Dodaj do ulubionych

pakiety medyczne grupowe

18.07.21, 18:36
Macie u siebie w pracy, jesteście zadowolone? Czy to raczej mało ciekawy benefit z punktu widzenia pracownika? Chciałabym zakupić jakiś pakiet dla moich pracownic, przeglądam właśnie oferty, ale jest tego trochę, Lux Med, Medicover, Inter Polska, widzę że nawet Compensa i PZU się w to bawią. Zależałoby mi na takim skierowanym do kobiet, coś z ginekologiem, może jakieś pakiety badań profilaktycznych pod kątem chorób kobiecych, pediatra bo mają dzieci. Istnieje coś takiego, może któraś korzysta, możecie coś polecić.
Obserwuj wątek
    • str8.up Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 18:43
      Mam Inter Polskę, korzystam z internisty i jakiś tam badań. Resztę lekarzy mam z polecenia I nie przyjmują w przychodniach "abonamentowych". Ostatnio lux med mi przysłał zaproszenie na cyto w ramach jakiegoś programu badań, więc możesz u nich sprawdzić.

Ja jestem staromodna, wolę kasę niż benefit, ale też zdrowotnie mam skomplikowaną sytuację. Natomiast wydaje mi się, że to jest jedyny benefit, z którego moi współpracownicy korzystają i są zadowoleni, więc w ogólnym rozrachunku chyba warto.
    • ludzikmichelin4245 Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 18:47
      U mnie najpopularniejsze są Medicover, LuxMed i Enel-med. Z pierwszych dwóch korzystałam, z Enel-medem nie mam doświadczenia, ale znajomi narzekają, że najgorszy.

Ginekolog i pediatra będzie prawdopodobnie w każdym podstawowym pakiecie. Pakiety różnią się raczej dostępem do specyficznych specjalności - endokrynolog, psycholog, psychiatra itp oraz zakresem badań. Są też dodatkowe pakiety stomatologiczne.

• sol_13 Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 19:49
        Raczej różnią się nie tyle dostępem do wymienionych specjalistów, co stomatologią (płatne/czesciowo platne/w pakiecie) i rehabilitacją.
        Pediatry nie ma w pakiecie pracowniczym. Pracownik musi wykupić pakiet rodzinny, aby mieć pediatrę i specjalistow dla dzieci.
        Mamy z mężem w naszych firmach doswiadczenie z wszystkimi trzema sieciowkami, chyba najgorszy obecnie jest luxmed.
        • ludzikmichelin4245 Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 20:32
          sol_13 napisała:

> Raczej różnią się nie tyle dostępem do wymienionych specjalistów, co stomatolo
          > gią (płatne/czesciowo platne/w pakiecie) i rehabilitacją.

Jak chodzi o stomatologiczne, to trzeba zwracać uwagę, co dokładnie jest w zakresie. Stomatologia "w pakiecie" oznacza często, że w cenie jest raz w roku higienizacja i przegląd oraz 10-15 proc. zniżki na wypełnienia.
          Pakiet "z prawdziwego zdarzenia" będzie zawierał wszystko, łącznie z endodoncją i chirurgią stomatologiczną (może poza leczeniem ortodontycznym i implantami).

> Pediatry nie ma w pakiecie pracowniczym. Pracownik musi wykupić pakiet rodzinny
          > , aby mieć pediatrę i specjalistow dla dzieci.

Racja, faktycznie rodzina jest dodatkowo płatna (ale z tego, co pamiętam, to jakieś grosze).

• kropkaa Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 21:45
            Prawdziwe pakiety stomatologiczne w rozsądnej cenie to raczej bonus dla firm z tysiącami pracowników przystępujących do ubezpieczenia. Firmy małe i średnie nie mają szans na takie benefity.
          • sol_13 Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 22:47
            ludzikmichelin4245 napisał(a):

> Jak chodzi o stomatologiczne, to trzeba zwracać uwagę, co dokładnie jest w zakr
            > esie. Stomatologia "w pakiecie" oznacza często, że w cenie jest raz w roku higi
            > enizacja i przegląd oraz 10-15 proc. zniżki na wypełnienia.

Dokładnie taki mam, jak i reszta pracowników całego mojego korpo. Nawet mój dyr ma taki, może dopiero od dyr obszaru jest wyzszy pakiet.

> Pakiet "z prawdziwego zdarzenia" będzie zawierał wszystko, łącznie z endodoncją
            > i chirurgią stomatologiczną (może poza leczeniem ortodontycznym i implantami).

Prawdopodobnie są drogie, gdyż nikt u mnie ani ze znajomych (średnie szczeble w korpo) takowego nie posiada. W sensie refundowanego przez pracodawcę.

> Racja, faktycznie rodzina jest dodatkowo płatna (ale z tego, co pamiętam, to ja
            > kieś grosze).
            >
            Ok 200 pln miesięcznie obecnie w enel. Ja nie mam, moje dzieci rzadko korzystają ze specjalistów-nie opłaca nam się.
      • esperantza Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 20:34
        Mam firmowy enel-Med i generalnie ok choć czasami im odpala z długim oczekiwaniem na badania. Dla mnie zdecydowanie lepszy od luxmedu.
        Na podstawowy pakiet internista +ginekolog i pediatra to szkoda kasy. Zwykle to ze specjalistami jest problem
        • ludzikmichelin4245 Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 20:58
          A to już pewnie zależy od osoby i sytuacji zdrowotnej.
          Ja na przykład mam to szczęście, że - póki co - nie mam żadnych większych problemów ze zdrowiem, więc najistotniejsze jest dla mnie dostać L4, czasem receptę i móc załatwić to szybko, najlepiej nie musząc się w tym celu nigdzie fatygować.

• ivaz Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 21:34
          Mam enel med, dłuuuugie kolejki do badań, ostatnio chciałam zapisać się na rezonans dostałam termin na 15 października, weszłam na kolejki NFZ i badanie można powiedzieć z dnia na dzień. Na usg doplera od miesiąca próbuje się zapisać i brak miejsc. Jedynie do internisty można się dostać bez czekania, ale badania i specjaliści prawie jak w NFZ trzeba czekać.
    • deszczu_kropelka Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 19:17
      Jeśli mogę coś dodać, odradzałabym podstawowy pakiet. Bo to będzie wyglądać tak: pracownik idzie do internisty, który mu daje skierowanie na badania i do specjalisty, po czym okazuje się, że połowy z tych badań oraz wizyty u tego specjalisty nie ma w abonamencie. Czyli albo trzeba sporo dopłacać, albo i tak pomaszerować do internisty na NFZ. Moim zdaniem - albo wypasiony abonament albo wcale.
      • nenia1 Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 19:42
        Wiesz, mam takie zdanie od czasu jak moja naprawdę bogata ciotka przywiozła mojemu małemu dziecku "prezenty" w postaci dzbanuszka z ubitym uchem i starych zniszczonych pluszaków po swojej wnuczce - jak masz dawać dziadostwo to lepiej nic nie dawaj.
    • kaskaz1 Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 20:13
      Miałam przez wiele lat luxmed teraz mam PZU. Niestety jeszcze gorszy niż luxmed. Największą wąsa ozu jest to że nie jest to sieciowka. Jak idziesz do lekarza nie w głównej siedzibie a w jednostce współpracującej to lekarz nie widO rwojej historii i badań co oznacza ze musisz nosić komplet badań z sobą.
    • mail-na-gazecie Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 21:46
      Byle nie Tu zdrowie! Oprócz Damiana, rejestrujesz się sam na wizytę w sieci przychodni partnerskich. Potem dzwonisz na infolinię i przychodzi stado smsow, z których najważniejszy jest ten z kodem. Nie wiedzieć czemu czasem generowanie kodu trwa kilka dni. Ostatnio w ogóle nie przyszedł. Można zarejestrować chęć na stronie i wtedy oni szukają terminu. I tak szukają, że tydzień już czekam. Nikt się jeszcze ze mna nie skontaktował. A ja narzekałam na Luxmed sad
    • bablara Re: pakiety medyczne grupowe 18.07.21, 22:18
      Wiesz to jeszcze zależy skąd jesteś. U nas w Trójmieście Enelmed to porażka , bo ma tak mało placówek, że czekanie na wizytę to był jakiś koszmar. Obecnie mam w w luxmedzie i nie narzekam.
    • zamyslona_ona02 Re: pakiety medyczne grupowe 19.07.21, 06:26
      Polecam Medicover. Odkąd go mam nie muszę się w ogóle zwalniać z pracy żeby iść do specjalisty. Wszystko mogę załatwić popołudniu albo nawet w sobotę. Mój pakiet obejmuje wielu specjalistów (tych najważniejszych dla mnie - kardiolog, endokrynolog, ortopeda), za to nie ma usług dentystycznych, bo to za drogo by wyszło. Plusem oczywiście jest to, że można coś załatwić też na czacie, przez teleporadę, korzystałam też z wizyt domowych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka