Dodaj do ulubionych

Stalk... w sieci i pytanie

07.11.21, 01:35
Tak, spotkało mnie to zjawisko w sieci i to słowo tak mnie męczy, że nawet nie wypowiem go głośno. St...er dokucza mi w sieci. Mr X śledził mnie przez kilka miesięcy w sieci i nie byłam tego świadoma. Podrzucił mi wirusa i zablokował komputer poprzez aplikację o nazwie True Key (o ile dobrze pamiętam). Kiedy wydawało mi się, że się tego pozbyłam radośnie przewertował cały mój system. Sorry, że tak mało składnie piszę, ale już mi słabo od tego wszystkiego.

Tak, jestem ciemna w tych kwestiach i nic na to nie poradzę...Muszę prosić kogoś o pomoc, bo sama tego nie rozwiążę.

Więc to co ja podejrzewam to tyle, że wpakował mi się do mojego systemu wysyłając mi jakiegoś linka..
A głównym problemem teraz jest ...Google. Poznał kilkanaście moich haseł (szczęśliwie nie bankowych) i wie jak się nazywam i prawie na pewno wie, gdzie mieszkam .W tych zapisanych hasłach miałam jedno do strony z kreatorem CV, a tam moje zdjęcie i inne dane - niby CV już bardzo przestarzałe, ale i tak głupio. Mam też niestety przeczucie, że zn... rzeczy, których nie po...Program antywirusowy co kilka dni wysyła mi info o wy... danych albo o pliku śledzącym. Dobrze, że mam starego kompa bez kam

Co mam zrobić, żeby pozbyć się go z sieci? Zlikwidować swoje konto na Google? Cholera, prawie 10 lat temu czułam, że to może mi kiedyś za... i proszę...Wiem, że piszę mało składnie i sensownie, ale ja po prostu nie chcę napisać za dużo. Pewnie myślicie, że popadam w paranoję, ale w realu nie mam takich problemów i jestem ostrożna. A w sieci wpadłam jak śliwka w kompot przy scammerze. Słabe obcykanie w kwestiach netu ugryzło mnie w p..Nic na to nie poradzę - to zawsze było moją "piętą achillesową" i nie dla się tego wytłumaczyć chyba inaczej niż, że niektórzy ludzie tak po prostu mają - tak samo jak inni mają dysortografię, dyskalkulię, itd. Wiem, że brzmię jak osobą z paranoją, ale pomyślcie jak wy byście się czuli w podobnej sytuacji. Ja się nawet boję pisać gdziekolwiek, bo czuję się jakby ktoś cały czas mnie śledził.

Nie śmiejcie się. Nie, nie mam schizofrenii, Ta osoba dawała mi do zrozumienia, że mnie śledzi. Nie chcielibyście być w takiej sytuacji.
Obserwuj wątek
  • crossword Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 01:40
   I jeszcze jedno - zanim nazwiecie mnie analfabetką, to te urwane słowa to słowa, których powinniście się domyślić. Nie piszę ich, bo nie chce, żeby ta osoba je czytała. Stąd takie śmieszne ucinanie. A st...nie mieszka tutaj i nie używa naszego j i to chyba jedyny pozytyw.
   • crossword Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 07:52
    woman_in_love napisała:

    > czy rozmawiałaś już ze specjalistą?

    Jeszcze nie, ale bez ironii slyszalnej w Twoim pytaniu donosze Ci, że "Tak, rozważam to", a do stanu, w którym teraz jestem doprowadziły mnie właśnie te ciekawe doświadczenia w sieci. I nie jestem jedyną osobą, która doświadczyła tam problemów - są takie miejsca w sieci, które potrafią uzależniac w zly sposób, bo cię drenuja i wręcz wypalaja duszę.
   • crossword Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 08:17
    ichi51e napisała:

    > ale dlaczego nie mozesz pokasowac google hasel zmienila itd?
    >

    No coz, dostaje pier...bo jako osoba, która słabo "umie w Internety" chce po prostu uzyskać poradę, co mogę zrobić żeby gość przestał mnie śledzić? Przeinstalowac system? Usunac konto w google (czy da się?), używać innej przeglądarki? Pytam jak totalny ciolek, ale to dlatego, ze tego typu kwestie nigdy mnie specjalnie nie interesowaly.

    Nie wierzę, ze nie obeszloby by was, ze jakis osobnik wlazi na wasze konta, przegląda historię wyszukiwania w przegladarce, czyta to co wy i odsluchuje sobie videoclipy z Waszego konta na YouTube. A przede wszystkim zna Wasze imię i nazwisko, prawie na pewno adres zamieszkania (!!!) i będzie sobie sprawdzać lokalizację waszego domu w Google Maps.
    Czy to jest normalne? Nie, to jest creepy.
    • ichi51e Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 08:32
     wiekszosc twoich znajomych zna twoja imie i nazwisko nie ma co panikowac. Masz dwa problemy
     - stalkera w realu
     - strach ze masz jakiś syf w kompie i hasłach.
     O ile pierwsze należy zgłosić na policje to jak bym pokasowa konta i założyła nowe jak tak cię to meczy, kompa wyczyściła u specjalisty, sprzedała i kupiła sobie nówkę sztukę. :p
     ale problemu ze koleś przegląda twojego YT 🤣 to nie rozwiąże.
     • crossword Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 08:40
      ichi51e napisała:

      > wiekszosc twoich znajomych zna twoja imie i nazwisko nie ma co panikowac. Masz
      > dwa problemy
      > - stalkera w realu
      > - strach ze masz jakiś syf w kompie i hasłach.
      > O ile pierwsze należy zgłosić na policje to jak bym pokasowa konta i założyła n
      > owe jak tak cię to meczy, kompa wyczyściła u specjalisty, sprzedała i kupiła so
      > bie nówkę sztukę. :p
      > ale problemu ze koleś przegląda twojego YT 🤣 to nie rozwiąże.
      >

      To YT to nic...Podejrzewam gorsze rzeczy.

      Ty na serio piszesz o tym kompie? Bo ja już nie wiem big_grin

      Ale nie będę kłamać, że i to mi przychodzilo do głowy.

      Czy to wszystko jest winą Google, a może przeglądarki, bo używam nieszczęsnego Chroma? Bo jak używam Internetu w telefonie, to mam ten sam problem - wiem, że mnie śledzi...

      Nie zgłoszę na policję kogoś kto mieszka w Stanach i chwali się tym, ze nie znajdziesz żadnego info na jego temat w sieci.
    • irma223 Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 23:04
     crossword napisała:

     > i odsluchuje sobie
     > videoclipy z Waszego konta na YouTube.

     Ale to akurat nie jest stalkowanie ani nie jest nielegalne.
     Jeśli jakiś XYZ ma swoje konto na YT i ma na tym koncie jakieś ulubione filmy, jakieś poukładane listy piosenek czy filmów, albo sam coś zamieścił, a ponadto może pod jakimś innym kiedyś obejrzanym filmem cos skomentował, to jak Ty trafisz kiedyś na YT na taki film i wśród komentarzy zaintryguje Cię akurat komentarz XYZ i klikniesz przy tym akurat na autora owego komentarza (choćby przypadkowo), to przekieruje Cię na jego profil, będziesz mogła zobaczyć filmy, które on zamieścił, ale też takie, jakie jemu się podobają i poukładał je sobie w swoje listy odtwarzania. Może Tobie się te filmy spodobają, a może nie. To nie przestępstwo, ani stalking.
     Naruszeniem natomiast byłoby, gdyby Jan Kowalski podawał się za Janusza Nowaka, któremu podkradł login i hasło.
   • crossword Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 08:35
    ichi51e napisała:

    > ale dlaczego nie mozesz pokasowac google hasel zmienila itd?
    >
    Pozmienialam hasła i juz z nim nie "rozmawiam" w sieci, wiec nie wyśle mi żadnego linka, a i tak przynajmniej raz w tygodniu ładuje mi sie na pulpit okienko Avastu informujące o "pliku sledzacym" albo "wycieku danych".
  • turzyca Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 08:43
   Komputer do serwisu żeby przeskanowali i usunęli oprogramowanie śledzące.
   Konto google: zmienić hasło i ustawić sobie weryfikację dwuetapową. To zabezpiecza też YouTube i historię wyszukiwania.
   Reszta kont: zmień hasła na nieoczywiste i niedające się złamać. Muszą mieć małe i duże litery, cyfry i znaki specjalne i mieć co najmniej osiem znaków, lepiej co najmniej 12. Hasła trzeba zmieniać regularnie!

   Niechęć do napisania słowa tytułowego, które jest dość międzynarodowe, rozumiem.
  • rozaliaolaboga Re: Stalk... w sieci i pytanie 07.11.21, 19:55
   Nie rozumiem tych urywanych słów. Myślisz, że on się nie domyśli, co piszesz?

   Skontaktuj się ze specjalistą od kompa, i nie mam na myśli sąsiada informatyka, który może nie do końca jest świadomy, o co chodzi i nie chce poswiecac dużo czasu na przysługe. Niech ktoś poświęci kilka godzin, usiądzie z tobą, zmieni ci hasla i zainstaluje antywirusa i program wykrywajacy zagrożenia. Przede wszystkim niech cię nauczy bezpiecznych zachowan.
   A jeśli masz konkretne podejrzenia, że ktoś ma twoje dane i je do czego wykorzystuje, zgłoś to na policję. Wiem z doświadczenia bliskiej osoby, że biorą takie sprawy na poważnie. O ile oczywiście masz jakieś dowody, a nie własne przeczucia i podejrzenia...
    • crossword Re: Stalk... w sieci i pytanie 08.11.21, 00:32
     naderanadera napisała:

     > A skąd Ty znasz tego stalkera i kto to jest?

     A nie pisalam o tym? Ja go poznalam w pewnej spolecznosci internetowej dot. określonych zainteresowań - to taka międzynarodowa platforma dla ludzi z całego świata, więc język, który posługuje się większość to angielski.
     On zagadal do mnie sam prywatnie i tak to się niestety zaczęło krecic.
     Wprowadził taki terror na tym smiesznym forum, że szkoda gadac. Wiem, że to brzmi śmiesznie i teraz powstaje pytanie - jak mogłaś się w cos takiego wkręcić? No nie jestem jedyna, bo wielu innych też się dało wkręcić. I kobiet, i mężczyzn.

     Gość ma tak dziwny i wymykajacy się schematom typ osobowości, że miałby solidny rozdział w jakimś podręczniku do psychologii albo...kryminologii, o zgrozo.

     Jest scammerem/hakerem, ale podejrzewam go też o inne rzeczy, ale musiałabym chyba stworzyć osobny wątek, żeby opisać co on wyrabia.
     • taje Re: Stalk... w sieci i pytanie 08.11.21, 01:00
      Zatem to nie jest Polak? To skąd ta paranoja z urywanymi słowami? Myślisz, że zrozumie cokolwiek z twoich wywodów po polsku? I jak niby miałby to znaleźć na emamie, skoro piszesz pod nowym nickiem?

      A tak w ogóle, Twój post przypomina mi post kogoś, kto ostatnio przyszedł na ematkę ostrzec forumki przed kimś tam, chyba taniarada, że ponoć na forum Psychologia manipuluje ludźmi. Tam też było chyba o wkręcaniu kobiet i mężczyzn, podobny zwrot...
         • crossword Re: Stalk... w sieci i pytanie 09.11.21, 05:34
          ichi51e napisała:

          > przez google maps ja podgląda...
          >

          Cos jeszcze? Mam Ci pokazać jakie filmy mi przesłał?

          Przerwalam te konwersacje z nim, bo miałam dosyć i czułam tym wszystkim po prostu wypalona, więc teraz on nie wchodzi na mój profil i funkcjonuje dla niego jako ktoś w rodzaju "niewygodnej kochanki". Dopuscilam do pewnej sytuacji, która była ryzykowna, ale dzieki temu wiem, że nie będzie mnie nagabywać ze swojego profilu. Przynajmniej jako osoba, za którą sie oficjalnie tam podaje.
          Bo nieoficjalnie to śledzi mnie z innych profili, bo po tym co zrobilam pewnie boi się, ze "puszczę parę" i będę klepać dookoła na jego temat.

          A jest o czym.

          Jedyna moją małą radością teraz jest to, że w tamto miejsce trafia coraz więcej mlodego pokolenia urodzonego już po roku 2000 i oni nie przyjmą jego pokrętnej "filozofii" i manipulacji, bo niestety roczniki urodzone w latach 80. zostały zmiecione z powierzchni ziemi przez niego i jego "bully club", a i te urodzone w latach 90. niestety sobie z tym nie poradziły mimo chęci. Wielka szkoda.

          Ucieszyło mnie tylko jak zobaczyłam dzisiaj komentarz mlodego chłopaka, którego on chwalil za pewnego rodzaju bezceremenialnosc, co jak widać szybko obrocilo się przeciwko niemu, choć raczej tego nie zakładał. Chlopak napisał mu, że nie uważa jego opinii za szczególnie istotną i ze może gdyby miał żonę i dzieci, to inaczej by pisał. Co bylo prawdą i niezłą złośliwością w jego kierunku, bo mówimy o osobie stanu wolnego 🤣 .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka