek tongue_out , mam tak od bodajże 11 lat, i nie zawsze udaje mi się zdążyć i co roku wypielęgnować, bo wiadomo, szewc bez butów czasem chodzi i najpierw u klientow, ale i tak wygląda bardzo dobrze. I nic sie z nią nie dzieje. Nie zamieniłabym na nic innego.
    • n-ell Re: Deska na balkon 24.04.21, 13:06
      Mam modrzew. Kocham, bo to jednak drewno pod stopami. Ale żeby wyglądało to trzeba czyścić, olejować. Pytanie ile masz metrów, bo to też koszt. Da się - u mnie tez niezadaszony, a sąsiadka ostatnio przyszła pytać czym pielęgnujemy, bo wg niej mamy najlepiej utrzymany.
    • loganberry Re: Deska na balkon 24.04.21, 13:37
      Myślałam właśnie o modrzewiu. Olejowanie podobno raz na rok to przeżyje, o szczotkowaniu nie wiedziałam. Tego się nie zmywa normalnie na mokro?
      Rozum oczywiście mówi ze terakota, ale wink
    • mysiulek08 Re: Deska na balkon 24.04.21, 20:30
      wprawdzie nie balkon a 'taras' niezadaszony jeszcze, sosna oregon, impregnowana cisnieniowo i pociagnieta 'bejcolakierem', zadnego olejowania, czyszczenia, ot przetarcie myjka parowa, klimat wilgotny i deszczowy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka