Dodaj do ulubionych

nebulizator

17.09.21, 20:49
Dziewczyny, czy możecie polecić mi dobry nebulizator dla 8 latki? Mój silvestro wprawdzie działa bez zarzutu, ale części zamiennych już nie ma, a pojemnik do leku jest już bardzo zużyty, przestali o produkować, ma 16 lat.
Co Wy macie na stanie i jest godne polecenia?
Obserwuj wątek
  • asfiksja Re: nebulizator 17.09.21, 20:59
   A 8-latka nie dałaby rady już normalnie przyjmować leków wziewnych? Albo przez tubę? Kupowanie nebulizatora dla dziecka w tym wieku to trochę wyrzucanie pieniędzy, nie mówiąc już o tym, że długa ekspozycja skóry wokół ust i nosa na sterydy.
   Ostatnie 2 nebulizatory, jakie miałam się szybko rozwaliły i potwornie buczały, jeden to był chyba microlife, więc mogę go nie polecić.
   • ziazia17 Re: nebulizator 17.09.21, 21:03
    8 latka ma inhalacje tylko w czasie infekcji. Na stałe nie bierze sterydów. Nie ma soli fizjologicznej we wziewach, chyba. Dzięki za niepolecenie Microlife!
    • asfiksja Re: nebulizator 17.09.21, 21:19
     Jak nie bierze na stałe to tym bardziej niepotrzebny specjalistyczny sprzęt. Będzie stał, użyjesz 2x w roku. Sterydy w inhalatorkach też mają parę lat ważności. Sól jest w postaci aerozoli do nosa i tabletek do płukania gardła. Są też aerozole do nosa z lekami (te wszelkie nasiviny, otriviny, nasometiny, metminy...).
     Nebulizator prędko będzie elektrośmieciem, a przy okazji powstanie pełno plastikowych odpadów po soli fizjologicznej i sterydach do nebulizacji.
    • asfiksja Re: nebulizator 17.09.21, 21:25
     >Czy to bardzo niekorzystne?
     Przez 10 dni raz w roku to będzie żyćwink Jeśli już masz nebulizator to śpij spokojnie, ja tylko uważam, że nie warto kupować nowego, jeśli się nie ma.
  • rita03 Re: nebulizator 17.09.21, 21:10
   Mój syn w czasie infekcji oskrzelowych korzysta z diagnostic Nano. Jest OK. Chociaż jeśli dobrze pamiętam, też buczy dość głośno.
  • mama0208 Re: nebulizator 17.09.21, 21:36
   Ja od kilku lat mam SOHO MidiNeb i jestem bardzo zadowolona. Co prawda to już drugi egzemplarz ale wcześniejszy służył przez 5 lat , drugi już 3 lata. Kupiłam po raz drugi ten sam model bo jest łatwy w obsłudze i mały (można go zabrać na wczasy). W szpitalu chorób płuc gdzie przebywałam z niemowlakiem też się sprawdził.
  • india-mia21 Re: nebulizator 17.09.21, 21:37
   Przede wszystkim należy patrzeć na jaką-najprościej mówiąc-wielkość cząstek rozpraszany jest lek. Najlepiej gdy inhalator generuje cząstki mniejsze niż 2um. Małe cząstki dotrą głębiej do drzewa oskrzelowego a o to w aerozoloterapii chodzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka