Dodaj do ulubionych

Kara dla biskupa

28.05.21, 18:09
Phi ale mi kara:
wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/newsamp-watykan-zdecydowal-w-sprawie-bp-tadeusza-rakoczego-musi-zapl,nId,5261618
A sprawa karna?
Obserwuj wątek
  • 4osetnik4 Re: Kara dla biskupa 28.05.21, 19:22
   Ciekawe jak biskup krakowski Jan Szkodoń zostanie "ukarany" :

   " Po zakończeniu wstępnego dochodzenia kanonicznego w Watykanie, proces bp. Jana Szkodonia wkroczył obecnie w fazę karno-administracyjną w Polsce - informuje kwartalnik "Więź". Krakowskiemu biskupowi pomocniczemu zarzuca się molestowanie seksualne osoby małoletniej. Taki proces jest w Polsce prowadzony po raz pierwszy."
   • morekac Re: Kara dla biskupa 29.05.21, 07:40
    4osetnik4 napisał(a):

    > Ciekawe jak biskup krakowski Jan Szkodoń zostanie "ukarany" :
    >
    > " Po zakończeniu wstępnego dochodzenia kanonicznego w Watykanie, proces bp. Jan
    > a Szkodonia wkroczył obecnie w fazę karno-administracyjną w Polsce - informuje
    > kwartalnik "Więź"

    A któż tę fazę karno-administracyjną będzie realizował? Bo na razie biszkopty jednogłośnie odmówili państwowej komisji d/s pedofilii jakichkolwiek dokumentów.
    Biszkopty? Ziobrowy prokurator? Piotrowicz Stanisław może? Komisja - też zresztą ziobrowa - bez żadnych dokumentów?
    Nic mu nie będzie.
  • morekac Re: Kara dla biskupa 28.05.21, 19:55
   A w jakim stanie zdrowia jest pan biskup? Bo się mocno obawiam, że nie jest z nim dobrze.
   Kara dotkliwa - taki Głódź czy Janiak mogą sobie żyć jak pany i celebrować, byle poza swoja diecezją.
   Powinni przez rok codziennie łazić w workach pokutnych po terenie swojej diecezji. Albo unurzani w smole i oblepieni pierzem.
  • paskudek1 Re: Kara dla biskupa 29.05.21, 08:49
   Nie cierpię kościoła jako instytucji, uważam że są zdemoralizowani do szpiku kości ale jednak bądźmy obiektywni - KOŚCIELNĄ karę dostał. I zdaje się że jak na ICH standardy to dość wysoką. A co do kwestii karnych to niech się nim zajmie stosowna instancja. Tak, wiem, mało prawdopodobne w Poslce ale mimo wszystko nie uważam za słuszne domagać się kary z Kodeksu Karnego od sądu kościelnego. Nawet tego w Watykanie.
  • 4osetnik4 Re: Kara dla biskupa 29.05.21, 14:53
   oczywiście że Janek od św. Kremówek nic nie wiedział chociaż już jako krakowski biskup i kardynał krakowski zwiedzał świat przez 25 lat niczym obieżyświat , globtroter - Kandada , USA , Australia , Nowa Gwinea czy Brazylia to dla niego była powszechność i podróżnicza bułka z masłem gdy dla jego owieczek wyprawa do DDR lub na wczasy do Bułgarii to było ho ho ho a nawet więcej - tak że no ten Janek

   Szkoła z internatem została założona i prowadzona przez Kościół katolicki do czasu przejęcia go przez kanadyjski rząd federalny pod koniec lat sześćdziesiątych. Na stałe została zamknięta około 10 lat później. Obecnie w budynku mieści się muzeum. Odbywają się tam również wydarzenia kulturalne społeczności.

   W 2015 roku został opublikowany raport, w którym wykazano, że w kanadyjskich szkołach katolickich z internatem przez dziesięciolecia dochodziło do fizycznego i psychicznego znęcania się, a także do seksualnego wykorzystywania dzieci. Do uczęszczania do tych placówek zmuszano głównie dzieci rdzennych mieszkańców . Ostatnio w tej katolickiej szkole z internatem odkryto 215 szkieletów dziecięcych ..."

   I co Franek ? Pewnie ubolewasz i pochylasz się nad nieszczęściem tych dzieci ?
   A niech was szlag trafi skuurviele !!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka