Dodaj do ulubionych

Nienachalna propaganda

23.07.21, 12:39
Na tym forum.
Po co są wątki osób poszczepionych w 10000% razem z nastoletnimi dziećmi, seniorami itp. więc osób we własnym mniemaniu bezpiecznych, o wyższości szczepienia nad nieszczepieiem. Często nacechowane pogardą (rzekomomyślący, lękliwi). Co z tego macie? Satysfakcję? A może to próba samouspokojenia po zaaplikowaniu sobie i dziatwie nie do końca przebadanego specyfiku?
Po co?
Obserwuj wątek
      • kosmos_pierzasty Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:56
        Któż nie ma w dzisiejszych czasach wątpliwości? Są ludzie, którzy podchodzą do tematu z rozsądnym dystansem, szukając opcji najlepszej dla siebie, np. uzależniają szczepienie od poziomu przeciwciał. To jest jak najbardziej zrozumiałe. Gorzej jak ktoś krzyczy o spisku, 1984 itp itd... Oraz w absolutnie żadnych okolicznościach szczepić się nie zamierza, niezależnie od rodzaju szczepionki i innych kwestii. Ta druga postawa jest co najmniej zastanawiająca. Pierwsza IMO jest ok.
    • trampki-w-kwiatki Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 12:52
      Myślę, że to efekt działania czipa, który nam wszczepiono. Wysyła on sygnał, że nadeszła godzina propagandy i należy uczynić post na forumie. Względnie informacja jest wysyłana bezpośrednio z czipa, bez użycia nosiciela. System loguje się dzięki czipom na nasze konta. Serio, zachowajmy czujność.
    • dramatika Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 13:09
      Jeśli nie jest to typowa akcja organizowana przez agencje PRowe, to jest to po prostu zjawisko woke, znane z amerykańskiego mainstreamu, czyli prezentowanie swojej wyższości moralnej.
      To jest wypełnianie luki po systemie religijnym.
      • bialeem Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 19:23
        Wyższości intelektualnej przede wszystkim. Moralność jest jednak tu na drugim miejscu. No szkodzicie społeczeństwu swoją głupotą, ale co poradzić... Z głupotą ciężko się walczy i nie da się wygrać.
    • srubokretka Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 13:14
      Wiare trzeba szerzyc. Czowiek, ktory chodzil do zwyklej szkoly, do kosciola ma we krwi wiare w autorytety. Ulegal propagandzie w szkole. Im byl lepszy w lykaniu, tym lepsze oceny dostawal. Ufa bezkrytycznie i takie sa efekty. Kosciol odrzucil, wiec wierzy w Wirusa Wszechmogocego.

Zycie mna tak jakos pokierowalo, ze w szkole sredniej nie bylam uczona przez pedagogow, tylko zwyklych pasjonatow. Oni nie wiedzieli nawet jak w nas wyrobic posluszenstwo itd. Oceny dostawalismy za kreatywnosc, samodzielne myslenie. Wiec jak mnie teraz kasuja, czy wyzywaja, to dla mnie sygnal, ze tedy droga. Przezyc choc troche komune i nie rozumiec tego co sie naprawde dzieje... conajmniej zastanawiajace.
      • kia5 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 13:39
        Ja nie piszę o konktetnych wypowiedziach, bo te po obu stronach są różne, ale o potrzebie zakładania watku wyższościowego przez kogoś kto się zaszczepił, czyli teoretycznie problrm ma z głowy, a i na jakiekolwiek decuzje za późno
          • kia5 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 13:53
            Nie, dlaczego. Ma paszport covidowy. Jeździć może. No i lekko przejdzie covida, jeśli to w co wierzy jest prawdą. A lockdown i jego stopień bardziej zależą od rządów niż faktycznego zagrożenia
              • dramatika Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:15
                iwles napisała:

> raczej od procentu wyszczepienia społeczeństwa.

"Wyszczepić" to co sobie możesz co najwyżej bydło.

Natomiast oczywiście, że wprowadzenie lockdownu zależy od decyzji PiSu tak samo od decyzji PiSu zależy to, czy odpowiedzialność za tę decyzję zrzucić na niezaszczepionych, czy np. otyłych.
                A ty klaszczesz PiSowi, który unika odpowiedzialności za stan służby zdrowia, bo czekasz na order z ziemniaka w postaci certyfikatu na wejście do sklepu.
            • madami Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:42
              kia5 napisała:

> Nie, dlaczego. Ma paszport covidowy. Jeździć może. No i lekko przejdzie covida,
              > jeśli to w co wierzy jest prawdą. A lockdown i jego stopień bardziej zależą od
              > rządów niż faktycznego zagrożenia

No dokładnie! Panie i ich rodziny się poszczepiły i zamiast żyć normalnie dalej siedzą mentalnie w piwnicy.
              Lockdown i wszelkie ograniczenia to problem polityczny a nie epidemiczny.
              Zauważ z jaką łatwością ludzie się zwracają przeciwko innym, jak podatki są na manipulacje, zamiast wymagać od rządów czy to ochrony zdrowia czy normalnie funkcjonujących szkoł i gospodarki ti jedna drugiej skacze do gardła.
            • me-lissa Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:08
              Ma paszport covidowy. Jeździć może

Nope. Bo choć rodzice zaszczepieni to dzieci jeszcze za młode.
              Rząd już zapowiada hybrydę od września bo za mało ludzi zaszczepionych.
              Ciągle muszę męczyć się w masce w pracy, w sklepie, w komunikacji.
              Mam dość
          • kosmos_pierzasty Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:43
            angazetka napisała:

> Wiesz, w razie kolejnego lockdownu problem zamkniętych szkół, instytucji kultur
            > y, galerii handlowych, utrudnień w podróżach - będzie go nadal dotyczył.

Dokładnie tak. I to jest nieco irytujące. Czemu moje zaczepione dziecko ma iść na zdalną, tylko dlatego że ktoś się boi zaszczepić swoje?
            • srubokretka Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:57
              Nie rozumiesz, ze nawet jakby wszyscy zostali zaszczepieni, to i tak dzieci beda na zdalnej. Zmieniaja system, nie dotarlo? Jak jedena metoda na dane spoleczenstwo nie zadziala,to wyciagaja nowa. Wszystko zostalo bardzo skrupulatnie przygotowane lata temu.
                • kosmos_pierzasty Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:05
                  BTW dlatego właśnie jesteśmy w takiej pupie. Rząd mamy z tego samego miejsca i w sumie niedziwne, że ludzie takie właśnie intencje mu przyklejają. Przy tych wszystkich absurdach (delikatnie mówiąc) , jakie odstawia...
                  • srubokretka Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 17:02
                    Juz mam dosyc pisania, ze rzad mamy globalny. Pis to miarionetka , ale propolska. Mimo wszystko lepsza od tego co bylo/jest do wyboru. Chociaz po tylu latach, kazda partia rzadzaca fermentuje, bo z wierzchu nie poznasz ,kto zdrajca, przekupczyk, wtyka.

>To jest właśnie teoria spiskowa.

Nazywaj to sobie jak chcesz, ale dzieki tym info zarobilam kupe kasy i rodzine utrzymalam w zdrowiu psychicznym i fizycznym.
                    Inni zarobili jeszcze wiecej. Z mojego otoczenia: Kolega kupil mieszkanie na Manhattanie. Szwagierka zarobila ponad 300 tys $ w ciagu roku. Ciocia pod Wawa nie zamknela swojego zakladu i teraz kolejny dom buduje itd... ci co sie zabunkrowali i slonca poltora roku nie wiedzieli po schodach maja problem wejsc, dzieci przestaly biegac, ruch=bol jakikolwiek dluzszy niz 30min to kara za grzechy rodzicow, ktorzy uwierzyli w nowa religie.

>dlatego właśnie jesteśmy w takiej pupie.

Jezeli jest ci tam wygodnie i bezpiecznie ... co ja poradze.
              • alicia033 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 17:03
                srubokretka napisał:

> Nie rozumiesz, ze nawet jakby wszyscy zostali zaszczepieni, to i tak dzieci bed
                > a na zdalnej. Zmieniaja system

Tylko wiesz, w Europie to poza polskimi mało które dzieci siedziały na zdalnej. Więc popracuj jeszcze nad tą story.
                • srubokretka Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 17:28
                  W Usa im bardziej demokratyczne miejsce tym wiecej obostrzen ( reszta miala okrojone godziny,do tego lekcje co 2 dni, do tego dlubanie patykami w nosie) , Kanada tak samo. Litwa na zdalnej. Czesi na zdalnej. Singapur zdaje sie tydzien temu wrocil do zdalnej.

Rzady/media pracuja nad story,ja nie musze.
    • mia_mia Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:10
      Po to, że decyzje antyszczepów wpływają na życie wszystkich. Niech swoje lęki ukajają w domowym zaciszu, wtedy reszta będzie mogła żyć w miarę normalnie, posyłać dzieci do szkoły, korzystać ze służby zdrowia.
      • dramatika Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:17
        mia_mia napisał(a):

> Po to, że decyzje antyszczepów wpływają na życie wszystkich.

Pytam cię po raz kolejny - dlaczego tylko decyzje antyszczepów? Wielu ludzi nie dba o zdrowie i naraża służbę zdrowia.
          • dramatika Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:00
            mia_mia napisał(a):

> Naraża tylko swoje, a nie wielu innych. Nowotworem płuc, marskością wątroby czy
            > zawałem się nie zarazisz.

Ale że co, zaszczepieni boją się zarażenia?
            To po ch... się szczepić? big_grin

Pytam po raz kolejny - dlaczego tylko niezaszczepionych mamy obciążać odpowiedzialnością za ilość "łóżek" w szpitalu, a nie wszystkich ludzi nie dbających o zdrowie?
            • mia_mia Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:26
              Wiele razy udowodniłaś, że myślenie i kojarzenie to nie są twoje ulubione zajęcia i mocne strony, więc mniej czy bardziej grzecznie ludzie ci tłumaczą, wyjaśniają, ale przychodzi taki moment, że chyba trzeba się poddać, bo niestety nawet tak proste rzeczy wyjaśniane ci dziesiątki razy nie są w stanie do ciebie dotrzeć.
              • dramatika Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:57
                mia_mia napisał(a):

> tak proste rzeczy wyjaśniane ci dziesiątki razy nie są w stanie do ciebie dotr
                > zeć.

Ani razu nie wyjaśniłaś dlaczego tylko niezaszczepieni mają byc odpowiedzialni za stan służby zdrowia.

Z toba gadka jest taka:
                - dlaczego tylko niezaszczepieni mają być odpowiedzialni za stan służby zdrowia?
                - bo zarażają
                - ale przecież nie zarażają zaszczepionych
                - ale przez nich pada służba zdrowia
                - ale dlaczego tylko niezaszczepieni mają być odpowiedzialni za stan służby zdrowia?
                - bo zarażają...

I tak dalej.

Pozwól, że ci wyjaśnię o co mi chodzi - o to, że to nie obywatele są odpowiedzialni za stan służby zdrowia, tylko pisowska władza. A ty, zrzucając odpowiedzialność za stan służby zdrowia na jakąś grupę obywateli, jesteś pożyteczną idiotką (termin historyczny, a nie wyzwisko) pisu - pomagasz pisowi zrzucać z siebie odpowiedzialność. Za co to robisz? Za order z ziemniaka w postaci QR kodu.

• tarsyliaa Re: Nienachalna propaganda 24.07.21, 22:43
                      dramatika napisał(a):
                      >
                      > Tia big_grin

Mia się zamknęła w swojej bańce i nic do niej nie dociera. Propaganda mózg jej wyprała, nie potrafi analizować danych, nie widzi co się dzieje wokół niej. Powtarza jak mantrę, że zarażają nieszczepieni, podczas gdy fakty są takie, że szczepieni też zarażają, do tego przyczyniają się do powstawania mutacji, a po za tym chorują na Covid znacznie częściej niż niezaszczepieni. Któryś raz wrzucam dane z Izraela, czy UK, ale Mia udaje, że ich nie widzi big_grin
          • srubokretka Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:02
            Matki przyprowadzajace do tej pory chore dzieci do szkoly narazaly cale rodziny i takiej spiny nie bylo.
            Otyli obciazaja cale spoleczenstwo. Widac to wyraznie na Usa, jak dziala degeneracja na cale spoleczenstwo.
        • gama2003 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:37
          Przypomnij - która wcześniej choroba zmieniła szpitale w jednoimienne, kompletnie zamykając leczenie specjalistyczne ?
          Która zamknęla szkoły ? Nadciśnienie czy żylaki u otyłych ? Cukrzyca ? Nowotwory ?
          Czy może alkoholizm ?
          • alicia033 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 16:59
            Hmmm u mnie nie było ani zamkniętych szkół (poza samiutkim początkiem, kiedy praktycznie nic nie było o tym wirusie wiadomo) ani szpitali jednoimiennych. Więc może jednak problem w czym innym, niż w tym "o jak straszny i przerażający jest covid'?
            • gama2003 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 17:50
              Mogę zapytać skąd piszesz ? Bo w Polsce służba zdrowia nie uniosła pandemii, zresztą w bogatych krajach zachodu też chorzy na covid pozatykali okresowo szpitale. I szpitale tymczasowe też tam powstawały, lub służby były w gotowości.

A zamknięcie szkół miało zmniejszyć falę zakażeń i tym samym nie pogrążać jeszcze bardziej służby zdrowia i zachować jako taki dostęp do leczenia - na koronawirusa.
              Reszta dostęp do szpitali straciła.
              • alicia033 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 18:20
                CH. Tak, w niektórych kantonach też był okresowo problem ze szpitalami (pomagali Włosi i Niemcy) ale na ubezpieczenie zdrowotne wydaje się tu tyle, że argumentacja "musimy chronić medyków" nie ma szansy na popularność. Oczywiście była obecna ale głównie na samym początku, szybko postawiono nacisk na mobilizację, by nikt, kto potrzebował opieki lekarskiej nie został jej pozbawiony. Tu bardzo skrupulatnie się liczy pieniądze a zaniedbany przez system pacjent to w końcu dużo droższy pacjent więc fikcja teleporad (też są ale jako opcja, podstawą był rzeczywisty kontakt z lekarzem) oraz zamykanie placówek przed pacjentami jak w Polsce odpada.
              • runny.babbit Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 20:02
                W Polsce pandemia musi trwać właśnie po to, by można było tłumaczyć upadek systemu ochrony zdrowia wirusem, a nie fatalnym zarządzaniem i wiecznym niedofinansowaniem. Władza właśnie olewa sikiem prostym strajkujących ratowników, tych samych, którym wcześniej klaskała z balkonów. Mamy niby nadwyżkę budżetową, a na profilaktykę wciąż nie ma, nie mówiąc o innych potrzebach.
      • tarsyliaa Re: Nienachalna propaganda 24.07.21, 22:36
        mia_mia napisał(a):

> Po to, że decyzje antyszczepów wpływają na życie wszystkich. Niech swoje lęki u
        > kajają w domowym zaciszu, wtedy reszta będzie mogła żyć w miarę normalnie, posy
        > łać dzieci do szkoły, korzystać ze służby zdrowia.

Ha.ha, ha! big_grin
    • madami Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:38
      Ojejku no po to by pańcie uważające się za lepsze od innych bo cośtam mogły się pomasurbowć swoją lepszością wink
      Jestem na tym forum od czasów mojej ciązy, jeszcze nie należało do Agory, mam wrażenie, że wszystkie tematy już były tutaj poruszane, niektóre z milion razy. Widziałam tutaj wiele wiele jatek i zawsze to samo, ta pańcia jest lepszą matką, lepszą Polką lepszą cokolwiek wpisz, inni są złymi matkami, źle karmią dzieci, są głupie, lekkomyślne itd itp. Teraz mamy covida i wirusa na tapecie ale schemat ten sam.
    • kosmos_pierzasty Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:49
      Nie wiem skąd założenie, że uznanie kogoś za bojaźliwego jest nacechowane pogardą. Chyba, że sama tak myślisz. Raczej każdy się czegoś obawia... Ludzka rzecz. Tyle że tutaj obawy jednych utrudniają życie drugim, na tym polega problem. No i to że ktoś się zaszczepił nie znaczy jeszcze, że nie ma obaw. Zwyczajnie może był w stanie je pokonać?
      • kia5 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:57
        Określenie "rzekomo myślący samodzielnie" jest pogardliwą inwektywą.
        Nie szczepię młodego pokolenia bo się o nieboję. Pewnie podobnie jak Ty. Bo nieuwierzę, że zaszczepiłaś dzieci dladobraogółu
        • kosmos_pierzasty Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:10
          Nie, to określenie oddaje stan faktyczny. Może Ty akurat byłaś sceptyczna przed wszystkimi innymi, ale zaręczam, że gros Polaków słucha ruskich botów, zamiast lekarzy... Jak to uczciwie skomentować?
          A dziecko mam zaszczepione, tak jak dzieci znajomych lekarzy oraz (omg!) rolników.
          • kosmos_pierzasty Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:16
            A że odbierasz moje opinie jako 'jątrzace' cóż... Nigdy nie miałam problemu z wyrażaniem niepopularnych czy kontrowersyjnych poglądów. Sorry... Pewnie nie dysponuję wystarczającymi zasobami cnót niewieścich bo nie przedkładam miłej zgody ponad ciekawą i potencjalnie owocną dyskusję. Mam się pokajać? 🤓 Niedoczekanie.
    • taniarada Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 14:59
      To co rząd postanowi i tak od Was nie zależy. Francuzi wyszli prostestować i coś osiądnęli ? Nic. W Polsce nikt na ulicę nie wyjdzie. Jeśli szczepienia będa obowiązkowe ( a to kwestia czasu i moim zdaniem niedługiego ) zostaniecie zaszczepieni. Jesli wprowadza segregację również nic na to nie poradzicie. Tak czy inaczej możecie tylko pokrzyczeć na forum i nic więcej. Nie szkoda Wam na to czasu?
      • magdamajak Re: Nienachalna propaganda 25.07.21, 09:10
        Podejście do życia godne leniwego leminga, z ktorym można zrobić co się chce. Chwała, że nasi dziadowie i pradziadowie nie mieli takiego podejścia, bo pisałabyś teraz po szwabsku lub rusku.
      • vickylove Re: Nienachalna propaganda 25.07.21, 09:26
        Pofantazjuj ruski trollu przesiadujący namiętnie na forum dla matek 😃😃
        Twoje mokre sny niestety się nie spełnia natomiast wkrótce odgryziecie sobie łebki z bezsilnej wściekłości ,że szczepienie nie dało wam nic oprócz możliwości paskudnych długofalowych konsekwencji.
        Nikt nie będzie bil wam pokłonów,nie zapisza was w wikipedii jako pionierów nauki 😂a maski będziecie nadal pokornie nosić na pyskach,póki się rządzącym będzie to opłacało .

Cheers 😘
    • gama2003 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 15:11
      Pisałam wiele w wątkach o szczepieniach, ale nikogo przekonywać nie mam i nie miałam zamiaru.
      Życzę tylko sobie ( i wiem, że utopijnie) by nie doszło do kolejnego paraliżu służby zdrowia i by specjaliści, których ja i moi bliscy z różnych powodów potrzebujemyni, byli dostępni. Na oddziałach szpitalnych dodam, bo z wizytą prywatną ambulatoryjnie mam nadzieję problemów nie będzie.

No i byłoby bardzo miło, żeby szkoły i reszta działały normalnie, oraz branże z których żyje moje otoczenie.

Gdybym to powyższe miała zapewnione, miałabym gdzieś ile osób jest zaszczepionych a ile nie. Czyli krótko dla nierozumiejących ' gdyby ilość niezaszczepionych nijak nie wpływała na moje życie i zdrowie temat by mnie nie interesował wcale.
      Niestety tak nie jest a perspektywa kolejnego lockodown mnie załamuje. Moja decyzja nie wpływa na życie niezaszczepionych w żaden sposób. Ich decyzja na mnie wpływa a tego sobie nie życzę.
      • aguar Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 21:19
        Z tym, że nikt nie daje gwarancji, że np. po zaszczepieniu pewnego odsetka szkół nie zamkną. Gdyby tak było, miałoby sens, co piszesz i chciałabym, aby tak było. Ale prawda jest taka, że możemy się zaszczepić, a oni i tak zamkną, co zechcą.
    • natalia.nat Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 16:11
      Ty (i tobie podobni) robicie dokładnie to samo, tylko w przeciwna stronę ("A może to próba samouspokojenia po zaaplikowaniu sobie i dziatwie nie do końca przebadanego specyfiku?"; wątek na pierwszej stronie, że niby zaszczepieni są większym zagrożeniem). Często nacechowane pogardą (covidioci, barany, króliki doświadczalne...) Po co? Co z tego macie? Satysfakcję?
      • kia5 Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 16:20
        Naprawdę nie widzisz różnicy między wątkiem, gdzie ktoś zastanawia się na ile zaszczepieni są bezpieczni, a wątkiem, który już w tytule nazywa nieszczepiących się, czy wahających " rzekomo samodzielnie myślącymi"?
        • natalia.nat Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 21:12
          Widzę różnicę. Wątki i w ogóle wpisy antyszczepów są bardziej agresywne.
          A wątek, o którym wspomniałam nie jest o tym, na ile zaszczepieni są bezpieczni, tylko właśnie o tym, że to oni są zagrożeniem, ponieważ nie musza robić testów w przeciwieństwie do niezaszczepionych. Więc nie odwracaj kota ogonem. Zarzuty o brak samodzielnego myślenia oraz inne nieciekawe teksty to akurat padają cały czas w stronę zaszczepionych. Skoro masz tego typu rozkminy, to wypadałoby być obiektywnym. Ja nie zakładam żalących wątków, więc nie muszę się tłumaczyć.
    • cegehana Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 16:48
      Podbudowanie ego - po co pracować nad sobą, budować swój dorobek, ryzykować swoimi zasobami skoro można prostymi słowami osiągnąć ten sam psychologiczny efekt? Nieszczepiacy też pisuja tu w tym tonie. I w innych tematach też sa takie postawy.
    • lanola.x Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 17:28
      Ja jeszcze nie wyrazalam opinii w tej sprawie ale musze teraz napisac. Nie czuje absolutnie zadnej pogardy, rozumiem leki bo sama mialam(szczepilam niedawno nastolatkow) natomiast ufam lekarzom a niezaszczepienie uwazam za szczyt glupoty. Nie rozumiem tego i nie chce rozumiec. Mam prawo tak uwazac.
        • bialeem Re: Nienachalna propaganda 23.07.21, 21:53
          Chazan też jest lekarzem. Nie cała grupa zawodowa jest inteligentna. Niektórzy po prostu odwalili pamięciówe na studiach, mieli znajomości dalej, mieli masę szczęścia, stetryczeli, wyspecjalizowali się w czymś i nie mają pojęcia o reszcie. Po prostu wg krzywej gaussa nawet w wyselekcjonowanej populacji trafiają się najniższe percentyle inteligencji.
      • vickylove Re: Nienachalna propaganda 25.07.21, 09:28
        magdamajak napisała:

> Daje im to złudne poczucie nieśmiertelnego superbohatera, który szczepiąc się c
        > hroni świat przed ostateczną zagładą 😆

Dokładnie 😂
        Teraz walą łebkami w ścianę bo widzą że mogą sobie co najwyżej medal z kartofla przypiąć a miało być tak pięknie..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka