Dodaj do ulubionych

ekspres do kawy -jaki

05.11.21, 11:32
do tej pory uzywałam zwykłego ciśnieniowego. Chciałabym kupic ekspres z młynkiem.
Wybór padł - wstepnie, na philips lattego , kosztuje ok 2000zł.
Czytam że głośny itp, wiem ze zawsze znajdą się jakieś negatywne uwagi...ale moze coś doradzicie?
Najczęściej piję latte smile
Obserwuj wątek
    • swinka-morska Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 11:55
      Mogę powiedzieć co dla mnie było ważne przy wyborze - łatwość czyszczenia ustrojstwa do spieniania mleka. Są bardzo różne u poszczególnych producentów. U mnie wybór padł na automatycznego Krupsa.
      Głośnością bym się raczej nie kierowała, robienie kawy trwa tylko chwilę.
      • rayaax Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 11:58
        no własnie....w kosciele nie mieszkam smile
        ten lattego nie ma systemu czyszczenia dyszek mleka bo ma osobny pojemnik ktory myje sie pod bierzącą wodą.
        Myslałam o simensie ale tam własie zaczynają sie schody z dyszkami , niby ekspres je sam czysci ale i tak trzeba to porzdnie przemyć samemu plus duzo pobiera wody na mycie i wciąż trzeba ja uzupełniać. kawe w domu piję tylko ja.
          • myfaith Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 20:09
            ooo ja tez ten polecam Krups Evidence - mam go juz ponad 2 lata i jest intensywnie używany ( jak w małym biurze tak do 4 osob) i kawa jest super - tylko ja regularnie go czyszczę i odkamieniam choć mysle ze syf jest w środku ale nie mam pomysłu jak go wyczyścić (chociaż raz odwróciłam do góry nogami i potrzasnęłam wink) ale to niezbyt dobry pomysł...
            W biurze mieliśmy delonghi - niezniszczalny sądząc po tym jak był eksploatowany
      • baz12 Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 13:30
        Ja mam taki www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/delonghi-ecam-350-55-b.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIg5-FvpyB9AIVAgd7Ch3fUQquEAQYASABEgIGzPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Jestem bardzo zadowolona, bardzo łatwy w myciu, kosztował w promocji niecałe 2k.
    • bo1 Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 12:10
      Myślę, że każdy ekspres z młynkiem jest głośny. Mnie bardzo przypasował delonghi dinamica plus. Nabyłam go parę miesięcy temu. Jest niewielki, system spieniania mleka płucze się sam po każdym użyciu i trzyma się go w lodówce. Do dokładniejszego mycia rozkłada się go na czynniki pierwsze w banalnie prosty sposób. W ogóle ekspres jest prosty w obsłudze mimo wielu dostępnych opcji. Kawę robi świetną. Musiałabyś jednak trochę dołożyć do tych 2 tys. Warto polować na promocje.
      • rayaax Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 12:14
        Mysle o tym www.oleole.pl/ekspresy-cisnieniowe/philips-ep3241-50.bhtml?cd=1481491577&ad=63058233091&kd=&gclid=Cj0KCQjwrJOMBhCZARIsAGEd4VEPw6zVcL4uibP53vkxqqjVYEHpLNUO5lD35wWmloYrxWl2xJW4GjUaAqdUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

mogę w sumie trochę dołozyć, ale chcę zeby to było proste w obsłudze smile kawy jednak piję mało max 2 dziennie, M nie pije i nie chce mi sie myc dyszek a tutaj tylko pojemnik do mycia smile stąd ten pomysł aby kupic taki model.
        • bo1 Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 12:37
          rayaax napisała:

> nie chce mi sie myc dyszek a tutaj
          > tylko pojemnik do mycia smile stąd ten pomysł aby kupic taki model.

No ale na zdjęciu widzę, że pani myje pod kranem i pojemnik, i spieniacz. Jak w każdym ekspresie. W delonghi robi się to co kilka dni, zajmuje to tylko chwilę, tym bardziej że ekspres sam płucze spieniacz gorącą wodą po każdej kawie z mlekiem.
      • myfaith Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 20:11
        Ło matko towar używany wielokrotnie - nie wiem czy jeszcze pochodzi.....a na gwarancji juz nie jest smile

krwawy.lolo napisał:

> Bierz Deląga, dobrze robi kawę i w dodatku przystojny, nadal.
    • chlodne_dlonie Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 12:49
      Użytkuję od lat z satysfakcją DeLonghi.
      Ma stalowy młynek, możliwość zaparzania także mielonej kawy, choć ja akurat prawie z tej opcji nie korzystam, no ale jest, jakby co 😉
      Spieniam mleko rurką, nie chciałam tego wariantu z pojemnikiem na mleko, bo przy użytkowaniu domowym (u mnie 3-4 kawy dziennie) to większa fatyga z utrzymywaniem go w czystości wg mnie.
      Przez ponad. dziesięć lat użytkowania był ze dwa razy w serwisie, drobne naprawy, tak więc polecam 😊

Btw słyszałam, że Krups'y i Philipps'y bywaja awaryjne - kilkoro znajomych miało problemy już na gwarancji, no ale może mieli pecha do wadliwych egzemplarzy 😉
    • arwena_11 Re: ekspres do kawy -jaki 05.11.21, 20:23
      1,5 roku temu sama się nad nim zastanawiałam. W końcu kupiłam de longhi. Ustrojstwo do mleka myję w zmywarce.
      Od Phillipsa odstraszyło mnie, że uchwyt na to ustrojstwo na mleko może szlag trafić i wtedy nici z latte.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka