13.07.21, 21:20
Przeglądałam sobie projekty domów-tak z nudów. Po godzinie stwierdziłam, że absolutnie wszystkie są beznadziejne, rozkłady bez sensu, jakeś balkony, okna po samą podłog, wykusze, przede wszystkim brzydkie. Nic nie korespondowało z moim poczuciem estetyki. Aż tu nagle! Jest! Dom stworzony dla mnie. Prośba do ematek, aby mnie sprowadziły na ziemię. Wytknęły wszystkie wady projektu, nie wiem: stwierdziły, że szkaradztwo, że jestem za stara, a tak wogole to pewnie mnie stać 😜
Obserwuj wątek
      • berdebul Re: Dom 13.07.21, 23:34
        Wejście przez taras, sypialnie w jednym ciągu (zero prywatnosci), wc przy kuchni, drugie wejście przez garaż i kuchnię, wąski korytarzyk. Dla mnie koszmar.
        • chomiczanora Re: Dom 13.07.21, 23:38
          Dla mnie wejście przez taras to najwiekszy atut. Zapraszasz na salony tylko wybranych, sypiać docelowe w domu będę tylko z mężem, WC przy kuchni-faktycznie słabe, wejście przez garaż i kuchnie faktycznie takie zle? Myślałam, że mega wygodne
          • bialeem Re: Dom 13.07.21, 23:45
            Kuchnia jest moim drugim domem, a nie korytarzem dla zabłoconych karawan domowników. Zrobiłabym drugie wejście bezpośrednio na korytarz.
          • berdebul Re: Dom 14.07.21, 06:37
            Jeżeli to docelowy dom, to jeszcze gorzej. Masz schody, albo zasuwasz przez garaż i ciasny korytarzyk do kuchni np. z chodzikiem. Łazienka bez prostej możliwości przerobienia na prysznic (niski/bezbrodzikowy).
      • 1papryczka.chili Re: Dom 14.07.21, 08:17
        To ten? Jest świetny. My dokładnie ten projekt mieliśmy kupić tylko z podwójnym garażem. Gdyby nie to że ostatecznie kupiliśmy gotowy dom to wybudowalibyśmy ten dom z werandą. Mój mąż mówi że jeszcze go wybudujemy jak nam się syn wyprowadzi i nie będziemy juz potrzebować dużego domu. Idź w to, jest nietuzinkowy, inny niż wszystkie i piękny.
    • daniela34 Re: Dom 13.07.21, 21:25
      Dobra, jest projekt. Mnie się nie podoba układ kuchni i salonu. Dziwny dla mnie z tym wejściem i przejściem do korytarza. Ale to nie mnie się ma podobać.
      • smoczy_plomien Re: Dom 13.07.21, 21:52
        Bardzo ładny z zewnątrz. W środku niezły, zależy, czego oczekujesz.
        - pokoje dzieci powinny być obok siebie, inaczej będą Ci migrować pod drzwiami - ale to się da łatwo zmienić. Umieściłabym sypialnię dorosłych przy łazience.
        - w domu oczekiwałabym dwóch łazienek
        - wejście z garażu przez kuchnię jest niehigieniczne i nieeleganckie
        - kuchnia jest bardzo mała i nieustawna - zobacz, że stół i krzesła bardzo ograniczają dostęp do blatów
        - osobiście wolałabym kuchnię bliżej salonu
        - brak wyjścia z salonu na taras
        - mam wątpliwości co do rozkładu względem stron świata i drogi:
    • kamin Re: Dom 13.07.21, 21:29
      Mnie się podoba wyraźne rozdzielenie kuchni i pokoju dziennego. Brakuje mi miejsca na kącik do pracy.
    • wlazkotnaplot Re: Dom 13.07.21, 21:34
      No to trochę sprowadzając Cię na ziemię, materiały są droższe od p ok 80%niż dwa lata temu (budowaliśmy wtedy), wiedzą od majstra który budował równocześnie dom sąsiada a dziś się zjawił. Ale co tam może Cię stać 🙂. Do tego majster daje gwarancję ceny jeśli inwestor kupi całość potrzebnego materiału (lipa z dostępnością, brak drewna więźbowego, ceny stali kosmos). Ceny dzialek też poszybowały..
      Sorki, Tak wiedza z dziś..
      • chomiczanora Re: Dom 13.07.21, 21:40
        Nie. Bardzo dobrze, że to piszesz. Ktoś mnie musi sprowadzic na ziemię. Argument z podwyżką o80% za cenę materiałów bdb. Nienawidzę przepłacać, a mam wrażenie, że tak właśnie teraz jest z materiałami i ziemią
        • 12gram Re: Dom 14.07.21, 13:24
          Ceny materiałów budowlanych a głównie stali zwariowały, idą w góre co tydzień o 8-10 % każda dostawa droższa. Zamówienie sprzed pół roku realizowane teraz droższe prawie 100%

• matacznik Re: Dom 13.07.21, 21:46
      chomiczanora napisał(a):

> Wytknęły wszystkie wady projektu,
      >
      Skoro duże okna są be, a podoba Ci się dom, w którym:
      1) pokoik dla samochodu jest większy niż salon;
      2) łączna powierzchnia łazienek to 6,3 m2;
      3) cała szerokość robocza w kuchni ma mniej niż 3 metry;
      4) 24,5 m2 mają różne korytarze i temu podobne;
      to mamy bardzo rozbieżne potrzeby i gusta, więc moja opinia Ci się nie przyda.
    • bertie Re: Dom 13.07.21, 21:47
      Widzę dużo zalet tego projektu smile.
      Ale skoro chciałaś wady to znalazłam takie:
      - brak prysznica (a wanna jest przy oknie więc nie wymienisz)
      - brak pralni (a do kotłowni, gdzie miejsca dosyć idzie się dość na około z sypialni czy łazienki)
      - wejście do domu po schodkach
      - salon tylko 19m2, ciężko w nim o miejsce na stół
      - kuchnia i salon nie mają drzwi pomiędzy (wada, jak się ma nadwrażliwość na dźwięki np. zmywarki)
      • chomiczanora Re: Dom 13.07.21, 21:53
        A widzisz, na wannę pod oknem nawet nie zwróciłam uwagi. Fakt. Schody na starość to kiepski pomysł. Akurat brak stołu w salonie to na plus dla mnie sad
    • heca7 Re: Dom 13.07.21, 21:49
      Będziecie jeść tylko w kuchni przy stole przysuniętym do ściany? Miałam taki stół i gdyby nie drugi w jadalni to by mnie szlag trafił z tym gapieniem się w ścianę.
      Ja też mam wc przy kuchni ale u mnie jest bliźniak wybudowany pod koniec lat 80. Gdybym teraz budowała to bym kibelka koło kuchni nie umieściła.
      Sypialnię rodziców bym przeniosła na koniec korytarza żeby mi tabuny nastoletnich gości dzieci nie łaziły pod drzwiami o północy tongue_out
        • heca7 Re: Dom 13.07.21, 21:59
          A od października do kwietnia w kuchni pod ścianą? suspicious wink Brak miejsca na stół może się stać problematyczny kiedy bombelek się rozmnoży i oprócz szanownej małżonki przyprowadzi przychówek w postaci dwójki kaszojadów (jak to się podobno teraz na dzieci mówi) wink
    • bablara Re: Dom 13.07.21, 21:53
      Dziwny projekt. Nie będę komentować bryły zewnętrznej , bo to nie moja bajka. Ja wolę nowoczesność . Ale projekt wnętrza...totalna porażka. Wszystko malutkie , ciasne...brak tam oddechu. Salon 18,7 m , kuchnia 10 m? Jak pomieszczenia w typowym blokowisku. W domu to człowiek chce mieć miejsce, żeby w salonie postawić wygodną kanapę, a jak nie ma jadalni to chociaż w salonie chciałby postawić duży stół . Bo gdzie w tym domu urządzić np. wigilię ? Mała łazienka , sypialnie też niezbyt duże, a gdzie tu miejsce np. na garderobę, albo na mała pralnie, żeby normalnie pranie suszyć, albo ,żeby móc postawić suszarkę. Jak dla mnie projekt absolutnie na nie.
      • alpepe Re: Dom 13.07.21, 21:58
        10 metrów kwadratowych kuchni to mało? Że niby takie są w blokach? Czego to się człowiek nie dowie z ematki.
        • ginger.ale Re: Dom 14.07.21, 09:10
          alpepe napisała:

> 10 metrów kwadratowych kuchni to mało? Że niby takie są w blokach? Czego to się
          > człowiek nie dowie z ematki.
          >

Tak, 10m² kuchni i 18m² salonu to MAŁO w DOMU 131m² dla 2 osób. W dużym pokoju nie ma nawet miejsca na stół.
          Nawet jeśli metraż kuchni nie jest tragiczny, to już jej układ tak. Brak ciągu roboczego (lodówka za stołem w kącie po 2 str.pomieszczenia, zamiast na wyciągnięcie ręki od zlewu).
          Mam mniejsze mieszkanie w bloku i kuchnia 100x lepiej rozplanowana (wielkość zbliżona, może ciut większa, z wyjściem na balkon, jakby się komuś kawusi w plenerze zachciało) i duży pokój 6m² większy (plus połączony z kuchnią), ze stołem 180x90cm pod wielkim oknem.

Rozumiem, że ktoś w bloku ma dziwny układ na który nie ma wpływu, ale budować dom z wujowym układem, brakiem garderoby, pomieszczeń w sensownym rozmiarze (garaż większy niż salon), bo ma ciekawy wygląd zewnętrzny, nie rozumiem.

Autorka chciała podania wad to proszę.
          Może wpłynie to na przearanżowanie wnętrza (np.rezygnacja z 1 sypialni) i będzie gites.

---
          • katriel Re: Dom 14.07.21, 15:23
            > Brak ciągu roboczego (lodówka za stołem w kącie po 2 str.pomieszczenia,

Ciąg roboczy jest przereklamowany. Mam lodówkę i zlew w dwóch przeciwległych kątach kuchni i to lubię, bo kręgosłup boli mnie znacznie mniej, kiedy co pięć minut muszę zrobić trzy kroki po kuchni, niż kiedy stoję jak kołek przy stanowisku roboczym i wszystko mam w zasięgu ręki.
            Dla mnie lodówka musi być przede wszystkim blisko stołu, żeby sprawnie przeprowadzić akcję "no to jemy śniadanie" (czytaj: zajrzyj do lodówki, wyciągnij masło, pięć serów i dwie wędliny, połóż na środku stołu).
      • chomiczanora Re: Dom 13.07.21, 22:15
        Bablara. Nie pomogłaś. Wszystkie "wady" które wymieniłaś są dla mnie zaletami sad co wy z tym stołem w dużym.pokoju? Akcja wigilia to nie moje klimaty
        • aamarzena Re: Dom 13.07.21, 22:25
          .oE byv stół stół jadalni, ale tej wprojwkciw nie ma. A kuchnia niewielka jest i do tego przechodnia. Jeśli będziesz chciała trochę większe blaty niz w projekcie to zmieścisz stoliczek na max dwie osoby.
          • aqua48 Re: Dom 14.07.21, 15:53
            aamarzena napisała:

> .oE byv stół stół jadalni, ale tej wprojwkciw nie ma. A kuchnia niewielka jest
            > i do tego przechodnia.

Przechodnia kuchnia jest bardzo dobra gdy chce się wypakować zakupy z auta. A dla dwóch osób duża kuchnia jest mocno przereklamowana, wystarczy tę odpowiednio zaplanować.
            • tilijka123 Re: Dom 14.07.21, 16:46
              aqua48 napisała:

> aamarzena napisała:
              >
              > > .oE byv stół stół jadalni, ale tej wprojwkciw nie ma. A kuchnia niewielka
              > jest
              > > i do tego przechodnia.
              >
              > Przechodnia kuchnia jest bardzo dobra gdy chce się wypakować zakupy z auta. A d
              > la dwóch osób duża kuchnia jest mocno przereklamowana, wystarczy tę odpowiednio
              > zaplanować.

Wszystko zależy od tego jaki tryb życia prowadzi dana rodzina. Mieszkamy tylko z mężem i kuchnia jest miejscem gdzie przebywamy najczęściej, tu zwykle też utykają nasi gości. Salon jest najrzadziej używanym pomieszczeniem w moim domu.
              • aamarzena Re: Dom 14.07.21, 17:00
                No to w 10 metrowej przechodniej kuchni nie siedzi z gośćmi, bo nie będzie gdzie.
                Oczywiście jej i mężowi wystarczy, pod warunkiem, że lubi patrzeć na ścianę. Ja bym wolała w okno.
        • koronka2012 Re: Dom 13.07.21, 22:33
          chomiczanora napisał(a):

> Bablara. Nie pomogłaś. Wszystkie "wady" które wymieniłaś są dla mnie zaletami :
          > ( co wy z tym stołem w dużym.pokoju? Akcja wigilia to nie moje klimaty

Ale takie akcje z biegiem czasu będą cię dotyczyć jak się pojawią wnuki 😛 bo gdzieś rodzina będzie chciała się spotkać, I zazwyczaj pada na tych co mają dom.

Poza wszystkim nie wierzę że całe życie towarzyskie prowadzisz trzymając filiżanki z herbatą na kolanach…? Nie zapraszasz nigdy żadnych gości? Słone paluszki? Bo Jeśli serwować coś do jedzenia to wypadałoby zjeść w normalnych warunkach
          • chomiczanora Re: Dom 13.07.21, 22:39
            Faktycznie. Z racji mieszkania w centrum miasta większość naszych spotkań towarzyskich odbywa się w restauracjach. Argument, że rodzina i przyjaciele będą chcieli fiestowac w nowym domu jest dość mocny. Chociaż...
            • koronka2012 Re: Dom 13.07.21, 23:08
              No dom w centrum miasta chyba nie będzie…?

Miejsce na duży wygodny stół w domu być po prostu musi. Przyjdzie czas kiedy będzie ci potrzebny.

Zresztą - większy salon ma moja siostra w mieszkaniu poniżej 50 m. A przecież dom buduje się po to żeby było wygodnie a nie żeby obijać się o meble
              Salon to miejsce gdzie często przebywa kilka osób jednocześnie, musi byc przestrzeń.
              • chomiczanora Re: Dom 13.07.21, 23:25
                Widzisz, my to trochę dziwni jesteśmy. Mamy b.mało mebli, ubrań, nie ma tv, zbędnych artefaktów Dlatego argumenty, że salon/lazienka/kuchnia jest za mała nie trafiają do mnie. Bardziej wanna pod oknem czy stol z widokiem na ścianę
                • aqua48 Re: Dom 14.07.21, 15:56
                  chomiczanora napisał(a):

>stol z widokiem na ścianę

Tam gdzie teraz jest zaplanowany stół aż się prosi o ciąg kuchenny z blatami, a stół lub lepiej blat z miejscem na krzesła pod nim dać pod oknem tam gdzie zaplanowano zlew..
        • aragorna71 Re: Dom 14.07.21, 08:02
          a inne spotkania w gronie rodziny czy przyjaciol? Nie zapraszasz nigdy 2-4 osob na kolacje? Gdzie wtedy ich posadzisz? Dla mnie ten projekt tez ma same wady. Sama mam dom tylko 134 metry, ale jest miejsce na duzy stol, duza kanape, garderobe, 2 lazienki, kwestia projektu.
    • hanusinamama Re: Dom 13.07.21, 21:53
      Za mały garaż, za mały wiatrołap (ja zwiekszałam kosztek spiżarni którą zrobiłam w innym miejscu i dziekuje bogom za ten pomysł.
      Czemu taras jest z przodu??
      • chomiczanora Re: Dom 13.07.21, 22:00
        Bo można siedzieć sobie na bujanym fotelu, oglądać sąsiadów/zwierzęta/krzewy. Bo możesz tam jeść posiłki, bo można zaprosić nielubianą ciotkę (która akurat była w pobliżu) na kawusię, nie wpuszczając jej do środka 😜
        • te_de_ka Re: Dom 14.07.21, 07:17
          Nic z tego! Nielubiana ciotka wypije kawusię na tarasie a później pod pretekstem skorzystania z toalety zwiedzi cały dom. Ludzie nie powstrzymają się nawet przed wchodzeniem na piętro nieproszeni, więc najlepszy sposób na nielubiane i lubiane też😜 "ciocie" to zamykanie pomieszczeń typu sypialnia i gabinet na klucz gdy gość w dom😁 takie małe off top
        • hanusinamama Re: Dom 14.07.21, 13:21
          Ja wiem po co taras...ale mało kiedy wygodnie jest go mieć od przodu domu, mając obok podjazd, wjazd do garażu itd.
          Mam 50metorowy zadaszony taras ale od drugiej "schowanej" strony domu.
          • berdebul Re: Dom 14.07.21, 18:36
            Mam garaż z przodu, bo inaczej miałabym od północy. Garaż cofnięty w stosunku do tarasu. Ulica ślepa, zatoka do zawracania 2 posesje wcześniej. Pod moją bramę docierają moi goście i zabłąkane ofiary, które nie wiedza co oznacza znak ślepej ulicy.
        • hanusinamama Re: Dom 14.07.21, 13:22
          No bo to ganek nie taras...ale co komu sie podoba. Znam domu z btakimi gankami, dorabiane były tarasy od strony bardziej schowanej.
        • strumien_swiadomosci Re: Dom 14.07.21, 18:30
          Albo nie mają świadomości jak się "przyjemnie" siedzi na tarasie jak Ci auta przed nosem jeżdżą, wszystko jej non stop usyfione i trzeba pogadać z każdą wścibską sąsiadką wink. No chyba że autorka ma kilka hektarów działki a do domu będzie wiodła aleja kasztanowa, to cofam wink
          Chociaż jak ta aleja nie będzie wybrukowana, to się będzie kurzyć do kawusi...
            • tairo Re: Dom 14.07.21, 19:20
              Droga to jakaś przelotówka albo zjazd na autostradę?
              Jeżeli nie ma obowiązującej linii zabudowy i możesz ten dom postawić więcej niż 5 metrów od płotu, to buduj z werandą. Pamiętaj, że to ty tam będziesz mieszkała i nikt ci nie zabroni zagospodarować miejsca za domem. Skoro masz na to miejsce, to nie musisz koniecznie mieć grilla pod samym oknem.
    • aamarzena Re: Dom 13.07.21, 22:00
      Dla mnie za mały pokój dzienny. Brak miejsca na wygodny wypoczynek i stół, no i żeby się jeszcze przejść dało wtedy bez przeciska ia się. I to WC w kuchni, hmm, no nie bardzo. Aromaty będą się mieszac 😛. No i tak jakoś.. widzę, jak idziesz z miska pierogów dla gości, a po drodze dostajesz drzwiami od klopa.
      A i przemysl wielkosc wiatrołapu. Po wstawieniu szafy brak jest miejsca na np mokre buty, których nie schowasz od razu, przydałoby się też miejsce na stołek czy ławkę.
      Za to ganek super. I plus za duże jak na ten metraż sypialnie.
    • bakis1 Re: Dom 13.07.21, 22:02
      Amerykańskie południe. Weranda i dwa bujane fotele na ganku - z tym kojarzy mi się bryła. Na nie 19 m salonu - w mieszkaniu 57 metrów mam większy pokój dzienny.
    • onanieona Re: Dom 13.07.21, 22:03
      Za mały salon
      Dziwny hol wejściowy, mało miejsca na rozplaszczenie
      Brak graciarni na odkurzacz, deskę do prasowania, i innych rzeczy, ktore muszą być pod ręką, ale zamkniete
      Mało miejsca - szaf- do magazynowania dobytku, 1 w sypialni, to za malo
      Przydałaby się garderoba, oprócz graciarni, a nie wspólna, a co z siłownią?
    • solejrolia Re: Dom 13.07.21, 22:24
      Ten projekt to dla mnie koszmar.
      Pomijam, Że nie jestem zwolenniczką garażu w domu. Wolałabym osobno. W dodatku ten garaż jest większy niż salon- marnotrastwo miejsca... Ale to powiedzmy moje osobiste upodobanie.
      Ten projekt jest BARDZO niefunkcjonalny:

Po pierwsze korytarzyki- nienawidzę! Oddzielenie korytarzykiem salonu od kuchni. (osoba w kuchni wywalona poza nawias rodzinny). Sypialnia w bezpośrednim sąsiedztwie z dwiema innymi sypialniami, to dla mnie brak prywatności. Do tego jedna łazienka na 3 sypialnie, oraz brak osobnego WC.

Też przeglądam projekty, tak z nudów, i wydaje mi się, że już znalazłam optymalne wnętrze domku, takiego właśnie na starość moją i męża big_grin .
      • solejrolia Re: Dom 13.07.21, 22:38
        No dobrabig_grin
        Mnie się marzy coś takiego:
        Co mnie ujęło w tym projekcie: garaż osobno, czyli tak jak lubię.
        Wprost z wiatrołapu wejście na salon, a nie wejście na jakieś korytarzyki, czy nie daj boże sypialnie, a głównie takie wlaśnie widywałam projekty wink
        Duża sypialnia, miejsca na przechowywanie sporo, ale sypialnia ma wydzieloną strefę do pracy! U nas to bardzo ważne (teraz mamy osobny pokój biurowy, na starość nie trzeba będzie osobnego pokoju, ale ogólnie takie miejsce jest niezbędne)
        Tylko 1 sypialnia dodatkowa, bo więcej nam nie jest potrzeba.
        Z pomieszczenia gospodarczego (10) można zrobić osobne WC.
        Można zrobić jeden wielki taras, i wyjścia na taras z salonu, z pokoju gościnnego i sypialni.
        No.
        Fajnie, co nie?
        https://projektyzwizja.pl/uploads/product/screen/ekonomiczny1-parter-zoom_1504096649.png
        • chomiczanora Re: Dom 13.07.21, 22:59
          Fajny. Faktycznie ciągi komunikacyjne zminimalizowane.Tylko nie mogę znaleźć WC dla gości. No i dla mnie niestety kuchniosalon odpada. Niecierpię przebywać w pobliżu kuchenek/zlewów/żywność podczas odopczynku-nawet siedząc tyłem do całego zamieszania.
            • solejrolia Re: Dom 13.07.21, 23:18
              W 11 jest kotłownia, pomyślałam, że można delikatnie ściankę przesunąć i kotłownię zmniejszyć, tak by wiatrołap powiększyć o 1m2 , i większa szafa by weszła, a samo wejście byłoby bardziej przestronne.
              No ale to szczegół. .
              • heca7 Re: Dom 14.07.21, 00:09
                To samo bym zrobiła. Zmniejszyłabym kotłownię aby wejście stało się przestronniejsze. Tym bardziej , że w wiatrołapie są trzy pary drzwi.
          • tairo Re: Dom 14.07.21, 17:09
            Ciągi komunikacyjne tylko pozornie zminimalizowane, bo włączone w powierzchnię salonu - przecież ten cały kawałek na środku, praktycznie połowa salonu, to faktycznie komunikacja, bo jak tam postawisz cokolwiek oprócz jakiejś płytkiej konsolki czy regału wzdłuż ściany 11, to będzie zawadzało.

Jedna przestrzeń kuchenno-jadalniano-salonowa też nie dla wszystkich, ja np. wolę mieć oddzielną kuchnię.
    • koronka2012 Re: Dom 13.07.21, 22:26
      Moim zdaniem na tej powierzchni jest Bezwładnie naćkane wszystkiego, Pomieszczenia są koszmarnie ciasne i niewygodne. 19metrowy salon w domu oddzielony od kuchni korytarzem to totalne nieporozumienie. Wc 2 m? Dobrze że nie toi toi…
    • nena20 Re: Dom 13.07.21, 23:10
      Garaż za mały, a salon to chyba salonik hehe. Ogólnie projekt nie jest w moim guście, mam nadzieję że odstraszyłam.
    • bei Re: Dom 13.07.21, 23:11
      Z zewnątrz śliczny, pasują do niego lawendy, albo ogrod w stylu angielskim.
      Wnętrza…ma podobać się Tobie. Wielkości pokoi, kuchni- tu nie będę oceniać, bo Ty ten metraż akceptujesz.
      Przejście z garażu przez pomieszczenie gospodarcze- ja bym nie chciała. Musiałabym w tym pomieszczeniu gospodarczym umieścić szafkę z butami, a powinna być w wiatrołapie, zapachy garażowe mają drogę do kuchni, niebezpieczeństwo pożaru -i droga otwarta, więcej włamań jest przez garaż itd. Prosiłabym, by mi przerobiono projekt tak, bym jednak mogła mieć dostęp do kotłowni z domu, ale do garażu nie. Próbowałabym jeszcze raz umieścić pomieszczenia tak, by hol nie kradł tak dużo przestrzeni.
    • ginger.ale Re: Dom 13.07.21, 23:31
      Pow.użytkowa 131m² i praktycznie brak blatu roboczego w kuchni, lodówka w przeciwleglym kącie, za stołem (!) czyli brak logicznego ciągu roboczego.

Kuchnia mniejsza niż kotłownia.
      Salon mniejszy niż garaż, niż korytarze (komunikacja łącznie)
      Ba, salon mniejszy niż duże pokoje w bloku, brak w nim miejsca na jakiekolwiek stół (dla mnie to wielki minus).

Brak tarasu, to raczej sam ganek, jak amerykański porch, wygląda ładnie, ale brak prywatności, bo od strony ulicy/wjazdu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka