Dodaj do ulubionych

Plan Orbana

28.03.22, 10:40
wklejam Plan Orbana wg. Giertycha. Co Wy na to?
"Plan Orbana.
11 lat temu na jednej z konferencji pod Rzymem organizowanej przez kardynała Schonborna długo rozmawiałem z premierem Viktorem Orbanem. Uważał mnie za takiego Jobbika i zaczął mi tłumaczyć jak to trzeba w oparciu o finansowe wsparcie Chin i wojskowe Rosji przebudować Europę. To człowiek inteligentny, wykształcony i trochę duszący się jako premier małego kraju. Już wówczas wyrażał się bardzo niepochlebnie o Ukrainie.
To Orban namówił Kaczyńskiego do prób rozmontowywania UE. Cała gra Orbana, a później Kaczyńskiego zakładała szykowaną od lat przez Putina wojnę o odbudowę ZSRR. Plan tej wojny wyłożył jasno tuż przed jej wybuchem Putin i zakładał on odzyskanie przez Rosję ziem b. ZSRR i stworzenie buforów wokół Rosji z krajów z nią powiązanych, albo z krajów neutralnych lub półneutralnych. Za czasów Tuska plan wciągnięcia kogokolwiek z UE do tej gry był niemożliwy do realizacji. Raz Putin spróbował podjąć negocjacje w tej sprawie oferując niby żartobliwie zachodnią Ukrainę Polsce. Tusk i Sikorski odmówili nawet żartów na ten temat. Tymczasem problem zachodniej Ukrainy był w (błędnym zresztą) założeniu Putina najważniejszy. Rosja nie miała setek tysięcy żołnierzy do pełnej okupacji Ukrainy. Putin spodziewał się szybkiego podbicia militarnego Kijowa i południa kraju, ale okupacja zachodniej Ukrainy, która nie posiada żadnej ludności rosyjskojęzycznej nigdy nie była możliwa. Stąd w planach zniszczenia państwa ukraińskiego Putin zakładał, że najlepiej zachodnią Ukrainę oddać pod patronat Polski, który miał być realizowany w ramach np. misji pokojowej NATO. Stąd zresztą w ramach operacji ukrywania udziału w planie Orbana Jarosław Kaczyński użył tego terminu do przedstawienia swojej niedorzecznej propozycji. Dla Putina Polska była ważna jeszcze z jednego względu. Przy wojnie na Ukrainie i zakładanej długotrwałej partyzantce, Polska była niezbędna jako kraj tranzytowy do Niemiec. Pamiętajmy, że mówimy o planach, które zupełnie nie zakładały długotrwałego oporu Ukrainy, zjednoczenia Zachodu, a już zupełnie nie zakładały, że Ukraińcy mogą wojnę wygrać. Polska zresztą jeżeli chodzi o korytarz towarowy z Europy do Rosji, to zachowuje się nadal zgodnie z planem Orbana. Ok. 55% całego eksportu i importu z Rosją idzie przez Polskę. Rząd propagandowo opowiada jak bardzo chce sankcji, ale nie wprowadził nawet najprostszych.
Realizacja planu Orbana trwała dobrych kilka lat. Miała ona w zamiarze przywódców Wegier i Polski przynieść faktyczne objęcie protektoratem części Ukrainy (Polska zachodnią Ukrainę, a Węgry Ruś Zakarpacką zamieszkałą przez liczną ludność węgierską). I poprzez ten wzrost obszaru faktycznej kontroli przez państwo zapewnić Kaczyńskiemu i Orbanowi i ich partiom popularność i rządy na wiele dziesięcioleci. Wszystkie działania Kaczyńskiego i Orbana związane z: rozprawą z sądami, podporządkowaniem prokuratury, mediów, szkół, wojska, konflikt z UE, wywalanie kapitału amerykańskiego itd.itp. są racjonalne tylko wtedy, gdy się zakłada, że dojdzie do całkowitej przebudowy geopolitycznej na świecie. Przecież inaczej nie da się na zdrowy rozum wytłumaczyć dlaczego rząd nie wykonywał wyroków TSUE tracąc potencjalnie setki milionów, albo chciał znacjonalizować jeszcze miesiąc temu największą inwestycję USA w Polsce. Jeśli plan Orbana udałby się, to sekwencja zdarzeń byłaby następująca.
Rosja wkracza na Ukrainę i zajmuje Kijów. Wojska rosyjskie nie wkraczają jednak ani na zachodnią Ukrainę, ani na Ruś Zakarpacką. Władzy lokalne Ukrainy zachodniej i Rusi Zakarpackiej błagają NATO o pomoc przed okupacją i wówczas Polska i Węgry wkraczają do określonych z Putinem granic i obejmują ”opiekę” nad tą częścią Ukrainy spotykając się z wdzięcznością miejscowej ludności. Rosja tworzy marionetkowy rząd w Kijowie, przyłącza wschodnie części do Rosji, a zachód Ukrainy i Ruś Zakarpacka tworzą odrębny, prozachodni twór pod opieką Węgier i Polski. Być może coś dostałaby też Białoruś. Operacyjnie wojska polskie już znajadowały się na wschodzie, gdyż zostały tam „przypadkowo” ściągnięte w ramach kryzysu migracyjnego, który wywołał nieoczekiwanie kilka miesięcy temu Łukaszenko. Wojska węgierskie przesunęły się na wschód w pierwszym dniu wojny. Oczywiście warunkiem powodzenia operacji było utrzymanie jej w tajemnicy, no i oczywiście powodzenie operacji militarnej Putina. Mało już kto pamięta, ale do momentu przegranej przez Rosjan próby opanowania Kijowa i do momentu zjednoczenia Zachodu dokonanej przez Bidena, Polska nie udzielała żadnej pomocy Ukrainie, a nawet zamknięcie nieba zostało wymuszone przez oburzenie opinii publicznej. Na Węgrzech w pierwszych dniach wojny już mówiono o potrzebie opieki na Węgrami żyjącymi na Ukrainie.
Kiedy domknięto ostateczne ustalenia? 4.12. 2021 roku w Warszawie odbyło się spotkania proputinowskiej międzynarodówki. To wówczas Le Pen była wożona jak głowa państwa. Tego dnia Orban spotkał się z Kaczyńskim. Obaj przynajmniej od Amerykanów wiedzieli już o planach inwazji (Biden przekazał to sojusznikom w listopadzie). I zaraz po tym poszło uderzenie w TVN, co moim zdaniem było sygnałem dla Putina o gotowości konfrontacji Polski z USA. Jednak już takie ostateczne potwierdzenie planu Orbana musiało nastąpić w Madrycie 29.01.2022 roku. Zaraz po tym spotkaniu z Morawieckim, 5.02.2022 roku Orban poleciał osobiście do Putina. Kilka dni później wyszły rozkazy Putina do jednostek o rozpoczęciu wojny. Rozkazy wyraźnie omijały w działaniach wojennych zachodnią część Ukrainy.
Czy wojna mogła się odbyć bez tego planu? Pewnie tak, lecz cichy współudział PiS bardzo plany Rosji ułatwiał. Wszystko wzięło w łeb w momencie, gdy Ukraina zaczęła wygrywać, a Zachód się zjednoczył. Wówczas PiS nagle porzucił Orbana, Le Pen i Salviniego i zaczął grać rolę głównego obrońcy Ukrainy. Wyjazd Morawieckiego i Kaczyńskiego, a także kolaborującego z Putinem premiera Słowenii do Kijowa miał przykryć współudział w tym planie. Tak samo zresztą ukrywać swój udział we współpracy z Putinem próbował przykryć Salvini przyjeżdżając nagle do Przemyśla. Wszyscy nagle zostali przyjaciółmi Ukrainy.
Skąd to wszystko wiem? Bo jaki jest sens uderzać w inwestycję USA w chwili, gdy już się wie o inwazji Rosji na Ukrainę, jeśli nie ma się porozumienia z Putinem? Jaki jest sens lekceważyć całkowicie UE i śmiać się z wyroków TSUE, jeśli nie taki, że się wie o całkowitej zmianie geopolitycznej, która nastąpi za moment? Jaki jest sens spotykać się z Le Pen, którą finansuje Rosja, w czasie, w którym już się wie, że będzie inwazja na Ukrainę? Po co zapraszać Salviniego, który nosił koszulkę z Putinem, jeśli się chce z Putinem walczyć. Po co spotykać się z Orbanem, który co miesiąc jest w Moskwie, jeśli nie po to aby uzgodnić plany? Jeśli się wie o inwazji i chce się być po stronie Zachodu, to należałoby unikać Orbana - przyjaciela Putina, jak ognia. Po co spotykać się w Madrycie ze wszystkimi sojusznikami Putina, jeśli chce się w wojnie, o której się wie, że za chwilę wybuchnie, stać po przeciwnej stronie?
To są rzeczy oczywiste! A to, że nie mamy stenogramów rozmów Kaczyńskiego i Morawieckiego z Orbanem też jest oczywiste. Nie było bardziej poufnych spraw.
Wniosek jest jeden: szykowano nam zdradę stulecia. I tylko zwycięstwo Ukrainy, oburzenie zachodniej opinii publicznej oraz skala tego oburzenia związana z bohaterskim oporem oraz zjednoczenie całego Zachodu zapobiegło tej zdradzie. Przypominam, że plan Putina zakładał: szybkie opanowanie Kijowa, bardzo niewielkie straty ludności cywilnej i podzielony zachód z rachitycznym sankcjami. Nic z tego się nie sprawdziło. Gdyby operacja wojskowa się udała, to plan Orbana mógłby absolutnie zostać zrealizowany. A Kaczyński z triumfem objąłby Lwów i jako zbawca Ukraińców oraz wskrzesiciel potęgi Polski mógłby liczyć na rządy absolutne.
Nie udało się im. Dzięki Bogu i sława Ukrainie!
Roman Giertych"
Obserwuj wątek
   • buldog2 Re: Plan Orbana 15.06.22, 22:48
    Nawet jeśli brak bezpośrednich potwierdzeń i relacji z ustaleń, zachowania wymienionych (Putina, Orbana i Kaczyńskiego) są dokładnie takie, jak w przypadku realizacji planu. W takich sprawach nie ma przypadków.
        • chococaffe Re: Plan Orbana 28.03.22, 12:07
         Wiem. Tobie podoba sie tylko atakowanie innych jedną metodą. Jeżeli ktoś stosuje tę samą metodę to już ci się nie podoba. I to nie jest patriotyzm - to jest głupota i zło. Twoje dzieci zapłacą za twoje metody. eot.
         • sophia.87 Re: Plan Orbana 28.03.22, 12:37
          Nie, moje dzieci moglyby ewentualnie zapłacić za błędy pożytecznych idiotów.
          W obecnej sytuacji mam nadzieję na to, że Europa zrozumie, że musi dbać o swój dobrostan i bezpieczeństwo Europejczyków
          • sumire Re: Plan Orbana 28.03.22, 12:46
           Czyli kogo dokładnie?
           Bo jak by ci to powiedzieć... Ukraina jeszcze niedawno nie była przez Zachód traktowana jako część Europy, a kontrkandydatka Macrona, popierana przez wielu i tutaj na tym forum jako głos rozsądku, jasno mówiła o tym, że można by ją w sumie poświęcić.
           • sophia.87 Re: Plan Orbana 29.03.22, 08:01
            Uchodźcy z Białorusi, to głównie białoruska opozycja, nie mam nic przeciwko tym ludziom.
            Jeśli masz na myśli turystów Łukaszenki, to chyba teraz jasno widać, że byli elementem planu Putina, który zakładał destabilizacje i wprowadzenie konfliktu w UE.
            Pozyteczni idioci chcieli grać w grę Putina i przyjmować tych ludzi
            • zona_glusia Re: Plan Orbana 29.03.22, 09:13
             Uchodźcy z Białorusi mieli wywołać falę nastrojów antyuchodźczych, co przy innym wyniku wojny bardzo by się przydało, także w stosunku do Ukraińców. Słynne hasło: "Czemu nie walczą za swój kraj?"
             • triss_merigold6 Re: Plan Orbana 29.03.22, 10:35
              Problem w tym, że gromady agresywnych, dracych się, zdrowych, młodych mężczyzn,wywołują inne reakcje niż tłum umęczonych kobiet z dziećmi, walizkami, psami itd. I nie pyklo.
             • sophia.87 Re: Plan Orbana 29.03.22, 11:35
              Powtarzam; uchodźcy z Białorusi to Białorusini uciekający przed rezimem Łukaszenki, nie myl ich z turystami Łukaszenki.
              Dokładnie tak, plan Putina zakładał powtórkę z 2015 , walki o relokacje i ogólne problemy i destabilizacje w UE oraz nastroje antyuchodzcze wobec Ukraińców.
              Nie wyszło ponieważ ten rząd choć raz pomyślał i bronił granic, a i UE uczy się na własnych błędach i nie chciała powtórki z 2015.
              Poza tym, Ukraińcy jako Europejczycy są też inaczej odbierani, ale tego zdaje się Putin nie przewidział.

              Natomiast pozyteczni idioci , nie wiem czy za ruble czy ze zwykłej bezmyslnosci chcieli realizować plan Putina przyjmując turystów Łukaszenki.
              Teraz już wiesz dlaczego Lenin tak się cieszył z istnienia pożytecznych idiotow i dlaczego Putin tak liczył na wasze wsparcie?
            • araceli Re: Plan Orbana 29.03.22, 09:21
             sophia.87 napisała:
             > Jeśli masz na myśli turystów Łukaszenki, to chyba teraz jasno widać, że byli el
             > ementem planu Putina, który zakładał destabilizacje i wprowadzenie konfliktu w
             > UE.
             > Pozyteczni idioci chcieli grać w grę Putina i przyjmować tych ludzi

             Och - rasiolka przyznała, że tam na granicy są LUDZIE. Sukces!
     • lauren6 Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:36
      To są plany pewnego karła z kompleksem Piłsudskiego, który ma ambicje zapisać się w historii jako ten, który odzyskał Lwów dla Polski.

      To teraz wymyśl z jakiego powodu, poza sentymentem, ten Lwów miałby się Polsce przydać? Podkarpackie jest już wystarczającym wrzodem na dupie i hamulcowym.

      Już nie mówię o tym, że mielibyśmy zadrzeć z narodem Ukraińców, którzy już teraz udawawadniają, że odwagą i patriotyzmem biją nas na głowę.
  • zosia_1 Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:02
   Dla mnie to niesamowita historia . Gdyby to była prawda to dlaczego pisze o tym dopiero teraz? Giertych jest wykształcony i inteligentny, ale dla mnie mało wiarygodny
   • saszanasza Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:10
    zosia_1 napisała:

    > Dla mnie to niesamowita historia . Gdyby to była prawda to dlaczego pisze o ty
    > m dopiero teraz?

    Bo dopiero teraz to nabrało sensu. Wcześniej byś uwierzyła?


    Giertych jest wykształcony i inteligentny, ale dla mnie mało
    > wiarygodny
   • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 15:39
    Giertych jest niewiarygodny, ale o agenturalnym pochodzeniu Jara mówimy od lat.
    Jar był pod ochroną Biura Studiów MSW, sowiecką organizacją (wyłączoną ze struktur SB), taką delegaturą KGB wewnątrz SB, podległą wyłącznie Moskwie. O ile wśród zwykłych SBków panowała (opowiadali mi) opinia, że oficerowie Sztabu Generalnego byli świetnie poinformowani, to Biurze Studiów nawet nie słyszeli.

    Aleksander Samowarow, autor APN.ru, historyk związany z armią, pisał:

    "Przez dziesięciolecia istnienia socjalizmu w tych krajach ukształtowały się elity, dla których przyjaźń z ZSRR była kwestią życia i śmierci, a także osobistego dobrobytu. [...] Są jednak podstawy do przypuszczeń, że radzieckie służby specjalne zrealizowały własny wariant — usunąć reżimy i na ich miejsce doprowadzić do władzy swoich agentów. Agenci, z całą pewnością, musieli być wprowadzeni."
  • triss_merigold6 Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:07
   Dorzucę kamyczek do tego ogródka.
   Założeniem był blitzkrieg rosyjski i zainstalowanie przychylnego rządu w Kijowie. Tzw. Zachód wyrażałby ubolewanie i współczucie przez jakieś trzy tygodnie, prezydent z otoczeniem dostałby azyl w którejś ze stolic, odwołanoby drugorzędnych dyplomatów, a potem business as usual.

   Zaszokowanie brakiem blitzkriegu wskazuje na hm... niepełne informowanie "sojuszników" przez wywiad amerykański na temat rzeczywistego stanu przygotowania i wyszkolenia armii ukraińskiej. Takiego poziomu nie daje się uzyskać w kilka miesięcy czy w rok, oni mają implementowany amerykański model dowodzenia.
   • chococaffe Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:14
    Dlatego od paru lat bardzo się starano, żeby ten Zachód miał swoje problemy i dokarmiano szczodrze każde zarzewie konfliktu czy różnicy poglądów.
    • triss_merigold6 Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:27
     Nie zrozumiałaś. Sugeruję, a wojskowi piszą to wprost, że od czasu nocnego wejścia ludzi Macierewicza do CEK NATO, Polska jest członkiem Sojuszu, który nie cieszy się pełnym zaufaniem, co ma przełożenie ma dostęp do informacji.
     Destabilizacja Zachodu - voila, www.money.pl/gospodarka/putin-oplacal-ekologow-by-zablokowac-zachod-przekazal-82-mln-euro-6751344305978304a.html, upośledzona Grecia przeciw atomowi też miała w tym swój udział
     • miabia Re: Plan Orbana 28.03.22, 12:59
      triss_merigold6 napisała:

      > Nie zrozumiałaś. Sugeruję, a wojskowi piszą to wprost, że od czasu nocnego wejś
      > cia ludzi Macierewicza do CEK NATO, Polska jest członkiem Sojuszu, który nie ci
      > eszy się pełnym zaufaniem, co ma przełożenie ma dostęp do informacji.
      > Destabilizacja Zachodu - voila, www.money.pl/gospodarka/putin-oplacal-ekologow-by-zablokowac-zachod-przekazal-82-mln-euro-6751344305978304a.html, upośledzona Grecia przeciw atomowi też miała w tym swój udział

      Dobrze, że jest Greta, ale nisko zjezdzasz czepiając się już nawet dzieci.
      • triss_merigold6 Re: Plan Orbana 28.03.22, 13:02
       Nie jest już dzieckiem, stała się słabo medialną dorosłą osobą. Oczywiście, dziewczynka sama się nie nagłośniła, za nią stała bardzo sprawna akcja marketingowo-informacyjna, do której została wykorzystana przez opiekunów.
      • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:17
       Kiedy ona nie czepia się dzieci, stwierdza fakt. Organizacje młodzieżowe zawsze były podporą sowieckiego wywiadu. Haydée Tamara Bunke Bider - słyszałaś o niej? Podstawiona Che Guevarze przez KGB kochanka i agentka.
       Greta z jej błyskawiczną "karierą" też na nieświadomą swojej roli agentkę wygląda.
       • dramatika Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:43
        buldog2 napisał:

        > Organizacje młodzieżowe

        Acha. Putin opłacał młodych ekoterrorystów, ale jak rozumiem Zielony Ład, Fit for 55 czy wygaszanie polskich kopalni nadal legit?
        • bistian Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:58
         dramatika napisał(a):

         > Acha. Putin opłacał młodych ekoterrorystów, ale jak rozumiem Zielony Ład
         > , Fit for 55 czy wygaszanie polskich kopalni nadal legit?

         "Ekoterrorystów"? W taki sposób nie warto rozmawiać, bo pokazujesz, że jesteś zwyczajnie głupia.
         Mamy problem z klimatem, jeżeli ktoś zaprzecza, to nie jest zbyt mądry albo robi to celowo.
         Ale, myślę, że nacisk na zamykanie elektrowni jądrowych, był w dużej części inspirowany z Moskwy
         • dramatika Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:12
          bistian napisał:


          > Mamy problem z klimatem, jeżeli ktoś zaprzecza, to nie jest zbyt mądry albo rob
          > i to celowo.

          Acha. Czyli Putin opłacał organizacje "ekologiczne" (i nie, nie tylko "młodzieżowe"), ale move along, nothing to see here, bo to, że Putin ich opłacał wcale nie znaczy, ze nie mają racji? Dobrze rozumiem?
          • bistian Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:37
           dramatika napisał(a):

           > Acha. Czyli Putin opłacał organizacje "ekologiczne" (i nie, nie tylko "młodzież
           > owe"), ale move along, nothing to see here, bo to, że Putin ich opłacał
           > wcale nie znaczy, ze nie mają racji? Dobrze rozumiem?

           Poproszę w jakiś prostszy sposób, o ile potrafisz? big_grin
           Może być w Twoim języku, po rosyjsku, też zrozumiem.

           A co do odpowiedzialności i świadomości wydarzeń, to tak jest, że młodzi mają niewiele do powiedzenia, a to oni poniosą wszystkie koszty
     • netlii Re: Plan Orbana 28.03.22, 13:05
      Ogólnie wywiad amerykański skąpo dzieli sie informacjami z państwami sojuszniczymi nie tylko z "polskiego" powodu.
      Można sobie dywagować kiedy czara goryczy się przelała czy to przez Macierewicza czy też w momencie niepowodzenia akcji schwytania oddziału Wagnera w 2020 roku.
      Panowie mieli lecieć na kontrakt do Ameryki Płd. z Mińska z przesiadką w Stambule. Operacja zakładała jednak awaryjne lądowanie w Kijowie. W momencie gdy okazało się, że panowie nie wylecieli a grillowali sobie w ośrodku wypoczynkowym pod Mińskiem schwytani przez służby białoruskie w świetle kamer uświadomiono sobie, że miał miejsce przeciek.
      Jako, że operacja była skoordynowana na najwyższym szczeblu turecko-ukraińsko-amerykańskim w miarę sprawnie ustalono, że parę puściła strona turecka.

      Późniejsze konsultacje Erdogana z Putinem celem podziału syryjskiego tortu i powiedzmy pacyfikacji nastrojów w Idlib były tego ostatecznym potwierdzeniem.
     • araceli Re: Plan Orbana 29.03.22, 07:43
      triss_merigold6 napisała:
      > Destabilizacja Zachodu - voila, www.money.pl/gospodarka/putin-oplacal-ekologow-by-zablokowac-zachod-przekazal-82-mln-euro-6751344305978304a.html, upośledzona Grecia przeciw atomowi też miała w tym swój udział

      W artykule jest o "twierdzeniu" że...

      Zaczynacie odjeżdżać jak antyszczepionkowcy w tropieniu zmowy w tym co się wam nie podoba (tu Trissunia i jej fobia ekologiczna big_grin).
  • eilian Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:31
   Trudno odmówić logiki. Zgadzam się z Giertychem, dla mnie to też oczywiste. Jednego tylko nie rozumiem: dlaczego na Boga nie trąbi się o tym wszem i wobec. Dlaczego dziennikarze ignorują ten temat, tzn współpracy pisu z putinem.
   • lauren6 Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:54
    Myślę, że nie ignorują, ale intensywnie nad tym pracują i zbierają dowody.

    Podejrzewam, że kwestia polityków opłacanych przez Kreml to jest puszka Pandory. Wyżej triss wkleiła link do artykułu o ekologach opłacanych przez Putina. Kilka dni temu Wyborcza opublikowała artykułu o dziennikarzach współpracujących z rosyjską agenturą. Padły nazwiska JKM i Brauna (co oczywiste), ale również nazwiska wiceredaktorów lewicowych tygodników.

    Niestety jest ryzyko, że w każdym środowisku politycznym są agenci Kremla.
   • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 14:25
    Od lat piszemy o tym na Kraj. Tu wątek zbiorczy:
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,164299317,164299317,Anton_i_jego_chlopaki_jako_ruska_agentura_suma_.html
   • bistian Re: Plan Orbana 28.03.22, 15:40
    eilian napisała:

    > Trudno odmówić logiki. Zgadzam się z Giertychem, dla mnie to też oczywiste. J
    > ednego tylko nie rozumiem: dlaczego na Boga nie trąbi się o tym wszem i wobec.
    > Dlaczego dziennikarze ignorują ten temat, tzn współpracy pisu z putinem.

    Bo to są bzdury, a którego dziennikarza obchodzą bzdury? Nie twierdzę, że żadnej prawdy tam nie ma, pewno jest, ale całość wygląda, według mnie, zupełnie inaczej.
    Z osła się nie zrobi Pegaza, nie wierzę, że taki wielki spisek, może poprowadzić taka osoba, słaba intelektualnie i do tego z wieloma problemami ze sobą, nierozwiązanymi przez lata.
    Myślę, że Orban wiedział bardzo dużo, może nawet wszystko, co istotne. Myślę, że Francuzi też wiedzieli sporo i dogadywali się przez cały czas z wiadomymi siłami, natomiast nasze "orły" grały na destabilizację w Unii, żeby coś ugrać dla siebie. Ktoś "życzliwy" im podpowiadał, dostawali propozycje od różnych dziwnych partii, żeby zmienić układ sił w Unii, ale na pewno nie byli równorzędnymi partnerami.

    A co do przygotowań wojskowych Ukrainy, wiele osób miało prawie pełną wiedzę. Że rząd nie wiedział? Nie musiał, nikt ich nie zapraszał na poligony, ani na inne spotkania dotyczące taktyki, strategii, sprzętu i szkoleń. Co mógłby tam powiedzieć Kaczyński czy Morawiecki? Bez żartów.
    To, że ludzie współdziałają, nie chwaląc się tym, a nie robią przeciwko własnemu krajowi, według mnie, to jest jak najbardziej w porządku. Dzisiaj jest PiS, jutro go nie będzie, ale mam nadzieję, ludzie myślą perspektywicznie i robią coś dla kraju, nie dla partii.

    A co do sentymentów Węgrów za wielkim krajem, to jest fakt. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby było wielkie poparcie dla zajęcia Zakarpacia, rzędu 70% czy trochę więcej. Oni od wojny mówią, że zostali pokrzywdzeni, bo przecież są Węgrami, mieszkają tutaj, a tutaj zawsze były Węgry. Tak mówią nie tylko ludzie z Ukrainy, ale z innych krajów, prężnie się organizują, wszystkim opowiadają o swojej krzywdzie, podtrzymują mity. Wiem, bo rozmawiałem z Węgrami, teraz i lata temu. Niektórzy politycy grają na sentymentach i jest to skuteczne.
    • taje Re: Plan Orbana 28.03.22, 23:39
     Zgadzam się. Nie wierzę w dobre intencje ani zmysł polityczny PiS-u ale Giertych niepotrzebnie doszukuje się logiki i spisku tam, gdzie jest zwykłe kolesiostwo, warcholstwo i głupota.
    • anorektycznazdzira Re: Plan Orbana 29.03.22, 07:00
     Nie zgadzam się. Po pierwsze pełną wiedzę o stanie przygotowania Ukrainy udało się ukryć nie przed naszymi kmiotkami tylko najwyraźniej przed putinem. Bardzo możliwe, że głównie dlatego, że nie były informowane o wielu rzeczach Polska i Węgry.
     Nie da się zaprzeczyć, że w rządzie mamy osobę słabą intelektualnie i nieradzącą sobie z ogarnięciem czegokolwiek co wychodzi poza jego rojenia o sobie w książkach do historii, zresztą mamy tam takich osób znacznie więcej niż jedną. Ale domieszka agentury jest widoczna jak na dłoni i nie oszukujcie się, kto w takim układzie ciągnie za sznurki, ani kto mówi, kiedy gnom albo jego świta otwiera usta. Ciekawy zwrot zrobił budyń, ale on też cytował RIA novosti w co drugim wystąpieniu przez lata. Co mi to za różnica, czy ogarnęli dla kogo pracują czy któryś jeszcze nadal nie zajarzył, skoro efekty są takie, jak są.
  • mama-ola Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:47
   Według mnie Giertych brzmi sensownie.
   I teraz ciekawe pytanie - jaka tu była rola Dudy? Popsuł plan, uwalając lex TVN, bo go Amerykanie jakoś przekonali, że ten plan nie wypali? A może nie wiedział o tym planie?
   • lauren6 Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:56
    Myślę, że Amerykanie mogli go urobić. On już nie ma żadnego interesu by współpracować z PIS, za to pewnie jest zainteresowany karierą międzynarodową po zakończeniu prezydentury. To jest jeszcze młody człowiek i ma przed sobą perspektywy, a USA mogłyby skutecznie zamknąć przed nim niektóre drzwi.
    • sumire Re: Plan Orbana 28.03.22, 12:54
     Też tak myślę.
     Kadencja kończy się w sumie niedługo, facet dotychczas nie był uznawany za męża stanu, raczej ofermę spotykającą się z głowami państw przy windach. Zyskanie punktów u Stanów Zjednoczonych to dla niego duża szansa na cokolwiek innego niż wykłady na podrzędnych prywatnych uczelniach.
     Zresztą w ogóle, jak tak obserwuję zmianę w jego zachowaniu (mimo że niezmiennie uważam go za złego polityka i konserwę), to mam wrażenie, że on w końcu się zorientował, jaką rolę Kaczor mu wyznaczył i postanowił nieśmiało, ale jednak zawalczyć o niezależność.
  • trampki_w_kwiatki Re: Plan Orbana 28.03.22, 11:52
   Brzmi bardzo realistycznie.
   I to zwarcie ze stanami i próba wyprowadzenia niezależnych mediów z pl tuż przed godziną zero, gdy Morawiecki sprzedawał już nieruchomości
   ... Jesteśmy ruskim koniem trojańskim w UE.
   Wstyd.
  • covid-19 Re: Plan Orbana 28.03.22, 12:33
   moze i tak a moze nie.
   ale skad takie kwiatki w tej wypowiedzi jak:
   "(...) , a nawet zamknięcie nieba zostało wymuszone przez oburzenie opinii publicznej."
   • lauren6 Re: Plan Orbana 28.03.22, 13:30
    Bo tak faktycznie było. Tutaj były bardzo duże naciski ze strony polityków z praktycznie każdej opcji politycznej. Nie mogli powiedzieć: nie, bo nie.

    Inne ruchy Morawieckiego są tylko pozorne. Najgłośniej krzyczy by już, natychmiast UE zrezygnowała z rosyjskich paliw, by sankcje wobec Rosji były jak największe, chociaż bardzo dobrze wiedzą, że Niemcy i Holandia zablokują takie pomysły.
  • lily_evans011 Re: Plan Orbana 28.03.22, 12:41
   Jak widzisz ślady kopyt, rozglądasz się za koniem, a nie np. psem. Jak dla mnie w tym co mowi, jest przywołanych zbyt wiele niepokojących sytuacji, których inaczej nie da się wytłumaczyć.
   • 200koni Re: Plan Orbana 28.03.22, 13:04
    Na pewno zgadzam się co do podstawy: Kaczyński i Orban grali na zmianę układu sił, w rezultacie którego Unia byłaby sparaliżowana i pozbawiona znaczenia. Czy i jakie były ich precyzyjne cele nie wiem, ale niewątpliwie coś solidnie wzięło w łebimm nie wypaliło. Dla mnie przekonujący jest ten ciąg logiczny: "jaki jest sens uderzać w inwestycję USA w chwili, gdy już się wie o inwazji Rosji na Ukrainę, jeśli nie ma się porozumienia z Putinem? Jaki jest sens lekceważyć całkowicie UE i śmiać się z wyroków TSUE, jeśli nie taki, że się wie o całkowitej zmianie geopolitycznej, która nastąpi za moment?".
  • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 15:16
   Giertych swój autorytet zbudował i utrwalił w czasie bycia wicepremierem w rządzie SamoPIS oraz przewodzenia Młodzieży Wszechpolskiej i LPR.
   Natomiast podane fakty są bezdyskusyjne, ich połączenie oczywiste, a agenturalna przeszłość, niezmierna pycha i pragnienie prezesika bycia zbawcą narodu to nic nowego.
   Można nie mieć kompletu informacji odnośnie wybranych fragmentów logicznego ciągu wydarzeń (nikt nie podsłuchiwał rozmów z Orbanem czy Le Pen), natomiast wnioski odnoszące się do całości nie wymagają dalszych dowodów.

   Dla Orbana, który tak jak Jar chce być zbawcą i władcą absolutnym, możliwość odzyskania kontroli nad choćby częścią utraconych przez Węgry ziem jest ogromnym argumentem na rzecz przyłączenia się do państw nowej Osi.

   O rodzinie Jara wiele razy rozmawialiśmy na Kraj. Wszystkie okoliczności świadczą na rzecz ojcostwa gen. Wilhelma Świątkowskiego, nawet to, że oficjalnego ojca nie pochował obok matki, nawet zdjęcia.


   https://historia.org.pl/wp-content/uploads/2017/09/Wilhelm-S%CC%81wia%CC%A8tkowski.jpeg

   https://pbs.twimg.com/media/Etjca1lXIAAmA2N.jpg

   Podobieństwo do bliźniaków do ojca jest uderzające, tak samo jak na zdjęciu tu:

   m.facebook.com/historiaoktorejsieniemowi/posts/734526936983075/?_rdr

   Wilhelm Świątkowski był mizernego wzrostu. Poświadczają to również zeznania jego zabójców, nasłanych nań przez innego, oficjalnego, syna, który (za pozwoleniem ojca) odsiadywał wyrok i nasłał na ojca kolegów, żeby go ograbili:

   document.wikireading.ru/57572
   • mdro Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:14
    Ale wiesz, że tymi bredniami o Świątkowskim kompromitujesz swoje - czasem może trafne - przemyślenia?

    Wilhelm Świątkowski był po prostu kuzynem (być może całkiem bliskim, pierwszego stopnia?) ojca Kaczyńskich, urodzonym w tej samej wsi Grenówka pod Odessą, co ich babka Franciszka Świątkowska.
    • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:38
     Wiemy też, że na Krymie miał majątek.
     Ale nie widać cienia podobieństwa fizycznego braci do oficjalnego ojca. A do Swintkowskiego - jak najbardziej.
     Dodatkowo, kiedy zaczęliśmy pisać o tym na Kraj, z sieci zniknęły zdjęcia Swintkowskiego, których wcześniej było wszędzie pełno. A teraz mamy kilka zdjęć w publikacjach (to Google) i ani jednej w Yandexie. Co więcej, na kwerendę "свинтковский" Yandex obrazki daje jeden obrazek:

     https://polk.inter.ua/uploads/veteran/2015/b8d87840f13c8e834f8a7dca47a498b607facc23.jpg

     Jeszcze 5-7 lat temu było ich pełno. Sieć się "zwinęła"?

     A na kwerendę "ген. свинтковский" Yandex obrazki daje
     yandex.ru/images/search?text=ген.%20свинтковский&from=tabbar
     Obrazki DNA, takie są "zdjęcia" gen. Swintkowskiego. A w przypadku innych generałów tego nie robi.
     Masz inne wytłumaczenie zastąpienia zdjęć? Dodajmy, w ogromnie zniszczonej Warszawie, w której nawet wyżsi funkcjonariusze nie tylko PPR, ale też bezpośrednio sowieccy byli zadowoleni, otrzymując pokój, a szczęśliwi, jeśli mieszkanko, rodzina Kaczyńskich otrzymuje całą niezniszczoną willę, mamusia miejsce w SBeckim instytucie literackim, a bracia wygrywają konkurs na role w filmie. Podobnych sukcesów zaliczyli w swoim życiu mnóstwo (mogę wymienić) i nijak nie da się tego normalnie wytłumaczyć.
   • irma223 Re: Plan Orbana 29.03.22, 15:56
    Z tymi Świątkowskimi to kompletnie przypadkowa zbieżność nazwisk, nie ma żadnego bliskiego pokrewieństwa:

    demagog.org.pl/fake_news/henryk-swiatkowski-wujem-jaroslawa-kaczynskiego-fake-news/?cn-reloaded=1
    • buldog2 Re: Plan Orbana 31.03.22, 19:47
     No bo przecież żadnym wujem on nie był, tylko ojcem bliźniąt. Dlatego starał się o rodzinę i to wyjątkowo dobrze, co w sumie dobrze o nim świadczy. A mamusia miała w PRLu taką pozycję, że jak któryś (nie pamiętam, który) oblał maturę czy wywalili go ze szkoły, to minister osobiście szukał mu takiej, w której na pewno zda maturę, to fakt powszechnie znany.
   • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 15:45
    Kupuje w USA czołgi, bo są prawie niepotrzebne w obronie, jeszcze czołgi typowo ofensywne.
    Blokuje produkcję artylerii rakietowej, rewelacyjnego polskiego karabinka, zakupy niezbędnej broni przeciwlotniczej i antyrakietowej.
  • princesswhitewolf Re: Plan Orbana 28.03.22, 15:40
   i niby w tym swietnie opracowanym planie nie wzieli pod uwage
   1. informacji na ile jest Ukraina przygotowana do wojny i ze jest tam 200+ tys zolniezy?
   2. wydawalo im sie, ze spoleczenstwa zachodnie beda klaskac?

   dziwnie naiwny byl ten plan
    • bistian Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:19
     princesswhitewolf napisała:

     > Poza tym, Ukraincy nie sa naiwni. Maja calkiem niezly wywiad. Juz dawno by to w
     > yweszyli i nie nazywali i nie byliby tak niebywale wdzieczni rzadowi Polski jak
     > sa

     Tak jak mówisz.
     Może dopiszę, bo zapomniałem wyjaśnić pewne bzdury.
     Putin bardzo liczył na pomoc Białorusi. Na zachód od Kijowa zostały wysłane słabe siły rosyjskie, nie że beznadziejne, ale wiadomo było, że same sobie nie dadzą rady. Była planowana białoruska pomoc, to nie wypaliło, więc nie udało się odciąć dopływu broni i amunicji, a to przecież bardzo ważna sprawa dla Rosji. To wielki błąd, ale myśleli, że może się uda szybko zająć Ukrainę i tu się przeliczyli. Teraz mają otwarty kanał z dostępem sprzętu i ludzi i jest do dla nich wielki problem. Nie bez powodu zostały rozmieszczone na trasie osoby, które mają informować o transportach wojskowych, które są niszczone rakietami.
     Na ten ośrodek szkoleniowy przy polskiej granicy, zostało wystrzelone w jednym momencie 40 rakiet, to jest wielka siła. Doleciało tylko 8 sztuk, co jest wielką porażką Rosji. Rakiety kalibr, też miały być niezniszczalne, są strącane, co obserwują woskowi z całego świata, jestem przekonany, że tak się dzieje, wywiady wojskowe różnych państw grzeją się i nawet nie musi być o tym żadnej wzmianki w prasie.
      • bistian Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:36
       chococaffe napisała:

       > off top - ładnie przechodzisz od "ja myslę" do pisania "to bzdury" o tym co myś
       > lą inni. A tak po prostu prawie wszyscy "myślą".

       Wyjaśniłem, dlaczego tak uważam.
       Poza tym, na tym forum, jestem chyba jedyną osobą, która miała coś wspólnego z wojskiem. Nie chwalę się, tylko stwierdzam fakt. Dlatego, nawet czyjeś opracowania, czytam trochę inaczej i tak się nie ekscytuję.
       A Giertych potrzebuje pomocy, bo lewituje big_grin Mimo to, szanuję jego obserwacje, tego nigdy za wiele, ale wolę wyciągać wnioski osobiście, ale tutaj, przyznam się do słabości. Nie wiem, kto jest szpiegiem, a kto jest tylko inspirowany. Mogę podejrzewać, ale mogę się mylić, ale co do gości na pograniczu normy, mam duże wątpliwości co do ich samodzielności, nawet w tym szpiegostwie big_grin
       • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:51
        A będziesz kwestionował to, że Jar był zabezpieczony przez Biuro Studiów? Cytuję kolegę:
        piq
        a w sierpniu 1982 został agentem Biura Studiów...
        01.02.17, 18:13
        ...SB MSW, przedłużonej sowieckiej ręki w peerelowskich służbach; jego teczkę "przekazano do archiwum" (!!!, SB tego nie robiła z ludźmi pozostającymi w jej zasięgu i sferze zainteresowania!), Biuro Studiów dokonało "zabezpieczenia operacyjnego" tawariszcza zdrajcy (ZO - coś w rodzaju zastrzeżenia "won od niego, to nasz człowiek", żeby nie było podchodów ze strony innych służb).

        Jeśli ktoś był prawdziwym opozycjonistą w roku 1981-82, to nie miał problemu z podpisaniem lojalki. Wówczas chodziło o to, żeby wyjść. Znam wielu czynnych w opozycji i podziemiu ludzi z tamtego czasu, którzy doprowadzeni na "rozmowę" podpisywali lojalki i dalej robili swoje.

        Zatem, palancie, nie masz pojęcia o ówczesnych realiach. A Jar jest zdrajcą i dziedzicznym po matce rosyjskim śpiochem, uruchomionym w drugiej połowie lat 1980tych, by z pomocą odpowiednich wtyczek dostał się w pobliże Wałęsy. Inaczej nie da się wytłumaczyć nagłej kariery Karła w "S". Jednocześnie SB nie prowadziła wobec niego ani pół operacji, choć doskonale wiedziała, co robi. Oznacza to tylko jedno: Jarosław Kaczyński był i jest agentem.

        Chętnie poddałbym się weryfikacji procesowej moich twierdzeń przed sądem, pozwany przez tę swołocz, ale swołocz się boi pozwać nawet Stonogę za ten oto tekst:
        Operacja Buś czyli Macierewicz ma papiery i filmy na Jara


        forum.gazeta.pl/forum/w,28,163302533,163302533,J_Kaczynski_oswiadczyl_w_dniu_17_XII_1981_r_.html?p=163302646
        Dalej, cały wątek (cytuję wpis początkowy)
        forum.gazeta.pl/forum/w,28,168924492,168924492,PiS_przynosi_w_teczce_rosyjskiego_agenta_do_AMW_.html?p=168924492

        PiS przynosi w teczce rosyjskiego agenta do AMW,..
        piq 04.11.19, 12:37
        ...jeśli ktoś miał (a skretyniali PiSi na pewno nadal będą mieć) wątpliwości, czyje służby stoją za PC/PiS, to największy skandal obecnie w NATO spowodował PiSowski nominat do spółki Agencji Mienia Wojskowego "Sinevia", który jest agentem rosyjskim, zna każdy szczegół dotyczący lokalizacji NATOwskiej wielonarodowej Dywizji Pólnocny-Wschód w Elblągu i jej newralgicznych organów dowodzenia (to tuż przy granicy z Rosją i obwodem królewieckim, obecnie kaliningradzkim).

        Piotr Ś. został przyniesiony do spółki MONu w teczce, bez konkursu przyjął go dyrektor Maciej Więckowski (od zawsze przy Kaczyńskich w PC/PiS, ongiś szef PiSu w Warszawie). Po wykonaniu zadań w Elblągu został dyrektorem w Sinevii, prawdopodobnie z wglądem do informacji niejawnych. Sama praca i stanowisko w Sinevii daje nieograniczone możliwości wywiadowcze w polskim wojsku, wystarczy popatrzeć, gdzie i co robi Sinevia.

        Ogromnie ciekawe jest, kto (personalnie) umieścił Piotra Ś. w Sinevii ze specjalnym skierowaniem na budowę do Elbląga.

        Szefem MONu był wówczas Macierewicz.

        Dzisiaj w zasadzie nalezałoby zamknąć obiekty Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód i przenieść ją gdzie indziej, ponieważ prawdopodobne jest zainstalowanie urządzeń szpiegujących w całym obiekcie.

        Szczegóły:
        wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-s-mogl-przekazac-rosji-plany-nato-wskiej-dywizji-w-polsce/q0dxdyn
         • lodomeria Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:18
          A tak w ogóle, to pamiętacie jak Duda nie mógł z siebie przez parę dni wydusić gratulacji dla Bidena - taki wkręcony był w ruski przekaz, że cudownie Trumpa jednak wygrają. (a sam był dziwnie pewien swojej wygranej 5 minut po zamknięciu lokali wyborczych).
          • princesswhitewolf Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:19
           no ale to nie udowadnia ze Giertych ma racje.

           PiS od zawsze byl zwolennikiem Republikanow a nie Demokratow. Demokratow to PO lubilo.

           > (a sam był dziwnie pewien swojej wygranej 5 minut po zamknięciu lokali wyborczych).

           a to juz odrebny temat
           • jednoraz0w0 Re: Plan Orbana 28.03.22, 19:06
            no był, ale to nie usprawiedliwia "gratulacji" dudy, to przecież tak, jakby ktoś po premierze filmu czy po wygranej oscara pogratulował reżyserowi udanych prób albo w ogóle powiedział "nice effort". To był regularny afront i fakt, że się liczyło na innego zwycięzcę, tego nie zmienia.
             • lodomeria Re: Plan Orbana 29.03.22, 12:22
              Thank you captain obvious.

              Jeszcze raz dużymi literami - z tego, że w sojuszniczym kraju nie wygrał ten, komu się kibicowało nie wynika, że można sobie alternatywny wybór lekceważyć albo i otwarcie obrażać. Nie jak się jest głową państwa.
             • jednoraz0w0 Re: Plan Orbana 29.03.22, 12:23
              nie, nie rób se jaj. To nie była przyczyna. Nie zawsze wygrywał ten który był innym rządom na rękę i takich skandali nie odpierdalali. To było regularne „ty chuju”.
           • lodomeria Re: Plan Orbana 28.03.22, 22:41
            Nie no, co innego być zwolennikiem, a co innego łamać zasady dyplomatyczne i otwarcie obrażać prezydenta państwa od którego w razie W oczekujemy wszelkiego militarnego wsparcia.
         • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:31
          Nie nie udowadnia istnienia celowego działania łączącego znane fakty. Prawda, tu są poszlaki. Natomiast są dowody na agenturalność Jara. Przyjaciel Piqa (tego od cytowanych wpisów) zginął, kiedy interesował się (chyba zawodowo udziału PC Kaczyńskich w aferze FOZZ.
        • bistian Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:03
         buldog2 napisał:

         > A będziesz kwestionował to, że Jar był zabezpieczony przez Biuro Studiów? Cytuj
         > ę kolegę:
         > piq
         > a w sierpniu 1982 został agentem Biura Studiów...

         Nie umiem ocenić wiarygodności tego, co piszesz, a na technice wojskowej, zupełnie się nie znasz. Więc nie mamy wspólnej płaszczyzny do dyskusji.
         • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:23
          Tak uważasz. Postaraj się to udowodnić, bo mnie zdarzało się być równorzędnym partnerem ludzi, którzy kupowali F-16. Na przykład. I wielu przypadkach wiedziałem więcej.
          • princesswhitewolf Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:30
           >być równorzędnym partnerem ludzi, którzy kupowali F-16.

           co ci? Podaj jeszcze nazwisko w tych licytacjach. Normalnie jak Maciarewicz dodaj nazwiska agentow.

           To forum przypominam
           • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:41
            Odpowiadam najbardziej lakonicznie, jak potrafię.
            Nazwiska też mógłbym podać. Muszę podać, koniecznie?
            Podam coś innego. Artykuł Reaktory torowe był napisany dla Raportu, później mieliśmy robić coś w rodzaju polskiego Stratfora.
            • alicia033 Re: Plan Orbana 29.03.22, 00:06
             buldog2 napisał:

             > później mieliśmy robić coś w rodzaju polskiego Stratfora.
             >

             I znowu w życiu ci nie wyszło, tak samo jak z tym jedynym i wyjątkowym w skali światowej sprzętem medycznym.
             No, jakoś już od dawna okrągłe zero zdziwienia. Jesteś nikim więcej, jak forumowym mitomanem.
    • lodomeria Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:43
     YYY, a co by robili zamiast tego, co teraz czyli zmuszania swoimi pochwałami i uniżoną wdzięcznoscią do działania kogos, kto jest próżny no i mimo wszystko nigdy otwarcie się z sympatią do Putina czy nawet Rosji nie obnosił???
   • buldog2 Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:02
    Ad. 1. Wzięli, oczywiście. Zdawało się im, że tak jak w 2014 na Krymie, wojska Ukrainy przywitają ich z radością (wyższe uposażenie), obojętnie, bronić będą się incydentalnie. Tu się pomylili, głównie z porządków w aparacie władzy i strukturach wywiadu, który przedstawiał obraz sytuacji taki jaki chcieli widzieć przełożeni.

    Ad. 2. Jak widać, nie uwzględnili tak jak należało także postawy Zachodu, dziś sami (np. Striełkow) przyznają, że ją zlekceważyli:
    svpressa.ru/war21/article/328443/?lbq=1
    Striełkow brał udział w przygotowaniach.
    • princesswhitewolf Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:08
     >dawało się im, że tak jak w 2014 na Krymie, wojska Ukrainy przywitają ich z radością

     Gdzie Rzym, gdzie Krym.... Na Krymie sytuacja byla specyficzna ze wzgledu na ilosc ludnosci rosyjskiej tam mieszkajacych. Idiota nawet by wiedzial ze atak na caly kraj niekoniecznie bedzie taki sam jak na Krym

     >Jak widać, nie uwzględnili tak jak należało także postawy Zachodu, dziś sami (np. Striełkow) przyznają, że ją zlekceważyli:

     ... conajmniej jakby przedszkolaki to ogranizowaly a nie ludzie ktorzy biora wszystkie okolicznosci pod uwage, a reakcja zachodu jest najwazniejsza w tej sprawie.

     Serio, dla mnie to moze sladowo costam to jest do rzeczy, w jakims kosciele Giertychowi dzwonilo ale nie do konca w tym co mialo.

     Nie zdziwilabym sie jakby samo USA bylo zaangazowane w plan tworzenia Trojmorza bo przeciez im to jest na reke taki bufor. I po to Trump podpisywal cos z Maliniakiem w sierpniu 2020 ( nie, nie mowie o oficjalnej wizycie w maju 2020, mowie o szybkiej wizycie Maliniaka w US w sierpniu/wrzesniu 2020)
     • bistian Re: Plan Orbana 28.03.22, 17:31
      princesswhitewolf napisała:

      > >dawało się im, że tak jak w 2014 na Krymie, wojska Ukrainy przywitają ich
      > z radością
      >
      > Gdzie Rzym, gdzie Krym.... Na Krymie sytuacja byla specyficzna ze wzgledu na i
      > losc ludnosci rosyjskiej tam mieszkajacych. Idiota nawet by wiedzial ze atak na
      > caly kraj niekoniecznie bedzie taki sam jak na Krym

      O tym się nie pisze, ale przy referendum na Krymie, mieszkańcy dostali obietnicę, że wszystkie kredyty wobec ukraińskich banków, zostaną anulowane. Wobec tego, za porażkę w tym referendum, zapłaciły ukraińskie banki. Perfidny plan.
      Teraz zastanawiają się, czy było warto?

      A co do ludności rosyjskojęzycznej, to nie jest porównywalne do polskiej sytuacji. Tam, większość zna język rosyjski, Ukraina i Rosja tworzyły jedno państwo przez wiele lat, nawet pierwsze czołgi T-34 pochodziły z Charkowa. Ukraina bardzo się dołożyła do wszystkich prac związanych z rakietami, nawet kosmosem. Oni czuli się jednością. Nawet po 2014 bardzo wiele osób miało problemy z wyborem, część kapitanów okrętów desantowych, służy Rosji.
      Tworzy się świadomość odrębności, tworzy się państwowość. My to może obserwować samodzielnie, a przecież to są historyczne zmiany.
      Poza tym, Ukraińcy są niesamowici, chociaż 30 lat temu, nic tego nie zapowiadało big_grin
      • princesswhitewolf Re: Plan Orbana 29.03.22, 10:17
       67% populacji na Krymie deklarowala ze sa Rosjanami w 2014 spisie

       >Poza tym, Ukraińcy są niesamowici, chociaż 30 lat temu, nic tego nie zapowiadało big_grin

       zawsze byli... To potomkowie kozakow tatarow itd
     • jednoraz0w0 Re: Plan Orbana 29.03.22, 12:27

      > Serio, dla mnie to moze sladowo costam to jest do rzeczy, w jakims kosciele Giertychowi dzwonilo ale nie do konca w tym co mialo.

      Załóżmy że tak jest (nie chce mi się wyłapywać na razie nielogiczności zwłaszcza jak w towarzystwie są osoby które wiedzą że reszta nie ma racji bo oni się znają na wojskowości a reszta nie, ale już nie powiedzą o co chodzi, ale jeśli wiesz, że nie w tym kościele dzwoni co miało, to w którym miało?
    • chococaffe Re: Plan Orbana 28.03.22, 16:26
     O PL nie wspominając - cały czas transport do Rosji idzie przez naszą granicę? Bo że kupujemy energię to wiadomo. Tylko tak średnio jest to wypominać innym
     • lignum-vitae Re: Plan Orbana 29.03.22, 02:27
      Już widzę co by było gdyby ktoś zablokował na naszej granicy francuski transport trampek do Decathlona w Rosji (chyba, że wierzymy korporacjom mówiącym o totalnej autarkii). Z jakiegoś powodu kraje UE ciągle nie chcą zamykać granic, a jak sami zamkniemy granicę z UE to będzie kolejny kryzys polityczny.
  • zona_glusia Re: Plan Orbana 28.03.22, 23:32
   W filmiku na ten sam temat Giertych wspomina o jeszcze jednym szczególe, który potwierdza tezy (acz wydają mi się one troszkę podkręcone), przez niego stawiane, mianowicie o obszernym wywiadzie z ambasadorem Rosji, który ukazał się już po wybuchu wojny w "Sieci". Karnowscy puścili go 28 lutego, cztery dni po wybuchu wojny. Przeprowadzony był 22 lutego i sami przyznają, że inicjatywa rozmowy nie wyszła od nich. Musieli mieć przyzwolenie polityczne.
  • buldog2 Re: Plan Orbana 29.03.22, 12:27
   Plan Kaczyńskiego nie tylko nie tajemnica dla Rosjan, ale wspólne ustalenia. Striełkow dokładnie powtarza rekonstrukcję Giertycha
   youtu.be/_KsveGgZ7uI?t=2146
   Co tłumaczy, że rząd PIS i Orban działają tak jakby byli z Rosjanami w zmowie.
   • dramatika Re: Plan Orbana 29.03.22, 13:56
    buldog2 napisał:

    > rząd PIS i Orban działają tak jakby byli z Rosjanami w zmowie.

    Podsumujmy zatem. Orban od co najmniej 11 lat planuje światowy spisek, który - jak pisze Giertych - należało utrzymywać w tajemnicy, dlatego też Orban 11 lat temu zwierzył się ze swoich podstępnych planów jakiemuś pośledniemu politykowi z Polski, niezaangażowanemu w sprawę. Spisek miał angażować Rosję, Ukrainę, Polskę, UE, USA - brakuje jedynie Chin xD
    Kaczyński ostatecznie otwarcie chciał wystąpić przeciwko USA i EU, dlatego też kupił wcześniej masę bezobjawowego sprzętu od Amerykanów, w nadziei że kiedyś zostanie wyprodukowany oraz pozwolił na stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce xD