Dodaj do ulubionych

Problem z cera

07.05.22, 20:13
Zmienily sie parametry mojej skory twarzy, kosmetyki ktore do tej pory stosowalam nie sluza mi juz. W tym momencie nie mam miliona monet do wydania u kosmetyczki wiec staram sie ratowac kosmetykami, ale do tej pory nic nie pomoglo.
Cera sucha/bardzo sucha ze sklonnoscia do zaczerwienien. Niektore kosmetyki powoduja jeszcze gorsza suchosc i uczucie sciagania.
Stosuje do mycia olejek bielendy cbd, lub zel do twarzy do skory atopowej - sa ok, nie mam po nich uczucia sciagania.
Peeling enzymatyczny ziaji wlasnie skonczylam, musze jakis kupic - byl slaby
Peeling ziarnisty bielendy cbd - jest ok
Bioliq serum - bez szalu dla mojej twarzy
Na dzien loccitane immortelle
Na noc biotherm blue

Polozenie podkladu teraz YSL, wczesniej clinique, sprawia ze mocno uwidacznia sie suchosc skory, tworzy sie tak jakby papier scierny, nie tyle w dotyku ile w wygladzie. Podklad staje sie mega widoczny, pomimo dobrze dobranego koloru.

Moze cos poradzicie, bo juz nie mam pomyslu. Jakie kosmetyki dla takiej cery.
Obserwuj wątek
    • picathartes Re: Problem z cera 07.05.22, 20:25
      Przyznam Ci się, że kosmetyków ziaji, loccitane i biothermu nie odważyłabym się na twarz nałożyć. Peelingów enzymatycznych też nie.

Weźże pójdź do apteki i kup sobie kosmetyki faktycznie przeznaczone do cery nadwrażliwej. Avene seria Tolerance (najlepiej krem Extreme) albo LRP seria Toleriane Sensitive (najlepiej krem Riche).

Żadnych serii naturalnych typu loccitane, żadnych kwasów, jeśli już musisz serum, to jedynie serum LRP Toleriane Ultra Dermallergo. Pamiętaj, że jakieś 10 min po tym serum musisz nałożyć na twarz krem nawilżający.

Mówię to jako posiadaczka tak wrażliwej cery, że jednorazowe posmarowanie kremem między innymi firm, które wymieniłaś, kończy się u mnie trzymiesięcznym łuszczeniem skóry w bardziej wrażliwych miejscach 😱; a przebarwienia po takim kuku zostają na całe miesiące 🙈
        • picathartes Re: Problem z cera 07.05.22, 20:39
          > p.s. gdyby to było takie proste, że każdy kosmetyk działa tak samo na każdego

Ja wiem. Ale akurat LRP i Avene słyną z tego, że są do cer megawrażliwych. Do jakiej u nas apteki nie wejdę i chcą mnie obdarzyć próbkami kosmetyków (biotherm, nuxe i wiele ekskluzywnych), gdy tylko powiem, że mam megawrażliwą cerę natychmiast próbki wycofują i dostaję w zamian do ręki próbki Avene i LRP smile
          • chococaffe Re: Problem z cera 07.05.22, 20:44
            Kiedyś próbowałam - obu. Niestety, w najlepszym wypadku nie szkodziły (nie pamiętam teraz konkretnych nazw, ale to były takie do cer naczynkowych)

Imho - najlepiej prosić o próbki przy okazji innych zakupów.

p.s. a peeling enzymatyczny (nie każdy ) jest dla mnie świetny
              • chococaffe Re: Problem z cera 07.05.22, 21:02
                Ja nie wiem czy mam megawrażliwą, bo reaguje mi na to na co inne nie reagują w ogóle, nawet wzrokiem jestem w stanie wywołac rumień, a nie reaguje negatywnie na takie, na których jest ostrzezenie, że może podrażniać.

Jedyną uniwersalną radą dla wszystkich cer to jest picie wody i w miarę przyzwoite odżywianie. Reszta jest bardzo indywidualna. Pomijając już to, że nawet jedna cera może się "znudzić" danym kosmetykiem.
          • snakelilith Re: Problem z cera 07.05.22, 21:17
            picathartes napisał(a):

> Ja wiem. Ale akurat LRP i Avene słyną z tego, że są do cer megawrażliwych.

Ale autorka nie ma cery megawrażliwej. Akurat taka by serii Immortelle nie wytrzymała, bo to kosmetyk naładowany potencjalnymi alergenami. Próbowałam zanim odrzuciłam silikony, wcale nie taki zły krem. Ona ma cerę wysuszoną.
            Ja ostatnio testuję różne kremy dla cery suchej, bo u mnie od tygodni nie pada i moja cera czuje się jak na pustyni i to wcale nie jest takie proste. Wiele z nich jest za lekkich.
            Jedyny, po którym twarz mnie nie ściąga bez dodatkowej warstwy masła shea i oleju, to Age Plus Immortelle & Zedernuss Crème de la Crème marki i+m Naturkosmetik Berlin.

• bene_gesserit Re: Problem z cera 07.05.22, 20:35
      Myjesz twarz płynem micelarnym?
      Mnie to świństwo - nawet w wersji dla skóry wrażliwej i nawilżeniem wysusza niemożliwie. Spróbuj odstawić i używaj jakiegokolwiek zwykłego toniku bez miceli.

A, i może pomyśl o pielęgnacji warstwowej, choćby w takiej czasooszczędnej formie - czyli np po przyjściu do domu i oczyszczeniu nawilżający żel, a potem pod wieczór normalna nocna pielęgnacja. A, i ogranicz wystawianie twarzy na słońce, czyli pomyśl o dermokosmetyku z filtrem (ale tylko na dzień!).
    • mysiulek08 Re: Problem z cera 07.05.22, 21:01
      maseczka avene
      www.superpharm.pl/av-egrave-ne-2490.html moze byc na noc albo na dzien, potraktowana jako krem

maseczka avocado kielhs, na noc jako tresciwy krem, z tej samej serii krem pod oczy

skin food weledy

i astalift jelly aquarysta, cudo nad cudami jesli chodzi o skore sucha z przyleglosciami, ale to juz droga zabawa
    • snakelilith Re: Problem z cera 07.05.22, 21:03
      Odstaw najpierw peelingi, zwłaszcza te mechaniczne. Brrr.... Dziwne, że nie przyszło ci do głowy, że masz naruszoną barierę lipidową na twarzy i cera ci przez to świruje, a naskórek jeszcze bardziej wysycha. Ścierając ją, jeszcze bardziej tylko pogarszasz sprawę.
      Polecane przez picathartes kosmetyki atopowe mają bardzo często jedną, ale poważną wadę, one nie są do cery bardzo suchej, dlatego są za lekkie. Ja mam też cerę bardzo suchą i wrażliwą. Nie używam żadnych peelingów, a jak cera się zaczyna wysuszać, to pomaga mi na noc nałożenie na krem do cery suchej dodatkowo masła shea zmieszanego z olejem arganowym, albo konopnym (rozpuszczasz 50g masła shea w kąpieli wodnej, dodajesz 30ml oleju, do słoiczka i do lodówki). Robi miękką, aksamitną skórę. W twoim przypadku nakładałabym codziennie przez tydzień, dwa, aż skóra się uspokoi. Dopiero przy zdrowej cerze możesz zaryzykować coś peelingującego, ale lepiej chyba nisko stężone kwasy, zamiast ziarnistego rypacza.
    • beaucouptrop Re: Problem z cera 07.05.22, 21:23
      Snake ma rację żadnych mechaniczny peelingow. Oczyszczanie na bazie olejowej. Mnie bardzo też pasuje żel aloesowy na to serum olejowe i krem. Skóra zrobiła się bardzo gładka w dotyku.
      • snakelilith Re: Problem z cera 07.05.22, 21:33
        Ja też używam żelu aloesowego z kwasem hialuronowym po myciu, na to krem i na noc dodatkowo masło shea z olejem. Aksamitna skóra. Peeling robiłam w tym roku raz, kwasowy na noc.
        • grey_delphinum Re: Problem z cera 07.05.22, 21:48
          Mam ultrawrażliwa cerę, odwodnioną i skłonną do przesuszeń oraz zaczerwienien.

Latami używałam serii LRP Toleriane i z dnia na dzień (dosłownie) zaczęła mi szkodzić.

Przetestowałam chyba wszystko, co jest przeznaczone do takiej cery i można to kupić w aptece. Na razie służy mi TYLKO seria Pharmaceris A (wszystkie kremy oraz pianka do mycia). Nie patrzę już na skład, bo kosmetyki ze świetnym składem zdarzało mi się w ekspresowym tempie zmywac z twarzy, tak mnie uczulały (megarumien i uczucie ściągnięcia oraz pieczenia) .

Peelingu używam b. rzadko I jest to puder enzymatyczny Face Boom (takie bladoróżowe opakowanie).
        • beaucouptrop Re: Problem z cera 07.05.22, 22:37
          Ja odkryłam żel aloesowy właściwie przez przypadek. W zeszłym roku byłam na wyspach Kanaryjskich a tam wszędzie go sprzedają. Jako że słońce grzalo i niestety trochę nas przypalilo na ramionach to stwierdziłam, że to nam pomoże. Posmarowałam też wieczorem twarz i to było moje kosmetyczne odkrycie. Skóra po pierwszej aplikacji zrobiła się gładka i nawilżona.
      • grey_delphinum Re: Problem z cera 07.05.22, 21:52
        A, polecana na forum emulsja do mycia cery nadwrażliwej Basiclab zupełnie mi nie służyła. Nue służyła też mojej córce ani kolezance, której przekazałam kosmetyk, więc jak dla mnie ta emulsja basiclab jest - mimo podobno dobrego składu - przereklamowana.
    • primula.alpicola Re: Problem z cera 07.05.22, 21:42
      Wywal te peelingi!
      Musisz odbudować barierę hydrolipidową i nawilżyć skórę. Polecam serum Geek&Gorgeous Stress Less, masz momentalnie ukojoną skórę; na to krem, np. Pharmaceris Lipo Sensilium, a jak się wchłonie, spf.
      Wieczorem dałabym serum i krem z ceramidami (Bielenda, DrJart, BasicLab, Transparent Lab)
    • marylama Re: Problem z cera 24.06.22, 18:20
      Ja bardzo lubię krem tonujacy Photoderm AR, dobrze zakrywa zaczerwienienia i ma fajna lekka konsystencje, na lato jest idealny. Kupiłam go na urlop nad morzem i super się sprawdzil w duzych upałach tongue_out

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka