07.07.21, 14:34
Co polecacie zobaczyc/dokad pojsc? Jakieś Wasze ulubione miejsca, cos co Was ujelo?

Bylam raz, ale wlasnie bede wracać po wiecej smile
Obserwuj wątek
  • celandine Re: Neapol 07.07.21, 15:12
   Cmentarz Fontanelle, w muzeum archeologicznym jest teraz świetna wystawa o gladiatorach, Cappella Sansevero z Chrystusem w całunie i obiektami po eksperymentach szalonego księcia, podziemny Neapol, obraz Caravaggia w Pio Monte della Misericordia, cała dzielnica Sanità z podziemnymi grobami hellenistycznymini ogólnie klimatem, tam koniecznie ciastkarnia Poppella że słynnym ciastkem Fiocco di Neve,
   • celandine Re: Neapol 07.07.21, 15:19
    Zakładając, że już widziałaś centrum, kościół Santa Chiara i dziedziniec z majoliką, kościół San Domenico i celę Tomasza z Akwinu, katedrę, kościół San Lorenzo z wykopaliskami pod spodem, całą sieć decumani, via Toledo i dzielnica Chiaia, Piazza dei Martiri, muzeum Capodimonte
    • celandine Re: Neapol 07.07.21, 15:35
     Wessało mi długi post niestety. Dodam na szybko katakumby San Gennaro, zamki Castel dell'Ovo i Castel S. Elmo z niego jest widok na całe miasto, może wycieczka kolejką do Cumy na wykopaliska, są widokowe, z wysp zatoki Procida jest urokliwa i najbliżej, metrem można pojechać do Pozzuoli
  • cosinuss Re: Neapol 07.07.21, 15:38
   Ja najlepiej wspominam wycieczkę na Capri. O 7 rano promem z Neapolu, powrót ok 21.
   A na Capri Lazurowa Grota. Po prostu dech mi zaparło, a nasza łódka wpłynęła jako pierwsza i to było cudowne kilka minut. Zresztą wszystko mi się tam podobało.
   • nuta15 Re: Neapol 07.07.21, 18:18
    Nas zachwyciły też fantastyczne widoki z Willi Tyberiusza. Inną wyspą wartą odwiedzenia jest Ischia, spędziliśmy tu cudowne wakacje. Urocze miasteczka, Zamek Aragoński, gorące źródła i parki termalne, wulkan Epomeo , rejs dookoła wyspy małą łódką dostarczył nam wiele emocji i niezwykłych wrażeń.
  • mama-ola Re: Neapol 07.07.21, 15:38
   Pompeje zrobiły na mnie wrażenie; to oczywiście nie sam Neapol, trzeba kawałek dojechać.
   Wyspa Capri bardzo ładna.
   Wzgórze Capodimonte i muzeum ze słynnymi obrazami.
   A sam Neapol... czy ja wiem... Na pewno nie: "zobaczyć i umrzeć" smile
   • cosinuss Re: Neapol 07.07.21, 16:16
    o tak, koniecznie. Juz to raz opisywałam na forum wątku o gwiazdkach Michellin:

    "Aż mi się przypomniała moja wizyta w gwiazdkowej pizzerii w Neapolu. Tej od Julii Roberts.
    No więc najpierw czekałyśmy godzinę przed wejściem, z numerkiem w ręku wydanym przez Pana. Tak średnio ok 40 osób czeka tam. Otoczenie typowo urokliwy Neapol czyli między kontenerem na szklane butelki, ochoczo zapełnianym przez oczekujących, a kontenerem na papier, jako że była 19 juz zapełnionym, a obok leżało to, co się nie zmieściło, czyli drugie tyle. W końcu Pan wyczytal nasz numer, odebrał od nas kartkę, przekreślił, zmiął i rzucił na ziemię do pozostałych 100.
    Pizza to inny temat, patrzenie na przygotowanie było najlepsze smile nam nie smakowała zupelnie, ale obok nas para lokalsów przyszła na randkę na ulubioną pizzę. A no i dwa rodzaje do wyboru: z serem albo bez sera smile
    No i toaleta. Deska urwana, ręce można umyć, jak się nacisnęło pedał, oczywiście z mydłem na dłoniach w panice szukałam jak to uruchomić, ale jeżdziło się w Bieszczady pociągiem 30 lat temu, to dałam radę. Córkę wysłałam do łazienki na wycieczkę krajoznawczą."
    Do tej pory wspominamy wizytę w tej pizzerii!
  • chococaffe Re: Neapol 07.07.21, 16:10
   Nie całkiem Neapol, ale ciut dalej Ravello. Cudowne miejsce, ale raczej nie wrócę bo "widokowe" trasy nad przepaścią mnie zniechęcają.
  • aandzia43 Re: Neapol 07.07.21, 23:06
   Pod Neapolem, starożytność. Pompeje, Herkulanum i greckie Pestum. Dobre połączenia pociągami albo wynajęty samochód. No i pływanie po morzu, Capri np.
  • kanna Re: Neapol 08.07.21, 10:16
   Pompeje są absolutnie niesamowite, dobry dojazd kolejami podmiejskimi. Szczęście, ze najpierw na Wezuwiusza poszliśmy, bo tak bym została w Pompejach na cały dzień.

   Podobno Herkulanum jest jeszcze lepiej zachowane, następnym razem Neapol sobie odpuszczę, na ich rzecz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka