Dodaj do ulubionych

Warszawa endometrioza

18.07.21, 00:31
Gdzie i u kogo wykonać diagnostykę ? Ale tak naprawdę najlepiej jak się da.
Obserwuj wątek
  • trzebasiebawic Re: Warszawa endometrioza 18.07.21, 09:10
   W Warszawie dwa ośrodki specjalizują się tylko i wyłącznie w endometriozie.
   - Medicover
   - Miracolo

   W Miracolo jest Songin - robi usg z żelem, w razie konieczności zaleca rezonans. Ma bardziej holistyczne podejście. Operuje lekkie endometriozy. Ciężkie w Dortmund dr Olek. Mówiąc ciężkie mam na myśli jelita i pęcherz.

   W Medicover jest zespół od endometriozy.
   Jacko, Pliszkiewicz, Bubak - Dawidziuk, Siekierski.
   Siekierski nie ma usg, więc proponuję Jacko, Pliszkiewicza lub Dawidziuk. Jacko przyjmuje w różnych miejscach, z tego co pamiętam. Co do reszty nie pamiętam. Trzeba ich szukać i pytać o usg z ŻELEM pod kątem endometriozy.
   Droga zawsze jest jedna - usg z żelem. Jeśli nie jest źle - proponują leczenie, jeśli zmiany są rozległe i operacja jest wskazana lub powinna być wzięta pod uwagę - kierują na rezonans miednicy z wlewkami - dopochwowa i doodbytnicza. Szukać należy wtedy Oleksiuka niestety już tylko prywatnie. Ewentualnie Skanmex we Wrocławiu. Koszt to około 1200 zł. W Warszawie chyba 1250.
   Mając te badania i stan poważny (bólowo lub pod względem rozległości zmian) - można się konsultować z Wrocławiem (medikus clinik) z dr Olkiem (telefonicznie) lub z dr Nabzdrzyk (Wrocław) lub Dońcem( Warszawa).

   Nabzdrzyk i Doniec operują na NFZ. Nabzdrzyk w Opolu, a Doniec w Warszawie.

   Droga zabawa, ale 10x więcej się wydaje na bezsensowne wizyty u lekarzy u których nic nie widać, bo nie są szkoleni do szukania endometriozy. Widzą ewentualnie tylko torbiele endo i rozkładają ręce lub próbują pomoc nie za bardzo wiedząc jak - czasem szkodac bardziej. A endometrioza jest mściwa.
    • trzebasiebawic Re: Warszawa endometrioza 18.07.21, 17:16
     Dr Doniec z tego co kojarzę operuje w szpitalu na NFZ na Seszerow. Opinie o nim są różne. Całkiem nieźle operuje endometriozę jak na NFZ, ale wizyty krótkie i nie do końca wiesz co masz w środku. Po usg u dr Jacko, Pliszkiewicz itp. wiesz wszystko.
     Z doświadczenia dziewczyn lepiej zrobić sobie diagnostykę u lekarza od endo i w razie operacji rozważyć Donca na NFZ.
     Prywatnie przyjmuje w kilku miejscach. Nie tylko w Eva clinic, ale i np novum. W Evaclinic przyjmuje też np Jacko.
     Nie słyszalam aby w Evaclinic operowali Endometriozę. Endometriozę operuje zespół z Miracolo i Medicover: Jacko, Pliszkiewicz, Siekierski, Dawidziuk. Doniec robi u siebie w szpitalu na NFZ. Tak samo jak Baranowski.
     • panna.nasturcja Re: Warszawa endometrioza 18.07.21, 17:21
      Eva clinic to głównie lekarze z Szaserow lub tacy, którzy kiedyś tam pracowali.
      Ja nie operowalam się u nich, bo operacje miałam wiele lat temu, spartoloną, mało wtedy widziałam o endo a lekarz chyba jeszcze mniej, ale to było 20 lat temu prawie.
      Leczyli mnie danazolem.
      Teraz leczę się w tej klinice, ale poszłam ze lekarka, dr Marta Szajnie Szczepanski. Sama ma endometriozę, wiec jest bardzo na bieżąco z wiedzą, jest bardzo życzliwa, ma czas dla pacjentki, wszystko dokładnie tłumaczy.
       • trzebasiebawic Re: Warszawa endometrioza 18.07.21, 17:26
        Wiem, bo rozważam operacje u Baranowskiego lub Donca na NFZ na Seszerow i w tym celu chciałam pojechac do Donca prywatnie do Eva clinc albo novum. Ostatecznie zrezygnowałam. Gdybym się namyśliła - zrobiłabym raczej usg u Jacko z żelem albo u Dawidziuk lub Pliszkiewicza. Gdyby było źle - rezonans i dopiero rozważyłabym operacje na saszerow u Dońca. Zresztą plany nadal są aktualne, ale od nowego roku.
        • panna.nasturcja Re: Warszawa endometrioza 18.07.21, 17:37
         Mnie na szczęście już chyba operacja nie czeka, powoli się to kończy, ale co przeżyłam, zwłaszcza zanim dostałam diagnozę a trwało to lata, to moje.
         Straszne jest to, ze choroba tak popularna a nadal ze świecą trzeba szukać lekarza, który się zna.
         Nawet pare dni temu tu nasza rzekoma lekarka forumowa pisała, ze okres tak porządnie to boli może 0,5% kobiet. Czy ona zna skalę rozpowszechnienia tej choroby?
         • trzebasiebawic Re: Warszawa endometrioza 18.07.21, 18:02
          Doskonale wiem o czym piszesz. Diabelska choroba. Jestem po ciężkim nawrocie i otarłam się o ciężkie załamanie nerwowe z powodu tego "delikatnego pobolewania brzucha". Ledwo z tego wyszłam.
          Wiem, że pisała. Miałam (nie) przyjemność to przecyztać i wdać się w dyskusję. Nie na moje nerwy, ale jeśli kiedykolwiek się zdradzi, nie powtrzymam się przed opinią publiczną, aby żadna młoda dziewczyna nie usłyszała, że zmyśla, lub symuluje.
          Cieszę się, że choroba Ci odpuszcza, ale straconych lat życia nikt nie wróci.
          • panna.nasturcja Re: Warszawa endometrioza 18.07.21, 18:16
           Odpuszcza mi ze względu na wiek po prostu, wcześniej nie chciała.
           Ale „zawdzięczam” jej wiele lat na lekach żeby nie miesiączkowac, poważną operację, niezliczone wizyty na dyżurach po kroplówki przeciwbólowe i brak dzieci.
           Wiec na takie osoby jak lwica otwiera mi się nóż w kieszeni.
           Na szczęście jak czytałam tamten wątek to forum się zawieszali i nie mogła napisać postu, bo tez bym się w awanturę wdała z ta paniusia piszącą o niskim progu bólu, cholera...
           Współczuje choroby, nie dawaj się tej zolzie!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka