Dodaj do ulubionych

Duże ilości Tramalu

13.11.21, 18:50
Cześć kochane Kobietki.Chcialam Was się poradzić zanim pójdę do lekarza.Przez rok czasu przyjmowałam Dorete jest to Tramal z paracetamolem.. nie codziennie ale w weekendy i czasami w tygodniu.boli mnie teraz trochę brzuch i plecy po lewej stronie.Brdzo się boje, żeby nie było to coś poważnego.Zapisalam się na USG brzucha.W tamtym roku miałam gastroskopie
Wyszła gastropatia rumieniowa.Leki przyjmowałam na ostrogi piętowe i bóle glowy, które mam chroniczne.
Obserwuj wątek
    • extereso Re: Duże ilości Tramalu 13.11.21, 19:06
      Hmm, też miewałam bóle głowy silne, ale nikt mi tramalu nie proponował (i tak bym nie chciała). Czy chodzi też o to, że boisz się uzależnienia? Bo to dziwne tak silnymi środkami długo leczyć ból, bez ustalenia przyczyny?
      • sundace46 Re: Duże ilości Tramalu 13.11.21, 19:13
        extereso napisała:

Bo to dziwne t
        > ak silnymi środkami długo leczyć ból, bez ustalenia przyczyny?

Dokładnie. Ten post to jakaś bzdura...brac tramal na okrągło przez tyle czasu. Bez żartów big_grin
        • migafka357 Re: Duże ilości Tramalu 13.11.21, 19:50
          Kręgosłupowcy biorą latami i żyją. Kiedy leżałam na rehabilitacji, to właściwie każda z dziewczyn z mojej sali od lat nosiła tramal w torebce, tak jak normalni ludzie noszą paracetamol. Więc wyobrażam sobie, że na silny ból głowy też można.
          • snakelilith Re: Duże ilości Tramalu 13.11.21, 21:09
            Ale biorą po diagnozie, bo słabe opioidy są długoterminowo mniej obciążające dla ogranizmu od wielu środków przeciwbólowych, nawet tych kupowanych bez recepty. Istnieje jednak duże ryzyko uzależnienia, co może bardzo komplikować życie, np zawodowe, dlatego dawki należy ustawiać ostrożnie i próbować walczyć z bólem innymi sposobami. Obok rehabilitacji ruchowej, wzmocnienia mięśni, technik odprężających istnieją też antydepresanty podwyższające próg bólowy.
            A ktoś, kto bierze tramal tylko od czasu do czasu np. w weekendy, nie ma też zwykle problemu z przewlekłym bólem, a wykorzystuje jego odprężające i poprawiające nastrój działanie, tu psychiatra jest potrzebny.
          • malinka81 Re: Duże ilości Tramalu 13.11.21, 21:09
            Dziękuję serdecznie za odpowiedź.Bole głowy mam od podstawówki.DiGnozowana byłam na wszystkie sposoby.Nic nie znaleźli.Dodatkowo mam różne bóle bo mam też boreliozę i doszły też ostrogi piętowe.ogolnie leki p bólowe biorę bardzo czesto
    • karola2122 Re: Duże ilości Tramalu 14.11.21, 13:02
      Wiesz co... też myślę, że jesteś jakoś uzależniona. Nie piszę tego, by krytykować, ale też czuję to ryzyko, bo jako środek przeciwbólowy wolę wziąć solpadeinę (z kodeiną, czyli też opiatem syntetycznym), niż zwykły apap. Faktycznie, po tej kodeinie mam "ciekawsze stany", niż po zwykłym paracetamolu, i fajniej się czuję, więc by się nie uzależnić, na ogół wybieram apap itd, a nie solpadeine (doretę też lubię, ale np. po wszczepieniu implantów itd.).
      Uważaj na to. Musisz to przenalizować, może idziesz w kierunku uzależnienia.

Zbadaj się oczywiście, ale uważaj na to, co bierzesz..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka