25.10.21, 22:03
a ktory zestaw bardziej wam pasuje wyjscie na pizze same kobiety
Obserwuj wątek
    • kk345 Re: ubraniowo 25.10.21, 22:12
      Bardziej mnie przekonuje pani w spodniach, aczkolwiek osobiście nie cierpię komplecików i nie połączyłabym skórzanych spodni ze skórzaną kurtką.
      • 3-mamuska Re: ubraniowo 25.10.21, 23:02
        kk345 napisała:

> Bardziej mnie przekonuje pani w spodniach, aczkolwiek osobiście nie cierpię ko
        > mplecików i nie połączyłabym skórzanych spodni ze skórzaną kurtką.

Tez tak myśle.
        Nie pasuje skóra do skory , jeans do jeansu.
            • thank_you Re: ubraniowo 26.10.21, 10:25
              Jasne, jest wiele sytuacji, gdzie nawet osoba posiadająca wyobraźnię i potrafiąca ubrać się niesztampowo ale jednocześnie gustownie, powinna powściągnąć lejce i ubrać się zachowawczo. smile
              Protestuję jedynie przed takimi uogólnieniami - jestem przekonana, że właściwie nawet największy kicz można odpowiednio ograć, już nie wspominając o tym, że są "kurtki" i kurtki, "spodnie" i spodnie.
              Przykład z wklejonego zdjęcia faktycznie słaby, ale to przez "pańciowatość".
                      • nuclearwinter Re: ubraniowo 26.10.21, 12:43
                        Większość tych dżinsowych i skórzanych komplecików bardzo w moim stylu 😍 Pragnę takiej skórzanej spódnicy midi z wysokim stanem i rozporkiem do uda, cudo!
                          • fitfood1664 Re: ubraniowo 26.10.21, 15:05
                            te stylówy są śliczne tylko i wyłącznie ze względu na modelki, no ale są takie kobiety które i w szmacie do podłogi zrobią furorę, reszcie pozostaje ubierać się z gustem
                            • thank_you Re: ubraniowo 26.10.21, 18:00
                              Ślicznych i zgrabnych kobiet jest całe mnóstwo, więc mają prawo tak chodzić ubrane i wyglądać zajebiście w skórze/jeansie na dole i górze.

I jest całe mnóstwo ślicznych i zgrabnych kobiet, które nie będą tak wyglądały, bo brak wyobraźni, aby tak się ubrać. Mnie też wielokrotnie brak wyobraźni, ale nie piszę, że coś jest niemożliwe, bo ja tego nie umiem.
                      • loginwieczniezajety Re: ubraniowo 26.10.21, 17:23
                        "Trzeba mieć gust i wyobraźnię"- powiedziała thank you i wkleiła fotki stylówek za ciężką, dla części ematek, rzecz jasna, kasę.
                        Tak, jeans z jeansem, gdy góra i dół są w kolorze blue jeansu, wyglądają gorzej, niż gdy góra i dół ma inne kolory - bo przecież nie o samą tkaninę się rozchodzi, ale o kolor.
                        • loginwieczniezajety Re: ubraniowo 26.10.21, 17:26
                          Pisząc o ciężkiej kasie piszę oczywiście o stylówkach skórzanych, spoko, można plasticzek na górę i jakieś legginsy błyszczące i udające nabyć, tylko kurczę, chyba nie to prezentują foty, co?
                        • thank_you Re: ubraniowo 26.10.21, 17:58
                          Ej, to nie fair - tak można ze wszystkim.

Akurat dwie stylówki blue jeansu są wklejone, naprawdę, nie trzeba zapinać katanki pod szyję i zakładać skinny jeansów, można to ograć na wiele sposobów, no i nie wiem czy te dżinsowe są za tak ciężką kasę. Skóra - to wiadomo, tylko nikt tu nie pisał o kwotach a o samym fakcie, że skóra do skóry nie pasuje. A otóż pasuje, tylko trzeba wyjść poza wyobrażenia "mundurkowe".

• loginwieczniezajety Re: ubraniowo 26.10.21, 18:32
                            Nie fair - ale w sęsie (jak widzę tak zapisany "sens" to gęba sama mi się śmieje)?

Dopasowania skóry nie kwestionuję, pewna drapieżność sama się narzuca, ale jak Marysia uważa. Przy swoim zdaniu w sprawie zestawienia jeansu z jeansem w jednym kolorze i zbliżonym odcieniu pozostaję, ale ja rozpoczęłam dojrzewanie modowe w traumatycznych latach 80tych i mnie takie deja vu nie kręci, choćby nie wiem jak pięknie ograne. Ostatnio widziałam na kimś moją kurteczkę jeansową z podstawówki, charakterystyczny krój, poczułam lekki atak paniki.

Szare spodnie - takiego kroju szukam, co przymierzę, to, kurna, krótkie lub w inny sposób nie takie.
                            • thank_you Re: ubraniowo 26.10.21, 18:41
                              Wiem o czym mówisz, mam siostrę 10 lat starszą - ona nie może się na mnie i swoją córkę napatrzeć i pyta - ja to robiłam, bo nie miałam wyboru, ale wy???
                              Pamiętam rodzeństwo w dżinsie od góry do dołu i faktycznie nie przypominało to stylowek ze zdjęć, ale na szczęście te dzisiejsze dzieciaki nie są ograniczone niczym (choć mogłyby być) i dlatego zrywają ze stereotypami mundurków czy komplecików.

Z tymi spodniami to doskonale Cię rozumiem, ile ja się namierzyłam, żeby znaleźć jakieś balloon/mom itp. jeans, w których będę dobrze wygladała. Z obcisłymi chyba łatwiej (tylko od dawna nie lubię).
                              • loginwieczniezajety Re: ubraniowo 26.10.21, 18:57
                                Dokładnie!!! Chodzę ulicą i czuję się jak niedoceniona trendsetterka!

Natomiast nie wiem, czy dzisiejsze dzieciaki nie są ograniczone niczym - modowy instynkt stadny daje o sobie znać masowo, dzięki czemu wystarczy parę razy się przejść ulicą i przyjrzeć grupkom nastolatek, by wiedzieć, co jest na topie w danym sezonie (a co kolejny sezon z rzędu - Vansy trzymają się dzielnie, Kankeny nieco gorzej itd.).

Ostatnie balloon przymierzałam w outlecie Levis'a, 99 zeta - brałabym, ale cóż robić, gdy miałam z nich, po zgięciu nogi w kolanie, rybaczki. Gdzie kupować spodnie inne niż jeansy - lub jeansy-nie-jeansy (obiecuję, nie skrytykuję cen, wszystko potrafię kupić taniej!)?
                                • thank_you Re: ubraniowo 26.10.21, 19:18
                                  Haaaa, bo byłaś trensetterką, możesz im kołnierzyki z wyższością poprawiać. big_grin

Eee, ale to chyba naturalne, że część młodzieży nie lubi się wyróżniać i chcąc należeć do jakiejś społeczności powiela stylówki. Z tym, że nie są ograniczeni to może przesadziłam, jasne, że są - kasą, ale na pewno jest im łatwiej niż wam - choćby taki sinsay. wink

Najwięcej fajnych jeansów to Diesel, TH, Wrangler, ale za każdym razem, gdy coś trafi mi w serce to... Zara. Mam też Desigual, Trendyol i jakieś wynalazki z Zalando. Gdy szukałam tych wymarzonych to mierzyłam wszystkie, muszę przejść się do lumpeksu z moją młodą, ona wyhacza niezłe, jeansowe perełki.
                                  • loginwieczniezajety Re: ubraniowo 26.10.21, 19:27
                                    Nie, jeansy mam obcykane, dołożę Replay, Guess, czasem G-Star czy Pepe Jeans - ale i tak mam głównie skinny i straight. Mom mnie nie kręcą (znów - deja vu), ale coś na luzie owszem. Widać spóźniłam się o parę sezonów. Ostatnie z lumpeksu to proste Tiger of Sweden z wełny, więc ryję dalej...
                                    • thank_you Re: ubraniowo 26.10.21, 20:14
                                      O matko, jak ja to przeczytałam...

Guessy dla mnie za krótkie, G-starów chyba nie próbowałam, Replay też - a to klasyki, jak zrzucę brzuch to się przyczaję.

Spodnie materiałowe to też różnie, noszę teraz takie kroje jak te szare o których piszemy, także na jakieś spotkania oficjalne; szukam na Zalando, mam np. MM6, Victorię Beckham, Max Mara (a najchętniej jej wersja weekend), sportmax, Zarę, mango, massimo Dutti.
                                      A najczęściej to trzepię internet po składzie i zapisałam się na dwie grupy sprzedażowe na FB - tam dziewczyny wystawiają perełki (jeśli masz gazetowego, to mogę ci podesłać nazwy tych grup).
                                      • loginwieczniezajety Re: ubraniowo 27.10.21, 00:01
                                        Guessy są też dla mnie krótkie, ale na lato oblecą - zwłaszcza że mają coś w kroju takiego, że wkładam na tyłek i jest cudnie. Ostatnio dorwałam takie o długości 34 więc cuda się zdarzająwink Fakt, Zara i Stefanel (też Włosi) - to w czasach słusznie minionych były jedyne sensowne długości, jakie znalazłam. WIększość podanych mam w obserwowanych. Za grupy sprzedażowe FB podziękuję, jeszcze nie dorosłam:0
                                        • thank_you Re: ubraniowo 27.10.21, 04:08
                                          Te grupy sprzedażowe to nie jest jakas sieczka, a wyselekcjonowane ciuchy, oryginalne, odpowiednio opisane, albo markowe albo z dobrym składem, na pewno nie sztampowe. Kupiłam tam kilkanascie perełek, to nie jest masówka. Ale rozumiem i nie nalegam, gdy koleżanka mnie zapraszała, to tez nie wiedziałam o co kaman. big_grin

Z Guess zazdroszczę, bo ładne maja te spodnie, jeden z ich niewielu produktów bez logo. Lubie tez ich buty na obcasie, maja b. miękka skore, az szkoda, ze nie chce mi sie w nich chodzić. big_grin
                          • kk345 Re: ubraniowo 26.10.21, 23:01
                            >A otóż pasuje, tylko trzeba wyjść poza wyobrażenia "mundurkowe".
                            Uwielbiam ematkę, jest niezawodna. Piszę wyraźnie: MNIE OSOBIŚCIE to się nie podoba, więc to oczywiste, ze trzeba mi odpisać: no jak może się nie podobać, zobacz, jakie to śliczne i modne i taaaaakie luzackie. Facepalm. Nie, nadal uwazam, ze skóra ze skórą to za wiele (no ale rozumiem, ze o ile primula ma prawo do takiego wyboru, to ja już pewnie nie), a mundurek z blue dżinsiku nie wygląda DLA MNIE dobrze nawet na modelce. Może, czy jest jakiś obowiązek polubienia?
    • kkalipso Re: ubraniowo 25.10.21, 23:54
      Dziewczyna w sukience, ale żadne tam szpilki tylko buty sportowe/sandały - szpilki są niemodne, niewygodne, niepraktyczne. Nie mam ochoty się męczyć żeby (powiedzmy) lepiej wyglądać...
    • jednoraz0w0 Re: ubraniowo 26.10.21, 05:38
      Na pizzę? Kiecka. Zamaskuje wystający bęben. I jak się człowiek przy tej pizzy piwa napije i będzie musiał się wynikać to w kiecce tez łatwiej.
    • fitfood1664 Re: ubraniowo 26.10.21, 09:06
      nie podoba mi się ani jeden ani drugi, nie ubrałabym się tak, jedna jakby szła do kościoła, druga dość wulgarna, sorry, ciuchy bardzo źle zastawione
      • hadron-plus Re: ubraniowo 26.10.21, 10:47
        fitfood1664 napisał(a):

> nie podoba mi się ani jeden ani drugi, nie ubrałabym się tak, jedna jakby szła
        > do kościoła, druga dość wulgarna, sorry, ciuchy bardzo źle zastawione
        Wyżej już napisane, ale jeszcze i ja się odniosę. Ogólnie. Wpadam tu ze zwyczajnego przyzwyczajenia (nie mylić z czytaniem artykułów dziennikarskich, te przeglądam nie tylko z przyzwyczajenia ale niekiedy z ciekawości co polski rząd proponuje rodakom na kolejny dzień) i w każdym, ale w każdym wątku, niemal w każdym wpisie dominuje ocenianie, krytyka, porównywanie a do b lub c, dawanie rad wychowawczych, oczywiście jedynie słusznych. Rozumiem, można coś polecać, artykul może dający do myślenia, coś na bazie własnych doświadczeń, można też robić reklamę (jak najbardziej rozumiem). Nie rozumiem jednak jak można codziennie, w dużym nadmiarze odżywiać się własnym kotzen? Zdaje sobie sprawę, że są różne diety, różne niestrawności, różne ograniczenia, ale żeby tak zajadać się bolusem? Oczywiście, że mogę nie zaglądać jeśli mi nie pasuje, a innym pasuje a i owszem. Toż zaglądam rzadko. Ilekroć zajrzę, widzę powyższe. Naprawdę nie ma szans na wątek bez oceniania lub radzenia drugiemu jak ma żyć? Tak, tak wychodzę za chwilę. Tak tak, nie muszę czytać.
    • atenette Re: ubraniowo 26.10.21, 09:47
      Dla mnie szpilki to nie buty na pizzę. Na pizzę ubieram się na luzie, a więc raczej adidasy, a nie eleganckie buty. Na zdjęciu mało widać, ale ubranie skórzane wygląda wg mnie średnio, ja czułabym się w tym wulgarnie - również nigdy nie łączę skórzanej góry i dołu. Sukienka spoko, ale nie do tych butów. Bardziej widziałabym tu sportowe buty i ramoneskę.
    • fantastyczna88 Re: ubraniowo 26.10.21, 10:40
      Nie chodzę na pizzę, uważam to za nieeleganckie danie, kompletnie do mnie nie pasujące. Ale gdybym już została zmuszona, to ubrałabym się tak, żeby pozostać niezauważoną, czyli pani w oczojeb*ych szpilkach odpada. Pani po lewej może być, chociaż chyba za bardzo się wystroiła.
    • konsta-is-me Re: ubraniowo 26.10.21, 11:24
      Obydwa.
      Albo żaden.
      Generalnie strasznie dużo zachodu jak na pizzę.
      I czemu szpilki?
      Pizza to zbyt nieformalna okazja do szpilek.
      Wygląda to raczej jak klubowy strój właśnie pań ok.50+tki.
      Ale nie przejmujcie się forum ,chodzi o to by się cieszyć życiem.
    • ms.piggy Re: ubraniowo 26.10.21, 13:01
      dla mnie - żaden, oba zestawy w stylu "nastarana naczelnik gminy"
      plastikowy, obcisły mundurek wygląda b. słabo
      kiecka wcale nie lepiej, taki styl był popularny lata temu
      Szpilki na pizze? całośc kojarzy mi się z koncertem disco polo smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka