Dodaj do ulubionych

Rodo...jak to jest

21.04.22, 12:57

Jest sprawca stłuczki, jest nagranie z tego faktu, sprawca uciekł, na nagraniu widać wszystko oprócz nr rejestracyjnego, niestety nagrania nikt mi nie udostępni, bo rodo.
Policja umyla ręce, spraw9nie odnaleziony A ja mam wątpliwości czy w ogóle ktoś po to nagranie się pofatygował...
Jest jakiś sposób na pozyskanie tego nagrania czy faktycznie rodo ....?
Obserwuj wątek
      • beata985 Re: Rodo...jak to jest 21.04.22, 13:05
        ichi51e napisała:

> ale po co ci to nagranie?
        >

Mam wątpliwości czy policja zrobiła cokolwiek w tej sprawie A młodzi mają różne fajne progra6i być może udałoby się jednak ten nr odczytać
        • daniela34 Re: Rodo...jak to jest 21.04.22, 13:11
          Asz prawo uzyskać nagranie jeśli na nim jesteś lub jeśli udostępnianie nagrania leży w prawnie uzasadnionym interesie. Ale przede wszystkim masz przeciez prawo uzyskać informację, czy policja ma nagranie (piszesz, że tego nie wiesz). Masz dostęp do alt policyjnych jako pokrzywdzona przeciez.
          • beata985 Re: Rodo...jak to jest 21.04.22, 13:18
            O, dzięki za konkret Daniela.
            No mam pismo i właśnie...jak to rozumieć?
            Mogę wbić do nich i poprosić? Udostępnią? Dadzą? Czy tylko wgląd? Zależało by mi na kopii, być może coś się uda...
            • daniela34 Re: Rodo...jak to jest 21.04.22, 14:02
              Po pierwsze-zadzwoń i się umów na konkretny termin, żeby przejrzeć akta. Po drugie- nagranie ci wydadzą, ale raczej nie od ręki. Napisz nawet na kolanie wniosek "zwracam się z wnioskiem o udostępnienie kopii nagrania znajdującego się w aktach do sygnatury ... na karcie..." Czasem proszą, żeby dostarczyć swój nośnik.
    • iwles Re: Rodo...jak to jest 21.04.22, 14:54

Ale jak to policja umyła ręce ?
      Masz prawo do obejrzenia nagrania, natomiast udostępnić nagranie (czyli wyniesienie materiału poza miejsce, gdzie jest monitoring) można tylko policji.
      Policja nie ma prawa nie zając się ta sprawą.
      Dla własnego bezpieczeństwa możesz napisac pismo do właściciela monitoringu o zabezpieczenie nagrabnia z tego dnia (zeby nie skasowali).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka