Dodaj do ulubionych

Stomatolog

28.03.22, 16:03
Pierwszy raz w dorosłym życiu wybieram się do stomatologa na NFZ.
Byłyście? Zauważylyscie inne podejście do pacjenta kiedy płacicie a kiedy nie?
Obserwuj wątek
    • zerlinda Re: Stomatolog 28.03.22, 16:20
      A idziesz na NFZ bo? Mój stomatolog, zresztą chirurg stomatolog, przyjmuje tylko prywatnie. Na NFZ jawi mi się jako marna usługa, ma marnych materiałach. Oczywiście gdybym musiała, a ząb by mnie bolał, to szukała bym panstwowo. Obym nigdy nie musiała.
      • nowyniknik82 Re: Stomatolog 28.03.22, 17:19
        Idę na usunięcie kamienia. Zawsze płaciłam, ale uznałam że po coś place te składki i postanowilam zaryzykować
        • zerlinda Re: Stomatolog 28.03.22, 17:35
          No usunięcie kamienia czemu nie. Tu raczej niczego zepsuć nie można.
          • georgia.guidestones Re: Stomatolog 28.03.22, 17:43
            Nie jest to pelna usluga higienizacji do ktorej jestesmy przyzwyczajone - skaling, piaskowanie, etc, etc (o ile ktos korzysta, bo ludzie i ich dbalosc o zęby jest rozna, niektorzy np nie muszą a inni nie zawracaja sobie doody i chodza z osadem) . Jako uzupelnienie - OK.
            • nowyniknik82 Re: Stomatolog 28.03.22, 18:13
              Ej jak nie pełna usługa? Czyli jaka? No usuwa ten kamień wiadomo, ale prywatnie miałam też smarowane czymś po usuwaniu. Na NFZ tego nie ma??
              • georgia.guidestones Re: Stomatolog 28.03.22, 18:16
                nowyniknik82 napisała:

> Ej jak nie pełna usługa? Czyli jaka? No usuwa ten kamień wiadomo, ale prywatnie
                > miałam też smarowane czymś po usuwaniu. Na NFZ tego nie ma??
                Od 8 lat chodze na to jako 'uzupelniajacą' usluge, nie ma. Czasem tylko sam skaling (nawet piaskowania nie robia). Zawsze, ale to zawsze trzeba dopytywac o szczegóły przy zapisach.
              • kamin Re: Stomatolog 28.03.22, 19:24
                Na NFZ miałam kiedyś sam skaling, bez piaskowania
                • lella_two Re: Stomatolog 28.03.22, 19:29
                  Ja też. Za piaskowanie już płaciłam- wszystko na jednym posiedzeniu.
              • imponderabilia22 Re: Stomatolog 15.02.23, 15:19
                Scaling jest na NFZ. To smarowanie to jest fluoryzacja.
        • georgia.guidestones Re: Stomatolog 28.03.22, 17:40
          nowyniknik82 napisała:

> Idę na usunięcie kamienia. Zawsze płaciłam, ale uznałam że po coś place te skła
          > dki i postanowilam zaryzykować
          W ramach nfz nie robia pelnego pakietu higienizacji, mozna jako uzupelnuenie full-wypas czyszczenia, ktore robisz oprocz tego.
      • szmytka1 Re: Stomatolog 28.03.22, 17:24
        Ale pytanie. U mnie mała plomba kosztuje już 350 zł. Miesiąc temu dziecku robiłam z tyle, ubytek niewidoczny gołym okiem. Poprzednio ząb robiony był na 2 wizytach i zapłaciłam łącznie 700 zł, czyli dwa zębybto już 1000 u jednego członka rodziny. Z mężem czekamy na wakacje i swoje żeby, co się da, ogarniemy na NFZ wyjazdowo, bo u mnie nie ma dobrej usługi na NFZ. Tak samo rwanie 8, robiłam na NFZ, prywatnie u mnie kosztuje to 1000. Na rwania do gabinetu NFZ skierowała mnie moja dentysta od leczenia prywatnego
        • siedemkropek82 Re: Stomatolog 16.02.23, 12:58
          U mnie plomba 120zl światłoutwardzalna, za 2 zęby cena 150zl
          • kk345 Re: Stomatolog 16.02.23, 13:00
            Gdzie takie ceny?
    • daniela34 Re: Stomatolog 28.03.22, 16:42
      Na NFZ miałam wyrywane zęby, wysłała mnie moje dentystka, do której chodziłam prywatnie.
      Na plomby bym się nie zdecydowała, ale kwestie chirurgiczne-czemu nie?
      • zerlinda Re: Stomatolog 28.03.22, 17:34
        Czytałam opinie o rwaniu zębów na NFZ. Ten, kto przeżył, raczej nie poleca. Ale to chodziło o skomplikowane rzeczy. Może proste wyrwanie zęba jest ok.
        • daniela34 Re: Stomatolog 28.03.22, 17:45
          Tak jak pisalam-chodzilam prywatnie do dentystki, ktora z rwaniem wysłała mnie na NFZ, nie, nie był to prosty przypadek (mam wadę zgryzu, wąską szczękę i sporo związanych z tym problemów). Dentysta wyglądał co prawda jak rzeźnik -wielokrotny recydywista, ale 4 zęby wyrwał tak, że nikt w dalszym leczeniu zastrzeżeń nie zgłaszał. Z kwestiami chirurgicznymi też bym poszła na NFZ. Tylko może sedno sprawy w tym, że ten dentysta na NFZ to był w przychodni specjalistycznej, a nie w gabinecie z kontraktem.
        • lella_two Re: Stomatolog 28.03.22, 19:33
          Leczę prywatnie, wyrywam w szpitalu na NFZ, na chirurgii, bo mam trudne zęby. Wielbię tę ekipę gorącą miłością. Są świetni.
      • eriu Re: Stomatolog 28.03.22, 17:37
        W życiu nie powtórzę tego błędu pójścia na NFZ do chirurga na usunięcie zęba. To była rzeźnia.
        • zerlinda Re: Stomatolog 28.03.22, 17:40
          Niestety takie opinie czytałam. Nikt nie polecał. Choć w sumie pytanie co jest robione inaczej? No znieczulenie dają tu i tu, więc o co chodzi?
          • lella_two Re: Stomatolog 29.03.22, 14:44
            Jak zwykle chodzi o ludzi, jedni pracują dobrze, a inni na odpieprz🤷‍♂️ Poczytaj opinie, zrób porządny research i wtedy zdecyduj.
          • kk345 Re: Stomatolog 16.02.23, 13:02
            zerlinda napisała:

> Niestety takie opinie czytałam. Nikt nie polecał. Choć w sumie pytanie co jest
            > robione inaczej? No znieczulenie dają tu i tu, więc o co chodzi?

No cóż, wpisują się z opiniami niezadowoleni, usługa wykonana prawidłowo, bez komplikacji raczej nie skutkuje chęcią wystawienia opinii.
        • mamtrzykotyidwa Re: Stomatolog 28.03.22, 23:45
          A ja zawsze chodziłam na NFZ, do super lekarza, a w czasie pandemii nie chciałam tam iść, bo tam zawsze tłumy. Poszłam prywatnie do super hiper gabinetu do okrzyczanego chirurga, zapłaciłam za wyrwanie 3 stówki z kawałkiem i teraz będę musiała iść na powtórne wyrywanie, bo mi bęcwał zostawił jeden korzeń. Dziura nie zarosła, cały czas mam bolące gulki na dziąśle. No, ale jak się bez zdjęcia wyrywa, to tak jest. Na NFZ zawsze zdjęcie przed wyrwaniem robili, a ten debil, aby szybciej. I spartolił, zwykłe wyrwanie, nic skomplikowanego, a taki wspaniały fachowiec miał być.
    • gryzelda71 Re: Stomatolog 15.02.23, 15:24
      Na NFZ te implanty?
    • zuzanna_a Re: Stomatolog 15.02.23, 15:35
      Chodziłam prywatnie, ale mój lekarz, cudowny człowiek poradził że mają terminy i by zapisać się na fundusz, bo po co przepłacać.
      On tam pracuje, nie jest właścicielem, więc poszłam za radą smile
      Leczy mnie dokładnie tak samo.

No, może czasem się śmieje, że dziś mnie nie znieczuli, bo na fundusz się nie należy i robimy na żywca ale to oczywiście żarty, wszystko jest dokłądnie tak samo.
      Przecież dentysta nie staje się chamem i burakiem i nagle nie zapomina jak ma zęby leczyć bo robi coś na fundusz, który tak samo mu za to płaci i to niemało.
      W wielu prywatnych klinikach funduszowe wizyty funkcjonują tak jak zwykłe i nie ujmuje to ani jakości usługi ani materiałom.
      Podobnie jak lekarze - pracują w szpitalach i mają gabinety prywatne.

Więc nie, nie zauważyłam innego podejścia.
      • nota_bene0 Re: Stomatolog 15.02.23, 15:55
        Spamer wyciągnął stary wątek 😜
      • gryzelda71 Re: Stomatolog 15.02.23, 16:01
        Doprawdy fundusz placi tak samo dentyscie jak ty prywatnie?
      • eagle.eagle Re: Stomatolog 16.02.23, 13:09
        zuzanna_a napisała:

> Przecież dentysta nie staje się chamem i burakiem i nagle nie zapomina jak ma z
        > ęby leczyć bo robi coś na fundusz, który tak samo mu za to płaci i to niemało.

Ja znałam ginekologa który na fundusz był chamem a za kasę pacjenta miłym gościem.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Stomatolog 15.02.23, 16:45
      Nie byłam, ale kusi mnie iść na czyszczenie zębów, które raz w roku bodajże przysługuje na nfz. Tego chyba nie "spiertolą"?
      • marta.graca Re: Stomatolog 15.02.23, 17:11
        Nie, chodziłam.
        • siedemkropek82 Re: Stomatolog 16.02.23, 12:59
          2 x w roku przysługuje ściąganie kamienia na nfz
          • mebloscianka_dziadka_franka Re: Stomatolog 16.02.23, 13:31
            O, to nie wiedziałam, miałam informację od znajomej, że raz.
            • marta.graca Re: Stomatolog 16.02.23, 15:17
              Mi też się wydaje, że raz.
      • ankanka3 Re: Stomatolog 16.02.23, 15:03
        Mnie "spiertolili" prywatnie ... także tego... Da się niestety.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka