Dodaj do ulubionych

Zelazo - jakie I ile

24.07.21, 17:31
Dziewczyny, moje zelazo jest praktycznie na samym dole normy, zaraz bedzie ponizej.

Co kupic, ile I jak to brac moze ktos sie orientuje
Obserwuj wątek
  • aga_sama Re: Zelazo - jakie I ile 25.07.21, 13:41
   A jak Twoja ferrytyna? Bo sam niski poziom żelaza nie musisz oznaczać konieczności jego suplementacji. Co do konkretnego preparatu nie pomogę, bo każdy którego próbowałam wywoływał u mnie objawy zatrucia. Pomogły wlewy dożylne w szpitalu, a profilaktycznie wołowina, wątróbka i koktajle z pietruszki i soku pomarańczowego.
  • snakelilith Re: Zelazo - jakie I ile 25.07.21, 13:50
   Idź do lekarza, sprawdź ferrytynę i prowadź suplementacją pod jego kontrolą preparatmi na receptę.
   Wiele ludzi źle znosi oralne przyjmowanie żelaza, czasem trzeba bardzo starannie dopasować dawkę, by nie było za dużo, ale i nie za mało, bo wtedy będziesz się bujać latami.
   Niektórzy ludzie mają też trudności z przywajaniem, wtedy męczysz się na przykład przy biegunkach, albo zatwardzeniach, a efekty są praktycznie zerowe. To można sprawdzić testem u lekarza.
   W cięższych przypadkach można przemyśleć wlewkę dożylną, to skraca czas terapii, a efekty są prawie natychmiastowe i można zaoszczędzić sobie nieprzyjemności żołądkowo-jelitowych. Dla mnie były one nie do przeskoczenia. Łykane żelazo bardziej mi szkodziło, niż pomagało.
  • magdamajak Re: Zelazo - jakie I ile 25.07.21, 19:36
   Bez przesady z tymi lekarzami 😂 Jak Wy z takim gównem lecicie do lekarza, to ja już wiem skąd te wieczne kolejki do internisty... To tylko niewielki niedobór żelaza, do ogarnięcia w domu, bez konieczności podtruwania się preparatami na receptę. Dieta, napary z pokrzywy i żelazo w płynie np. Floradix i będziesz Pani zadowolona smile
  • india-mia21 Re: Zelazo - jakie I ile 25.07.21, 19:50
   Dobrze wchłania się Feroplex, Tardyferon. Czasami przepisujemy pacjentom dwa a nawet trzy różne preparaty żelaza. Przyjmujemy je wraz z witaminą C. Ale trzeba skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi wywiad, dobierze lek i dawkę, może zleci dodatkowe badania. I tak jak już wcześniej było sugerowane, oznaczyć ferrytynę i morfologię przed wizytą.
   • snajper55 Re: Zelazo - jakie I ile 25.07.21, 19:58
    bei napisała:

    > W spirulinie jest latwoprzyswajalne.

    Nieprawda. W spirulinie i innych produktach roślinnych jest żelazo niehemowe, które wchłania się trudno, w ok 5%. W produktach pochodzenie zwierzęcego jest żelazo hemowe, które wchłania się łatwo - w ok 25%.

    S.
    • magdamajak Re: Zelazo - jakie I ile 25.07.21, 20:16
     Nie powtarzaj błędnych frazesów. Ja w ciąży tylko roślinnym żelazem podbiłam wyniki, choć oczywiście mój ginekolog powtarzał te same dyrdymały, co Ty. Po czym kiwał z niedowierzaniem głową, że to takie nieeeemożliwe.
     • bistian Re: Zelazo - jakie I ile 25.07.21, 20:25
      magdamajak napisała:

      > Nie powtarzaj błędnych frazesów. Ja w ciąży tylko roślinnym żelazem podbiłam wy
      > niki, choć oczywiście mój ginekolog powtarzał te same dyrdymały, co Ty. Po czym
      > kiwał z niedowierzaniem głową, że to takie nieeeemożliwe.

      Ale to nie są dyrdymały, tylko prawda. Widocznie, Tobie to wystarczało i tyle, i nie jest to w sprzeczności z poprzednim wpisem.
      Ja też brałem preparaty, gdy często oddawałem krew, takie najzwyklejsze bez witamin B i C i u mnie to się sprawdzało, ale ja nie jestem kobietą.

      Teraz bym proponował żelazo chelatowane, jeżeli są takie problemy u kobiety, bo będą spadki. Też to powinno zadziałać i wcale nie muszą to być jakieś drogie preparaty. Patrząc na to, co się dzieje w punktach krwiodawstwa, połowa kobiet ma takie problemy i większość bardzo młodych kobiet.
      • magdamajak Re: Zelazo - jakie I ile 25.07.21, 20:32
       W temacie wchłaniania się zgadzam, natomiast w kwestii tego, że nie da się takim żelazem podbić, już nie. Ale ja z tych, co uważają, że najpierw warto popróbować te mniej ingerujące metody. A żelazo na receptę praktycznie zawsze powoduje zatwardzenia. Więc de facto wpadamy w kolejny kłopot.

       Winą takich problemów jest głównie zła dieta, właśnie u młodych. Oraz zerowa wiedza o ziołach czy witaminach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka