Dodaj do ulubionych

Stary telefon, stary numer

24.04.22, 16:22
Krótkie praktyczne pytanie. Mam stary, ale całkowicie sprawny smartfon. Mam też kartę prepaid. Z telefonu i karty korzystałam kilka lat wyłącznie do sprzedaży i kupna rzeczy w serwisach typu OLX, Vinted, ale też na Allegro, a także przez FB marketplace i grupy. Ostatnio dowiedziałam się, że mój operator umożliwia uruchomienie tzw. wirtualnego numeru na moim głównym telefonie oraz na głownej karcie. Zaczęłam korzystać z tego w tych celach, co wcześniej ze starego telefonu i numeru. W związku z tym nie potrzebuję ich. Co byście na moim miejscu zrobiły? Wyrzucić telefon i numer? Zniszczyć jakoś specjalnie? Sprzedać gdzieś? Komis, ogłoszenia? Czy zostawić - ale tego nie chcę, bo nie lubię zbędnych gratów. Może komuś oddać? Ale komu? No co Wy byście zrobiły?
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Stary telefon, stary numer 24.04.22, 16:36
      Operator sam dezaktywuje nr jak nie doładujesz. Telefon oglos, że oddasz, to ktoś na pewno się skusi, skoro nie potrzeba ci zapasowego. Z kartą nie oddawaj, ona jest zarejestrowana, więc w przypadku użycia tego nr do oszustwa, może przyjść policja do ciebie
      • lella_two Re: Stary telefon, stary numer 24.04.22, 16:56
        Dezaktywuje, albo nie. W Plusie np. jest teraz tak, że operator pobiera opłatę za brak aktywności, chyba 3 zł miesięcznie, jeśli nie korzystasz z telefonu. Moim zdaniem najlepiej dezaktywować numer samemu dzwoniąc na infolinie, kartę zniszczyć, a telefon podarować lub sprzedać.
    • kaki11 Re: Stary telefon, stary numer 24.04.22, 20:40
      Kartę (numer) bym zlikwidowała - sprawdź jakie są zasady u Twojego operatora, po jakim czasie nie używania wygasa sam z siebie. Jak chcesz się pozbyć to kartę zwyczajnie przełam i wyrzuć.
      Telefon albo bym zostawiła - też nie lubię kolekcjonować gratów ale jeden sprawny telefon w szufladzie zwykle mamy, na wypadek zniszczenia czy kradzieży i oczekiwania na nowy. Natomiast jeśli nie chcesz, sprzedaj na jakiejś grupie na Facebooku za grosze lub oddaj tylko wcześniej wyczyść z niego swoje dane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka