Dodaj do ulubionych

Weselnie,sv

14.11.21, 09:57
Ematka tak umie wszystko ocenić, a wczoraj pod wpływem wątku weselnego i mnie się pojawiły wątpliwości. Córka i jak narzeczony zapraszają bliska rodzinę, przyjaciół swoich też bliskich( dla znajomych będą poprawiny gdzie już nas nie będzie). Córka chciałaby zaprosić jednych naszych przyjaciół, takich z którymi ma kontakt od kołyski, których lubi, oni na pewno chcieliby przyjść bo przyjaciółka to moja najbliższą, a jej mąż też bliski, ale przede wszystkim on uwielbia imprezy, jest gotów stawić się zawsze i wszędzie, bardzo lubi tańczyć. Zapytała co o tym myślę, ja że fajny pomysł, ale teraz po lekturze ematki rodzą się kolejne pytania: czy musi też zaprosić ich córkę z chłopakiem ( lubi ja ale w ogóle nie kontaktują się poza nami, córka tamta jak przychodziła cała ich rodzina, spędzała czas z moją średnia, nie że starszą) i czy w ogóle inni przyjaciele się nie obrażą bo tylko tych chce młoda zaprosić? Ci jako jedyni zawsze poświęcali czas dzieciom, jak przyszli zawsze wchodzili na górę pogadać, oni po prostu lubią młodzież bardziej niż inni( albo mają córkę jedynaczkę i przyzwyczaili się dbać o towarzystwo dla niej, bo jedno i drugie jest prawdą). Czyli czy ta prosta decyzja o zaproszeniu tej pary( wydawała się prosta zanim nie zaczęłam czytać ematki) nie spowoduje kwasów a.w przypadku nie zaproszenia córki przyjaciół ( może należałoby ja zaprosić, ma 23 lata, pomimo nie zapraszania bliższych znajomych córki i zięcia przyszłego) b. wśród innych znajomych, bo tu kryterium było nieoczywiste- bliski kontakt przyjaciół z dziećmi, w tym z moją panną młodą.
Obserwuj wątek
        • mid.week Re: Weselnie,sv 14.11.21, 10:10
          Nie wiem czy to przedawkowanie czy coś innego ale każdy tego typu wątek utwierdza mnie w przekonaniu, że ludzie za dużo myślą. Dorabiają zwykłym wydarzeniom jakieś dodatkowe znaczenia, doszukują się afrontow, niesprawiedliwości itp. Dla mnie tylko chory umysł może odebrać zaproszenie jako zamach na godność, no ale tutaj często o tym czytam.
    • berdebul Re: Weselnie,sv 14.11.21, 10:07
      Jezu, takie wątki tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, ze najlepszy ślub to daleko od domu, ze świadkami z ambasady (zawsze się ktoś trafi), czy innego konsulatu.

Nie musi zapraszać córki znajomych, jeżeli nie ma z nią bliższej relacji. Jeżeli z tymi znajomymi czuje więź to ich zaprasza. Jak się ktoś obrazi, to jego problem.
    • mdro Re: Weselnie,sv 14.11.21, 10:10
      A gdyby zapraszała przyjaciółkę, to także jej siostrę, z którą też jakiś tam kontakt miała, bywała na tych samych imprezach czy wyjazdach? Nie? No właśnie...
      • extereso Re: Weselnie,sv 14.11.21, 10:12
        Wniosek taki że w ogóle nie będę córce o tym mówić zamierzają zaprosić tych jednych, nie pytała mnie o te dodatkowe decyzje to będę siedzieć cicho.
    • nenia1 Re: Weselnie,sv 14.11.21, 10:17
      extereso napisała:

> Czyli czy ta prosta
      > decyzja o zaproszeniu tej pary( wydawała się prosta zanim nie zaczęłam czytać e
      > matki)

Masz odpowiedź w swoim własnym poście. Nie da się zadowolić wszystkich, a dodatkowo
      niektórzy są na tyle odmienni od nas, że lubią coś zupełnie innego, coś co nam nie będzie nigdy
      odpowiadało. Gdybym miała się sugerować wszystkim tym co piszę ematki nastąpiłyby u mnie zupełny paraliż decyzyjny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka